Перейти к содержанию

Особливості утримування бджіл у вуликах на вузьковисоку рамку на холодний занос


Николай S

Рекомендуемые сообщения

Только что, Гурович сказал:

Если бы сам не прочёл - никогда  даже не  подумал бы, что Вы можете ТАКОЕ написать:(

Деревина під впливом вологи розширюється і звужується! Крім того У Прокоповича не було чим зробити і чим поміряти паз з точністю до 0,1мм! 

Я знаю, що пишу,просто Вас ніколи не контролювали ОТК, Військова прийомка і Госприйомка одночасно!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.02.2020 в 23:00, ДобровоЛ сказав:

А корівка ж щороку телятко приводить...:dntknw:

 

 

На шести сотках ше й телятка хочете:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.02.2020 в 07:47, Ю.М. сказав:

Шкідливе відео! Людина в творчому пошуку і без досвіду :IMHO:

Я ще раз наголошую, що вулик має враховувати в першу чергу інтереси (біологію) бджіл, а потім інтереси пасічника. 

Наприклад зараз масове захоплення 145-ю рамкою, особливо після лекцій Рахматуліна. І в тих же лекціях він піднімає питання вощини!  Але зверніть увагу скільки зайвих планок у гнізді 145 рамки! Скільки необігрітих ніш, недобудованих закутків! Відповідно недогрітий розплід, падіння продуктивності матки і т.д. Що ми робимо - купуємо матку за 300$, шукаємо вощину, або робимо самі в надії що буде краще, граємося з корпусами та рамками (окрема тема)! А всього то треба поставити великі, вузьковисокі рамки і дати сім"ї спокій! Розвиток піде набагато швидше і бджоли будуть здорові, тому й роїння раніше, але щоб його не було, потрібно збільшувати об"єм вулика не на 1 корпус 145 рамки, а значно більше, і робити це вчасно, а не коли маточники висять! 

А про вулик Ващенка тут ніхто й ні "гу-гу"... а це з теж рамка висока. Але ширша.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ю.М. сказав:

Мораль для Вашої рамки: Якщо ми меду з неї не качаємо і з гнізда її не витягуємо - навіщо та рамка?

Рамка гніздова для розплоду і зимівлі. А якщо ви хочете взяти мед з гнізда то поставте крайніми українки вони в медогонку стають.
 

4 години тому, Гурович сказав:

Если через пропилы проходят трутни, неужели матка больше трутня и через эти пропилы не может выйти в верх?

А ви думаєте, приємно.
Возможность есть, а надобности покинуть гнездо нет. И еще + барьер 40 мм (= 20 мм планка рамки + 20 мм доска), 40 мм матка не преодолевает и  вверху рамки  медовый пояс в этой рамке большой ок 10 см.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Любомир сказал:

Рамка гніздова для розплоду і зимівлі. А якщо ви хочете взяти мед з гнізда то поставте крайніми українки вони в медогонку стають.
 

 

Цілком серйозно, хочеться спробувати нерозбірне гніздо. Адже в Прокоповича була рамка, але і в думці не було запихати її в гніздо! Піду на пенсію, займусь!

 

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А про вулик Ващенка тут ніхто й ні "гу-гу"... а це з теж рамка висока. Але ширша.:ah:

Таки да! Ващенко брав гречаного меду вагонами!!! А минулоріч у мене на весь район - 40 га гречки :(. Та й славнозвісний метод Ващенка розроблений під медозбір з гречки, щось мені підказує що і розміри рамки відповідно підібрані!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Ю.М. сказав:

Таки да! Ващенко брав гречаного меду вагонами!!! А минулоріч у мене на весь район - 40 га гречки :(. Та й славнозвісний метод Ващенка розроблений під медозбір з гречки, щось мені підказує що і розміри рамки відповідно підібрані!

 Ні, розміри підбиралися за розмірами стільників у дуплах. Це точно.:wave:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Ю.М. сказав:

Цілком серйозно, хочеться спробувати нерозбірне гніздо. Адже в Прокоповича була рамка, але і в думці не було запихати її в гніздо! Піду на пенсію, займусь!

 

Ага, я теж так думав. Ото що зараз встигнете - те й ваше!

 А опісля не буде коли й вгору глянути, ось побачите.:ah::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

 Ні, розміри підбиралися за розмірами стільників у дуплах. Це точно.:wave:

 

Дались Вам ті дупла! Є в І.І.Корабльова хороша книга "О Выборе улья" 1927р ( ще тоді книги самі писали, а не списували). Наведу деякі цитати, мовою оригіналу: Улей славянский или галицийский, рамка 227х480, ... пытались придать ему некоторое сходство с дуплянкой...

Улей Долиновского, рамка 290х380, рамки смыкаются по 3-м сторонам..

Улей Левицкого, рамка 240х 432, смыкаются верние планки...

Улей Андрияшева, рамка 240х 435, 12-15 рамок в улье.

Улей Кочевой (Уманский) 285х450 ( внутренний размер равен рамке Дадана Блатта) 16-20 рамок.

Улей Ващенка (рамка Лаянса) 330х410... 20 рамок

Виходячи з Вашої логіки 2 висновки: або дупла в західній Україні вужчі, або взятки в центральній Україні більші... :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Ю.М. сказав:

Дались Вам ті дупла! Є в І.І.Корабльова хороша книга "О Выборе улья" 1927р ( ще тоді книги самі писали, а не списували). Наведу деякі цитати, мовою оригіналу: Улей славянский или галицийский, рамка 227х480, ... пытались придать ему некоторое сходство с дуплянкой...

Улей Долиновского, рамка 290х380, рамки смыкаются по 3-м сторонам..

Улей Левицкого, рамка 240х 432, смыкаются верние планки...

Улей Андрияшева, рамка 240х 435, 12-15 рамок в улье.

Улей Кочевой (Уманский) 285х450 ( внутренний размер равен рамке Дадана Блатта) 16-20 рамок.

Улей Ващенка (рамка Лаянса) 330х410... 20 рамок

Виходячи з Вашої логіки 2 висновки: або дупла в західній Україні вужчі, або взятки в центральній Україні більші... :az:

У нас просто - дерева товщі!  Все верби над рікою... :umora: 

  Просто ще з юності оті перші  проміри дупел до цих пір як картика переді мною стоять...

Точно - ніби запали в душу.:dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Ю.М. сказав:

Піду на пенсію, займусь!

 

я вже ...

 

46 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 Ні, розміри підбиралися за розмірами стільників у дуплах. Це точно.:wave:

 

мені один знатний пасічник земляк (Царствіє Небесне йому) говорив, що Ващенко  взяв за основу розмір стільників вільного гнізда без периметру. Він працював тільки вуликами Ващенка і збирав меду більше всіх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, gardener сказав:

На шести сотках ше й телятка хочете:umora:

+ 2*С, дощу вже нема, весною пахне.

З.І. 

- Куди корову тягнеш?

- А це не корова, а бик...

- То я його й питаю...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.02.2020 в 08:21, wwlo сказал:

їм все українське .як ніж поперед горла(Віталій мова не про тебе)Я перейшов на в/в рамку в 2002 році і після цього зимівля прекрасна,не бігаю весною з канді,не дивлюся де бджілки сидять і чи не піднялися вверх.В павільйоні на одній стороні розміщено 14 вуликів (всього 28) і кімната для відкачки меду.

Та яке там канді? Коли осьо нам підморозило трошки заглянув до бджілок - половину сімей і не видно зверху. Ще доведеться у травні перед акацією по відводкам торішній мед розпихувать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.02.2020 в 12:47, Ю.М. сказав:

Деревина під впливом вологи розширюється і звужується! Крім того У Прокоповича не було чим зробити і чим поміряти паз з точністю до 0,1мм! 

Я знаю, що пишу,просто Вас ніколи не контролювали ОТК, Військова прийомка і Госприйомка одночасно!!!

Щоби не тягнути  час і не робити інтриги, незважаючи на мою повагу до вас як до ГУРУ не тільки у питаннях бджільництва, я думаю, що Ви  вважаєте, що в дошці  отвори (пропили) калібровані під проміри матки ( як в ганемановській решітці), мушу зауважити, що це не так і  я  не вважаю, що Прокопович проводив таке калібрування. В дошці пропили  в межах 10-15 мм пропиляних відповідно навпроти вуличок між рамками. Дошку можна ставити пропилами і в поперек рамок (вона квадратна)  для економії тепла - зменшення інтенсивності вентиляції. У Прокоповича не було необхідності калібрувати отвори по промірам матки. Перепоною для переходу матки в медову частину є розрив воскового поля в 40 мм і різниця зони запаху, ароми, феромону розплідної і медової частини гнізда і вулика. Матка і бджоли відчувають де є комора для  меду, перги і де є розплідна частина гнізда. Оскільки місця для роботи матці в гнізді вистачає їй немає потреби вискакувати за його межі і мігрувати в медові надставки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.02.2020 в 10:56, Ю.М. сказав:

Мораль для Вашої рамки: Якщо ми меду з неї не качаємо і з гнізда її не витягуємо - навіщо та рамка?

Чи я так зрозумів:" Гнідо без рамки краще ніж гніздо з рамкою". А якже тоді замінювати старі стільники?  Без рамки воно то якось не зручно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Любомир сказал:

Щоби не тягнути  час і не робити інтриги, незважаючи на мою повагу до вас як до ГУРУ не тільки у питаннях бджільництва, я думаю, що Ви  вважаєте, що в дошці  отвори (пропили) калібровані під проміри матки ( як в ганемановській пешітці), мушу зауважити, що це не так і  я  не вважаю, що Прокопович вів таке калібрування. В 

Я ж про те саме, тому що робити традиційну решітку з дошки і недоцільно і нерозумно. Ми це обговорювали колись з Дідом Василем (В,О,Соломкою), його досліди з вуликом Прокоповича. Крім того вважаю дуже важливо  продовжити Вашу роботу з роздільною дошкою (не плутати з решіткою), бо

Цитата

 різниця зони запаху, ароми

не зовсім переконливо, наприклад є спосіб виманювання матки з гнізда з допомогою іншої матки в кліточці, де зони запаху гнізда поступаються інстинкту.

11 минут назад, Любомир сказал:

Чи я так зрозумів:" Гнідо без рамки краще ніж гніздо з рамкою". А якже тоді замінювати старі стільники?  Без рамки воно то якось не зручно.

Про "гуру"- це Ви занадто, бо останнім часом зовсім запустив пасіку, але багато питань, особливо з книг Прокоповича мені не дають спокою, а попередня професія технолога вимагає відкидати все стороннє, навіть рамку!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Ю.М. сказав:

Я ж про те саме, тому що робити традиційну решітку з дошки і недоцільно і нерозумно. Ми це обговорювали колись з Дідом Василем (В,О,Соломкою), його досліди з вуликом Прокоповича. Крім того вважаю дуже важливо  продовжити Вашу роботу з роздільною дошкою (не плутати з решіткою), бо

не зовсім переконливо, наприклад є спосіб виманювання матки з гнізда з допомогою іншої матки в кліточці, де зони запаху гнізда поступаються інстинкту.

Про "гуру"- це Ви занадто, бо останнім часом зовсім запустив пасіку, але багато питань, особливо з книг Прокоповича мені не дають спокою, а попередня професія технолога вимагає відкидати все стороннє, навіть рамку!

 Мені довелось відкинути всі мої професії і заняття, а от бджоли не відпускають... ще такий вулик, потім такий і інший, кажись,  поїду завтра до вдови знатного пасічника Бойка М.С. та викуплю зо три вулики Ващенка В.Ф. і най буде для пенсійного віку вибір.
З.І. Як то рамку відкидати ? - то не є технологічно... чи : то не є технологічна техніка. Чи не так? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Любомир сказал:


З.І. Як то рамку відкидати ? - то не є технологічно... чи : то не є технологічна техніка. Чи не так? 

Якось я сів за обрахунки користі і шкоди від рамки, написав статтю в журнал "Пасіка" "Дещо про Пані Рамку". Там доводив, що рамки займають 10-20% об"єму вулика, коштують до 50% вартості( враховуючи регулярну заміну) і, головне, відривають гніздо від стінок, тобто заважають теплообміну, вентиляції, логістиці (транспортуванню кормів). А коли зайнявся темою видалення вологи (води) з нектару,  ще більше переконався в недоліках рамки. Крім того зайве тасування (переставляння) рамок негативно впливає на роботу сім"ї. Раніше всі ці негативні впливи компенсувались здоров"ям сімей і чистим довкіллям. Зараз, коли сім"ї ослаблені вощиною, забрудненням природи, штучними матеріалами у вулику, нашою незграбністю в обслуговуванні, зруйнованою генетикою, можливо ( не стверджую, а допускаю) варто дослідити технологію Прокоповича, який маючи рамку, навіть думки не допускав запхнути її в гніздо! Він би це зробив, але не вважав за потрібне!  Більше того, був ярим противником розрізного (багатокорпусного) вулика! Водночас користувався магазинами ( верхнім і нижнім!) і так само, як ми рамки, регулярно міняв, вирізав частину гнізда. Одне турбує- медозбори у нього були бідні!

Тому для наших умов потрібно шукати варіанти. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайомий недавно видав:
"А якщо гніздо тримати на 8 укр. рамок (можливо навіть 2 корпуси), а надставки використовувати корпуси альпійця Н108?"

Я задумався... З одного боку це буде вежа, а з іншого - легко брати монофлорний мед[emoji518]. Що скажете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Вадим Попов сказал:

Знайомий недавно видав:
"А якщо гніздо тримати на 8 укр. рамок (можливо навіть 2 корпуси), а надставки використовувати корпуси альпійця Н108?"

Я задумався... З одного боку це буде вежа, а з іншого - легко брати монофлорний мед[emoji518]. Що скажете?

Нічого нового. У мене 16-рамкові Українці. Ставлю перегородку, отримую 2 по 8 рамок, зверху можна ще 1 розділений корпус. А потім, награвшись, витягую всі перегородки і підкидаю магазини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Вадим Попов сказав:

Знайомий недавно видав:
"А якщо гніздо тримати на 8 укр. рамок (можливо навіть 2 корпуси), а надставки використовувати корпуси альпійця Н108?"

Я задумався... З одного боку це буде вежа, а з іншого - легко брати монофлорний мед[emoji518]. Що скажете?

Думка така :"Теоретично допускаю, а практично то в першому корпусі буде гніздо, в 2-му - поліфлорний мед і в пік яйцекладки трішки розплоду на 2-3-4-х рамках і в надставках монофлорний мед буде аж після заповнення 2-го корпусу на повну рамку. Бджоли заповнюють корпуси з низу вверх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Ю.М. сказав:

був ярим противником розрізного (багатокорпусного) вулика! Водночас користувався магазинами ( верхнім і нижнім!) і так само, як ми рамки, регулярно міняв, вирізав частину гнізда. Одне турбує- медозбори у нього були бідні!

І мене тягне в ту сторону, і саме тому випробовую рамку 300х600 мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думка така :"Теоретично допускаю, а практично то в першому корпусі буде гніздо, в 2-му - поліфлорний мед і в пік яйцекладки трішки розплоду на 2-3-4-х рамках і в надставках монофлорний мед буде аж після заповнення 2-го корпусу на повну рамку. Бджоли заповнюють корпуси з низу вверх.
Другий корпус буде використовуватись для того, щоб зробити відводок і щоб полегшити вибраковку суші. Ну це так, суто теоретично...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Сам колись мав пасіку у 30- 40 сімей у лежаках на даданівську рамку. Бачів що бджолам цього ледь вистачає. Потім була перерва у пасічництві. Зараз знов завів 2 сім'ї, але з урахуванням минулого досвіду, вже в українцях. Різниця помітна і дуже. І хтоб що не казав за недоліки вв рамки, то все виколупування зпід нігтів. Якщо пасічникувати у рамкових вуликах, то тільки у Українцях, інше, то компроміс. Можливо зараз на мене накинуться рутівці, але вважаю вулик Рута- одне суцільне пристосування. якщо пасіка велика і на мед, то мабуть тоді простіше японський вулик- тут знову український стандарт з шириною і безпросвітним сотовим полем по висоті. До японців може й доберусь. А от по українцях в мене є ще одна думка- то магазин. Якщо зробити магазин з секціями або рамками, не використовуючи навіть вощини й медогонки. Після головного медозбору відібрати, вирізати і під прес, або як сотовий мед ралізувати? 

 це для моїх умов я зробив такий висновок. Можливо комусь крім мене підійде така метода. Бо що таке качати мед без помічника, та у вільний від постійної роботи час , мабуть багатьом відомо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12.02.2020 в 22:21, Вадим Попов сказав:

Знайомий недавно видав:
"А якщо гніздо тримати на 8 укр. рамок (можливо навіть 2 корпуси), а надставки використовувати корпуси альпійця Н108?"

Я задумався... З одного боку це буде вежа, а з іншого - легко брати монофлорний медemoji518.png. Що скажете?

 

12.02.2020 в 22:48, Вадим Попов сказав:

Другий корпус буде використовуватись для того, щоб зробити відводок і щоб полегшити вибраковку суші. Ну це так, суто теоретично...

Ваш друг після сильних поривів вітру вулики та рамки з розплодом і бджолою  по пасіці не збирав...при такій системі  (два корпуси по 8 укр рамок) буде і до ворожки не ходи....

ЗІ: минулого року на провесні було кілька днів з дуже потужними поривами вітру, так от кілька вуликів (при тому що корпус 12 рамковий і один) перевернуло.... 

ЗІЗІ: не розумію навіщо ліпити відводок з верху коли можна зробити збоку адже так зручніше (зрозуміло, що в залежності від того  які цілі  переслідуємо,  вулик має бути мін на 12 рамок + магазини  на 8 145рамок, або 12 напів укр рамок. Проте якщо вже застосовувати рамку  1/2 гніздової , тоді імхо ліпше уже гніздовий робити на 16 рамок.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ваш друг після сильних поривів вітру вулики та рамки з розплодом і бджолою  по пасіці не збирав...при такій системі  (два корпуси по 8 укр рамок) буде і до ворожки не ходи....
ЗІ: минулого року на провесні було кілька днів з дуже потужними поривами вітру, так от кілька вуликів (при тому що корпус 12 рамковий і один) перевернуло.... 
ЗІЗІ: не розумію навіщо ліпити відводок з верху коли можна зробити збоку адже так зручніше (зрозуміло, що в залежності від того  які цілі  переслідуємо,  вулик має бути мін на 12 рамок + магазини  на 8 145рамок, або 12 напів укр рамок. Проте якщо вже застосовувати рамку  1/2 гніздової , тоді імхо ліпше уже гніздовий робити на 16 рамок.  
Та це я знаю... Минулого року знайомому підіймали з землі назад на підставку лежак (8 рамок з бджолою) інші пусті за заставою... Питаю, що сталося, а він каже "Вітер"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...