Jump to content
Форум на ТочкУ
Укроп

Весна-Літо 2020

Recommended Posts

Зараз лише початок квітня, сім'я на 6 вуличок має достатньо сили, щоб гарно розвиватися самостійно, незабувайте, що це карніка, а вона зимує малими сім'ями і при цьому гарно розвивається.
Рій на 4 вулички - теж не зовсім безнадійний, чуть підсилити - і буде додаткова сім'я. А те, що матка погано сіє - непроблема, матку можна і замінити, досвід вже маєте. Те, що сімейка не зовсім миролюбна - теж лікується заміною матки
Не буду все таки об'єднувати.
Дивився сьогодні своїх. В 2 сім'ях по 5.5 рамок розплоду від бруска до бруска. В вуликах переважно молода бджола, є трунеть, є трохи трутневого засіву.

Сім'я, в якій матка від Вач неабияк порадувала - сім'я на 7 рамках, на 5 розплід від бруска до бруска, на одній криючій навіть зсередини п'ятак розплоду, вулик повний бджоли, дав їм рамку під засів. Трутня засіяла всього з десяток.

Ще одна - зальотні (рій), думав, що слабенький, їх хотів анулювати до карніка, але в них 4 рр з 7.

У всіх сім'ях є ще по дві повномедні і рамки і 1-2 пергові, в двох сім'ях є по пів рамки наприску свіжого. Розвитком задоволений.

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

• Like 4

2 хвилини тому, Pchelnik 2 сказав:

То ещё полбеды. Но когда ещё придется убеждать  и его жену, что он купил недорого - от тогда - капец ! :crazy:

:umora::rofl:

• Like 2

23 минуты назад, К. А. Е. сказал:

Потому что прийдётся  проданные пакеты ещё и обслуживать, маток менять, в зиму готовить Если не повезёт то ещё и мед с них продавать 

Пока только сборка в зиму  и обработка от клеща 

С новыми покупателями эти нюансы обговариваются заранее 

17 минут назад, Pchelnik 2 сказал:

придется и его жену,

До этого слава Богу не доходит 

• Haha 2

18 минут назад, Вадим Попов сказал:

Не буду все таки об'єднувати.
Ще одна - зальотні (рій), думав, що слабенький, їх хотів анулювати до карніка, але в них 4 рр з 7.
У всіх сім'ях є ще по дві повномедні і рамки і 1-2 пергові, в двох сім'ях є по пів рамки наприску свіжого. Розвитком задоволений.

5 минут назад, Мико сказал:

А зачем вообще лишаться еденицы

Рад что к совету прислушались 

Edited by Мико
  • Like 3

39 минут назад, Pchelnik 2 сказал:

Моё убеждение - это начало майской болезни. В иннете есть много о ней написано.

Но главное - нужно уже сейчас при помощи ловушек бороться из сенотаиниозными мухами.:IMHO1:

Вот  об них: http://paseka.pp.ru/bolezni-pchel/31-senotainioz.html

Такая болезнь тоже имеет место быть.

Но... Когда пчела просто не может взлететь, и когда она падает с прилетки с поджатым брюшком, пытается лезть, и в итоге умирает в конвульсиях - это разные симптомы

59 минут назад, Пасечник1984 сказал:

По каким признакам можно отличить ?

При химическом токсикозе и при токсикозе пыльцевом у пчел разный цвет внутренностей

• Like 1

1 час назад, К. А. Е. сказал:

Костя, Вы меня процитировали относительно Вашей с Ниландом торговой операции и в тексте обращение Вы. Вы к кому обращаетесь?

Так, вірно. Звернення було до Niland.

Ваша цитата була вставлена, тому що Ви були праві що треба почути дві сторони, а потім робити висновки

Дякую всім, хто мене зрозумів. Дякую всім за слушні поради. Бажаю всім міцного здоров'я, та щоб бжільництво приносило тільки задоволення, а не розчарування.

• Like 4
  • Thanks 1

1 час назад, Абсолютный максuмум сказал:

Такая болезнь тоже имеет место быть.

Но... Когда пчела просто не может взлететь, и когда она падает с прилетки с поджатым брюшком, пытается лезть, и в итоге умирает в конвульсиях - это разные симптомы

При химическом токсикозе и при токсикозе пыльцевом у пчел разный цвет внутренностей

При пыльцевом ,то какой цвет внутренностей ?коричневый ?

• Like 1

Тут возник вопрос что делать с соседями которые не хотят чистить свою выгрибную яму и при стирке вода из неё течёт по всему переулку а пчела идёт на водопой... Не помогают поилки в пару метрах от улика.... 

Edited by BVL_Studio
  • Like 1

Тут возник вопрос что делать с соседями которые не хотят чистить свою выгрибную яму и при стирке вода из неё течёт по всему переулку а пчела идёт на водопой... Не помогают поилки в пару метрах от улика.... 

Голові с/ради жалітися пробували? Допомагає деколи

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

• Like 1

2 часа назад, Пасечник1984 сказал:

При пыльцевом ,то какой цвет внутренностей ?коричневый ?

Нет, наоборот - естественный. А при химическом кишки меняют цвет

• Like 2

Сьогодні переглядав сім'ї і нуки, трохи довелося розширювати. Похолодання ніяк не вплинуло на розвиток сімей, навпаки, трохи під'їли корми і звільнили маткам місце під засів. Розвитком сімей задоволений, в середньому мають 4 рамки печатного розплоду і 2-3 відкритого і засіву. Вийшло багато молодої бджоли, в усіх сім'ях і нуках з'явився свіжий нектар, є багато запасів свіжого пилку. Загалом розвиток сімей в порівнянні з попередніми роками йде швидше на добрих 2 тижні.

В нуках зараз в середньому 5 рамок печатного і по 2-3 відкритого і засіву.

IMG_20200405_143322.thumb.jpg.a3eab8d988d157135630389b83606c98.jpgIMG_20200405_143758.thumb.jpg.22c010e637c6fec1a55d06838805c350.jpgIMG_20200405_151248_resized.thumb.jpg.d99021c0fd0d5199edb06ed72a0cd915.jpgIMG_20200405_162603_resized.thumb.jpg.a79f8fdefcb26ec24a683bfd5268ae5e.jpgIMG_20200405_164644_resized.thumb.jpg.f24e1ee7df5e6693cdd09d3a05353a54.jpg

Edited by davolodya
  • Like 16

Жду вторника - среду. Пообещали же  тепло почти летнее. :ay:

А роботы немного добавилось. Видать, уже надо будет расширять. У меня пока на укороченных гнездах были.:ah:

Вербы цветут ещё, сады начали просыпаться. Появляться начал и цветущий одуванчик.:wave:

IMG_0067.JPG

Edited by Pchelnik 2
  • Like 7

1 година тому, Pchelnik 2 сказав:

Жду вторника - среду. Пообещали же  тепло почти летнее. :ay:

А роботы немного добавилось. Видать, уже надо будет расширять. У меня пока на укороченных гнездах были.:ah:

Вербы цветут ещё, сады начали просыпаться. Появляться начал и цветущий одуванчик.:wave:

IMG_0067.JPG

Теж чекаю середи.Розширювати маломедками,заніс вчора до хати.Верби вже все,клен,берест відходять.Дика груша ось-ось зацвіте,абрикос-в процесі.Кульбаба де-не-де з'явилась.Несли сьогодні пилок,хоч і дуло дурнувате.На воді аншлаг.

• Like 9

1 час назад, davolodya сказал:

. Загалом розвиток сімей в порівнянні з попередніми роками йде швидше на добрих 2 тижні.

Да но и цветение началось на 2 недели раньше обычного ....  У нас сады стартуют 15-18 а не 3-5 апреля....

• Like 1

У нас клен зацветал с 20 апреля, а вэтом году уже неделю как цветет, абрикос немного ухватили и практически весь вымерз.Зацветает персик и груша.

• Like 2

1 час назад, Роман Кременчук сказал:

Теж чекаю середи.Розширювати маломедками,заніс вчора до хати.Верби вже все,клен,берест відходять.Дика груша ось-ось зацвіте,абрикос-в процесі.Кульбаба де-не-де з'явилась.Несли сьогодні пилок,хоч і дуло дурнувате.На воді аншлаг.

Главное, что б хоть выезд не перекрыли из-за короны...:ah:

Ну, и где же тут логика? Два месяца назад надо было госграницу перекрыть, а не сейчас из села даже выезд на собственном авто перекрывать.:IMHO1:

Ну, что тут говорить, когда государством комики правят!   :frusty::umora:

Edited by Pchelnik 2
  • Like 6

7 годин тому, Pchelnik 2 сказав:

Главное, что б хоть выезд не перекрыли из-за короны...:ah:

Ну, и где же тут логика? Два месяца назад надо было госграницу перекрыть, а не сейчас из села даже выезд на собственном авто перекрывать.:IMHO1:

Ну, что тут говорить, когда государством комики правят!   :frusty::umora:

Думаю не перекриють,такого  розпорядження не має.Маски,паспорт,макс  вдвох,якщо шашлик,то  вже втрьох:umora:.Вчора по селу "кружили",всіх попереджали,про масочний режим з сьогоднішнього дня.Тільки їх ніде купити,бо вивезено все.Або ввезено і  за шалені гроші продається.Бариги...Ну,кума в мене молодець,пошила мені 3 шт.:ay:

Вчора проїхав на 2-й точок,4 км від першого.Велік і  вперед.Земля пилить,наче серпень.Жуть... :ak:.Випалені болотця,лісосмуги,луки... .Ідіоти... .Вкидають вже кукурузу та сонях,вологи мізер:(.

• Like 8

Хлопці з Санта Барбари, перші дві серії були цікаві (розумні люди зробили належні висновки з цієї ситуації), але далі переходить на особисте. Припиняйте, на носі Пасха, згадайте для чого прийшов Христос на нашу землю і ради чого страждав на хресті....:hi:

• Like 8
  • Thanks 1

2 минуты назад, Niland сказал:

Людина звинувачує мене шо я захотів залишити собі вулики, шо я хотів з позолотою і т.д. Вислати йому вулики знов я винен? 

Зробив ремарку без претензій на встановлення чиєїсь провини - я не суддя і не Соломон (просто погляд випадкового спостерігача)

• Like 1

2 минуты назад, Niland сказал:

То як спостерігач, скажіть до сьогодні,

Вибачте, але "НІ". Не маю бажання і нема в тому сенсу.

Подальше обсмоктування деталей, "хто шо сказав і подумав" ніякої користі не принесе. 

Припиняйте "бабські базарні" розборки. 

Як вирішити проблему? 1 - Попросити пробачення з обох боків і ... далі шляхи можуть бути різні, як-то: анюлювати угоду, залишити так як є, компенсувати якісь деталі, тощо... конструктиву треба добавити, але почати треба з першого...

В мене все...:hi:

• Like 3
  • Thanks 1

1 минуту назад, ромео сказал:

Припиняйте "бабські базарні" розборки. 

I надалi викидатиму всi склоки в смiтник 

Али общайтесь в личке или прекращайте "Санту Барбару " 

2 часа назад, Бджолопотам сказал:

Припиняйте, на носі Пасха,

• Like 3
  • Thanks 1

1 хвилину тому, Мико сказав:

I надалi викидатиму всi склоки в смiтник 

Али общайтесь в личке или прекращайте "Санту Барбару " 

Санта барбара скінчилась. 

Я вибачаюсь перед Константіном

• Like 1
  • Thanks 1

10 часов назад, Pchelnik 2 сказал:

Появляться начал и цветущий одуванчик.

У нас всю зиму цвёл! Я даже в январе фото помещал.

2 часа назад, Роман Кременчук сказал:

Вчора по селу "кружили",всіх попереджали,про масочний режим з сьогоднішнього дня.Тільки їх ніде купити,бо вивезено все.Або ввезено і  за шалені гроші продається.Бариги...Ну,кума в мене молодець,пошила мені 3 шт

У нас теж був дифицит, але вже два тижні ка маски є в аптеках. Але спекулюють сволочі. За 20-35 грн!

• Like 1
  • Haha 1

4 минуты назад, Niland сказал:

Санта барбара скінчилась. 

Я вибачаюсь перед Константіном

Единственно правильное решение :IMHO1:

4 минуты назад, ss77 сказал:

Але спекулюють сволочі. За 20-35 грн!

А с госхрана продали 10 млн штук по 69 копеек

Edited by Мико
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1

05.04.2020 в 08:23, BezGmo сказав:

Вроде спрашивал, но сказали что не работает.Какая температура должна быть чтобы и рамку не попортить и мед выкачать?

Багато напевно залежить від меду. Мико каже, що з соняшниковим з його регіону таке на проходить. Температура 36 - 40 градусів.

• Like 1