Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

10 часов назад, Макарыч57 сказал:

А зачем Вы сироп даете если взяток есть? Я своих пчел смотрю раз в неделю, то заметил, что расплоду уменьшается, как только пчелка вышла, туда заливается нектар, светлый как с акации, и перга светлая. Не знаю что и делать, сколько пчелы в зиму пойдет? Ставлю вощину, тянут и заливают, матке сеять негде..

Круто, вощину тягнуть. То у вас напевно почалась весна, або літо буяє у всю. В мене все навпаки, з крайніх де світла вощина, корма переносять у середину. Матка вже скоротила яйцекладку. У нас все по плану. Початок осенні, готуємось до зими:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, gardener сказал:

Почав ріпак сходити.

Я боюсь, щоб той ріпак, що в мене зійшов за місяць не зацвів. Ото буде потіхи...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, davolodya сказал:

Мені теж ще зарано в зимову тему - ще продовжую відкачку. Ще є невеликий взяток, тому можна нормально працювати, при відборі рамок бджоли незвертають на мене уваги. 

Та ну, бджола не звертає уваги! Я відбирав рамки сьогодні з ранку, вже о 8.00. год. бачу бджола цікавиться рамками, що витягував з вулика. Зразу припинив відбір рамок і в мене при цьому ще цвіте гречка. 

З чого у вас взяток, що бджола у вересні не лізе на чужі рамки і вулика?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, staminik сказав:

Пізніх медоносів немає. 

А коли будуть? Бджоли дочекаються?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Yaroslav сказал:

Я боюсь, щоб той ріпак, що в мене зійшов за місяць не зацвів. Ото буде потіхи...

Обично приміняють регулятор роста і ріст тормозять 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

Обично приміняють регулятор роста і ріст тормозять 

В мене зійшов ріпак по ріпаку, самозасів. Якщо його не переоруть, буде не солодко. Бджола активується, якщо буде стояти хороша погода, понесуть пилок, матки можуть засіяти. Тому приймаю рішення, бджіл потрібно по максимому закормити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Yaroslav сказав:

Якщо його не переоруть

Часто дають прорости насінню і після того як воно набере певну зелену масу його загорюють як седерат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Yaroslav сказав:

Та ну, бджола не звертає уваги! Я відбирав рамки сьогодні з ранку, вже о 8.00. год. бачу бджола цікавиться рамками, що витягував з вулика. Зразу припинив відбір рамок і в мене при цьому ще цвіте гречка. 

З чого у вас взяток, що бджола у вересні не лізе на чужі рамки і вулика?

Цвіте золотарник, після постійних дощів буяє різнотрав'я - незнаю що конкретно, але бджоли ще знаходять нектар, в рамках є наприск. Вчора допізна відкачував мед - бджоли незвертали уваги. Сьогодні з самого ранку знову дощить, по прогнозу уе на весь день, тому далі відкачку мабуть продовжу завтра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На вихідних проводив ревізію сімей, та відводків на предмет кормових запасів, розплоду. Не залежно від породи в сім'ях 3-3.5 р. У відводках 2-3 розплоду з яких 05 відкритого.  Якщо  довго стоятиме тепло можуть бути проблеми із кормом. Для експерименту і з інших об'єктивних причин в одній із сімей матку посадив в ізоляцію. Хочу глянути весною яка буде різниця із ізоляцією і без. В теорії маю зекономити корма, а сила залишиться такаж. Весною глянемо. ЯКЩО ЗРОБИВ ДУРНИЦЮ.- Прошу написати. Можливо хто має негативний досвід.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

Цвіте золотарник, після постійних дощів буяє різнотрав'я - незнаю що конкретно, але бджоли ще знаходять нектар, в рамках є наприск. Вчора допізна відкачував мед - бджоли незвертали уваги. Сьогодні з самого ранку знову дощить, по прогнозу уе на весь день, тому далі відкачку мабуть продовжу завтра.

У мене цвіте не гірше ніж весною, але однозначно бджола швидко зреагує на відкачку.

Гарбузи, золотарник гречка і на додачу свиріпа по ріпаку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, слава 1987 сказав:

 Для експерименту і з інших об'єктивних причин в одній із сімей матку посадив в ізоляцію. Хочу глянути весною яка буде різниця із ізоляцією і без. В теорії маю зекономити корма, а сила залишиться такаж. Весною глянемо. ЯКЩО ЗРОБИВ ДУРНИЦЮ.- Прошу написати. Можливо хто має негативний досвід.

 

по одній сімї висновки збираєтесь робити? стосовно ізоляції маток після ГВ - Малитхін практикує, але чи воно Вам потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

2 часа назад, Lefty сказал:

по одній сімї висновки збираєтесь робити? стосовно ізоляції маток після ГВ - Малитхін практикує, але чи воно Вам потрібно.

 14 чи 15.09.2019 точно не памятаю  помітив, що в сімї  нема матки, відкритого розплоду не було, але було 3 розгризені маточника І пеньки свіщові, попробував підсадити плідну матку - не вийшло. Так свіщова матка без засіву і пішла в зиму( весною сіяла сплошним ковром- по срокам напевно облетілась 24-28.09)  попередній огляд був 31.08.19 тоді мабуть і придавив матку .

Таким чином матка не сіяла з 01.09.  до весни . А по силі сім'я  в зиму пішла і вийшла  на рівні із іншими.

 При остаточному скороченні в жовтні в сім'ї виявилось 2 повномедні рамки зайві ( в аналогічних сім'ях заберав маломедні).

Цього року хочу провірити це випадковість чи закономірність. ( на майбутнє хочу міняти неугодних маток в цей час. Заодно вбивши декілька зайців  одним пострілом)

До вересня не бачу сенсу обмежувати матку бо після соняха не встигнуть відновитися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, слава 1987 сказав:

  До вересня не бачу сенсу обмежувати матку бо після соняха не встигнуть відновитися.

Якщо Вас ця тема цікавить - подивіться Малихіна , він доречі ще в липні маток ізолює під кінець ГВ. Товариш в минулому році зацікавився методом Малихіна. Спробував на частині пасіки. В ізолятор Хмари маток садив 1 вересня. Якщо коротко то все ок, але є маса нюансів ну і як на мене то гра свічок не варта.... Хоча ІМХО все ж значення має для чого всі ці рухи робити і що на виході хочимо отримати.

Стосовно заміни маток в вересні- можна дуже сильно обпектися. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кого есть улей Лысонь ? Как его в зиму собирать, магазин снизу надо или нет? Как быть с верхней вентиляцией ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сумська обл.

Ще є взяток(золотарник. будяки, якесь різнотравя). На липі і сливах дуже багато паді, але бджол на них не бачив.

Сезон по меду дуже поганий. Гарно давав тільки сонях, але бджоли після голодної весни чомусь вирішили що в першу чергу потрібно залити гніздо, і на пізній сонях бджоли вже не було.

Валовий мед десь 60% минулорічного, але на сімю не більше 30 кг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Сумська обл.

Ще є взяток(золотарник. будяки, якесь різнотравя). На липі і сливах дуже багато паді, але бджол на них не бачив.

У вас в Сумській обл. різнотрав'я, а в нас в Черкаській окрім цієї чудової колючки і амброзії нічого вже кілька тижнів не цвіте

EhVdApWWsAEGXvZ?format=jpg&name=small

пішов по ліщинові горішки з дитиною в ліс - там все сухе як солома, на ліщині листя вже давно немає, в горішках ядра позасихали в більшості

тепер тільки сподівання на горіх волоський

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

06.09.2020 в 21:49, Бджолопотам сказав:

Не завжди коту маслениця:af:

 

Особисто мене цього року падь виручила. Цвіте акація - а вони майже три тижні падь таскали. Чистої паді накачав 5-6 відер і падь з різнотрв'ям ще літрів десь 120. А без неї був також рік не ахті...

А який той падевий мед? Можна хоч фото понюхати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Сумська обл.

Ще є взяток(золотарник. будяки, якесь різнотравя). На липі і сливах дуже багато паді, але бджол на них не бачив.

Сезон по меду дуже поганий. Гарно давав тільки сонях, але бджоли після голодної весни чомусь вирішили що в першу чергу потрібно залити гніздо, і на пізній сонях бджоли вже не було.

Валовий мед десь 60% минулорічного, але на сімю не більше 30 кг.

А що по силі сімей на даний час ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Можна хоч фото понюхати?

Будь-ласка. Нюхайте на здоров'я:wave:

7a4eebcf0057.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Бджолопотам сказав:

Будь-ласка. Нюхайте на здоров'я:wave:

7a4eebcf0057.jpg

Тож розкажіть хоч щось. Не скупіться. Правда що немає запаху? Якийсь аналіз робили? В мене таке ж кольором різнотрав'я - аромат сильний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Тож розкажіть хоч щось. Не скупіться. Правда що немає запаху? Якийсь аналіз робили? В мене таке ж кольором різнотрав'я - аромат сильний.

Щодо аромату - не пам'ятаю - не зауважував... Мені смак нагадував варену згущенку і карамель... Так - робив аналіз в лабораторії одного з експортерів меду - підтвердили що мед падевий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, yu1986ra сказал:

Тож розкажіть хоч щось. Не скупіться. Правда що немає запаху? Якийсь аналіз робили? В мене таке ж кольором різнотрав'я - аромат сильний.

IMG_20200908_212135.thumb.jpg.a621a02d6a11c4b919de1c8556107ee9.jpg

В мене падь після викачки була дуже темна. Зараз коли загус, то став більш світлим, можливо із-за липи, що там присутня. Запах "карамельно-медовий", на смак теж схожий. Особисто мені подобається, такий мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, Север сказав:

Зараз коли загус

В мене стоїть і навіть натяку на кристалізацію не має:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Щодо аромату - не пам'ятаю - не зауважував... Мені смак нагадував варену згущенку і карамель... Так - робив аналіз в лабораторії одного з експортерів меду - підтвердили що мед падевий.

По чому продавали, якщо не секрет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошлой осенью я прикладывал фото цветущего куста с массой пчел на нем, сейчас не могу найти тему и название растения, что-то дальневосточное. Так вот сегодня гулял с внуком мимо этого большого куста, тонкий нежный аромат, гудит от пчел. У него интересная технология выращивания. Обрезают дважды. Первый раз на зиму под корень и второй раз в начале лета когда ствол вырастает, режут  чуть больше метра в высоту. После этого отрастают длинные тонкие побеги с десятком больших соцветий. В четверг постараюсь сделать фото.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...