Перейти к содержанию

Хвороба?


Рекомендуемые сообщения

Доброго дня, спільното!

Сьогодні в на прильотці побачив кілька таких загиблих трудівниць.  Яка може бути причина? Це ж молода?

20200501_085657.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги, допоможіть ідентифікувати хворобу.

На фото видно стан розплоду і тих личинок, що загинули. Коричневий колір, не тягнуться, рідина виходить тільки якщо проткнути личинку. Відчутного неприємного запаху також не помічено. Доросла бджола на вигляд здорова, але сім'я просіла, точніше не росте. 

По моїм прикидкам схоже на мішотчатий розплід. 

IMG_20200505_072701.jpg

IMG_20200505_072727.jpg

Ще одне фото 

IMG_20200505_072807.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги, допоможіть ідентифікувати хворобу.
На фото видно стан розплоду і тих личинок, що загинули. Коричневий колір, не тягнуться, рідина виходить тільки якщо проткнути личинку. Відчутного неприємного запаху також не помічено. Доросла бджола на вигляд здорова, але сім'я просіла, точніше не росте. 
По моїм прикидкам схоже на мішотчатий розплід. 
IMG_20200505_072701.thumb.jpg.bfca73b74b7b3a6da45c8f915acb86df.jpg
IMG_20200505_072727.thumb.jpg.02a9ac216119f062ceb9190324c5ab2f.jpg
Ще одне фото 
IMG_20200505_072807.thumb.jpg.dd8f3b54fb746da70333e7c0ecdf2476.jpg
Минулого року схоже було і в мене. Вилікував заміною матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, СерП сказал:

Колеги, допоможіть ідентифікувати хворобу.

На фото видно стан розплоду і тих личинок, що загинули. Коричневий колір, не тягнуться, рідина виходить тільки якщо проткнути личинку. Відчутного неприємного запаху також не помічено. Доросла бджола на вигляд здорова, але сім'я просіла, точніше не росте. 

По моїм прикидкам схоже на мішотчатий розплід. 

IMG_20200505_072701.jpg

IMG_20200505_072727.jpg

Ще одне фото 

IMG_20200505_072807.jpg

Наглядний приклад пораження сімї актиноміцетами.Попросіте ветеринарів зробити посіви на мукор і фузаріум .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, СерП сказал:

Колеги, допоможіть ідентифікувати хворобу.

На фото видно стан розплоду і тих личинок, що загинули. Коричневий колір, не тягнуться, рідина виходить тільки якщо проткнути личинку. Відчутного неприємного запаху також не помічено. Доросла бджола на вигляд здорова, але сім'я просіла, точніше не росте. 

По моїм прикидкам схоже на мішотчатий розплід. 

IMG_20200505_072701.jpg

IMG_20200505_072727.jpg

Ще одне фото 

IMG_20200505_072807.jpg

І скільки таких сімей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

І скільки таких сімей?

Одна. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, СерП сказал:

Одна. 

Схоже на гнилець, хоча для гнильців ще наче ранувато, вони зазвичай проявляються на початку червня. Якщо льоток та дно вулика у цятках клейкої "мазанини" від чистки гнилих комірок то гнилель 100%. Те що поки не воняє ні про що не свідчить, завоняє пізніше, коли бджли не зможуть справлятися з чисткою гнилих комірок.

Якщо така сім"я одна то краще не розбиратися що воно таке а закурити бджіл сіркою, все що у вулику спалити, вулик продезинфікувати перекисом водню або екоцидом. Чим раніше це зробите тим краще, бо як рознесете по пасіці буде біда.

Якщо хочете поексперементувати, перегоніть бджіл у новий вулик на вощину з заміною матки, тільки не витрушуйте сім"ю у новий вулик а заганяйте як рій через льоток, якщо є наприск то краще не трусити бджіл на сходи а змітати. Гнильцеві спори знаходяться у кормах і потрапляють до комірки від годувальниць, щоб розірвати замкнуте коло потрібно перервати процес годування личинок та змусити бджіл годувальниць поголодувати. Алгоритм простий - до моненту появи нового розплоду годувальниці повинні перетравити все що є в них у шлунку.

Іноді це спрацьовує й сім"я починає тягти вощину, частіше пересаджені у стерильні умови бджоли "стають на крило" і злітають.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Ысч сказал:

Схоже на гнилець, хоча для гнильців ще наче ранувато, вони зазвичай проявляються на початку червня. Якщо льоток та дно вулика у цятках клейкої "мазанини" від чистки гнилих комірок то гнилель 100%. Те що поки не воняє ні про що не свідчить, завоняє пізніше, коли бджли не зможуть справлятися з чисткою гнилих комірок.

Якщо така сім"я одна то краще не розбиратися що воно таке а закурити бджіл сіркою, все що у вулику спалити, вулик продезинфікувати перекисом водню або екоцидом. Чим раніше це зробите тим краще, бо як рознесете по пасіці буде біда.

Якщо хочете поексперементувати, перегоніть бджіл у новий вулик на вощину з заміною матки, тільки не витрушуйте сім"ю у новий вулик а заганяйте як рій через льоток, якщо є наприск то краще не трусити бджіл на сходи а змітати. Гнильцеві спори знаходяться у кормах і потрапляють до комірки від годувальниць, щоб розірвати замкнуте коло потрібно перервати процес годування личинок та змусити бджіл годувальниць поголодувати. Алгоритм простий - до моненту появи нового розплоду годувальниці повинні перетравити все що є в них у шлунку.

Іноді це спрацьовує й сім"я починає тягти вощину, частіше пересаджені у стерильні умови бджоли "стають на крило" і злітають.

 

Сім'я вже "анульована". Не став ризикувати, та займатись лікуванням. 

Але все ж цікаво, що то було. Не гнилець, бо при гнильці личинка перетворюється у клійку, тягучу субстанцію. 

Все ж думаю, що це таки мішотчатий розплід, судячи з тієї інформації, що вдалось "нагуглити". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, СерП сказал:

Сім'я вже "анульована". Не став ризикувати, та займатись лікуванням. 

Але все ж цікаво, що то було. Не гнилець, бо при гнильці личинка перетворюється у клійку, тягучу субстанцію. 

Все ж думаю, що це таки мішотчатий розплід, судячи з тієї інформації, що вдалось "нагуглити". 

Шкода ! Прекрасний був екземпляр для перевырки засобу.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мішечкуватий розплід. Вірусне захворювання, не лікується. Часом появляється  весною і само зникає. Такі сім'ї  сильно не розширюйте. Якщо рамок забагато, краще скоротити. Можна давати сироп з добавкою Апімакса, або іншого препарату, що підвищує імунітет бджіл. Ніяких антибіотиків не давати, не допоможуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, пасічник сказал:

Мішечкуватий розплід. Вірусне захворювання, не лікується. Часом появляється  весною і само зникає. Такі сім'ї  сильно не розширюйте. Якщо рамок забагато, краще скоротити. Можна давати сироп з добавкою Апімакса, або іншого препарату, що підвищує імунітет бджіл. Ніяких антибіотиків не давати, не допоможуть.

матку треба міняти  це на гинитичному ривні мутація не устойчивісьть потомства друге питаня якшо вони десь його найшли то пасіці жопа  рамки на перетопку  и паяльною лампою вулика

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, СерП сказал:

Сім'я вже "анульована". Не став ризикувати, та займатись лікуванням. 

Вірне рішення. Природний відбір все одно зробив би своє діло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Пахомич сказал:

Шкода ! Прекрасний був екземпляр для перевырки засобу.:hi:

Якого засобу ? Просвітіть, може, не дай бог, на майбутнє знадобиться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, СерП сказал:

Якого засобу ? Просвітіть, може, не дай бог, на майбутнє знадобиться. 

Проти цвільових грибків. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це мішок 100%. Сам мав неприємність з цією гидотою зустрітися. Перший рік я намагався лікувати єндоглюкіном та ще чимось і вроді як допомогло але наступного року майже половина минулорічних хворих знову дали рецидив. Коротше я псіхонув та знищів ті сім'ї, а вулики гарненько обсмалив паяльною лампою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.05.2020 в 20:08, Артем7 сказал:

Це мішок 100%. Сам мав неприємність з цією гидотою зустрітися. Перший рік я намагався лікувати єндоглюкіном та ще чимось і вроді як допомогло але наступного року майже половина минулорічних хворих знову дали рецидив. Коротше я псіхонув та знищів ті сім'ї, а вулики гарненько обсмалив паяльною лампою.

Можна не знищувати бджіл.Я застосовував перегін на вощину з заміною матки.Сім'ї звісно слабнуть, але якщо це зробити в травні, та об'єднати по дві то сонях дають на рівні інших.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І все таки прошу допомоги. На прильотці знову така картина. Що за хвороба?

1111.jpg

22222.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может не докорм - холода пришли . Если их пару штук то не чего страшного. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

недокорма точно нет, надеюсь на меньшее из зол - переохлаждение во время прошедшего похолодания...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.05.2020 в 13:48, VETER сказал:

І все таки прошу допомоги. На прильотці знову така картина. Що за хвороба?

1111.jpg

22222.jpg

На другому фото дуже схоже на аскосфероз

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.05.2020 в 19:06, VETER сказал:

Доброго дня, спільното!

Сьогодні в на прильотці побачив кілька таких загиблих трудівниць.  Яка може бути причина?

https://beejournal.ru/konsultatsiya/1690-mikozy

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.05.2020 в 19:06, VETER сказал:

Доброго дня, спільното!

Сьогодні в на прильотці побачив кілька таких загиблих трудівниць.  Яка може бути причина? Це ж молода?

20200501_085657.jpeg

Мабудь ви не можите відрізнити де він ,а де вона. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, kudla14 сказал:

Дякую, схоже на те(((

Буду працювати над цим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, VETER сказал:

Дякую, схоже на те(((

Буду працювати над цим.

Не напрягайся з цим. То ж так просто.......

Береш за вуха.Піднімаєш. Відбускаєш. Якщо побігла-значить вона. Якщо побіг-то він.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.05.2020 в 13:48, VETER сказал:

І все таки прошу допомоги. На прильотці знову така картина. Що за хвороба?

1111.jpg

22222.jpg

А на другому хвороба - матці гаплик:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...