Перейти к содержанию

Медова консервація плодів і ягід


Ю.М.

Рекомендуемые сообщения

2 хвилини тому, Sanich сказав:

Звичайно. 

тепер зрозумів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Не виходить чомусь у мене, на жаль, висущити мед до 20%. :dntknw:

Там дійсно є не зовсім зрозумілі речі.Але продукт зберігається, я це пояснював присутністю кислот. Крім того вологість 20% взята з вимог зберігання меду, а отримуємо мед з соком. Ітретій варіант-деякі зміни до технології наприклад підняти температуру до 35град, як у вулику, змінити систему вентиляції або решітку. Я над цим працюю. Але без допомоги науковців важко, а їм- спочатку гроші...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене багато цікавого по зберіганню. Отриманий продукт, як правило розділяли на густу і рідку фракцію і зберігали: -на столі, - в прохолодному приміщенні ( погребі, в холодну пору- на балконі) та в холодильнику. На столі залишали критичні результати дослідів- занадто рідкі, з пінкою, неповну тару і споживали в першу чергу. Тобто все їв сам, потім давав людям!. Густа фракція зберігається прекрасно, не пліснявіє, іноді втрачає колір через часткову кристалізацію. Були випадки здуття кришки, але без втрати смакових якостей і бродіння. Рідка фракція зазвичай ішла в чай або кампот, на столі бували ознаки бродіння на поверхні - пінка. Смакові якості втрачає протягом тривалого часу( як незрілий мед- бродить на поверхні) Обидві фракції дуже добре зберігають аромат і смак сировини, тому використовувать ароматні меди не доцільно.

На сьогогодні в мене є зразки густого продукту до 3-х років зберігання. Що стосується рідкої фракції, мабуть необхідно її додатково досушувать і використовувать для приготування крем-меду. Ще не пробував, але є сподівання що буде бомба! Або використовувати як соко- мед, дотримаючись певних пропорцій цукрів-кислот. Тут може бути безліч комбінацій..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Ю.М. сказав:

Але продукт зберігається, я це пояснював присутністю кислот.

Як фасуються і зберігаються ягоди, не  пліснявіють? Яка їх вологість?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, asaltan сказал:

Як фасуються і зберігаються ягоди, не  пліснявіють? Яка їх вологість?:hmm:

Ну як фасується невелика кількість? Звичайною ложкою! Якщо Вас цікавить центнери і тони, використовуються пневматичні  поршневі дозатори, випускаються у нас в Черкасах.

Процес сушки на маленькій сушарці проходить при кімнатній температурі та вологості в приміщенні. Тому приблизно при 25% вологості процес загальмовується. Якщо на початку процесу ми досягали зменшення ваги 600г за добу, то в кінці (5-7 діб втрата вологи (ваги) -кілька десятків г за добу.  До речі, в перерахунку на площу стільників у вулику (близько 2м.кв. для сильної сім"ї) випаровування 600г з площі 0,1м кв. , без підігріву, дуже хороший результат!

Не пліснявіє.  Для того щоб визначити вологість густої фракції, потрібно її спалити, я цього не робив.

До речі, якщо у Вас є інформація про роботи в цьому напрямку на Асканія-пак, прошу поділитися. Я робив доповідь оптовикам про цю технологію на зустрічі оптовиків з пасічниками наприкінці 18 року. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не виходить чомусь у мене, на жаль, висущити мед до 20%. :dntknw:
Тобто фрукти висушуються волога забирається з фруктів а мед з підвищеною вологою , чи технологія взагалі непрацює?
Бо якщо проблема тільки з вологістю меду то його можна пустити на благородні напитки та ще й з араматом фруктів.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 хвилини тому, uam_63 сказав:

Тобто фрукти висушуються волога забирається з фруктів а мед з підвищеною вологою , чи технологія взагалі непрацює?
Бо якщо проблема тільки з вологістю меду то його можна пустити на благородні напитки та ще й з араматом фруктів.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Я не проводив досліджень, щоб стверджувати - працює - не працює. Погрався трохи і поки закинув. Для мене це було дещо нетехнологічно - тримати увімкнену сушарку в нормальних санітарних умовах на протязі тижня без перерви - у мене немає можливості. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не проводив досліджень, щоб стверджувати - працює - не працює. Погрався трохи і поки закинув. 
Ну продукція на виході хоть якась була ?

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, uam_63 сказав:

Ну продукція на виході хоть якась була ?

Була полуниця на смак, як полуничне варення. З"їли. 

У мене в даній технології викликає сумнів той факт, що фактично ми викачуємо сок із плоду, а з ним і масу вітамінів. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Sanich сказал:

Була полуниця на смак, як полуничне варення. З"їли. 

У мене в даній технології викликає сумнів той факт, що фактично ми викачуємо сок із плоду, а з ним і масу вітамінів. :IMHO:

А на вигляд як така полуниця, презентабельно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Джаз сказав:

А на вигляд як така полуниця, презентабельно?

Так, цілком. :IMHO: Як ягоди із варення. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Sanich сказал:

 

У мене в даній технології викликає сумнів той факт, що фактично ми викачуємо сок із плоду, а з ним і масу вітамінів. :IMHO:

"Викачуємо" не ми , а мед! Я вже писав, що ми дуже мало знаємо про мед і його властивості! Рідка фракція- це дійсно медова витяжка соку з сировани. Але одночасно відбувається проникнення цукрів всередину плодів. Навіть без руйнування шкірки! Один дід-апітерапевт стверджував, що мед проникає всередину клітини і тим самим може харчувати, лікувати і зберігати клітину від пошкоджень. В нашому випадку ми використовуємо консервуючі властивості меду, які також залежать від кількох факторів, як то температура, ультрафіолетове проміння, тривалість зберігання. Я наполегливо просив наш Інститут бджільництва  зайнятися дослідженнями, тепер "не в ладах" з директором...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Ю.М. сказал:

"Викачуємо" не ми , а мед! Я вже писав, що ми дуже мало знаємо про мед і його властивості! Рідка фракція- це дійсно медова витяжка соку з сировани. Але одночасно відбувається проникнення цукрів всередину плодів. Навіть без руйнування шкірки! Один дід-апітерапевт стверджував, що мед проникає всередину клітини і тим самим може харчувати, лікувати і зберігати клітину від пошкоджень. В нашому випадку ми використовуємо консервуючі властивості меду, які також залежать від кількох факторів, як то температура, ультрафіолетове проміння, тривалість зберігання. Я наполегливо просив наш Інститут бджільництва  зайнятися дослідженнями, тепер "не в ладах" з директором...

Чи є у Вас фото готових плодів та ягід? Звучить все гарно, питання в тому як це все буде виглядати на торговому прилавку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Джаз сказал:

Чи є у Вас фото готових плодів та ягід? Звучить все гарно, питання в тому як це все буде виглядати на торговому прилавку.

В своєму зверненні на початку теми я написав:

Цитата

Тому прошу допомоги! Не грошима!  Потрібні люди, які підхватять ідею, вже не для приватної пасіки (з такими співпрацюємо давно!), а для проектування промислової лінії. Для аналізу можливостей продажу за кордон ( ми ж бо банани їмо!!!), для дизайну тари і навіть для назви продукту! 

Нинішній стан речей на продовольчому ринку дозволяє з г..на зробити цукерку. Причому якраз медові продукти найбільше програють в цьому відношенні. :IMHO: 

Можливо я дійсно покину виробництво обладнання і зроблю якісні фото продукту ( в молодості серйозно займався фотографією), можливо найму людей для якісного дизайну, але це все час і гроші... Можливо турбулентність в світі І Україні щось змінить і люди почнуть вкладати гроші не в дорогі витребеньки, а в щось корисне... :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



Можливо турбулентність в світі І Україні щось змінить і люди почнуть вкладати гроші не в дорогі витребеньки, а в щось корисне... :hmm:


Напевно що ні.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Ю.М. сказав:

Нинішній стан речей на продовольчому ринку дозволяє з г..на зробити цукерку.

Навряд чи хтось хтось надихнувся виробляти напівсушені ягоди і медовий компот, читаючи Ваші дописи, повні безнадії.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не песиміст, а добре інформований оптиміст! По гороскопу- баран(овен) тому спробуйте ще пошукати такого "безнадьогу", який десять років штурмує одну й ту ж тему!

Що стосується

Цитата

 виробляти напівсушені ягоди і медовий компот

то в мене досвід освоєння виробництва ножів, коли я 3 роки благав щоб хтось їх робив, потів розробку вкрали, а потім засукав рукава і сам 3 роки стояв за станком. Просто я звернувся не до тієї аудиторії, де є зайві гроші! До речі, останні 3 автомати для обрізки рамок купили люди, які ще не бачили бджіл! Тому там моя аудиторія- серед авантюристів! :IMHO:А тут, серед пасічників, я слухаю розумні( і не тільки) поради і відпочиваю душею! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Ю.М. сказал:

В своєму зверненні на початку теми я написав:

Нинішній стан речей на продовольчому ринку дозволяє з г..на зробити цукерку. Причому якраз медові продукти найбільше програють в цьому відношенні. :IMHO: 

Можливо я дійсно покину виробництво обладнання і зроблю якісні фото продукту ( в молодості серйозно займався фотографією), можливо найму людей для якісного дизайну, але це все час і гроші... Можливо турбулентність в світі І Україні щось змінить і люди почнуть вкладати гроші не в дорогі витребеньки, а в щось корисне... :hmm:

Вы мене не зрозуміли. Дизайн я можу зробити під себе, також і тара є. Мені цікаво як выгляда сама ягода. Наприклад шовковиця, це буде злипнута до купи маса чи одиночні, підсушені плоди. 

Краще один раз побачити чим сто постів прочитати)) 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Джаз сказал:

Вы мене не зрозуміли. Дизайн я можу зробити під себе, також і тара є. Мені цікаво як выгляда сама ягода. Наприклад шовковиця, це буде злипнута до купи маса чи одиночні, підсушені плоди. 

Краще один раз побачити чим сто постів прочитати)) 

 

Я Вас добре зрозумів, але якісних фото не маю, а зробити їх можна при отриманні свіжої партії  продукту, мінімум через місяць. 

Вигляд продукту - як варення (кілька фото я скину), але мають дуже виражені смакові і органолептичні властивості. До речі дуже подобаються жіночій статі, вони нюхають, смакують, ахають! А в мужиків мабуть інші вподобання, більшість поплямкають і все! Також цікаве збереження кольору, доки ягоди в меду, на повітрі темніють - окисляються. Навіть у герметичній тарі верхній шар біля кришки поступово темніє. 

Щоб виділити окремі дольки чи ягоди можна їх підсушити - так робить один мій знайомий, я не пробував. Або обсипати сухою пудрою як деякі цукати чи лукум. Взагалі східні смаколики хоч і дуже різноманітні та з медом, порівняно з нашим продуктом дуже приторні і одноманітні :IMHO:, але щоб вийти на азіатські ринки солодощів треба мати іншу національність! :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі про східні солодощі. За останні  роки довелось побувати  в колег у  Туреччині (на Апімондії), тричі в Казахстані і нещодавно в Азербайджані. Додому гостинця привезти треба, зазвичай якісь цукерки, відмінні від наших. Хоча останнім часом і в нас в Черкасах  їх навалом. На мій смак, привчений до меду - занадто солодкі, багато крохмалю і горіхів.  Так от гризе мене підступна думка, чи не з наших продуктів це все виробляється? Адже і горіхи знаємо куди везуть, і крохмаль у нас дешевший, а про мед, то й мови нема... І таке велике бажання розвернуть якось цей віз в зворотньому напрямку. Адже не тільки "Рошен" з України вони повинні їсти, та й приївся вже мабуть... Я вже навіть з китайцями вів переговори про медовий продукт, вони, кажуть дуже люблять гарбуз, яблука і абрикоси - подарував їм зразки, розповів технологію, обіцяли подумати. А тут раптом вірус! Наче грім з неба! Мабуть це знак! Доведеться в Україні щось творить. Не все ж на китайців сподіватись!.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...