Перейти к содержанию

Продаю маток УС (згідно морфометрії) моєї лінії УС31СМС (US31SMS).


Рекомендуемые сообщения

1 час назад, seim сказал:

А Ви купували таких маток сподіваючись що бджоли від них не будуть схильні до роїння? Їх купують із-за показників медозбору. Бо по миролюбності вони теж не лагідні судячи з відгуків. Українська степова не була ніколи миролюбною. Те що хтось собі нафантазує, що без ніякої селекції в неізольованих умовах можуть бути нерійливі, миролюбні і з високим медозбором бджоли чистопородної української степової це тільки бажання і фантазії. Людина продає маток місцевих бджіл які більш-менш відповідають показникам української степової і сім'ї за словами показують результати з високим медозбором.

Згідний на всі 100%

Принаймні вважав що в міру, але все навпаки!... на чорноклені вони ніхера не показали!!...зараз цвіте гречка, і їх це не зупиняє, рояться - коли баки та карніка працюють..

костюм не скидаю навіть біля авто,дають пеку=}

33 минуты назад, seim сказал:

Це Ви плутаєте.  Ройовий стан це вже початок розмноження. А роїння це завершення розмноження. Це один процесс в різних стадіях. Сім'я може бути готовою до розмноження, але не бути в ройовому стані. Це коли і трутня повно зрілого і масса молодих бджіл велика. Але ще матка не відклала яйця в мисочки. Така сїм'я за наявності гарного взятку, великої кількості роботи у вулику по відбудові вощини і вільного місця у вулику не схильна до входження в ройовий стан і подальшого розмноження. Це стосується бджіл які природно схильні до роїння. Які не схильні до роїння, то їм і взятку не треба, завантаження роботою не обов'язкове і з розширенням вулика можна не квапитись.

 

 

Молодець, відкрив очі!!))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні був у лікаря і він сказав що майже вилікувався, ще три дні поколоти антибіотики для закріплення лікування, ну і я радий швиденько до бджілок, а тут начитався про роїння та все таке інше, а як не як випав з оглядів та виведення маток на цілих 14 днів. Якраз за цей час повинні всі 65 сімей повинні були піти в ройку, але на самому ділі все спокійно, мед в 4 корпусах чекає відкачки, сімї в 3-та 2 гарно заклали все вільне місце розплодом і чекають соняшнику. Соняшник вже викинув маяки, виходить що все як завжди по графіку 3-5 липня підуть плюси на вагах.

Але я хотів описати трішки ситуацію з матками ІО.

Як відомо маток неперевірених дуже сильно не хочуть приймати навіть маленькі відводки не кажучи про повноцінні сімї. Але я підсаджував саме в сімї і їх прийняли. Як раніше писав перші яйця матку загнали  відкласти в маточники. Дальше вона пішла сіяти в бджолині чарунки, але її не хотіли годувати, та і чарунки ніхто не сильно готував, оскільки матку не відчувають. І тільки коли вона розсіялась, бджілки зрозуміли що все гаразд і діло пішло.

Отже що я думаю з цього поводу.

Як тільки появиться відкритий розплід від матки ІО, то для того щоб бджілки годували матку треба підставити рамку відкритого розплоду з іншої сімї, Таким чином ми виграємо двічі, кількість розплоду заставить бджілок виділяти маточне молоко для його корму, а заодно і годівлі матки.

Цей висновок підтвердився в одній сім'ї з маткою ШО, перші дві рамки матка сіяла так собі, а вже третю засіяла як повинно бути і майже без пропусків.

 

ЗюІю Наступного року мабуть маток на продажу не буду робити, все тільки для себе любимого, та селекціонерів, які дійсно хочуть щось зробити з нашою УС.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, стасооныч сказал:

Згідний на всі 100%

Принаймні вважав що в міру, але все навпаки!... на чорноклені вони ніхера не показали!!...зараз цвіте гречка, і їх це не зупиняє, рояться - коли баки та карніка працюють..

костюм не скидаю навіть біля авто,дають пеку=}

Молодець, відкрив очі!!))

Я розмовляв зі старими пасічниками які раніше тримали степову бджолу яка була ще степовою. То основний взяток від таких сімей був з початком цвітіння гречки. Раніше гречки було багато. На ранні взятки степова не годиться. А на середніх і пізніх взятках вона працює потужно. Це та бджола що була раніше. Було б непогано щоб її якось повернули на пасіки України приділивши увагу і іншим показникам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Як тільки появиться відкритий розплід від матки ІО, то для того щоб бджілки годували матку треба підставити рамку відкритого розплоду з іншої сімї, Таким чином ми виграємо двічі, кількість розплоду заставить бджілок виділяти маточне молоко для його корму, а заодно і годівлі матки.

Цей висновок підтвердився в одній сім'ї з маткою ШО, перші дві рамки матка сіяла так собі, а вже третю засіяла як повинно бути і майже без пропусків.

Відкритий розплід даю зразу після початку червління (з появою першого яйця) не чекаючи 3 дні. Методика дуже стара і відпрацьована пасічниками на "роздОйці" маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, amator сказал:

Відкритий розплід даю зразу після початку червління (з появою першого яйця) не чекаючи 3 дні. Методика дуже стара і відпрацьована пасічниками на "роздОйці" маток.

І не важливо чи це ІО чи звичайного обльоту. У мене часто нерви не витримують невідомості і коли усі сроки початку червління молодої минають даю рамку яєць. А в результаті за тиждень починає строчити як і положено. Тобто вона вже обліталась, але ще не "врубалась" у процес. А підказати нікому :ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Маркіян сказав:

І не важливо чи це ІО чи звичайного обльоту. У мене часто нерви не витримують невідомості і коли усі сроки початку червління молодої минають даю рамку яєць. А в результаті за тиждень починає строчити як і положено. Тобто вона вже обліталась, але ще не "врубалась" у процес. А підказати нікому :ae:

Колись сам "грішив" таким методом (підстановкою яєць:)), але зараз так не роблю - вважаю це не зовсім правильним. Матка "врубається" в процес коли її починають кормити, а коли її продовжують ігнорувати (бувало таке) при наявності яєць - собі дорожче.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, amator сказал:

Колись сам "грішив" таким методом (підстановкою яєць:)), але зараз так не роблю - вважаю це не зовсім правильним. Матка "врубається" в процес коли її починають кормити, а коли її продовжують ігнорувати (бувало таке) при наявності яєць - собі дорожче.

Ні. Якраз усе навпаки. "Собі дорожче" буде якщо не підставиш.....і...... одержиш сім"ю трутівку. Чекаю 12 діб після виходу з маточника. Дивлюсь чи полірують чарунки. І тільки тоді даю яйця. А не вгадав, то свищі повикидаю і дам прививочний. Це варіант коли матка немічена а бджоли багато. Якщо ж мічена, то згоден, що з яйцями то зайве.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Схоже буде нова рекордсменка по меду та розвитку. Сім'я №16, по промірах трутнів саме ближче до гарної УС. В РС не входила, використовувалась як вихователька з ізоляцією матки у другому корпусі. Тому цього року більшість ШО робив саме з трутнями від цієї сім'ї. Особисто в мене зараз три матки ШО з цим трутнем. .

Ще дві матки аналогічної комбінації (37/16) в покупців.

f0f45636bfedbdb877770220f7f27bac.jpg

Сезон продажі маток завершив. Залишилось  замовлення матки ШО або Ф1 (один селекціонер попросив  для подальшої селекційної роботи).

Всім, хто проявили цікавість цього року до мого матеріалу - Велике Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Mihail-ves сказал:

Схоже буде нова рекордсменка по меду та розвитку. Сім'я №16, по промірах трутнів саме ближче до гарної УС. В РС не входила, використовувалась як вихователька з ізоляцією матки у другому корпусі. Тому цього року більшість ШО робив саме з трутнями від цієї сім'ї. Особисто в мене зараз три матки ШО з цим трутнем. .

Ще дві матки аналогічної комбінації (37/16) в покупців.

f0f45636bfedbdb877770220f7f27bac.jpg

Сезон продажі маток завершив. Залишилось  замовлення матки ШО або Ф1 (один селекціонер попросив  для подальшої селекційної роботи).

Всім, хто проявили цікавість цього року до мого матеріалу - Велике Дякую.

Не уявляю як ти з такими монстрами працюєш? Хіба що маєш підйомник? Чотири медові корпуса? Це 60-80 літрів меду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Маркіян сказав:

Не уявляю як ти з такими монстрами працюєш? Хіба що маєш підйомник? Чотири медові корпуса? Це 60-80 літрів меду?

Чому 4 медових, а гніздо?. Особисто в цій сім'ї бачив що повні меду третій та четвертий корпуси. Нижче не опускався. Тому прийняв рішення терміново ставити п'ятий корпус, оскільки бджілки вже сидять на прилітній дошці і ведуть легкий перекур. А в я не курю та іншим не дам:umora:.

пятий корпус постави в розріз між третім та четвертим. І тут я зрозумів що 50кг підняти вище грудей трішки тяжко. Тому зачепив краєм корпуса і дальше вже тільки сунув. Але все вийшло. Тепер перекур закінчиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки бджоли реально обсиджують даданівських рамок в тій сім'ї?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, seim сказав:

Скільки бджоли реально обсиджують даданівських рамок в тій сім'ї?

Якщо є бажання потягати корпуси меду щоб перевірити скільки там бджоли, то можна приїхати і побачити. Я ніколи не дивлюсь літом скільки там бджоли, я дивлюсь скільки там меду, і дивлюсь щоб дівки не курили, а працювали.

ЗюІю на моєму каналі є минуло-річне відео відкачки меду можна глянути. Там сімї 29 та 60.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Mihail-ves сказал:

Якщо є бажання потягати корпуси меду щоб перевірити скільки там бджоли, то можна приїхати і побачити. Я ніколи не дивлюсь літом скільки там бджоли, я дивлюсь скільки там меду, і дивлюсь щоб дівки не курили, а працювали.

ЗюІю на моєму каналі є минуло-річне відео відкачки меду можна глянути. Там сімї 29 та 60.

Дайте посилання на ваш ютуб канал. Вважаю що бджіл реально в тій сім'ї не більше 30 даданівських рамок. Два верхніх корпуса можуть бути з медом, корпус над гніздом може бути з наприском або порожній. Ви його мабуть ставили останнім. Було б непогано щоб Ви при відкачці цього вулика показали що робиться всередині. Для потенційних покупців. Бо те що показано візуально ззовні може вводити в оману людей і потім вони на Вас будуть плюватися, коли нафантазують що ваші матки можуть нарощувати силу в 50 даданівских рамок і 40 повномедних рамок меду на гніздовим корпусом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, seim сказав:

Дайте посилання на ваш ютуб канал.

 

1 година тому, seim сказав:

Вважаю що бджіл реально в тій сім'ї не більше 30 даданівських рамок

Літом дивляться не на кількість бджіл у вулику, а на кількість принесеного меду.:IMHO: А вже восени треба дивитись на кількість бджіл.

1 година тому, seim сказав:

корпус над гніздом може бути з наприском або порожній. Ви його мабуть ставили останнім.

 

22 години тому, Mihail-ves сказав:

пятий корпус постави в розріз між третім та четвертим.

І звісно на момент написання отого повідомлення, бджілки тільки почали його розвідувати. Але оскільки соняшник буде ще виділяти мінімум тиждень, то вони думаю що встигнуть його заповнити майже всього. Зараз середня сімя приносить 4 - 5кг кожного дня. За 10 днів буде якраз повний корпус.

 

1 година тому, seim сказав:

Було б непогано щоб Ви при відкачці цього вулика показали що робиться всередині. Для потенційних покупців

Для потенційних покупців треба ще і мою технологію показати. Мав сьогодні розмову з покупцем моєї хати у Веселиновому, той жаліється що бджоли у вулику немає, а у мене бджоли немає тільки в останніх трьох сім'ях які зроїлись, і в тих де цілий місяць не міг матку підселити.

Думаю наступного року напевне матки буду продавати тільки тим, хто розуміє що таке місцева бджола типу УС. І як завжди ціна моїх маток буде вища. За копійки не працюю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

 

Літом дивляться не на кількість бджіл у вулику, а на кількість принесеного меду.:IMHO: А вже восени треба дивитись на кількість бджіл.

 

І звісно на момент написання отого повідомлення, бджілки тільки почали його розвідувати. Але оскільки соняшник буде ще виділяти мінімум тиждень, то вони думаю що встигнуть його заповнити майже всього. Зараз середня сімя приносить 4 - 5кг кожного дня. За 10 днів буде якраз повний корпус.

 

Для потенційних покупців треба ще і мою технологію показати. Мав сьогодні розмову з покупцем моєї хати у Веселиновому, той жаліється що бджоли у вулику немає, а у мене бджоли немає тільки в останніх трьох сім'ях які зроїлись, і в тих де цілий місяць не міг матку підселити.

Думаю наступного року напевне матки буду продавати тільки тим, хто розуміє що таке місцева бджола типу УС. І як завжди ціна моїх маток буде вища. За копійки не працюю.

20т соняшникового меду за сезон зі 100 вуликів маєте ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, whale сказав:

20т соняшникового меду за сезон зі 100 вуликів маєте ?

В мене такої кількості вуликів ще немає:umora::umora: та і максимально було 115кг із сильної сім'ї.

Правда на стаціонарі, коли б підвіз до поля гарного то можливо було б і більше.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Mihail-ves сказал:

В мене такої кількості вуликів ще немає:umora::umora: та і максимально було 115кг із сильної сім'ї.

Правда на стаціонарі, коли б підвіз до поля гарного то можливо було б і більше.;)

А в вас поле на якій відстані?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, seim сказав:

А в вас поле на якій відстані?

самі перші соняшники від пасіки на відстані 500-800м, але то маленькі поля (городи), які не роблять сильної погоди. Та і взагалі більшість полві була під озиминою. Дівчата паслись на дальніх полях, це в основному за 2 --- 3км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

самі перші соняшники від пасіки на відстані 500-800м, але то маленькі поля (городи), які не роблять сильної погоди. Та і взагалі більшість полві була під озиминою. Дівчата паслись на дальніх полях, це в основному за 2 --- 3км.

115 кг це з відстані 2-3 км?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, seim сказав:

115 кг це з відстані 2-3 км?

А я що бачив з якої відстані вони несли, може із сусіднього вулика:umora:. Просто є така вага товарного меду і мені досить.

А якщо серйозно, то цього року перли ріпак з відстані десь 3-5 км, і при цьому на вагах було 4.7кг. Все залежить від сили сім'ї та її бажанні брати той нектар який є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, whale сказал:

20т соняшникового меду за сезон зі 100 вуликів маєте ?

Желаете сообщить нам, что Вы берёте по 200 подсолнуха из зимовалой?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Mihail-ves сказал:

А я що бачив з якої відстані вони несли, може із сусіднього вулика:umora:. Просто є така вага товарного меду і мені досить.

А якщо серйозно, то цього року перли ріпак з відстані десь 3-5 км, і при цьому на вагах було 4.7кг. Все залежить від сили сім'ї та її бажанні брати той нектар який є.

Ви написали що максимум на стаціонарі 115 кг. Тобто медоноси були не поряд с пасікою. Бо уточнили, що якщо було б поряд то могло бути краще. Тому було до вас уточнююче питання: як далеко були медоноси з яких було взято на сім'ю 115 кг.

Порівнюю з одною жіночкою в ютубі з Дніпропетровської області. Вона каже що тримає українську степову (звісно що не чистопородну). Вулики лежаки 20-24 рамок. Качає соняшник по 2-3 рази за взяток і бере в середньому на сім'ю 110-120 кг. Тільки є одна важлива умова. У неї соняшникове ельдорадо. Пасіка обсіяна в усіх боків соняшником вже декілька років підряд різного строку цвітіння. Медозбір триває більше місяця. Фактор наявності і фактор віддаленості медоносів виходить на перше місце. Тому і в вашій ситуації потрібно уточнювати яка площа медоносів була і на якій відстані. Для об'єктивної реклами ваших бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, seim сказав:

Вона каже що тримає українську степову (звісно що не чистопородну). Вулики лежаки 20-24 рамок. Качає соняшник по 2-3 рази за взяток і бере в середньому на сім'ю 110-120 кг. Тільки є одна важлива умова. У неї соняшникове ельдорадо. Пасіка обсіяна в усіх боків соняшником вже декілька років підряд різного строку цвітіння. Медозбір триває більше місяця. Фактор наявності і фактор віддаленості медоносів виходить на перше місце.

100% все вірно вона каже. Головний фактор - одноосібники! Вони наше все! Завдяки їм взяток соняшнику може розтягнутись на 30-45 днів.

Але не цього року. Тому що посіви в різні терміни, різні гібриди, але майже всі почали цвісти як по команді.

Моя пасіка в середині села (довжина 3км), і мої дівчата можуть тільки пастись по бокам села. А це ближніх 3-4 поля по 60-70га. Довжина поля 1км + від хати до цього поля 600м. Тому вже наступне поле буде від пасіки на відстані близько 1,6кг. А це не одне і те саме коли стоїш в посадці між двома полями соняшнику.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
03.02.2020 в 12:34, Брониславович сказав:

Такую матку нужно убирать из планового разведения, нормальный засев должен появиться с приносом свежей пыльцы

Забракував не тільки таку матку, а всіх минулорічних острівних маток.

Саме ця матка (яка була під №17) хоча і рано стартанула, але їхала на постійному ручнику аж до середини травня. 10 її дочок також повністю повторили її ГКО. Звідси висновок - всіх покупних (або облітаних на острові) маток треба хоча б один сезон самому протестувати, і тільки потім продавати (якщо буде все супер) від них маток. Це означає що племінними матки не можуть бути раніше ніж мінімум як через рік.

Інші острівні:

  • Одна дочка від УС31(під номером 34) має ранній стрімкий розвиток і звісно що 25-27 квітня вже встигла ввійти в РС, який був використаний з максимальної віддачею. Що дало змогу отримати більше 80кг товарного меду з соняшнику на двох. Тому хочу наступного сезону провести аналогічну роботу з сім'ями які будуть мати велику силу на кінець квітня.
  • Ще одна острівна (внучка УС31) ввійшла в РС після акації, але перед цим встигла принести товарного ріпаку і не погано.
  • Три матки острівні від Матюшенко, перезимували з мінімальним поїданням меду зимою. На ріпаку силою були щось схоже на пакет. Звісно що весняного меду не було. Різнотравя також нічого. Соняшнику 39кг, 24кг та 18кг. Правда не роїлись. Але що мені з того, коли в бочку не було що зливати. Тому підуть в брак.
  • Ще три матки від колишньої УС3 Кривченка, продав пакетами десь 1-5 травня. Туди в "хвости" підсади цьогорічних плідних маток від №29. Матки №29 поки що просто супер по розплоду, спокій також на висоті, і тепер по меду з "хвостів". 30кг, 24кг, 21кг. Розбіг мінімальний. і мені це подобається. Дивлюсь як будуть зимувати і звісно цікавлять морфометричні виміри крилок і не тільки цих сімей :).

В острова цього року я не "грався", зате більше працював з ІО. Що подобається в ІО - це "швидкий обліт", який не залежить від примх погоди та щурок. Недолік - для бджіл такі матки не зовсім повноцінні, і часто їх стараються замінити. Особливо це було чітко видно коли УС підсаджував на карніку та карпатку.

Цього року більшість покупців лякала ціна, і я їм рекомендував шукали дешевших маток. Що буде наступного сезону - поживемо, побачимо. Точно можу сказати, що я не зупиняюсь і постійно рухаюсь вперед, але поки що матеріал від інших матководів УС мені не підходить. Треба відшліфовувати свою 31 лінію.

Добре що в плані відбору гарних УС є ще куди рости.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.08.2020 в 12:36, Mihail-ves сказал:

поки що матеріал від інших матководів УС мені не підходить. Треба відшліфовувати свою 31 лінію

2-3 покоління а далі треба щось нове додати :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich locked this тема

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...