Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

3 минуты назад, Егор Юрьев сказал:

есть клей-мед(так я его обозвал)возможно с мышиного горошка.

Вот давнее видео В этом году рекорд по поломаным рамкам 42 штуки Клеймёд не выкачивается 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Свинець, який є у типографській фарбі , дуже шкідливий.

Могу ошибаться,но нынешняя цифровая печать далека от наборной.

А поттом у меня есть газеты более 5 лет,там уже и буквы есть можно.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Егор Юрьев сказав:

Могу ошибаться,но нынешняя цифровая печать далека от наборной.

А поттом у меня есть газеты более 5 лет,там уже и буквы есть можно.:)

Так, Юрію. Але друк ще донедавна був різний. Ніхто ж не гарантує ,що десь в глубинці друкують по- старинці. А ще сама фарба навіть й офсетна - далеко не з приємних хімічних сотворінь, особливо в кольорі. Та й листи офсетні обробляють теж сташною заразою.:dntknw:

Так що букви їсти ліпше  на торті - вони там точно їстивні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

Вот давнее видео В этом году рекорд по поломаным рамкам 42 штуки Клеймёд не выкачивается 

 

Цікаво, але і у мене якраз такі три втрапилися на кочівлі

, які поставили в ступор помічників на качці. Вони їх тричі качали, та так і залишили. З чого вони були не знаю, бо цьогоріч качав лише на соняху. Всі три були з одної сім'ї... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3.14здець мабуть я залишився без маломедок на весну. Якась б-ть залізла в сарай де стояли маломедки. Невідомо, що забрали, але двері залишились відкриті результат за день думаю відомий( в радіусі кілометра близько 700 сімей. ) дзвонили сусіди що у дворі був ...

Завтра попаду на пасіку побачу результат. Чомусь думаю, що меду в рамках точно вже нема :( 

 В серйоз задумався про відеофіксацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, слава 1987 сказал:

3.14здець мабуть я залишився без маломедок на весну. Якась б-ть залізла в сарай де стояли маломедки. Невідомо, що забрали, але двері залишились відкриті результат за день думаю відомий( в радіусі кілометра близько 700 сімей. ) дзвонили сусіди що у дворі був ...

Завтра попаду на пасіку побачу результат. Чомусь думаю, що меду в рамках точно вже нема :( 

 В серйоз задумався про відеофіксацію.

Якщо рано утром на пасіку є шанс 

За день поки чужі найшли і мед соняха сразу невиберуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, слава 1987 сказал:

меду в рамках вже нема 

Меду винисли багатенько але не все. 

На пасіці досі кіпіш. Поскорочував льотки до 1 бджоли. Тепер прийдеться готувати канді та сироп на венсу.   Якщо повториться цьогорічна весна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.10.2020 в 08:12, Мико сказал:

Вот давнее видео В этом году рекорд по поломаным рамкам 42 штуки Клеймёд не выкачивается 

А якби була пластикова вощина то такого б не було. Це не агітація, я розумію що не кожному по кишені її купить. Але чим мені пластик подобається, що на будь яких оборотах, і будь який мед можна качати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Укроп сказал:

А якби була пластикова вощина то такого б не було. Це не агітація, я розумію що не кожному по кишені її купить. Але чим мені пластик подобається, що на будь яких оборотах, і будь який мед можна качати. 

Видел видос как отбирают такой мёд с пластиковой вощины 

Скребком счистили до вощины и через сито цедить ,предварительно прогрев 

так как не откачивается ни при каких оборотах 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, слава 1987 сказал:

В серйоз задумався про відеофіксацію.

И что она даст двери в сарай закроет? Если с умом лезть будут и камеры порежут... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, слава 1987 сказал:

Меду винисли багатенько але не все. 

 

У меня так сосед через несколько домов рамки сушил по несколько штук выставлял..... А я такой смотрю в октябре лет активный.... Думаю ничего себе цветочки на клумбах выделяют... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Александр К. сказал:

У меня так сосед через несколько домов рамки сушил по несколько штук выставлял..... А я такой смотрю в октябре лет активный.... Думаю ничего себе цветочки на клумбах выделяют... :umora:

У меня сегодня аналогичная картина, лет как летом. +17°,  5 часов вечера, пасмурно , а пчелы Всей толпой на югозапад. Сходил недалеко еще одна пасека, та же картина, пчелы гудят и в том же направлении . Там метров 800 еще одна пасека стоит, или рамки сушат или боюсь представить, что еще может быть. В том направлении только дачи и дальше поле с взошедшей озимой пшеницей. Пыльцу не несут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Александр К. сказал:

У меня так сосед через несколько домов рамки сушил по несколько штук выставлял..... А я такой смотрю в октябре лет активный.... Думаю ничего себе цветочки на клумбах выделяют... :umora:

У нас так один горе пасічник (БОЖИЙ одивунчик)рамки сушив із аско... сімей. Він навіть незнав, що то  за болячка, це ж добре, що то був аско... а не щось гірше. Йому то пояснили, що такого робити не варто та от привіт по сусідам передав. Довго гадали звідки ноги ростуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 У нас пчеловодов много основная часть дети и внуки пчеловодов кол-во как правило 5-15 семей цель халявный мед и чтоб дед не ворчал... У таких пчеловодов иногда знаний 0 а проблем как следствие много... Был кадр который увидел что отводок грабанули так он летки закрыл пчел потравил чем-то от насекомых а потом еще и рамки раздал в оставшиеся семьи.... И воровок неделю на пасеке ловил в пустой улей он когда мне все эти похождения вывалил меня порвало....:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

        Почав формувати сім'ї в зиму. Пройшов 9 сімей. Дві слабеньких 3-4 вулочки, одна з них матка ІО. Дві супер сильних 13-14 рамок повних бджіл. Така сила зимує проблемно, а щоб в них було все супер, треба повний корпус меду. Інакше ті вулочки де на рамці буде менше половини рамки меду - можуть виїсти наявний у вуличці мед і обсипатись. Кажу це із свого спостереження.

       З цих 9 сімей знайшов одну над-спокійну сім'ю. Вона на мене зовсім не реагувала, навіть тоді коли струшував бджілок з лишніх рамок. Вони спокійно йшли у гніздо і якщо тільки дивитись зверху до них, то може скластись враження що бджілок у вулику немає, хоча їх там повних 8-9 рамок. Матка від минуло-річної моєї  ІО (№6), тепер придивлюсь до інших її сестер. Сама матка поїхала до нового власника у Вінницьку область. Якщо такий спокій буде і весною то тоді піде дана сімейка у інтенсивне розмноження.

      Я вважаю що 10 рамок повних бджіл в зиму саме те що треба. Меду вистачить, сидять "кубиком" в БК, десь на 1 березня початок гарної яйцекладки маткою. Але є і один маленький мінус - 20-25 квітня можуть стати на крило. Проблему можна вирішити так  як показав цей рік - ділимо таку сімю 25 квітня по-полам і на соняшнику маємо дві сильних сім'ї, які порвуть соняшник, як тузік грілку:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Mihail-ves сказал:

як показав цей рік - ділимо таку сімю 25 квітня по-полам і на соняшнику маємо дві сильних сім'ї,

іменно 25?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Почав формувати сім'ї в зиму. Пройшов 9 сімей. Дві слабеньких 3-4 вулочки, одна з них матка ІО. Дві супер сильних 13-14 рамок повних бджіл. Така сила зимує проблемно, а щоб в них було все супер, треба повний корпус меду. Інакше ті вулочки де на рамці буде менше половини рамки меду - можуть виїсти наявний у вуличці мед і обсипатись. Кажу це із свого спостереження.

Це ваше пряме упущення. А що вам заважало зробити їх одинаковими хоч ще місяць тому? :ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ромео сказав:

іменно 25?:hmm:

Цей рік перший рій вийшов 25 квітня, другий 27 квітня. Тому краще працювати на випередження.

8 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Це ваше пряме упущення. А що вам заважало зробити їх одинаковими хоч ще місяць тому? 

не люблю лишньої роботи. Краще аналізувати чому так. За ІО зрозуміло чому, а в другій сімї матці пішов третій рік, висновок - треба вчасно міняти маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Mihail-ves сказав:

...

не люблю лишньої роботи. Краще аналізувати чому так. За ІО зрозуміло чому, а в другій сімї матці пішов третій рік, висновок - треба вчасно міняти маток.

   Для хорошої  матки то ще невеликий строк . :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Макарыч57 сказал:

У меня сегодня аналогичная картина, лет как летом. +17°,  5 часов вечера, пасмурно , а пчелы Всей толпой на югозапад.

Решил сформировать гнёзда в лежаках, на зиму. Никогда воровства не наблюдал, поэтому по привычке полез с утра. Сформировал одну семью спокойно. Когда открыл второй улей, тогда и началось. Так как улей уже был полностью открыт, гнездо закончил. Верхний леток закрыл, нижний на одну пчелу. Семья сильная быстро отбилась. Через полчаса уже было тихо. остальных формировал вечером.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

Решил сформировать гнёзда в лежаках, на зиму. Никогда воровства не наблюдал, поэтому по привычке полез с утра. Сформировал одну семью спокойно. Когда открыл второй улей, тогда и началось. Так как улей уже был полностью открыт, гнездо закончил. Верхний леток закрыл, нижний на одну пчелу. Семья сильная быстро отбилась. Через полчаса уже было тихо. остальных формировал вечером.

В этом вопросе много мелких нюансов. Можно просто достать рамку из улья, а можно порушить склейку и сорвать печатку с меда, упадет несколько капель , запах пойдет на всю округу. Я на прошлой неделе поставил 3 рамки в улей на обсушку после "откачки",  так на запах слетелись желающий поживиться. Закрыл верхний лкток и нижний на 1 пчелу, часа через 3 успокоились. А вчера только сбоку холстики поподнимал, пчелы на месте, не кидаются, ну и закрыл. 3 недели планирую в гнезда не лазить, потом полоски сниму, сокращу и пролью бипином. На улице тепло и солнечно, пусть летают. Есть мнение, что лучше летки закрыть полностью и отрывать раз в неделю для облета что бы слета небыло и ечела не изнашивалась, но как-то стремно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом вопросе много мелких нюансов. Можно просто достать рамку из улья, а можно порушить склейку и сорвать печатку с меда, упадет несколько капель , запах пойдет на всю округу. Я на прошлой неделе поставил 3 рамки в улей на обсушку после "откачки",  так на запах слетелись желающий поживиться. Закрыл верхний лкток и нижний на 1 пчелу, часа через 3 успокоились. А вчера только сбоку холстики поподнимал, пчелы на месте, не кидаются, ну и закрыл. 3 недели планирую в гнезда не лазить, потом полоски сниму, сокращу и пролью бипином. На улице тепло и солнечно, пусть летают. Есть мнение, что лучше летки закрыть полностью и отрывать раз в неделю для облета что бы слета небыло и ечела не изнашивалась, но как-то стремно.
Нижній льоток завжди після формування гнізд на зиму ставлю в положення "гребінки", щоб миші на залізли, відповідно, льоток відкритий про всій ширині. Верхній на 1 бджолу. Після того, як оброблю біпіном - закрию зовсім, а відкрию десь перед новим роком на 1 бджолу знову.

Надіслано від мого M2004J19C, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Вадим Попов сказал:

Нижній льоток завжди після формування гнізд на зиму ставлю в положення "гребінки", щоб миші на залізли, відповідно, льоток відкритий про всій ширині. Верхній на 1 бджолу. Після того, як оброблю біпіном - закрию зовсім, а відкрию десь перед новим роком на 1 бджолу знову.

Надіслано від мого M2004J19C, використовуючи Tapatalk
 

С нижним летком я так и планирую, а верхний будет открыт на одну пчелу постоянно, у нас тепло может быть в любое время, должна быть возможность облететься. Помню, в этом начале февраля было +15°.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напевно вже більше 10 років зимую з відкритими верхнім та нижнім льотками. Обидва льотки відкриті орієнтовно на 3-5 бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимував не тільки без дна . а й без криші на вулиці , просто лист металу на подушкі замість криші у лежаку ( вуликів нехватало) , про льотки і мови нема , яка дірка є і де є так і зимують

Поняв одне головне не льоток , а мінімум 4 вулички бджоли і щоб у кожній вуличкі сиділо до літра бджоли в рамкі мінімум 80% меду і жодної рамки без бджоли і тоді даже миші рамки нетрогають :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...