Перейти к содержанию

Весна-Літо 2020


Укроп

Рекомендуемые сообщения

8 хвилин тому, Вадим Попов сказав:

Зробити стрес для сильної сім'ї, а потім до них підсадити гостей? 
 

Робити стрес для обох.

 

14 хвилин тому, gardener сказав:

 струшував бджоли з рамок з двох сімей(почергово) потім ставив самі рамки.   

Я маток не забирав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Вадим Попов сказал:

Зробити стрес для сильної сім'ї, а потім до них підсадити гостей? Матку зі слабачка коли забирати? Перед самим об'єднанням? Чи раніше?

А зачем вообще лишаться еденицы 

Описанное в предыдущих постах говорит о размере улья ,

а про силу семей в этих ульях не инфы ,

а она важней чем размер ящика 

6 минут назад, BezGmo сказал:

Вроде спрашивал, но сказали что не работает.Какая температура должна быть чтобы и рамку не попортить и мед выкачать?
 

НЕ РАБОТАЕТ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Вадим Попов сказал:

В мене назріло питання.
Є дві сім'ї, перша сильна, друга слабачок, сім'ї стоять поруч. Одна в 8р вулику - до них буду пересаджувати, інша в 12р - їх буду пересаджувати, як це правильно зробити?
 

А навіщо взагалі об'єднуєте? Це треба було раніше робити. Вже така пора, що краще слабачок пізніше підсилити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При температуре 35 °C воск становится пластичным. Плавится при температуре 62—68

Распускание в нагревательном шкафу

Для распускания меда в больших объемах подходят нагревательные шкафы, которые очень легко изготовить самостоятельно. Для этой цели можно использовать старые, отслужившие холодильники. Они имеют хорошую теплоизоляцию. Нужно только установить регулируемый нагревательный элемент, и можно пользоваться. Нагревательный шкаф уступает водяной бане по количеству тепла, передаваемого меду в единицу времени, поскольку воздух, используемый здесь в качестве теплопроводящей среды, обладает меньшей теплопроводностью и меньшей теплоаккумули-рующей способностью. Декристаллизация меда при температуре воздуха 40 °С длится почти в два раза дольше, чем на водяной бане с такой же температурой. Это является причиной худшего качества меда. Если нагретый, но еще не полностью распущенный мед перемешивать для обеспечения равномерности нагрева, то время процесса декристаллизации значительно сокращается.

В рамках при такой температуре зазмягчается воск и рамкам приходит мандець 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.04.2020 в 15:42, Пасечник1984 сказал:

Спасибо большое.А как-то можно осушить эти рамки ?надо пустая суш,а практически все рамки с незапечатанным медом

Я сейчас этим занимаюсь. Спрыскиваю из росинки и ставлю на солнце подальше от ульев. Каждый день осушаю по рамке. Главное, что и нектар есть и воду берут активно, но и рамки осушают. Месяц назад осушали жадно, пару недель назад прекратили (видно нектаром заменили), сейчас опять медку захотели.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.04.2020 в 21:58, Женя Циба сказал:

Сегодня уже обнаружил возле двоих десятков ульев ползающих пчел .Я в отчаянии

А крылья у них целые?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ss77 сказал:

А крылья у них целые?

Цілі.Схоже як на отруєння  .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Цілі.Схоже як на отруєння  .

А що у Вас зараз цвіте? Щоб отруїти - ніби ще зарано, сади зазвичай пізніше кроплять, на  полях зараз хіба підживки і гербіциди вносять...  Може пилковий токсикоз? Якщо пилку багато, а нектару нема - запросто може бути...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

Корпус такого улья , это фактически 3 рамки дадана 

можно расширять , даже поставив его сверху,

а не под низ , как я обычно расширяю 145 

2 рамки дадана. Там 8 рамочок, кожна приблизно 1/4 площі даданівської.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.03.2020 в 22:41, К. А. Е. сказал:

Почему героя? Просто хотелось бы услышать и другую сторону. Давно на форуме Санта Барбара не было. Попкорн не подорожал? Не, лучше пиаком запастись и за чтение

Ну що настав час Санта-Барбари яку тут дехто очікував.

Даю відповіді на всі закиди Niland  по поводу його покупки бджолосім’ї, про кидалово, та совість.

Niland звернувся до мене по оголошенню, що хоче придбати бджолосім’ю, кинувши мені посилання що є об’ява за 2000 грн. в Полтавські обл. але туди далеко їхати і хоче придбати у мене але за 2000 грн. Я згодився на пропозицію, потім Niland запропонував вислати мені свій вулик НП та дати завдаток. Від завдатку я відмовився, а потім сказав що ближче до Паски буду їхати в Київ та візьму вулик, щоб він не витрачався на пересилку, та бензин, коли буде забирати вулик, це про совість. Потім вніс свої корективи карантин, і мусив їхати в Київ раніше. Подзвонив покупцю, запитав чи везти бджіл, на що отримав згоду, і було вирішено що коли буду їхати після карантину заберу свій порожній вулик назад, це до того що вулик не продавався але зі смаком обговорювався на форумі. Було пояснено, що буде дно сітка та замість даху видалювач бджіл з сіткою, щоб бджоли не запарились, так як мав везти бджіл в салоні авто. Сім’я яка мала їхати в Київ під час весняної ревізії була на гарному рахунку, так як в верхньому корпусі було по 2 крайні медові а решта 6 рамок в основному печатний розплід. Нижній корпус не перевіряв заглянув зверху через вийняту рамку верхнього. Бджіл було достатньо в нижньому копусі, вирішив що і там все гаразд, так як вечоріло і попередні вулики показали що там теж був розплід, але в тих вуликах були з бджолами УС. Наступний тиждень були холодний, ночі з заморозками. В неділю вранці замінив глухе дно на сітку, кришу на випалювач бджіл в обв’язці теж з сіткою. В такому Виді було передано Niland. Отримав 1000 грн. Пояснив що бджоли повинні облетітись на новому місці та заспокоїтись після перевезення, так як тряслись 3 години тому порекомендував пересадити на наступний день. (Як написав Niland на форумі, що це його насторожило, напевно планувалось, по його розумінню, кидалово, а що кидалово могло бути і на стадії предоплати на що він наполягав і через 5 хв після зустрічі, для чого тягнути. Все було на довірі, як у нього так і в мене). Після зворотної поїздки, двінок від покупця, що мало корму, матку бачив та нижній корпус сама суш, для мене це неприємна ситуація, треба якось це розв’язати і пропоную що він більше нічого не оплачує, так як вже  заплатив 50%, покупець запитав чим краще підкормити сиропом чи канді, порадив канді, так як знову мали бути нічні заморозки. У Niland був мій контакт на форумі і мій телефон але ніяких запитань та претензій від нього не поступало, це про совість.

Але я був дуже здивований як Niland поступає як «справжній чоловік» обговорює в той же день ввечері, поза «моєю спиною» як його кинули на гроші, потім що і корпуси розсохші, і дно сітка ржава і вулик без криші (напевне планував отримати все нове). Про корпуси, можете зробити фото і показати всім, дозволяю. Дно сітка пофарбовані  рижий колір, разом з обв’язкою, візьміть лупу та уважно роздивіться, теж зфоткайте та покажіть, нехай оцінять інші. Але Ви забули згадати про ще одне дно з просічної оцинкованої сітки, напевне воно вам сподобалось, тому і не згадали, яке ви взяли в придачу.

Але це не все, людина спостерігає чи появився  я на форумі, в яких теми читаю, вичислює кому поставив лайк, і звертається до Миколи Романовича, що я поставив лайк, а Романович нібито не реагує і не вичислює, хто йому ставить лайки. Ця поведінка  Niland нагадує підглядування в «замочну скважину», це я про совість.

Отримавши від Романовича гідну відповідь, Niland продовжує тикати Романовичу що мов і матка червоного кольору тобто стара, де ж його совість? Даю відповідь і на це. Почитайте розділ на форумі про мічення маток, що багато так роблять пасічників, які мітять маток одним маркером який в них є (кольором який гарно видно, для чого купувати маркери кожного року для своїх потреб), якщо матки тільки для власного використання, тобто матки не продають, а рік матки записують в журналі. Запевняю Вас що матка 2019 року, хоч і червоного кольору.(Тому, що в магазині минулого року був тільки червоний маркер). Бджіл продавати не планував, тому і маток мітив червоним кольором. Але ж Ви і в цьому побачили кидалово, і принципово це вкинули в тему «ціни меду», щоб і я побачив, бо я там поставив Романовичу лайк, хоча я Вам говорив про це на зустрічі або Ви на це не звернули увагу, а якщо виникли сумніви то можна пререпитати.

Але Ви ще починаєте мусолити цю тему що, краще заплатив би 100 % але за сильну сім’ю.

Так, я з себе не знімаю вини, так не догледів, поспішив, не пререпровірив, потаскав на Київ, бо бажав зекономити Вам кошти на даставку, а поплатився сам, як то кажуть хотів зробити добре, а вийшло …… Але вихід завжди є.

1) Я Вам знизив ціну на 50 % Ви заплатили як за гарний пакет, але в кінці березня а не вкінці квітня (ще повний місяць розвитку), додатково маєте корпус суші. 2)Зекономили на поїздці, а це близько 1000 грн. на бензин.

3) Залишаю як моральну компенсацію вулик з двома сітчатими денцями та видалювач бджіл але без дашка,  можу привезти дах, якщо це принципово, але дах теж може стати об’єктом критики, тому що він, напевно, повинен бути з позолотою.

4) На зекономлену 1000 грн. Замовляєте додатковий гарний пакет (з Львівської обл.. ) та підсилюєте «проблемний бакфаст» та маєте додаткову матку.

5 ) Якщо цього замало пишіть номер картки  і суму що я ще повинен доплатити (це про совість).

6) Перекручувати діалоги, стьобатись з того що не розумієте, поносити, це не робить Вам честі.

7) Попросіть свого щоб Вас навчив розрізняти печатний розплід, відкритий та засів.

Це була моя перша продажа, а Ваша перша покупка на відстані, ми оба винесли урок з цієї Санта-Барбари.

Вибачайте за емоційність

 

image.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Konstantin_b сказал:

Нижній корпус не перевіряв заглянув зверху через вийняту рамку верхнього. Бджіл було достатньо в нижньому копусі, вирішив що і там все гаразд,

Головний прокол...

Якщо на продаж, то не просто треба було перевірити, а перевірити тричі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, ромео сказав:

Головний прокол...

Якщо на продаж, то не просто треба було перевірити, а перевірити тричі...

Саме головне, в цій купівлі-продажі отриманий безцінний досвід...  Саме тому  принципово непродаю пакети через пошту, хоча таких замовлень було достатньо. Покупець повинен бачити, що купує, щоб пізніше небуло непотрібних розмов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



А зачем вообще лишаться еденицы 
Описанное в предыдущих постах говорит о размере улья ,
а про силу семей в этих ульях не инфы ,
а она важней чем размер ящика  


Сім'я, яку хочу підсадити - минулорічний зальотний рій. Зараз має 4 вулички, дуже строкатий розплід на 2 рамках по п'ятаку і невідоме походження + трохи агресивніші ніж мої. Сім'я в яку хочу садити - карніка з маткою від@davolodya силою 6 вуличок і десь 3.5-4 рамки розплоду.

Просто я не знаю, чи вийде щось з того роя... А так сім'ю підсилив би...

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Вадим Попов сказав:


 

 


Сім'я, яку хочу підсадити - минулорічний зальотний рій. Зараз має 4 вулички, дуже строкатий розплід на 2 рамках по п'ятаку і невідоме походження + трохи агресивніші ніж мої. Сім'я в яку хочу садити - карніка з маткою від@davolodya силою 6 вуличок і десь 3.5-4 рамки розплоду.

Просто я не знаю, чи вийде щось з того роя... А так сім'ю підсилив би...

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk
 

 

Зараз лише початок квітня, сім'я на 6 вуличок має достатньо сили, щоб гарно розвиватися самостійно, незабувайте, що це карніка, а вона зимує малими сім'ями і при цьому гарно розвивається.

Рій на 4 вулички - теж не зовсім безнадійний, чуть підсилити - і буде додаткова сім'я. А те, що матка погано сіє - непроблема, матку можна і замінити, досвід вже маєте. Те, що сімейка не зовсім миролюбна - теж лікується заміною матки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

Може пилковий токсикоз?

Напевно це і він,для отруєння ще зарано,передають потепління,думаю пройде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Konstantin_b сказал:

. Після зворотної поїздки, двінок від покупця, що мало корму, матку бачив та нижній корпус сама суш, для мене це неприємна ситуація, треба якось це розв’язати і пропоную що він більше нічого не оплачує, так як вже  заплатив 50%,  і звертається до Миколи Романовича, що я поставив лайк, 

Вибачайте за емоційність

 

image.gif

Вывод напрашивается сам собой Не делай людям добро ,не экономь им деньги .Сам никогда не продавал семьи без присутствия покупателя и обычно веду видеосьёмку матки ,расплода ,суши медовой .По сей причине рекламаций не было .А вот с матками проблемы были ,так как отсылаются без осмотра но видео снимаю когда пакую и скотчую коробки Вся подготовка к отправке идёт дома и то были случаи что говорили что забыл матку положить в клеточку Отсылаю ссылку на видео паковки,  а его в "черный список "В этом конкретном случае нужно сперва обсудить всё с продавцом ,а потом на форум выносить и описать все конкретно и не утаивая некоторые факты сделки

Получив в  апреле корпус пчелы с расплодом к маю можно пакет с неё продать , что иногда и делали наши покупатели мартовских пчёл 

А ещё усвоил что с начинающими лучше дел не иметь, а также с близкоживущими 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Женя Циба сказал:

Цілі.Схоже як на отруєння  .

У нас на садах бывают годы, когда есть падеж молодой пчелы. Это токсикоз, для такой весны это явно он - холодно и нектара мало, но есть много пыльцы. Сироп давайте по 200 грамм в день. Через пару дней ползающих пчел станет меньше.

Пыльцевой токсикоз можно отличить от отравления без лабораторий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. У мене тройзек почав заливати магазин який поставив післявчора. Але це сильна сім'я на 10 р.8fd01f0f58c852464455a8e651c78ac5.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Абсолютный максuмум сказал:

У нас на садах бывают годы, когда есть падеж молодой пчелы. Это токсикоз, для такой весны это явно он - холодно и нектара мало, но есть много пыльцы. Сироп давайте по 200 грамм в день. Через пару дней ползающих пчел станет меньше.

Пыльцевой токсикоз можно отличить от отравления без лабораторий

По каким признакам можно отличить ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Konstantin_b сказал:

 

 

image.gif

Костя, Вы меня процитировали относительно Вашей с Ниландом торговой операции и в тексте обращение Вы. Вы к кому обращаетесь? Если к автору цитаты-то я у Вас пакет не покупал., если к Ниланду то нужно его имя указывать, а то те люди кто не в теме ничего и не поймут. А то что прояснили - правильно сделали, респект Вам. Правильный дал совет яМико, повторил бы слово в слово 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

...

Получив в  апреле корпус пчелы с расплодом к маю можно пакет с неё продать , что иногда и делали наши покупатели мартовских пчёл 

А ещё усвоил что с начинающими лучше дел не иметь, а также с близкоживущими 

Отлично сказано! Сразу видно, что вы умудренный опытом.:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Абсолютный максuмум сказал:

У нас на садах бывают годы, когда есть падеж молодой пчелы. Это токсикоз, для такой весны это явно он - холодно и нектара мало, но есть много пыльцы. Сироп давайте по 200 грамм в день. Через пару дней ползающих пчел станет меньше.

Пыльцевой токсикоз можно отличить от отравления без лабораторий

 

22 минуты назад, Пасечник1984 сказал:

По каким признакам можно отличить ?

 Моё убеждение - это начало майской болезни. В иннете есть много о ней написано.

Но главное - нужно уже сейчас при помощи ловушек бороться из сенотаиниозными мухами.:IMHO1:

Вот  об них: http://paseka.pp.ru/bolezni-pchel/31-senotainioz.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

 

А ещё усвоил что с начинающими лучше дел не иметь, а также с близкоживущими 

Потому что прийдётся  проданные пакеты ещё и обслуживать, маток менять, в зиму готовить Если не повезёт то ещё и мед с них продавать 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, К. А. Е. сказал:

Потому что прийдётся  проданные пакеты ещё и обслуживать, маток менять, в зиму готовить Если не повезёт то ещё и мед с них продавать 

То ещё полбеды. Но когда ещё придется убеждать  и его жену, что он купил недорого - от тогда - капец ! :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Pchelnik 2 сказал:

То ещё полбеды. Но когда ещё придется убеждать  и его жену, что он купил недорого - от тогда - капец ! :crazy:

С женой лучше совсем не связываться, а то можно быть "виноватым,, не только за пчёл а и за жену

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...