Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Вчора +17, облітувались.  Подивився штук10 то у третині є черва печатна на 1-2 рамках до 1\3 рамки, а я вже один раз обробив тактіком і збирався завтра ще раз пролити. Тепер прийдеться чекати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зовсім випадково натрапив у нашій місцині на ... поле ріпаку. Як не дивно фермер ризикнув посіяти в серпні по сухому. Недавні дощі влили в нього життя. Доволі непоганий на вигляд. Поле, правда невеличке - трохи більше 40 га. 

Але від моєї пасіки до середини поля 5км...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

 

Але від моєї пасіки до середини поля 5км...

Достануть.Для нарощення буде :ay:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Випадки, коли доставали за 4,5 км. бували і в нас, але не всі сім. точка находили за такої відстані, не всі пасіки розташовані ближче фуражирувались. Також розмір поживи і "моторесурс" за такої відстані повинні дуже зменшуватись. Та й погода навесні рідко сприятлива для нектарування і далеких польотів. Я б, за такої відстані не сподівався б.

 Пасічникування продовжуе дивувати. Вперше за карьеру пасічника мої бджоли цього часу "пішли" на борошно і комбікорм, порпляться як ті кури, формують обніжжя і несуть гніздо. А в комбікормові напевне є речовини непритаманні меду, сподівають, що не попаде в товарний мед:клітковина збіжжя, компоненти комбікорма. За 100-150 м. від вул. відкрився кормоцех де готують харчі для качок і інших господарських тварин. Привіз частину вул. на базу осінньо-весняного розташування  думаючи, що льоту і фуражирування не буде- хибна думка . Та ще й працівник біля млина і тварин мае гіпераллергентну реакцію на вжалення . Прийшлось мені забирати вул. -неочікувана витрата праці і грошей. Забрали 74 вул. 8 залишилось бо нехватило скрепів і для збору "безхатченків" , можливих. Хто возьметься вгадати -скільки бджіл буде завтра кружляти в млині? Моя думка-не більше 5-10 за 10хв. спостереження  в найбільш сприятливий для фуражирування час дня. Як ви ,колеги, правильно думаете, вджоловжалень працівника не було, просто хлопець боїться і дратуеться з ситуації, жаліться працедавцю. В радіусі 2-х км. від цього млина розташовано до 700сім. ,відомих мені, дуже схоже на те, що заважали мої бджоли. Коли о 17-й годині прибув закривати і забирати бачив бджіл що всі білі , борошні і з сформованим обніжжям брудно-білого кольору заходили в льоток. Після дощів грунт промок на 10-15см. зійшла озимина і трави(висипалась і проросла моя фацелія) але квітів бачу тільки поодинокі і дуже рідко. Що ще викликало подив. Коли прийхали на місце нового розташування останні 20 метрів їхали по малиннику що цього року виродився вщерт, грунт на ньому не рихлився з 14 -го, міжряддя мульчувались соломою, останього разу позапрошлого літа. Їхали 1-ю ( вантажівка "ТАТА", власна вага 3,5т.) завивання було незвичне, звернув увагу сина - з чого б ще , може звук коробки? Він нічого не почув,  помітив , що варто було натиснути на зчеплення як стала наче загальмована. Виліз з кабіни і побачив слід ,колії, досить глибокі ,до 2-3см. Розвантажились , стали виїздить заднім ходом(син за кермом  я підсвічую і допомогаю) і тут я  побачив, що ведучі колеса пробусковують і схожий звук, зовсім зупинилась. "Оціею я ще не "засідав" - подумав я . Син як менш досвічений водій, що ніразу ніде не "засідав", був зовсім не стривожений, навідь сповнений оптимізмом. Я з вантажником(загалом 130-140кг.) сіли на самий зад платформи  , вперед , назад вийшла легко. Взагалі був попереджений, водіяли, що "ТАТА" на цих (протектора для снігу і гунту в них не бувае) шинах, дуже легко ковзаеться на грязі. Воно  так і мае бути, при порожній платформі вага на задню вісь  може менша ніж на передню і сили тяги не хватае щоб котити передні колеса які ще трохи загрузли в грунті. Про  новопридбану вантажівку і як зручно нею возити вулики напишу іншим разом, в відповідній темі, якщо комусь цікаво. Таке , оце,  збагачення власного життевого довіду. Перевіз за 7км.(траекторія), робили в чотирьох, зробили швидко без халеп, гарна робота,  я задоволений, двом залученим працівникам заплатив небагато, правда менший ,більш сором'язливий, казав ,що це багато, давайте менше. Скіки саме не скажу, хай покортить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджіл в млині поменшало але незначно.Об 16- й годині нарахував до десятка літаючих по приміщенню. Забрав останні 8 шт. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.10.2020 в 22:42, Александр К. сказал:

Та же история... Пробежался по пасеке все семьи как семьи под передней стенкой сидят...  Только 2 семьи как-то не понятно сели... Первый раз такое.. Ни к передней ни к задней а посредине.... С двух сторон меда в рамках навалом...:blink:

замечал, что пчелы готовясь к зиме по ращномускладывают мед в зиму

.. Да и в течении сезона есть снют до бруска, а есть расплол по центру а к бруска и вокруг - мед. Пчелы садятся в зиму на пустые ячейки, там им теплее. Вот они и сели по центру. К весне асе повыедают. Главное условие для всех-достаточной силы семья и с запасом мед-тогда можно и не заморачиваться с остальным

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, К. А. Е. сказал:

замечал, что пчелы готовясь к зиме по ращномускладывают мед в зиму

.. Да и в течении сезона есть снют до бруска, а есть расплол по центру а к бруска и вокруг - мед. Пчелы садятся в зиму на пустые ячейки, там им теплее. Вот они и сели по центру. К весне асе повыедают. Главное условие для всех-достаточной силы семья и с запасом мед-тогда можно и не заморачиваться с остальным

Позавчера потеплело полез посмотреть там нет расплода верхний корпус полные печатные рамки .... Просто какая-то аномалия ...получается что клуб сидит в двух корпусах в нижнем на маломедках ( 145 ) почти у стенки ... А та часть что пошла вверх почему-то как сместилась к центру причем они сидят на печатном меду:blink:... Я тут Мико вспомнил может им с сетки дует вот они и собрались больше вверх?? Хотя магазин под низ стоит... Да еще только эти два улья стоят строго на юг все остальные на юго--восток .. Интересный опыт ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Александр К. сказал:

Я тут Мико вспомнил может им с сетки дует вот они и собрались больше вверх??

А у Мико сетки сверху гнезда ,п о тому и клубы формируются правильно 

20201020_082656 (640x480).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:

А у Мико сетки сверху гнезда ,п о тому и клубы формируются правильно 

20201020_082656 (640x480).jpg

Зимую на улице не могу позволить себе такой сквозняк.... Но глухое дно на следующий год в 10-ти рамочниках попробую ...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Александр К. сказал:

Зимую на улице не могу позволить себе такой сквозняк..

Але хату без підлоги можна...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

Але хату без підлоги можна...;)

Зато прикольно , я коли випав сніг ліг і знизу фонариком підсвітив , бджіл видно , інтересно було перший раз 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, AVA сказал:

Зато прикольно , я коли випав сніг ліг і знизу фонариком підсвітив , бджіл видно , інтересно було перший раз 

Ну, потішились і досить...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

Ну, потішились і досить...

Чому досить , цей рік десь 40шт іде без дна в зиму 

Прошлий рік без дна зимували відводки по 3р через перегородку 

Без дна , це реально майже без дна , від сітки до дна 3см і на весь орпус сітка  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, AVA сказал:

випав сніг ліг і знизу фонариком підсвітив , бджіл видно , інтересно було перший раз 

Чи не видморозили бджоли  лапи 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, AVA сказал:

Чому досить , цей рік десь 40шт іде без дна в зиму 

Прошлий рік без дна зимували відводки по 3р через перегородку 

Без дна , це реально майже без дна , від сітки до дна 3см і на весь орпус сітка  

Пробували тримати класично? З глухим дном?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, ромео сказал:

Пробували тримати класично? З глухим дном?

Да весь час , без дна це вже пішло на розширення многокорпусні 300+145

Вобщім зимував у лежаках через перегородку на акацію в многокорпусні на сітку і до жовтня потім знову у лежаки 

Зараз лежаків і всіх інших 10 12 14 старих з глухим дном невистачає 

Прошлий рік масово пішли відводки на 3р через перегородку , вулик пінопласт 8р  дно сплошна сітка , повномедні 4 рамки весною вернув , разниці між такими парами у лежаку незамітив , даже на сіткі краще , розплід пішов пізніше зато масово

Цей рік уже в них ідуть сімьї з літа як сиділи так і сидять , залишив пока  6р 

На весну до мая краще дно закрить , де глухе дно було розплід сразу був до низу рамки 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Чи не видморозили бджоли  лапи 

Та нормально сиділи і не жужали , як раз була зима остання недавно , коли обльоту півроку небуло 

Спеціально пустив тільки 4 вулички бджоли карніка Ф1 Пернера із жовтою бджолою ( 100% трут бакфаста , також спеціально вибрав )

, потрібно було вирішить яке дно робить 

Зимовка понравилась , розплід на фоні інших пізній , розвиток весною хороший , безтолку пятно розплоду місяць не гріють і сили нетратять , підмору небуло , трохи валялось , коли з глухим було в декілька раз більше , обично в тих хто рано розплід погнав

весною правда дно закрив , коли пилок пішов 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, AVA сказав:

весною правда дно закрив , коли пилок пішов 

Абсолютно зайва процедура. На сітці цілий рік, зауважень не є...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, AVA сказав:

весною правда дно закрив , коли пилок пішов 

 

14 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Абсолютно зайва процедура. На сітці цілий рік, зауважень не є...:IMHO:

Пробував не закривати весною, результат не сподобався. Для перевірки не закрив сітку в 15 сім'ях, враховуючи, що в мене вулики з ППС  вже до цвітіння ріпаку сила сімей значно відрізнялася. Тепер закриваю весною  доки температура вночі не перейде за +10. Закриваю відразу після першого обльоту, іноді перед ним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Мико сказав:

Чи не видморозили бджоли  лапи 

та то понятно без полу можуть лапи відморзити:umora: але ж і без потолку можуть уші померзнути:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Николай S сказал:

та то понятно без полу можуть лапи відморзити:umora: але ж і без потолку можуть уші померзнути:umora:

Главное в том что пчелы не бояться холоду и ноги останутся целыми и уши не отморозят главное чтобы они были здоровы и хавчик у них был в достатке  . Пчелы боятся трех факторов сырости сквозняка и самый главный голод.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, tolik2362 сказав:

Главное в том что пчелы не бояться холоду и ноги останутся целыми и уши не отморозят главное чтобы они были здоровы и хавчик у них был в достатке  . Пчелы боятся трех факторов сырости сквозняка и самый главный голод.:hi:

Привіт, спочатку треба дивитись на смайлики а потім про пчіл:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Николай S сказал:

Привіт, спочатку треба дивитись на смайлики а потім про пчіл:umora::hi:

Коля я давно понял о вашем юморе с Романовичем :az:но многие о перечисленных факторах и не слышали :IMHO1::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, tolik2362 сказал:

. Пчелы боятся трех факторов сырости сквозняка и самый главный голод

И весь этот праздник может устроить только один человек - пчеловод:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...