Перейти к содержанию

Незручні обмеження


Рекомендуемые сообщения

При створенні родоводу обмеження в використанні деяких символів вносить незручності і відповідно потім посилання не працюють , до прикладу http://bj.tochok.info/Pedigree/B48 Elgon(GBI)-2017 , http://bj.tochok.info/Pedigree/Buckfast-B74(B74(WK))-2017 , якщо маркування матки B77.18 (xxx) зручний в більшості випадків то інколи виникає потреба записувати лінії В7-7.18 (UA4-555) (до прикладу ОМУ зручніше використовувати не ініціали а код учасника), чи використати в назви лінії чи маткаря символи на які накладено обмеження. А про записи у відчизняних порід я мовчу :hmm:, це записи через / (карпатка, УС). Тому це вносить незручності при створенні родоводу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора пів ночі переписувався про це з Мішаньою і в принципі чогось нового не маю сказати. Але маю декілька тезисів, щоб пояснити ситуацію. 

1. Для того, щоб точно ідентифікувати племінну матку, її ідентифікатор має містити наступну мінімальну інформацію: 

а. ідентифікатор матковода.

б. Номер лінії, який має бути цифровим для зручності, але схему нумерації кожен матковод може вибирати як забажає. Хтось - по номеру вулика, хтось - по номеру мітки, хтось веде сквозну нумерацію маток на пасіці за всі роки. (бачив таке у карніководів)

в. Ідентифікатор породи. (Це ніби-то нонсенс, але в сьогоднішніх реаліях України матководи часто займаються кількома породами паралельно)

г. Рік народження матки. 

2. Мені особисто відомі дві найпоширенеші системи анотації лінії маток - карніководів та бакфастчиків. Виглядає їх запис дещо по різному, але містить ідентичну інформацію. Історично склалося, що у Журналі за основу взята нотація бакфаста. 

3. Будь-яка єдина система повинна мати єдину систему анотації тому-що:

а. Це зрозуміло для користувачів (потенціальних покупців або ж інших матководів та селекціонерів), які розглядають родоводи інших матководів. В іншому випадку користувачі можуть заплутатися в різномаїтті анотацій. Не може кожен окремий матковод видумувати свою систему, тому що тоді буде хаос.

б. З точки зору реалізації підтримувати різні типи анотації паралельно потребує значно-значно більших зусиль від команди розробників. Збільшується ризик помилок в програмному комплексі. А у нас і так небагато ресурсів, для того щоб продовжувати розробку, так як все тримається на волонтерській та безоплатній роботі. 

4. Підтримка спецсимволів в номер ліній є важкою для реалізації та в загальному знову ж - збільшує ціну розробки, з точки зору необхідного часу. Деякі спецсимволи неможливі просто у використанні через специфіку роботи у мережі інтернет, як /, наприклад. Інші символи ускладнюють парсинг, якщо такий є в програмногому комплексі. 

Тому, ситуація така, як вона є. Що можна зробити?

1. Якщо селекціонерам ОМУ, наприклад, не подобається, що вони маю придумати абревіатуру матковода - нехай пробують використовувати свій номер замість абревіатури з приставкою UA. Але, як на мене, номерна нумерація не дуже зручна, тому що по символах значно легше впізнати матковода. Навіщо всліпу копіювати німців у всьому? 

2. Будь-яку додаткову інформацію по лінії можна написати в спеціальному полі на сторінці родоводів матки, замість спроб втиснути це в номер лінії. Так, наприклад,уже роблять деякі матководи. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Sanich сказав:

3. Будь-яка єдина система повинна мати єдину систему анотації

То чому б нескористатися такою системою, якою користується в бібріді вся Європа?  Приклад дуже простий, треба ввести родовід відомої в бібріді матки, код складається з  двох букв і решта цифри. При вводі коду такої матки в бібрід зразу ж висвічуються всі дані про матку. Щоб ту ж матку ввести в пасічний журнал, потрібно повністю вводити весь родовід матки вручну, що дуже незручно. Наразі треба ввести 5 таких маток, але я неготовий згаяти день-два для цієї роботи, робив кілька спроб, невийшло, та й покинув дурну роботу. І так зробить більшість, бо ввід досить непродуманий. Треба якось спростити цю роботу:IMHO:?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, davolodya сказав:

То чому б нескористатися такою системою, якою користується в бібріді вся Європа?

Можу лише апелювати, що запропонованою системою анотації так само користується велика кількість матководівПовторюся, що Історично так сталося, що була вибрана саме така система анотації із самого початку. На даний момент переробляти все на іншу - величезна маса роботи. 

57 хвилин тому, davolodya сказав:

Щоб ту ж матку ввести в пасічний журнал, потрібно повністю вводити весь родовід матки вручну, що дуже незручно.

Родоводи в бібріді теж не з неба впали і хтось їх вводив із самого початку. 

57 хвилин тому, davolodya сказав:

. І так зробить більшість, бо ввід досить непродуманий. Треба якось спростити цю роботу

Не згоден. Ввід родоводів якраз простий до "не можу". Питання, мабуть, в тому, що він багатоликий, і при відсутності навчальних відео, можливо, важко зрозуміти як це зробити найлегшим шляхом. А зробити відеоінструкцію поки що ніхто не зголосився. Якщо такий є - готовий по скайпу продемонструвати всі можливості системи, щоб зробити правильну відеоінструкцію. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Sanich сказав:

Не згоден. Ввід родоводів якраз простий до "не можу". Питання, мабуть, в тому, що він багатоликий, і при відсутності навчальних відео, можливо, важко зрозуміти як це зробити найлегшим шляхом. А зробити відеоінструкцію поки що ніхто не зголосився. Якщо такий є - готовий по скайпу продемонструвати всі можливості системи, щоб зробити правильну відеоінструкцію. 

Я ніби не тупий, але мені ввести родовід острівних маток невдалося, робив кілька спроб...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, davolodya сказав:

Я ніби не тупий, але мені ввести родовід острівних маток невдалося, робив кілька спроб...

На сайті є пара десятків матководів і карніки і бакфаста, які успішно ввели родоводи особисто.  Я допомагав лише одному чи двом. Тому, повторюся, всі складнощі через брак відеоінструкції. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

beebreed ресурс который заточен на работу с материалом, поиск, сравнение, подбор пары и т.д. поэтому всю логику лучше перенять у него.

Если вопрос стоит писать буквы или цифры,
Тогда лучше для породы  buckfas сохранить аббревиатуру, что характерно для них.
Для carnica оставить цифры, что характерно для нее. Цифры все равно будут, когда добавляем маток которые с  beebreed  
остальные пусть думают.    
Проблемы в поиске не будет, и цифры и буквы будут работать, при выборе породы будет 1 отличие по обозначению селекционера.

beebreed.thumb.jpg.3de05f1a0f9b20309f932e8bda5739cb.jpg


Я так понимаю что проблема заключается в том что существующую систему невозможно доделать под принцип
-порода пчел 

- коды стран 

- область 

- селекционер 

- № селекционной книги 

- год рождения 

из за того что внесенные родословные будут некорректны и их придется все исправлять. И лучше исправить сейчас чем мучится дальше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Виталий Овчарук сказав:

- область 

Может быть частью кода матковода. 

2 години тому, Виталий Овчарук сказав:

- № селекционной книги 

Эту информацию можно внести в дополнительную информацию по матке. Какая польза этой информации? 

Вся остальная информация вноситя в журнал уже сегодня. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Sanich сказал:

б. Номер лінії, який має бути цифровим для зручності, але схему нумерації кожен матковод може вибирати як забажає. Хтось - по номеру вулика, хтось - по номеру мітки, хтось веде сквозну нумерацію маток на пасіці за всі роки. (бачив таке у карніководів)

Помилкове уявлення, номер вулика може бути символом, чи опалітка з буквами, буква в назві лінії дозволяє вказати більше інформації ніж просто номер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Sanich сказав:

Какая польза этой информации? 

В целом с начало необходимо определиться что мы хотим?
Если просто родословные то сейчас особых проблем не вижу, все работает, только столкнулся с одной (в конце напишу).

BJ.thumb.jpg.2d3818c1da9afaed7acc7a4f1d25a775.jpg

Если мы хотим создать ресурс для селекции тогда могут вылазить неточности которые будут влиять на результат.
К примеру поиск сейчас отсутствует, и если появится, тогда добавляя несколько значений в одно окно мы ограничиваем точный поиск, к примеру по стране или по матководу, также добавляем возможность неправильного внесения к примеру в окно аббревиатура можно записать  AT-99-120;  AT.99.120;  AT 99 120;   AT-120;  AT.120;  AT 120, когда пользователей мало это все можно контролировать и исправлять, а вот когда будет много? 

При таком  AT-99-120 внесении  аббревиатуры как найти весь материал который к примеру только из Австрии или только от организации АСА? Такие-же неудобства будут и с другими породами. И насколько возможно при таком ведении аббревиатуры программе будет  считать процент инбридинга?   

 

Теперь с проблемой с которой столкнулся. 

Сделал ИО от матки С20 на трутня от матки С489, теперь свободно могу взять как маму С20 а бабушку трутня прописать немогу, не видит система ее, хотя в родословной она прописана. Может я чего-то не знаю, подскажите пожалуйста. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене є дочка від UA3-029-077-2018, як мені вказати що мама моєї маточки саме UA3-029-077-2018 а не 077.18 (029) ?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, rudakov сказав:

 UA3-029-077-2018

можно сделать так?

BJ_77.thumb.jpg.7cc7ff7fc89ea7d91b1c6ccbc368d46f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Sanich сказав:
16 годин тому, Виталий Овчарук сказав:

- область 

Может быть частью кода матковода. 

@Sanich, а це могло б стати мінімальною ціною компромісу :).

Саме з таким питанням я звертався до Вас при реєстрації у журналі. Тоді Ви відповіли, що свій код  "UA3-70" я застосувати можу, але не буду доданий до публічного списку заводчиків. А шкода, бо для мене це також склалося історично і цей код одночасно ідентифікує мене і як ОМУ-шника, і як учасника бібрід :).

З іншого боку, у прийнятій нотації дефіс не розглядається як розділювач, а сам код матковода знаходиться між двома круглими дужками (для парсера), тому не мав би створювати жодних проблем ;):). А якщо порівняти "UA3-70" з моїм теперішнім "IAD", то жодного сумніву, що перший є значно інформативнішим :). Тоді чи повна нотація для моєї маточки буде виглядати  як "93.19 (UA3-70)", чи як "Са93.19 (UA3-70)" - не має значення. Обидва записи легко конвертуються у формат бібрід.

Отже пропоную зробити трішки демократичнішим сам формат публічного коду матковода і вважати дискусію вичерпаною :). Будь-які інші пропозиції накличуть на нас прокльони розробників :umora:.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну і в догоночку. На сьогодні, крім "UA3" (для карпатки з ОМУ) маємо в Україні ще "UA1" i "UA2", для решти карніки. "UA2"  також від ОМУ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Sanich сказав:

А у нас і так небагато ресурсів, для того щоб продовжувати розробку, так як все тримається на волонтерській та безоплатній роботі. 

Мы все пишем, чего-то хотим, может помощь нужна? к примеру я могу делать инструкции в pdf для BJ (ведение родословных, журнала и т.д.) что уменьшит количество ошибок. Может даже видео получится сделать. 

Огласите весь список пожалуйста.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Виталий Овчарук сказал:

можно сделать так?

BJ_77.thumb.jpg.7cc7ff7fc89ea7d91b1c6ccbc368d46f.jpg

Мене і більшість не влаштовує даний запис матки, навіщо розбивати інформацію коли вже все ясно вказано ось в такому запису:  UA3-029-077-2018. Тут все і країна, і хто такий і номер матки (вулика, опалітки, ..., Рік її народження). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Виталий Овчарук сказав:

Мы все пишем, чего-то хотим, может помощь нужна? к примеру я могу делать инструкции в pdf для BJ (ведение родословных, журнала и т.д.) что уменьшит количество ошибок. Может даже видео получится сделать. 

Огласите весь список пожалуйста.

кому не допоможе інструкція( бо показує практика її ніхто це читає)  можна в реальному часі допомогти людям ( можу теж долучитися)  

22 години тому, Sanich сказав:

б. З точки зору реалізації підтримувати різні типи анотації паралельно потребує значно-значно більших зусиль від команди розробників. Збільшується ризик помилок в програмному комплексі. А у нас і так небагато ресурсів, для того щоб продовжувати розробку, так як все тримається на волонтерській та безоплатній роботі.

якщо  потрібні кошти для цього діла, давай гукай , номер карти і поїхали....ми готові допомагати всім чим можемо:)

1 година тому, rudakov сказав:

Мене і більшість не влаштовує даний запис матки, навіщо розбивати інформацію коли вже все ясно вказано ось в такому запису:  UA3-029-077-2018. Тут все і країна, і хто такий і номер матки (вулика, опалітки, ..., Рік її народження). 

таких не так багато)) не всі балувані)) а - можна добавити:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

якщо  потрібні кошти для цього діла, давай гукай , номер карти і поїхали....ми готові допомагати всім чим можемо:)

Робота досвідчених девелоперів на сьогодні коштує долари. Багато доларів. Від 25 доларів за годину, якщо говорити про комерційну розробку і досвідчених розробників. Я скептично відношуся до можливості зібрати яку-небудь значну суму, а тим більше не бажаю бути заручником зібраних кількох тисяч гривень і бажань тих, хто проявить бажання задонатити, фактично потративши на проект кілька сотень чи тисяч годин волонтерської роботи. 

9 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Тоді чи повна нотація для моєї маточки буде виглядати  як "93.19 (UA3-70)", чи як "Са93.19 (UA3-70)" - не має значення. Обидва записи легко конвертуються у формат бібрід

Це не так просто, як вам здається. Проте питання - скільки людей, на вашу думку, долучиться до проекту, якщо реалізувати підтримку такої анотації заводчика? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, rudakov сказав:

Мене і більшість не влаштовує даний запис матки, навіщо розбивати інформацію коли вже все ясно вказано ось в такому запису:  UA3-029-077-2018. Тут все і країна, і хто такий і номер матки (вулика, опалітки, ..., Рік її народження). 

Думаю суть вопроса (проблемы)  раскрыта, а принимать решения не в наших полномочиях, мы можем пользоваться или не пользоваться. 

И как правильно уже подчеркнули, что усилия могут быть неоправданны реальным спросом. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось свіжй приклад, який щойно прислав Антон Коновал. Він заповнив родоводи за 2019 рік.  Все - карніка. Можна заодно подивитися, як він додав до родоводів матки із системи бібрід. 

http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders/КАМ

Важко після такого прикладу сказати, що вводити родоводи важко. :dntknw:

Проте є що вдосконалувати - Антон обіцяв дати зворотній зв"язок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Sanich сказав:

Важко після такого прикладу сказати, що вводити родоводи важко. :dntknw:

Запитайте Антона, скільки він часу на це витратив;)

Щоб родоводи нормально ввести, треба принаймні знати, які цифри з паспорта в яку графу в журналі  вписати, у всякому разі для мене зараз  це вища математика, бо такого раніше ніколи неробив. 

Я вже некажу про відео, зробіть хоча б покрокові  картинки,  які цифри з паспорта матки вписати конкретно в яку графу, цікавлять конкретно матки з бібріду.  Матку у вулик додав,  проблемка починається, коли натискую " додати матку з іншого сайту".  Вискакує табличка, і ...  що куди далі вписувати з паспорта?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Отже пропоную зробити трішки демократичнішим сам формат публічного коду матковода і вважати дискусію вичерпаною

Вы можете записывать в графе аббревиатура как Вам удобно IAD или UA-3-70, эти матки с бибрид, вот и добавляйте как маток от туда. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, davolodya сказав:

Запитайте Антона, скільки він часу на це витратив;)

Щоб родоводи нормально ввести, треба принаймні знати, які цифри з паспорта в яку графу в журналі  вписати, у всякому разі для мене зараз  це вища математика, бо такого раніше ніколи неробив. 

Я вже некажу про відео, зробіть хоча б покрокові  картинки,  які цифри з паспорта матки вписати конкретно в яку графу, цікавлять конкретно матки з бібріду.  Матку у вулик додав,  проблемка починається, коли натискую " додати матку з іншого сайту".  Вискакує табличка, і ...  що куди далі вписувати з паспорта?

" мені ще подобається така фішка, вона зараз бігає по всіх групах у фб люди викладають один два паспорта (інколи самі не розуміють що там написано) і все продає маток повним ходом" :umora:

що і куди вводити проблем немає ніяких, потрібно просто бачити повний родовід тієї матки, а ділі по тих даних все прописується в журналі:)

все приходиться щось робите вперше...давайте чіткі зображення паспортів будемо вам допомагати:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

все приходиться щось робите вперше...давайте чіткі зображення паспортів будемо вам допомагати:)

Від підказки чи допомоги невідмовлюся, бо в самого виходить недуже... Пробую ввести цю матку: IMG_20190630_183358.thumb.jpg.2d168d7f99aa001100251dfe1ba5f8ca.jpg

Виходить така картина:

Screenshot_2019-11-30-13-51-31-941_com.android.chrome.thumb.png.24e03614973e072304982e44368c5075.png

В результаті і материнка з бібріду має не той "рік випуску", і моя матка чомусь має такий самий код, як і її мама. Що не так роблю? Далі родовід прописувати нестав, бо на початку вже є якась помилка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, davolodya сказав:

Від підказки чи допомоги невідмовлюся, бо в самого виходить недуже... Пробую ввести цю матку: IMG_20190630_183358.thumb.jpg.2d168d7f99aa001100251dfe1ba5f8ca.jpg

Виходить така картина:

Screenshot_2019-11-30-13-51-31-941_com.android.chrome.thumb.png.24e03614973e072304982e44368c5075.png

В результаті і материнка з бібріду має не той "рік випуску", і моя матка чомусь має такий самий код, як і її мама. Що не так роблю? Далі родовід прописувати нестав, бо на початку вже є якась помилка

 

 

http://bj.tochok.info/Pedigree/00cec3b4-7077-4017-88d2-5975c45a541f

5de2aa248c33b_2019-11-30_19-42-10_601.thumb.jpg.93f2e050c675f8e2b65053bd06855458.jpg

якщо я правильно  все зрозумів написане у паспорті то має бути ось так :) Як щось не так то вибачте за мій німецький :umora: поправляйте:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...