Jump to content
Форум на ТочкУ
Укроп

Весна-Літо 2020

Recommended Posts

1 час назад, Винодел сказал:

Все правильно пишуть досвічені про підгодівлю і стимуляцію. Тільки заважае душевному спокою думка, осягнення побачиного-"Ця сім'я могля б бути живою, більш чисельною при вчасній допомозі, втручанню". Випадки, коли восени було все добре з закліщенністью, кормами а весною бачимо  відсутність кормів і бджіл у вулику- були не тільки в мене.Чомусь не вірю твердженням колег що в них ніколи не гинули від голоду, невідомих причин, не хворіли. Природний відбір добра річ і повинна працювати в бджільництві але хто возьме на себе працю думати -"Це була нежиттездатна колонія бджіл чи недогляд пасічника, помилка, порушення технології утримання, тиск хімічних препататів, фізічних факторів (радіохвилі, електромагнітне поле)?"

Нині незвичний початок сезону у мене, скоро місяц як винес і почали літати а подібної справи як "весняна ревізія" зроблено не було, до всіх вул. заглядав зверху, давав сироп в пакетах, було десятків зо три ретельних оглядів(порамочний огляд), воно то нічого страшного невиправного не буде, тільки думка, що ,напевне, частина безматочних і зтрутовілих повинна таке бути, треба скількість об'єднати.

Завжди при зимівлі частина сімей відходить незалежно від того як пасічник контролює процес.

У кожного є свої принципи і переконання.

Я особисто рахую що краще нехай декілька сімей пропаде як сотню тривожити.

• Like 4

10 минут назад, К. А. Е. сказал:

Шестое чувство мне подсказывает, что стимуляция без тепла - силы на ветер. 

Зате часто і буває що стимуляція дає негативний результат.

Бджоли активуються,вилітають з вулика і холонут.

• Like 5
  • Thanks 2

Якось не віриться в прокисання сиропу в пакетах, ніколи не було в мене. Якось відро сиропу перестояло з осіннього тепла до весняної годівлі і не прокисло, щось схоже на плісняву плавало на поверхні, на смак не прокисло,може щось насипалось зі стелі. Сита -да ,в теплому(25-35*С) за тижник може підкиснути і підіграти навідь в пакеті, але сироп де використан стерільний цукор і вода в який момент може засіятись дріжжами і пліснявою?

Чи мала сенс моя підгодівля, мені самому дуже цікаво(чи не марна була праця), визначусь коли порівняю стан сімей своїх і колеги що не годував. Поки що, на підставі останніх оглядів(вечір минулої п'ятниці) була думка, що користь була. Майже всі вибирають 150-250гр. сиропу з пакета за 2 доби. Ті, що не вибирають буду дивитись і визначатись -чому. 

Не помічав активізації, льоту бджіл, яка дурепа полетить коли надворі 5*С?

Edited by Винодел
  • Like 1

25 минут назад, К. А. Е. сказал:

Шестое чувство мне подсказывает, что стимуляция без тепла - силы на ветер. Я думаю что когда полезу в гнездо при потепление, то обнаружу что расплода будет столько, сколько пчелы смогли бы обогреть при низкой температуре, которая сейчас.

Шестое чувство это хорошо. Но в жизни все познается в сравнении. Когда я был пчеловод выходного дня, какая там могла быть стимуляция развития пчел, если с утра до вечера на работе. Когда вышел на пенсию тут появилось время на всякие эксперименты, в том числе дача подкормки не в летную погоду. Результат меня удивил.

• Like 1

50 минут назад, дочинец сказал:

Зате часто і буває що стимуляція дає негативний результат.

Бджоли активуються,вилітають з вулика і холонут.

Так я про то же и писал "стимуляция без тепла - силы на ветер" 

• Like 1

40 минут назад, Н. Петрович сказал:

Шестое чувство это хорошо. Но в жизни все познается в сравнении. Когда я был пчеловод выходного дня, какая там могла быть стимуляция развития пчел, если с утра до вечера на работе. Когда вышел на пенсию тут появилось время на всякие эксперименты, в том числе дача подкормки не в летную погоду. Результат меня удивил.

У меня диаметрально наоборот. С молодости и подогрев включал  (семей 30сгаком все проводами окутаны были, светодиоды красные, зелёные перемигивали) и стимулировал. А вот сейчас как то уже здоровья и энтузиазма того нет и как то пришёл к выводу, что пару раз жидкого по килограму-и достаточно, а потом когда уже нет взятка-там польза у меня от стимуляции есть. 

Edited by К. А. Е.
  • Like 4
  • Thanks 1

4 часа назад, Охмалина сказал:

За 2-3 суток забирают все, еще и недостроенные с осени рамки потихонько тянут или ремонтируют.

Ещё бы не строили 

Это больше похоже на закормку ,чем на стимуляцию 

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

48 хвилин тому, К. А. Е. сказав:

У меня диаметрально наоборот. С молодости и подогрев включал  (семей 30сгаком все проводами окутаны были, светодиоды красные, зелёные перемигивали) и стимулировал. А вот сейчас как то уже здоровья и энтузиазма того нет и как то пришёл к выводу, что пару раз жидкого по килограму-и достаточно, а потом когда уже нет взятка-там польза у меня от стимуляции есть. 

Просто мудрее стали.:IMHO1:

• Like 1

6 часов назад, Pchelnik 2 сказал:

А что же тут не ясного? Матка кладет яйца в трутневые ячейки,а трутовка в пчелиные, где выходят в основному недоразвитые особи.:IMHO1:

Улыбнуло:rofl: Неужели отрутовевшая матка откладывает яйца только в трутовые ячейки?

• Like 1

7 часов назад, Pchelnik 2 сказал:

А что же тут не ясного? Матка кладет яйца в трутневые ячейки,а трутовка в пчелиные, где выходят в основному недоразвитые особи.:IMHO1:

І як це стосується цієї думки?:hmm:

В 23.03.2020 в 10:10, Сергій-апі сказал:

Трутівка сіє трутівку, а не трутня.

:dntknw:

• Like 1
  • Haha 2

4 часа назад, К. А. Е. сказал:

Шестое чувство мне подсказывает, что стимуляция без тепла - силы на ветер. Я думаю что когда полезу в гнездо при потепление, то обнаружу что расплода будет столько, сколько пчелы смогли бы обогреть при низкой температуре, которая сейчас. Тогда возникает вопрос-а стоило ли сейчас стимулировать? С потепьением-да(чтобы не расслаблялись, да и молодая пчела появится, пускай работают), если есть необходимость так как там глядишь и сады начнутся. А после садов-можно. Так у меня наверное будет. 

Я в таких стимуляціях, більше переслідую ціль, щоб у бджіл була вода в достатку. Бджоли в такі холоди, потребують для розплоду багато води

• Like 3

8 часов назад, ромео сказал:

І як це стосується цієї думки?:hmm:

:dntknw:

Мабуть малось на увазі в бджолиних комірках " голубі" трутні :umora:

6 часов назад, Укроп сказал:

Я в таких стимуляціях, більше переслідую ціль, щоб у бджіл була вода в достатку. Бджоли в такі холоди, потребують для розплоду багато води

В цьому і є основна важность цих кормушок , особливо коли мед з соняха 

Колись приміняв коли було мало сімей ,

після декількох дач сіропу наливав просто воду ( на 1 літр сіропу ложку меду для запаху  ) забирали 

А зараз , учора при +10*С при сильномі вітрі у мене такий льот стояв на висоті одного метра від землі ,

що пройти було ніяк щоб з бджолою нестикнутся 

Летіли по воду на річку по воду за 200м , хорошо що там на сонечку в затишку просто залита суха трава водою і тепла на ощуп 

Тільки у мене вона була зроблена окремо і ставилась над рогозяним матом ,  мат був якраз впритик до кормушки 

Прийшла ідея таку кормушку можна вклеяти в пінопластову заставну , щоб недумати про заміну суші в ній 

• Like 1

23.03.2020 в 16:26, ромео сказав:
23.03.2020 в 10:10, Сергій-апі сказав:

Трутівка сіє трутівку, а не трутня.

Роз'ясніть...:hmm:

З засіву трутівки виходять неповноцінні та недорозвинуті особини

15 минут назад, Сергій-апі сказал:

Ну тоді правильніше назвати буде "недотрутень", але не трутівка...

23 хвилини тому, ромео сказав:

Ну тоді правильніше назвати буде "недотрутень", але не трутівка...

Називати можна як хочете, але думаю всі прекрасно зрозуміли про що йшла мова.:az:

Edited by Сергій-апі

38 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

...трутнів. Більше нічого з них вилізти не зможе (крім кліща, звичайно)

17 часов назад, К. А. Е. сказал:

Шестое чувство мне подсказывает, что стимуляция без тепла - силы на ветер. Я думаю что когда полезу в гнездо при потепление, то обнаружу что расплода будет столько, сколько пчелы смогли бы обогреть при низкой температуре, которая сейчас. Тогда возникает вопрос-а стоило ли сейчас стимулировать? С потепьением-да(чтобы не расслаблялись, да и молодая пчела появится, пускай работают), если есть необходимость так как там глядишь и сады начнутся. А после садов-можно. Так у меня наверное будет. 

Вот только вопрос. Будут ли брать стимулирующую подкормку пчелы при наличии взятка как потеплеет? Вряд ли. А  так и пчела за водой не летает по холоду(отход её меньше) и стимуляция с пополнением запасов. А молодая пчела в этом году уже как неделю выходит, пока это не очень заметно, т.к. отход пчелы почти = приходу.

• Like 1

29 минут назад, Охмалина сказал:

Вот только вопрос. Будут ли брать стимулирующую подкормку пчелы при наличии взятка как потеплеет? Вряд ли. А  так и пчела за водой не летает по холоду(отход её меньше) и стимуляция с пополнением запасов. А молодая пчела в этом году уже как неделю выходит, пока это не очень заметно, т.к. отход пчелы почти = приходу.

Вы наверное недочитали сообщение. У меня написано если есть нелбходииость, а необходимость ещё зависит и от погоды, что и подразумевает слово необходимость. Всего же не опишешь-сочинение будет. А ещё дополнение там-"а после садов - можно" Как раз в этот период у нас нет взятка. Так что берут, не сомневайтесь и ещё добавки просят. Вместо рамок с пергой-рсплодные получаются. Так и думаешь - а куда оно все подевалось?

Edited by К. А. Е.

вночі мінуса, а вдень знову теплішає і бджілки активно носять воду, нектар  та пилок. переглянув на дачі серпневі відводки, візуально здається що в рази працюють сильніше за сім'ї. лапки та животики жовті ніби з пудрениці вискочили. знову є свіжий наприск, в одному відводку замінював на рамку з кормом то нектар аж хлеще при зтрушуванні. перезимували добре, займають 3-3,5 рамки, матки серпневі. розплоду на двох рамках у всіх. без теплих заставних.

в знайомого пару сімей з січня чи початку лютого  гнали розплід, думав не дотягнуть до весни. ранні сильні рої, каже в зиму також пішли дуже сильні. зараз по 10 і більше рамок займають, розплоду на 6-7 рамок, це пару сімей. є вже трутневий розплід печатний. 

на рахунок стимуляційних підкормок теж не даю, слава Богу і весняний розвиток хороший і на осінь є пилок та нектар для нарощення бджоли. соромно признатися за стільки років теплих заставних так  і не зробив. відводки з заставними з ДВП, а сім'ї  взагалі без заставних, просто криюча рамка. з теплими заставними звичайно і розвиток був би кращий але на все не вистачає часу ну і майстерні.

• Like 4
  • Thanks 1

1 минуту назад, СЄРЖ сказал:

а сім'ї  взагалі без заставних, просто криюча рамка. з теплими заставними звичайно і розвиток був би кращий але на все не вистачає часу ну і майстерні

Заставні - то в першу чергу обмеження для можливого відтягуванння язиків...

• Like 2

8 хвилин тому, ромео сказав:

Заставні - то в першу чергу обмеження для можливого відтягуванння язиків...

так я про них і пишу, соромно признатися і тих на всіх не вистачає, через місяць вони вже не потрібні, в вересні витягнув пару рам в тих які закормлюю і теж без заставних, а на відводки вистачає.

Edited by СЄРЖ
  • Like 1

8 часов назад, СЄРЖ сказал:

так я про них і пишу, соромно признатися і тих на всіх не вистачає, через місяць вони вже не потрібні, в вересні витягнув пару рам в тих які закормлюю і теж без заставних, а на відводки вистачає.

Ви впевнені шо так буде? Місяць весною для бджіл , вічність! А шо таке теплі заставні:hmm:

• Like 1

10 часов назад, СЄРЖ сказал:

Верхний брусок от старой рамки и эппс 20, скотчем примотать, всё - заставная готова! Было бы желание. 

• Like 1
  • Haha 1

В 25.03.2020 в 15:02, Мико сказал:

я в Харковi вiдсиджуюсь :ay:

Я завтра їду:ole_ole:  Може фальш - старт :hmm:?