Перейти к содержанию

Українська система селекції


Рекомендуемые сообщения

57 хвилин тому, rudakov сказав:

На мою думку, запропонована ПАПом система нумерації є не зовсім оптимальною та немаштабованою, якщо я все правильно зрозумів. Дана схема нумерації може працювати лише при обмеженній кількості родоначальниць. І вона точно не відповідає приведениій проблематиці: 

Цитата

З іншого боку проста традиційна нумерація бджолородин ускладнює працю селекціонера, оскільки вимагає від нього додаткової уважності та акуратності при виборі материнських чи батьківських бджолородин

Крім того, він сам собі суперечить, пишучи: 

Цитата

Детальна інформація про точну нумерацію вихідних материнських та батьківських бджолородин, що беруть участь в штучному осіменінні потребує додаткової фіксації в журналах, оскільки відображення цих даних в номері не технологічне.

Я б слово "нетехнологічне" замінив би на - "неможливе". 

З однієї сторони, він придумав систему нумерації, яка мала б полегшувати відслідковування спорідненого схрещування і через абзац вже пише, що треба таки дивитися родовід, бо по батьківським лініям немає інформації. 

Є давно придумана система нумерації, яка дозволяє легко ідентифікувати конкретну матку та подивитися її родовід, яка складається з номеру лінії - року народження - назви матковода та країни походження. Дублікати в такій нумерації виключені 

Можливо, я неправильно зрозумів задумку ПАПа, тоді поясніть, будь-ласка. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, rudakov сказав:

34/6/7/1

Проте. Відповідаючи на ваше запитання, я б дану матку записав, як Ca34 , додавши рік та код матковода, а також додав би до родоводів її предків - Ca6, Са7 та Са1. 

Тому що, по-суті, це - не нумерація лінії, а спрощений запис родоводу. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, Sanich сказав:

 

Тому що, це  по-суті, не нумерація лінії, а спрощений запис родоводу. :IMHO:

Але ж може  бути як і нумерація лінії Ca65 чому б і ні!?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Але ж може  бути як і нумерація лінії Ca65 чому б і ні!?

Тобто? не зрозумів питання. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, Sanich сказав:

Проте. Відповідаючи на ваше запитання, я б дану матку записав, як Ca34 , додавши рік та код матковода, а також додав би до родоводів її предків - Ca6, Са7 та Са1. 

Тому що, по-суті, це - не нумерація лінії, а спрощений запис родоводу. :IMHO:

ось ці записи Ca34 i Ca... можуть бути як і нумерація лінії, я для себе так і позначаю 

маю наувазі, що таке позначення може бути як нумерація лінії :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Проте. Відповідаючи на ваше запитання, я б дану матку записав, як Ca34 , додавши рік та код матковода, а також додав би до родоводів її предків - Ca6, Са7 та Са1. 

Тому що, по-суті, це - не нумерація лінії, а спрощений запис родоводу. :IMHO:

Спочатку була Са34 як родоначальниця ген.групи 34, потім Са6, потім Са7, а потім вже на світ з'явилася Са1. 

 

Синевір має типову схему розмноження, там немає конкретно бабусі трутнів (якщо це не лінійне розмноження: ШО чи лінійний облітник)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Є давно придумана система нумерації, яка дозволяє легко ідентифікувати конкретну матку та подивитися її родовід, яка складається з номеру лінії - року народження - назви матковода та країни походження. Дублікати в такій нумерації виключені 

Країна-код-матка-рік народження.

До прикладу, UA-RIV-020-2018

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

В принципі дещо зробити можливо. Осчь маточка, котра у мене на тестуванні:

blob.png.0f24d38d6cb14691ade1e9e68f91323a.png

Свою материнку "Са30.18" господиня "UA3-97" ще не внесла у бібрід :), тому зовнішнього посилання немає. А от з батьківськими все просто - клікаємо по  жовтенькому глобусу і залітаємо прямісінько в бібрід:

blob.thumb.png.fdb7bf4ed0d8a56e978c7a75d83d4dc4.png

 Тобто матка внесене в родовід як Са915.17 (UA3-5) , фактично в бібрід UA-3-5-915-2017, де: країна --- номер організації  --- номер маткаря --- номер матки --- рік народження.

 

 

Тому маємо трішки різні формати запису однієї і тієї самої інформації. В родоводах матка є "точкою відліку" тобто її номер, як правило це номер вулика чи номер опалітки, про те є опалітки номерні, символьні, і символьно-номерні. 

 

На мою думку запис типу Са915.17 мав би позначити що це сама порода карпатка, але фактично може бути Z5.17, ZX.18, 77S.10.

 

Тому на мою думку все-таки практично використовувати якийсь один варіант запису для всіх, або зробити можливість при додаванні матки не вказувати декілька полів, а вказати одну строчку, типа UA-RIV-020-2018.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если всерьез настроены делать ресурс по селекции тогда лучше весь функционал (внесение данных, форма контактов, поиск, и т.д.) перенять с www.beebreed.eu, и возможность прикрутить нормально матку от туда или других ресурсов. 

 К примеру сейчас одну и туже матку (с одинаковым номером) могут добавить разные заводчики, а также можно добавить от нее дочек разными заводчиками и система не поймет что они сестры. 

23 години тому, Виталий Овчарук сказав:

1) по происхождению
2) по  полезных хозяйственных свойствах в процентах  

внося регулярно данные в программу последующих поколений мы получим статистику, по каждой матке, насколько стабильно она передает свои ПХС последующим поколениям и переводит эти данные в коэффициент.

Кстати еще хотел добавить что коэффициент "стабильности материала" служит защитой от людей которые решили немного подкрутить результаты. То есть если у заводика купят дочек от "супер матки" протестируют внесут данные в программу и она покажет что "супер ПХС" ее дочкам не передаются и даст низкий коэффициент, соответственно исключит из селекции. 

По этому важно чтобы программа видела все родственные связи. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Виталий Овчарук сказав:

Если всерьез настроены делать ресурс по селекции 

Справді, налаштовані серйозно. Тому просимо щоб хто чим зміг тим допоміг, і по клаптикам зробимо своє рідне)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, rudakov сказав:

Спочатку була Са34 як родоначальниця ген.групи 34, потім Са6, потім Са7, а потім вже на світ з'явилася Са1. 

Ок. Тоді я ідею зрозумів правильно - з порядком не вгадав. 

51 хвилину тому, Виталий Овчарук сказав:

По этому важно чтобы программа видела все родственные связи. 

А она и видет, если у матки корректно указаны "родители" или один из них. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Sanich сказав:

А она и видет, если у матки корректно указаны "родители" или один из них. 

Вы меня неправильно поняли, я к тому что когда  начинаю добавлять какуюто матку и небуду знать что у коллег есть сестры то система неподскажет что в других родословных её родители уже прописаны и я её к ним должен добавить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Виталий Овчарук сказав:

Вы меня неправильно поняли, я к тому что когда  начинаю добавлять какуюто матку и небуду знать что у коллег есть сестры то система неподскажет что в других родословных её родители уже прописаны и я её к ним должен добавить. 

А, вы об этом. Я уже думал над тем, как соединять одинаковые родословные. 

Тут риск и вопрос в том, кто должен иметь возможность менять данную родословную в случае, если ее используют несколько матководов. Что если, кто либо из них ввел информацию неверно или отредактировал неверно в дальнейшем? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Sanich сказал:

А, вы об этом. Я уже думал над тем, как соединять одинаковые родословные. 

Тут риск и вопрос в том, кто должен иметь возможность менять данную родословную в случае, если ее используют несколько матководов. Что если, кто либо из них ввел информацию неверно или отредактировал неверно в дальнейшем? 

Так хто тоді буде відповідати за внесені дані ? От до прикладу, в мене є маточка http://bj.tochok.info/Pedigree/Carpatian-L08(RIV)-2019 , її мама в http://bj.tochok.info/Pedigree/Carpatian-2(AMG)-2018 , відповідно Я вказую хто її мама, а AMG вказав що мама йього маточки це http://bj.tochok.info/Pedigree/Carpatian-Ca44(IAD)-2017.  Тобто Я відповідаю за інформацію яка мені відома, тобто правити попередні дані мені не потрібно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Sanich сказав:

А, вы об этом. Я уже думал над тем, как соединять одинаковые родословные. 

Тут риск и вопрос в том, кто должен иметь возможность менять данную родословную в случае, если ее используют несколько матководов. Что если, кто либо из них ввел информацию неверно или отредактировал неверно в дальнейшем? 

Как раз уникальный номер матки и ее родителей сделает невозможным создавать дубли, редактировать может тот кто ее внес, а решать спорные моменты может администрация если ошибка есть а исправить нехотят. 

Инструкции помогут уменьшить количество ошибок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

Как раз уникальный номер матки и ее родителей сделает невозможным создавать дубли, редактировать может тот кто ее внес, а решать спорные моменты может администрация если ошибка есть а исправить нехотят. 

Я имею ввиду ошибки при введении родословных с других сайтов и других заводчиков, в которых кто-то может допустить ошибку, а она будет влиять на всех, кто использует данную часть родословной. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Sanich сказал:

Я уже думал над тем, как соединять одинаковые родословные. 

Спочатку треба один формат запису маток, а відповідно при вказівки батьківської сторони система автоматично шукає таку маточку і якщо не знайдена то треба щоб було повідомлення що матку не вдалося знайти, або матку знайдено але вона не має статусу піблічної.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, rudakov сказав:

Спочатку треба один формат запису маток, а відповідно при вказівки батьківської сторони система автоматично шукає таку маточку і якщо не знайдена то треба щоб було повідомлення що матку не вдалося знайти, або матку знайдено але вона не має статусу піблічної.

Він уже один. Питання, що дехто, можливо, неправильно вводить дані - це інше питання. В тому числі і питання відповідних відео-уроків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Sanich сказал:

можливо, неправильно вводить дані

Інколи буває так що при введенні родоводу приходиться додавати маток від імені інших маткарів бо їх просто немає в журналі:ah:, можливо частково ситуацію вирішили би "колективний обліковий запис" або модератори які би вносили таку інформацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Sanich сказал:

Він уже один. Питання, що дехто, можливо, неправильно вводить дані - це інше питання. В тому числі і питання відповідних відео-уроків.

 

9 минут назад, rudakov сказал:

Інколи буває так що при введенні родоводу приходиться додавати маток від імені інших маткарів бо їх просто немає в журналі:ah:, можливо частково ситуацію вирішили би "колективний обліковий запис" або модератори які би вносили таку інформацію.

100% должен быть или кто т оодин кто контролирует или вносит информацию или группа таких людей. Т.е. должны быть люди которые только этим и занимаются :IMHO1:, т.е. любая информация прохидит через них или в согласовании с ними... и контролем

Иначе будет бардак ! т.к. один слепой ,  у друго го руки трясутся  внёс не ту цифру и не заметил , у третьего ещё что то...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Виталий Овчарук сказав:

К примеру сейчас одну и туже матку (с одинаковым номером) могут добавить разные заводчики, а также можно добавить от нее дочек разными заводчиками и система не поймет что они сестры. 

@Sanich  такий момент, якщо хтось купив дочок від якось "супер" материнки чи взяв на тестуваня, потрібно якусь прописати галочку для відмітки, що це за матки.....і ще якщо комусь сподобалися дочки від якоїсь материки і він захотів їх прописати собі типу, що це його матка як бути з цим, якось потрібно це фільтрувати  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, rudakov сказав:

Інколи буває так що при введенні родоводу приходиться додавати маток від імені інших маткарів бо їх просто немає в журналі:ah:, можливо частково ситуацію вирішили би "колективний обліковий запис" або модератори які би вносили таку інформацію.

 

2 хвилини тому, Женя К сказав:

 

100% должен быть или кто т оодин кто контролирует или вносит информацию или группа таких людей. Т.е. должны быть люди которые только этим и занимаются :IMHO1:, т.е. любая информация прохидит через них или в согласовании с ними... и контролем

Согласен. Но, дело в том, что мы скатились в детали реализации и обсуждение специфических деталей реализации. Вопрос стоял более глобальный. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, rudakov сказав:

Інколи буває так що при введенні родоводу приходиться додавати маток від імені інших маткарів бо їх просто немає в журналі:ah:, можливо частково ситуацію вирішили би "колективний обліковий запис" або модератори які би вносили таку інформацію.

якщо немає тут, а родовід має то тут додаємо посилання на ту чи іншу матку заводчика, а так просто самим вводити то не добре буде (можна помилитися) немає родоводу десь прописаного справді то матку вказуємо як самостійну одинцю(1 покоління ) якось так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

@Sanich  такий момент, якщо хтось купив дочок від якось "супер" материнки чи взяв на тестуваня, потрібно якусь прописати галочку для відмітки, що це за матки.....і ще якщо комусь сподобалися дочки від якоїсь материки і він захотів їх прописати собі типу, що це його матка як бути з цим, якось потрібно це фільтрувати  

Якщо в матки буде унікальний індитифікатор і функція яка дозволяє вказати що матка Са77.17 (Ххх) знаходиться тимчасово в (ВВА) на умовах тестування, допоки Ххх не передасть її ВВА на договірних умовах

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

@Sanich  такий момент, якщо хтось купив дочок від якось "супер" материнки чи взяв на тестуваня, потрібно якусь прописати галочку для відмітки, що це за матки.....

Ну так він вказує материнку маток.

4 хвилини тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

.і ще якщо комусь сподобалися дочки від якоїсь материки і він захотів їх прописати собі типу, що це його матка як бути з цим

А в чому тут проблема? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...