Перейти к содержанию

Українська система селекції


Рекомендуемые сообщения

Всім Доброго Дня! Є пропозиція  по створенню української системи селекції  взяти за основу  ( BeeBreed, BLUP) Стартовий майданчик вже це http://bj.tochok.info/ потрібно всього на всього  адаптувати і прикрутити систему яка буде зчитувати статистичні дані і  сам алгоритм дії :):hmm: Такий майданчик  дасть можливість вести нашу українську селекцію на досить високому рівні. Прошу всі долучатися до обговорення, пропозиції, зауваження і т.д. Все вітається тільки аргументовано. Все можливе якщо спробувати.  P.S. Ми ж не дурніші  за наших іноземних колег:):hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich pinned this тема

Любая система которая может систематизировать и структурировать очень нужна . Для любой породы. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Любая система которая может систематизировать и структурировать очень нужна . Для любой породы. 

так  і за це, щоб в нас було наш подібний механізм(для всіх порід які є в Україні) щоб можна вести це все діло у нас.

Але питання як це втілити в життя?:hmm: Які є думки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

так  і за це, щоб в нас було наш подібний механізм(для всіх порід які є в Україні) щоб можна вести це все діло у нас.

Але питання як це втілити в життя?:hmm: Які є думки?

Чем больше механизмов тем лучше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Булоб не погано щоб в таку систему до маток можна було прив'язати результати дослідження крил (наприклад файл tps) а там вже дані вносилися у відповідні місця. Думаю @Kumpel (Ігор Довгуник) зможе допомогти з реалізацією на РНР (чи яку там мову використовує журнал)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Чем больше механизмов тем лучше. 

що для цього потрібно? з чого стартанути?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Согласен. Обьявите порядок работы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

Уважно перечитав останні сторінки  дискусії  щодо морфометрії.  Ряд речей  колись доведених науковцями, вже на сьогодні спростовано, але є речі які ніхто і не спростовував , бо то істина! 

Тут мені спало на думку, а кому це вигідно ? паплюжити "секту" , як тут назвали п.Ігоря Довгуника і компанію людей що віддано працюють над  програмно - апаратним комплексом MORPHO XL ? З кожним кроком розробники , дають  нам можливість простіше і легше розбиратися,  хто з чим працює,  побачити хто що розповсюджує по Україні, так би мовити "тулить " за бабло що попало!  Може варто подивитися з іншого боку?  Може те,  що робить Довгуник і колектив однодумців, застрягає комусь в дупі  цвяшком,  і не дає жити ( косити бабло)?

Шановний п.Ігорю , та колеги з "секти "  , не вступайте в непотрібні дискусії . Вам велике спасибі за те що Ви є і робите те, що ніхто не робив всі 30 років Незалежної України.

Програму MOROHO  XL , з її додатками, високо оцінили наші колеги маткарі та науковці  в Німеччині, Австрії, Румунії, Молдові, Чехії , Польщі.  Те що вже зроблено, це вже величезний прорив у нашій справі. Коли ми презентували цю програму професору К. Бінефельду( при підписанні договору про співпрацю та наукове забезпечення селекції наших бджіл в системі BeeBreed) , почули  від нього високу оцінку та схвалення цієї програми. Австрійський вчений , Christian Boigenzahn ( розробник та куратор  програми селекції  медоносних бджіл BeeData), після ознайомлення з  нашою ( Вашою) програмою  також високо оцінив можливості програми.  Це для мене і моїх колег, які трішки мають поняття у селекції  , набагато важливіше ніж  недолуге тлумачення людини яка до науки немає жодного відношення.

 

 

 

Бачимо в іноземних колег є свої селекційні програми. Чому б і нам всі разом вкласти якусь лепту для створення  своєї української селекційної системи, зробити те, що в Україні навіть не попробував таке зробити для вітчизняного бджільництва!?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Бачимо в іноземних колег є свої селекційні програми. Чому б і нам всі разом вкласти якусь лепту для створення  своєї української селекційної системи, зробити те, що в Україні навіть не попробував таке зробити для вітчизняного бджільництва!?

Це дорого, і для цього потрібно людей  які будуть ретельно виконувати приписи керівництва програми. У нас , на жаль, багато "гетьманів, " і немає єдності. Ми попробували , і вирішили приєднатися до Beebreed.  Нам відвели окремо розділ українська карпатка, і надали можливість  проводити роботи (селекціонувати) своїх бджіл  використовуючи їх програмний комплекс. Далі справа за самими маткарями -селекціонерами. Щорічно маємо змогу вносити в систему по 200 нових маток. На цей рік план 400. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

Це дорого, і для цього потрібно людей  які будуть ретельно виконувати приписи керівництва програми. У нас , на жаль, багато "гетьманів, " і немає єдності. Ми попробували , і вирішили приєднатися до Beebreed.  Нам відвели окремо розділ українська карпатка, і надали можливість  проводити роботи (селекціонувати) своїх бджіл  використовуючи їх програмний комплекс. Далі справа за самими маткарями -селекціонерами. Щорічно маємо змогу вносити в систему по 200 нових маток. На цей рік план 400. 

Я думаю це не так, це все відмазки....В нас люди звикли користуватися готовим продуктом і дорікати, ще тому хто хоче щось зробити. І це факт...

Як пробували, які були конкретні дії? Так легко здалися? Немає нічого не можливого....

 В нас одна проблема  P.S. Переважна більшість про карман думає. Не потрібні їм ніякі місцеві бібіріди. Їм - головне себе прорекламувати. (c)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Я думаю це не так, це все відмазки....В нас люди звикли користуватися готовим продуктом і дорікати, ще тому хто хоче щось зробити. І це факт...

Як пробували, які були конкретні дії? Так легко здалися? Немає нічого не можливого....

 В нас одна проблема  P.S. Переважна більшість про карман думає. Не потрібні їм ніякі місцеві бібіріди. Їм - головне себе прорекламувати. (c)

Михайле, попробуйте , я готовий Вас підтримати і якщо Ви створите щось , бодай похоже до Beebreed, я всюди буду рекламувати і розповідати про Вашу програму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Іван Михайлович сказав:

Михайле, попробуйте , я готовий Вас підтримати і якщо Ви створите щось , бодай похоже до Beebreed, я всюди буду рекламувати і розповідати про Вашу програму

так ось є ідея, хочеться почути щоб хтось щось підказав у реалізації даної теми і ми всі разом(хто чим може) це склеїли до купки, а благо буде для всі це буде наше спільне - українська селекційна система, круто ж звучить? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звучит круто но без государства не заработает.. :IMHO1: Ну а если соберетесь чем смогу тем помогу....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Александр К. сказав:

Звучит круто но без государства не заработает.. :IMHO1: Ну а если соберетесь чем смогу тем помогу....

якщо розраховувати на державу, то хіба геморой заробимо:umora: 

головне почати, в кого які думки(порадити, підказати), а далі по клаптику складемо все до купки і будемо тестувати, головне бажання щось зробити для нашого бджільництва в селекційному напрямку:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для начала надо высветить в этой теме более полное описание того что делать и самое главное а зачем оно нам нужно.... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

якщо розраховувати на державу, то хіба геморой заробимо:umora: 

головне почати, в кого які думки(порадити, підказати), а далі по клаптику складемо все до купки і будемо тестувати, головне бажання щось зробити для нашого бджільництва в селекційному напрямку:IMHO:

Я думаю спотачку потрібно почати з елементарного, типу родоводів, якщо подивитися http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders то не так вже і багато там тримають українських бджіл. Давайте разом додавати більше інформації про свої матки які варті уваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, rudakov сказал:

Я думаю спотачку потрібно почати з елементарного, типу родоводів, якщо подивитися http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders то не так вже і багато там тримають українських бджіл. Давайте разом додавати більше інформації про свої матки які варті уваги.

Да там и половины крупных матководов нет ....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Александр К. сказал:

Да там и половины крупных матководов нет ....

Я щось не зустрічав щоб хтось з крупних якісь родоводи опублікував :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Система bj.tochok.info уже має інфраструктуру для того, щоб збирати статистичну інформацію по корисних ознаках в зручний спосіб. Тому, якщо хтось має бажання уже сьогодні може вводити дані з оцінками та аналізувати за допомогою наявних звітів. Питання в тому, як це все викорисатати для селекційної роботи, спираючись на досвід західних колег. Тут потрібна спільна робота кількох чоловік, які на тому знається. А як буде конкретика, то прикрутити такий обрахунок чи аналітику до існуючмх даних та інфраструктури - не така складна задача. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Sanich сказал:

Система bj.tochok.info уже має інфраструктуру для того, щоб збирати статистичну інформацію по корисних ознаках в зручний спосіб. Тому, якщо хтось має бажання уже сьогодні може вводити дані з оцінками та аналізувати за допомогою наявних звітів. Питання в тому, як це все викорисатати для селекційної роботи, спираючись на досвід західних колег. Тут потрібна спільна робота кількох чоловік, які на тому знається. А як буде конкретика, то прикрутити такий обрахунок чи аналітику до існуючмх даних та інфраструктури - не така складна задача. 

Все правильно но к примеру такие как я которым интересно этим заняться не знают с чего начать а те которые знают не будут это делать за бесплатно... :IMHO1: Вот теперь давайте конкретно что мы обсуждаем ? Создание списка матководов и маток с их физиологическими размерами? Дальше этого пока не пойдет...:IMHO1: Вот и вопрос а кто тогда будет вносить данные... Второй вопрос что в себя включает статистична інформація по корисних ознаках ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Александр К. сказав:

Создание списка матководов и маток с их физиологическими размерами? Дальше этого пока не пойдет...

Это уже есть и функционирует. некоторые матководы добавляют не только родословную, но и дополнительную информацию по матках. 

http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders 

2 години тому, Александр К. сказав:

а те которые знают не будут это делать за бесплатно..

Это вопрос работы на перспективу и на свою репутацию. За это точно никто не будет платить - разве что государство. Но это уже другая история. 

2 години тому, Александр К. сказав:

Вот и вопрос а кто тогда будет вносить данные...

Селекционеры, матководы и те, кто тестирует материал. 

2 години тому, Александр К. сказав:

Второй вопрос что в себя включает статистична інформація по корисних ознаках

Любые известные ХПП, которые можно оценить в баллах от 1 до 6 и совокупность оценок как по матке, так и по ее дочкам. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Александр К. сказал:

а зачем оно нам нужно....

Давно пора, как никак пчеловодная держава без своих элитных линий и селекций. Это на экономическом языке, как бы не законченный цикл производства, то есть локализации. Ведь есть все предпосылки и возможности. 

Ну в худшем случае, нужно создать доску почетных селекционеров со своими элитным линиями и ценными породами, где мы могли бы приобрести хороший (а возможно и лучший в сравнении с европейскими) материал по приемлемым ценам (за гривны а не дойчмарки)! :)

А вот рейтинг должны оценивать потребители на форуме по десятибальной или другой системе, (по отзывам)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Sanich сказал:

Селекционеры, матководы и те, кто тестирует материал.

Ну тут мы приходим к тому что вы назвали другой историей .... Без закона о пчеловодстве, а в нем раздела про матководство и посыла на обязательную регистрацию маток и линий не выйдет.. :IMHO1: Будут регистрироваться новички которые ищут себе рекламу везде где только можно... И станет это рекламой молодого поколения матководов и то только 20 % от всех.... :IMHO1: Тут бы чем-то заинтересовать .... К примеру ты регистрацию а тебе клиента с помощью сайта... Но при этом чтоб матковод был обязан регистрировать данные каждый промежуток времени ... Или как то так... :dntknw: Потому что государство нам долго ждать .... :(

31 минуту назад, Fredd сказал:

 пчеловодная держава без своих элитных линий и селекций.

Да у нас все отрасли так живут как партизаны в лесу... :umora: Вот был мед на опт по 2 доллара потом государство кинулось помогать пчеловодам и все... Так же с яблоками со вторсырьем полимерами и т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Александр К. сказал:

Ну тут мы приходим к тому что вы назвали другой историей .... Без закона о пчеловодстве, а в нем раздела про матководство и посыла на обязательную регистрацию маток и линий не выйдет.. :IMHO1: Будут регистрироваться новички которые ищут себе рекламу везде где только можно... И станет это рекламой молодого поколения матководов и то только 20 % от всех.... :IMHO1: Тут бы чем-то заинтересовать .... К примеру ты регистрацию а тебе клиента с помощью сайта... Но при этом чтоб матковод был обязан регистрировать данные каждый промежуток времени ... Или как то так... :dntknw: Потому что государство нам долго ждать .... :(

Да у нас все отрасли так живут как партизаны в лесу... :umora: Вот был мед на опт по 2 доллара потом государство кинулось помогать пчеловодам и все... Так же с яблоками со вторсырьем полимерами и т.д.

А у нас 2015 приняли закон о пчеловодстве где селекция приветствуется.

Где тут Женя К, который хвасталя что Украина в пчеловодстве опережает всех минимум на 5-лет? :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Александр К. сказав:

Без закона о пчеловодстве, а в нем раздела про матководство и посыла на обязательную регистрацию маток и линий не выйдет..

Достаточно, чтобы система работала по своим внутренним правилам. :IMHO1: Не думаю, что в Германии или Польше стандартизированы методы присвоения линий. Это все решается внутри объединения селекционеров. 

21 хвилину тому, Александр К. сказав:

Будут регистрироваться новички которые ищут себе рекламу везде где только можно... И станет это рекламой молодого поколения матководов и то только 20 % от всех...

Этого не избежать и этого не надо избегать, так как с новым поколением появляются и новые таланты. Им надо давать шанс на продвижение. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...