Перейти к содержанию

Українська система селекції


Рекомендуемые сообщения

Коротко як працює європейська система

5dd56fda0a761_2019-11-20_18-52-13_77.thumb.jpg.f17005581d7d34b05c291bd4e64835ef.jpg5dd56fdc3a6aa_2019-11-20_18-54-10_201.thumb.jpg.2837eaf62c4af9085961b726f591c2a0.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Достаточно, чтобы система работала по своим внутренним правилам. :IMHO1:

Да но чтоб кто-то что-то делал должен быть смысл ... Подумайте может и правда есть смысл пиарить зарегистрированных матководов на точке? Рекламой например... В обмен на умеренную цену для клиента с точка...??? И вот еще вопрос ... Я так понимаю что Паланочка (взят как пример) в бане тогда как к примеру ему зарегистрировать свой новый материал?? Или Брониславович на точке есть а в списке нет тоже вопрос...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.11.2019 в 19:29, rudakov сказал:

Булоб не погано щоб в таку систему до маток можна було прив'язати результати дослідження крил (наприклад файл tps) а там вже дані вносилися у відповідні місця. Думаю @Kumpel (Ігор Довгуник) зможе допомогти з реалізацією на РНР (чи яку там мову використовує журнал)

Не думаю що майбутнє за промірами. Хоча, я не пам'ятаю, та в нашому журналі можна вносити все. Друга справа, якщо Ви хочите щоби вас хтось контролював, а ще більше щоб Ви контролювали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

Я думаю це не так, це все відмазки....В нас люди звикли користуватися готовим продуктом і дорікати, ще тому хто хоче щось зробити. І це факт...

Як пробували, які були конкретні дії? Так легко здалися? Немає нічого не можливого....

 В нас одна проблема  P.S. Переважна більшість про карман думає. Не потрібні їм ніякі місцеві бібіріди. Їм - головне себе прорекламувати. (c)

То нехай рекламують. Не так легко вести родоводи на запропонованому сайті, це перше, ще потрібно продати маток завдяки йому. Йдемо далі, якщо матки не гідні уваги, на другий рік чоловік буде знову бавитись з регістрацією своїх маток (яких він і не має)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

Бачимо в іноземних колег є свої селекційні програми. Чому б і нам всі разом вкласти якусь лепту для створення  своєї української селекційної системи, зробити те, що в Україні навіть не попробував таке зробити для вітчизняного бджільництва!?

З чого ви взяли що в Україні немає селекціонерів? Піскорський, Гриньков... Вони в біпріді, а Вам старшого все потрібно, участкового))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Александр К. сказав:

Да но чтоб кто-то что-то делал должен быть смысл ... 

До слова,  напишу своє і не тільки  спостереження що до Точка

Багато людей  побачили таку тему, що люди які в свій час стали "популярні" і модні Пасічники, втекли з точка і кричать по кутках, що точок вже не такий( тошно таке слухати, бо багатьох підняв саме точок). Є частина людей, які схопили зірку з неба і хотіли бути на Точку поза правилами та мати привілеї. - зіркова хвороба. Тому вони пішли. Хтось голосно, хтось тихенько...Але ще не давно, багато хто з них був ніхто(про них, знала тільки їхня миша на кухні...

23 хвилини тому, teplov сказав:

Не думаю що майбутнє за промірами. Хоча, я не пам'ятаю, та в нашому журналі можна вносити все. Друга справа, якщо Ви хочите щоби вас хтось контролював, а ще більше щоб Ви контролювали.

справа не в промірах (хоча вони потрібні) Юра, що саме не вистачає в журналі для тебе? (функцій там досить багато) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, teplov сказав:

То нехай рекламують. Не так легко вести родоводи на запропонованому сайті, це перше, ще потрібно продати маток завдяки йому. Йдемо далі, якщо матки не гідні уваги, на другий рік чоловік буде знову бавитись з регістрацією своїх маток (яких він і не має)?

реклама завжди вітається) Немає там нічого складного по родоводам, головне щоб було що вводити). Маток можна продавати і не тільки завдяки йому...Якщо матки не гіді уваги(для когось) їх не беруть до уваги

13 хвилини тому, teplov сказав:

З чого ви взяли що в Україні немає селекціонерів? Піскорський, Гриньков... Вони в біпріді, а Вам старшого все потрібно, участкового))

де таке мною  написано, що в Україні немає селекціонерів?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Більша частина для роботи по втіленню  української селекційної системи вже, і це http://bj.tochok.info/  Лишилося всього на всього адаптувати і прикрутити систему BLUP( beebreed зроблений по цій системі, справа там навіть не в самих підрахунках по підбору пар, а система чітко відслідковує інбридинг, щоб з цієї всієї маси матеріалу мати можливість вибору) Як раз і тут потрібна допомога залу, селекціонерів і не тільки. Думаю на державу марно розраховувати. А гуртом можливо вийде!?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Немає там нічого складного по родоводам, головне щоб було що вводити).

Вводити є що. А от як вводити острівні матки - розібратися неможу:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Многие выбирали в интернет магазине фотоапарат, ноутбук, монитор и т.д.
чтобы упростить поиск есть теги которые сортируют товар, убирают лишнее, чем больше мы поставим ограничений тем точнее нам дадут то что мы хотим.

Скоре всего логика программы  BeeBreed чем то похожа на логику сортировки по тегам в интернет магазине.

Вносится матка, указывается ее происхождение(если известно)  и данные с ульевой карты, информация конвертируются в проценты и теперь программа может подбирать то что мы хотим.
Разделим обор/поиск на 2 основные части
1) по происхождению
2) по  полезных хозяйственных свойствах в процентах  

внося регулярно данные в программу последующих поколений мы получим статистику, по каждой матке, насколько стабильно она передает свои ПХС последующим поколениям и переводит эти данные в коэффициент.

И теперь если мы захотим подобрать крос для матки первым делом надо для себя понимать
1) это кросс должен быть близкородственным (внутри линии или микролинии) - тогда отбор будет основан по 1принципу (на основе происхождения)  и отсечет вех не родственных маток, благодаря статистике предыдущих подобных кроссов мы получим прогноз по  ПХС
2) кросс в котором принцип подбора будет по ПХС, останутся только матки с высокими показателями в процентах и коэффициенту стабильности.

Уверен в BeeBreed  еще много тонких нюансов учтено, но основой будет ульевая карта, во первых ее наличие, во вторых ее достоверность, без этого никакой селекции не будет даже в самой крутой программе.
По этому чем больше поколений тем больше данных для проноза на будущее, и выше его точность.  

 Начать не обходимо с того что внести в http://bj.tochok.info/ родословные своих маток, и в течении сезона 2020 вести ульевые карты по этим маткам, и осенью посмотреть сколько реально людей готово так работать. И только потом можно тратить деньги и время на создание программы.  
 
Кстати интересно как справились с ведением ульевых карт матководы которые уже в  BeeBreed.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, teplov сказав:

Не так легко вести родоводи на запропонованому сайті

Родоводи в принципі нелегко вести. Але з допомогою сайту це спрощено наскільки можна. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

И только потом можно тратить деньги и время на создание программы.

Команда создателей bj.tochok.info готова реализовать и прикрутить такой функционал бессплатно. Лишь бы он был восстребован. 

26 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

 Начать не обходимо с того что внести в http://bj.tochok.info/ родословные своих маток,

Ряд матководов уже это делает. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Sanich сказал:

Родоводи в принципі нелегко вести. Але з допомогою сайту це спрощено наскільки можна. 

Аферистам ні до чого щось вести. Це я мав на увазі. А якщо і будуть вести то один, максимум два сезони. 

І головне, в якісь суворі рамки заганяти людей, на мій погляд передчасно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, teplov сказав:

Аферистам ні до чого щось вести. Це я мав на увазі. 

Тут я згоден. Але з цим можна боротися. Наприклад через спілки. Для прикладу, можна прикрутити можливість помічати матковода як члена якоїсь спілки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Sanich сказал:

Тут я згоден. Але з цим можна боротися. Наприклад через спілки. Для прикладу, можна прикрутити можливість помічати матковода як члена якоїсь спілки. 

Та не потрібно ні з чим боротися, чоловік може вести роботу і без спілки, та без журнала. Друге питання це довіра інших селекціонерів, якщо немає моїх родоводів нігде, хто буде зі мною співпрацювати? А щоб покращувався стабільно та довго результат, селекціонерів має бути більше сотні. (чесних)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, davolodya сказав:

Вводити є що. А от як вводити острівні матки - розібратися неможу:dntknw:

Якось так)

Сохраненное изображение 2019-11-20_21-44-35.107.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-20_21-45-13.191.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Sanich сказав:

Команда создателей bj.tochok.info готова реализовать и прикрутить такой функционал бессплатно. Лишь бы он был восстребован. 

Понимаете как правило он очень востребован в осене-зимний период как тема для обсуждения, а вот на сколько реально люди готовы к такой работе можно увидеть по тому сколько будет ульевых карт для анализа.

К примеру сколько людей должно проявить заинтересовпность для начала создания программы селекции? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Виталий Овчарук сказав:


Кстати интересно как справились с ведением ульевых карт матководы которые уже в  BeeBreed.

щось трохи кину Филипчук 

Скачать видео

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, teplov сказав:

Аферистам ні до чого щось вести. Це я мав на увазі. А якщо і будуть вести то один, максимум два сезони. 

І головне, в якісь суворі рамки заганяти людей, на мій погляд передчасно.

ніхто нікого не змушує, щось робити проти його волі тим паче заганяти когось...все добровільно, є ідеї?, лишньої  голова в цій справі немає:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

 

К примеру сколько людей должно проявить заинтересовпность для начала создания программы селекции? 

для цього потрібна команда однодумців, альтруїстів, ентузіастів :) тільки на таких все тримається))):umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Якось так)

це що, кожне покоління родоводу вручну вводити:blink:? Я до такого неготовий, нема ні часу, ні бажання...  це якби лише одна матка була, то ще куди нейшло, а як маток є більше?

В бібріді номер материнки ввів, і зразу всі дані матки видно, разом з родоводом, тут теж мали б бути готові шаблони, щоб ввести код матковода і щоб хоча б матка прописалася б

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, teplov сказав:

чоловік може вести роботу і без спілки, та без журнала. Друге питання це довіра інших селекціонерів, якщо немає моїх родоводів нігде, хто буде зі мною співпрацювати? А щоб покращувався стабільно та довго результат, селекціонерів має бути більше сотні. (чесних)

тільки, без довіри(закріплена роботою , результатом) не буде нічого 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, davolodya сказав:

це що, кожне покоління родоводу вручну вводити:blink:? Я до такого неготовий, нема ні часу, ні бажання...  це якби лише одна матка була, то ще куди нейшло, а як маток є більше?

В бібріді номер материнки ввів, і зразу всі дані матки видно, разом з родоводом, тут теж мали б бути готові шаблони, щоб ввести код матковода і щоб хоча б матка прописалася б

якщо матка прописана вже є, то її додається автоматично, а якщо її немає то звичайно, що вводиться в ручу(на початковому етапі все в ручну ) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

для цього потрібна команда однодумців, альтруїстів, ентузіастів :) тільки на таких все тримається))):umora: 

Кстати почему не захотели присоединиться к коллегам в beebreed.eu? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

якщо матка прописана вже є, то її додається автоматично,

Така ж матка є в Антона Коновала, у нього родовід заповнений, а я, скільки не пробую, свою автоматично додати неможу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...