Перейти к содержанию

Потрави бджіл,.....


Рекомендуемые сообщения

15 минут назад, seim сказал:

Я тiльки рiпаку боюсь щоб не посiяли

Ріпак можливо тільки оброблять токсичним  припаратом для бджіл , останім часом в звязку з особливою увагою до ріпаку , це маловероятно 

А горох обробляють просто убойним препаратом для бджіл без варіантів 

Один із них 

Борей Нео высокотоксичен для пчел (погранично-защитная зона для пчел – не менее 4 - 5 км, ограничение лёта пчел – не менее 4 - 6 суток).

Тут даже закрить на пів дня , як для більшості препаратів для ріпаку не получится

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, AVA сказал:

Ріпак можливо тільки оброблять токсичним  припаратом для бджіл , останім часом в звязку з особливою увагою до ріпаку , це маловероятно 

А горох обробляють просто убойним препаратом для бджіл без варіантів 

Один із них 

Борей Нео высокотоксичен для пчел (погранично-защитная зона для пчел – не менее 4 - 5 км, ограничение лёта пчел – не менее 4 - 6 суток).

Тут даже закрить на пів дня , як для більшості препаратів для ріпаку не получится

На горох бджоли не летять. А пicля рiпаку кожний рiк вигрiбають лопатами пiдмор. До дупи iм чиясь увага. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, seim сказал:

На горох бджоли не летять. А пicля рiпаку кожний рiк вигрiбають лопатами пiдмор. До дупи iм чиясь увага. 

Літаю і дуже непогано під час цвітіння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Літаю і дуже непогано під час цвітіння.

Може Ви i лiтаете на горох, а бджiл я не помiчав там:umora: На квасолi та що в'еться бачив. На горосi не бачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, seim сказал:

На горох бджоли не летять. А пicля рiпаку кожний рiк вигрiбають лопатами пiдмор. До дупи iм чиясь увага. 

Це Ви бджолам розкажете , коли горох буде в зоні льоту на інші медоноси , що на цвіток гороху 10 днів сідать нільзя і на квіточки кругом поля також

А ріпак фермер коли обробляв . при розвороті даже вулики залив, свої , 

Препарат маврік був сказав , жалко що нелітали , а то і від кліща би обробив :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, seim сказал:

Може Ви i лiтаете на горох, а бджiл я не помiчав там:umora: На квасолi та що в'еться бачив. На горосi не бачив.

У мене в районі в 2018 р. на гороху потравили десь 400 сімей. 

В сусідньому районні десь 800 при сівбі сої.

Тому як кажуть навчайтеся і ще раз навчайтесь.

На кукурудзу при сівбі те ж не літають?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

У мене в районі в 2018 р. на гороху потравили десь 400 сімей. 

В сусідньому районні десь 800 при сівбі сої.

Тому як кажуть навчайтеся і ще раз навчайтесь.

На кукурудзу при сівбі те ж не літають?

В нас горох не сіють,не знав що горох медує.:hmm:,соя посіяна за 50 метрів від пасіки,потрав небуває.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Ворон сказал:

В нас горох не сіють,не знав що горох медує.:hmm:

Та не виділяє він нектар по факту, бджолі його нереально достати. Пилок і ще раз пилок, особливо коли тепла, волога погода.

Тому агрономи те ж вважають, що якщо обробити горох препаратом 1 класу токсичності то буде ефективно і дешево.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Ворон сказал:

В нас горох не сіють,не знав що горох медує.:hmm:

Так у пшениці даже квітки нема . а бджола сипется , роса , різні квіти рядом 

А тут ціле поле цвіту і чиє там нектар чи нема . а у голодний перід бджоли будуть шастать , якщо ще рядом щось виділяє 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

Так у пшениці даже квітки нема . а бджола сипется , роса , різні квіти рядом 

А тут ціле поле цвіту і чиє там нектар чи нема . а у голодний перід бджоли будуть шастать , якщо ще рядом щось виділяє 

Пилок дуже гарно збирають, а в той період і інших медоносів може не бути. У мене з сої, кукурудзи у період їх цвітіння гарно носять пилок, от тільки потрібна волога в грунті 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, AVA сказав:

Так у пшениці даже квітки нема . а бджола сипется , роса , різні квіти рядом 

А тут ціле поле цвіту і чиє там нектар чи нема . а у голодний перід бджоли будуть шастать , якщо ще рядом щось виділяє 

В мене такого ще небуло,територія така,постійно щось цвіте.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Ворон сказал:

В мене такого ще небуло,територія така,постійно щось цвіте.:hi:

Це називаєтся як кому повези з погодою медоносами і насищеностью бджоли 

Цей рік у голодний період до 10 бджіл питалось гристи нерозкритий бутон піона , там тільки прорізався 

Чим більше бджіл тим більша дія протрави буде 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, AVA сказав:

Це називаєтся як кому повези з погодою медоносами і насищеностью бджоли 

Цей рік у голодний період до 10 бджіл питалось гристи нерозкритий бутон піона , там тільки прорізався 

Чим більше бджіл тим більша дія протрави буде 

Я таким не зустрічався,в нас територія така,що постійно щось квітне,трава постійно зелена,посух як таких не памятаю,може задощити надовго,але тоді ів поле з технікою не в'їхати.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, seim сказал:

На горох бджоли не летять. А пicля рiпаку кожний рiк вигрiбають лопатами пiдмор

У Вас неповна інформація.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, AVA сказал:

Так у пшениці даже квітки нема . а бджола сипется , роса , різні квіти рядом 

А тут ціле поле цвіту і чиє там нектар чи нема . а у голодний перід бджоли будуть шастать , якщо ще рядом щось виділяє 

В 2018 роцi вдень стрекозою обробляли пшеницю недалеко вiд пасiки. З бджолами все було гаразд. Якби цей поц посiяв би там рiпак а не пшеницю то бджолам би був гаплик. Тому переживаю кожен рiк що посiяно за iншим берегом рiчки. Вiд мене не видно, потрiбно об'iжджати через мicт за 12 км. Останнi роки чередував пшеницю, кукурузу i сою. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, seim сказав:

В 2018 роцi вдень стрекозою обробляли пшеницю недалеко вiд пасiки. З бджолами все було гаразд. Якби цей поц посiяв би там рiпак а не пшеницю то бджолам би був гаплик. Тому переживаю кожен рiк що посiяно за iншим берегом рiчки. Вiд мене не видно, потрiбно об'iжджати через мicт за 12 км. Останнi роки чередував пшеницю, кукурузу i сою. 

Я обробками не переймаюсь,в нас все рехтельно,обробки тільки вночі,і сповіщеня пасічників присутні.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

У мене в районі в 2018 р. на гороху потравили десь 400 сімей. 

В сусідньому районні десь 800 при сівбі сої.

Тому як кажуть навчайтеся і ще раз навчайтесь.

На кукурудзу при сівбі те ж не літають?

На кукурудзi пилок з верхiвки збирають. А де пилок з гороху? Там закрита квiтка. I пилок доросла бджола не iсть, тому не гинула б. Розплiд хiба що гинув би. Бджоли можуть icти пилок перед зимiвлею. Тодi вже нiчого не обробляють

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, seim сказал:

На кукурудзi пилок з верхiвки збирають. А де пилок з гороху? Там закрита квiтка. I пилок доросла бджола не iсть, тому не гинула б. Розплiд хiба що гинув би.

Цього року сіяли кукурудзу і купа потравленої бджоли на пасіках, земля чорна на полях.

На рахунок гороху пилок збирають, аби не бачив особисто не писав би, з сої збирають, квасолі, нуту ...

Після потрав на гороху, у мене в районі навіть суд був, лабораторно це підтвердили. 

Торік стояв поблизу квасолі, бджоли активно на неї йшли, так враження, що якийсь нектар збирали навіть. На кукурудзу торік гарно йшли, цього року по факту і не літали, коли цвіла.

Ще залежить які гібриди напевне, ну стандарт погодні умови.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, seim сказал:

В 2018 роцi вдень стрекозою обробляли пшеницю недалеко вiд пасiки. З бджолами все було гаразд. Якби цей поц посiяв би там рiпак а не пшеницю то бджолам би був гаплик. Тому переживаю кожен рiк що посiяно за iншим берегом рiчки. 

Я так бачу, що ріпак для Вас - то прокляття... Зрозумійте, небезпека не в самому ФАКТІ посіву культури, а в правильності обробки...

Хоча я, наприклад, тільки ЗА, щоб його сіяли... Бо ще жодного разу не страждав через його обробіток. А от через посів (саме посів, а не обробку) кукурудзи - регулярно щороку вигрібаю лопатами...

А все через те, що наші агрономи і управляючі мають стиль мислення такий як і у Вас... "Бджола на квітку не летить - отже небезпеки для неї нема, відповідно можна поливати чим завгодно" (десь так). І довести їм протилежне неможливо, так як і Вам...

Але їхню позицію можна зрозуміти - їм так вигідніше... А от Ви, як пасічник (чи може ЯКЩО пасічник), рано чи пізно відчуєте реальність на своїй шкурі... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, seim сказал:

I пилок доросла бджола не iсть,

Щей , як їсть , це основний продукт для вироблення маточного молочка

Це хорошо видно весною . матка по декілька раз засіва яйця в одну рамку і тільки з початком приносу пилку з яйця вирощують личинку 

У мене дуже критично з пилком , від першого обліту до пилку інколи місяць , запаси перги уходять сразу , часто обрив у вирощувані розплоду

матка засіває яйця в одну рамку інколи по три круга до першого пилку , ні мед ні сіроп недопомагає нема суточной личинки , а суточна пилок личинка неїсть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, AVA сказал:

Щей , як їсть , це основний продукт для вироблення маточного молочка

Це хорошо видно весною . матка по декілька раз засіва яйця в одну рамку і тільки з початком приносу пилку з яйця вирощують личинку 

У мене дуже критично з пилком , від першого обліту до пилку інколи місяць , запаси перги уходять сразу , часто обрив у вирощувані розплоду

матка засіває яйця в одну рамку інколи по три круга до першого пилку , ні мед ні сіроп недопомагає нема суточной личинки , а суточна пилок личинка неїсть

З пилку бджола робить корм, як і для матки так і для личинок. Відповідно отруються і бджоли, які кормлять личинок і личинки.

Процес отруєння триває поки є запаси отруйного пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

У Вас неповна інформація.

Подтверждаю, пчелы на горох летят очень хорошо. Нектар взять не могут из-за строения цветка,а вот пыльцу травленную берут очень хорошо. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

З пилку бджола робить корм, як і для матки так і для личинок. Відповідно отруються і бджоли, які кормлять личинок і личинки.

Правильно і впроцесі самі з*їдають більшу частину пилку 

Тому що спочатку бджоли їдять пилок щоб 3 суток вироблять тільки молочко для личинок , тільки потім його змішують з нектаром

Общім сутками жують пилок ядовитий, я часто розривав весною повзаючих по землі бджіл , там хорошо видно пилкове отруєння по роздутій кишкі 

Деякі оклигують , деякі гинуть , але це все дія переробки ядовитого пилку в корм

Якщо пилок недуже ядовитий , такі бджоли зЬявляются перед льотком рано утром , результат перебки ними.  пренесеного пилку другими бджолами

І по повзуючим бджолам видно що це молода бджола . яка практично в поле ще нелітає

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Strelec сказал:

Подтверждаю, пчелы на горох летят очень хорошо. Нектар взять не могут из-за строения цветка,а вот пыльцу травленную берут очень хорошо. 

 

Просто пасічники з лісів з малою насищенностью бджоли , непонімають що таке сотні голодних сімей готові розгристи все підряд в пошуках нектару 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

Просто пасічники з лісів з малою насищенностью бджоли , непонімають що таке сотні голодних сімей готові розгристи все підряд в пошуках нектару 

Це точно. Я літом викладав фото бджіл на цвітові картоплі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...