Перейти к содержанию

Матки інструментального осемінення (ИОМ, ШОМ) від Ліпатова


Рекомендуемые сообщения

3 години тому, Mihail-ves сказав:

 

Дякую за роботу, Михайло. Будемо працювати далі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Погода і карантин ніфіга не радують )) В нас сніг пішов. Поутеплював як міг сім"ї. Старався не розширювати передчасно. По засіву пешетц себе показала лідеркою, як пересаджував у більший вулик ППУ з Фадеевского (6р) то було 4 рамки розплоду. З зимівлі вийшла добре, по кормам все ок. Через роздільну поставив ще медку провсяк випадок.
Варроа сестринська группа трошки слабше по засіву, може то й краще - дуже поспішати теж нетреба. Пилок тягнуть добре, благо що він є.
Запис на маток триває - початок липня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра буду ставить трутові рамки своїм варроа та скленару.
Деякі сім"ї вже займають повноцінний 10 рамковий дадан, сьогодні на двом поставив зверху магазини, бо бджоли багато і почався принос нектару.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

https://drive.google.com/open?id=1tCkxf-c2EC6UU9qO7I_sP-wpPuHs9j3R
 

Як писав вище, цього року переїхав в іншу будову, сподіваюсь тут вже і залишуся. Тому взявся робити ремонт і влаштувать гарну лабораторію.
Це була лазня (сауна) тому прийшлося все дерево знімать і зашивати гіпсокартоном стіни. Ще вікно поставить треба для "прогулки" маточок перед інсемінацією.  Ну і провітрювання не завадить додаткове.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Є на продаж дві зимувалі матки. Пернер на варроа, та скленар на пернера. Ціна 2000 грн. Матки сидять у 6 рамочних відводочках. Чекають своїх нових власників.

ПС. Пернер на варроа забрали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27.04.2020 в 16:36, Ліпатов Віталій сказав:

Є на продаж дві зимувалі матки. Пернер на варроа, та скленар на пернера. Ціна 2000 грн. Матки сидять у 6 рамочних відводочках. Чекають своїх нових власників.

ПС. Пернер на варроа забрали.

Скленар забрали. Через днів 10 ще буде варроа на пернера і тройзек на пернера зимувалі. Ці двоє в сильних сім"ях вже працюють. Кому треба телефонуйте 068-77751-54.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перші дві маточки поїхали до нових власників. Сьогодні буду робить перші прививки. 

Є ще три зимувалі матки на продаж пернер на варроа, варроа на пернера і тройзек на пернера. Відправка на наступному тижні 

IMG_20200429_093501.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Залишилася одна зимувала матка. Варроа на пернера.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забрав сьогодні паспорти для маточок 2020 року.  Трутень майже весь вилупився і готується до інсемінації. На днях з сином зробимо відео з сім'ями-виховательками трутня. Маточники тягнуть і через 5-6 днів заселятиму перші нуклеуси. Вдалого всім сезону та медосборів.

IMG_20200504_184410.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А було так: 

 

IMG_20200322_183647.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора був внесений в систему бібрид як селекціонер (до цього був як інсемінатор).

Мій номер в системі: UA-1-7

Деякі мої маточки вже вніс в систему. Всі тестування тепер заноситимуться туди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав заселяти нуки, трут вже деякий рветься в бій. Для створення тестової групи цього року, було обрано маму варроа і трут від матки пешетц яку взяв минулого року.

Ну а це фото маточників варроатолерантної , які ще чекають заселення в нуки.

IMG_20200511_154446.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Перші 45 штук вже інсеміновані та підсажені в нуки. Завтра буду робить без перевірки першу партію. Погода не радує взагалі. Взятку немає. 

IMG_20200519_153312.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні стало одним незадоволеним клієнтом більше. Нажаль цього не уникнути. Комбінація пернер на варроа в Ф1 показала агресію. Пернер доволі нестабільний по передачі данної характеристики (тому я його виключив з батьківської лінії). Є звісно і задоволені цією комбінацією клієнти, тому і тримаю пернера як материнську. В мене іошки пернер на варроа показують себе класно (сила нарощується гарна і доброта на гарному рівні) але що вийде при вільному паруванні на невідомому труті - це завжди загадка. І це стосується любого матеріалу який ви берете в мене, або в інших маткарів. Тому тестуйте спочатку на 5-10 сім"ях, і якщо все добре то виводьте і замінюйте маток.

Сьогодні зробив партію маточок без перевірки, відстояться 4-5 днів, якраз потеплішає і буду робить перші відправки травневим замовникам.
В нуклеуси з перевіреними матками поки боюся заглядати навіть - температура 9 градусів вдень і 2-3 вночі засмучує не лише мене.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купував у Володі ф1 пернера вільн обл   2 шт того року ( можливо і від вашої іо) - так то самі милі бджоли на пасіці !!! Мої ж пешец від вашої іо ...різні і кусючі і спокійні !!! Правильний трутень рулить ....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Ліпатов Віталій сказал:

Сьогодні стало одним незадоволеним клієнтом більше. Нажаль цього не уникнути. Комбінація пернер на варроа в Ф1 показала агресію. Пернер доволі нестабільний по передачі данної характеристики (тому я його виключив з батьківської лінії). Є звісно і задоволені цією комбінацією клієнти, тому і тримаю пернера як материнську. В мене іошки пернер на варроа показують себе класно (сила нарощується гарна і доброта на гарному рівні) але що вийде при вільному паруванні на невідомому труті - це завжди загадка. І це стосується любого матеріалу який ви берете в мене, або в інших маткарів. Тому тестуйте спочатку на 5-10 сім"ях, і якщо все добре то виводьте і замінюйте маток.

Сьогодні зробив партію маточок без перевірки, відстояться 4-5 днів, якраз потеплішає і буду робить перші відправки травневим замовникам.
В нуклеуси з перевіреними матками поки боюся заглядати навіть - температура 9 градусів вдень і 2-3 вночі засмучує не лише мене.

 

Да тоже самое и у меня было с этой комбинацией, но я на агрессию вообще не обращаю внимание для меня это не показатель, что они спокойны что агрессивнее +-20 придавишь раз в месяц главное чтобы не пошли в ройку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раз пошли отзиви то добавлю,пернер -вт,17гд,миролюбие на 4+ по пятибальной шк, а вот розвитие  итд, вообще стабильности небило,30%-на 3,30%-4,30%-твердая четверка,лишь 10%-отлично,Отзиви по ф-1,получил по Харьк,обл, кто брал у меня, и своей пасеки,:hi:За тройзек - вт,2019гд ,по всем на 5, только на мед в етом году на главном взятке будут отзиви,:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С развитием и у меня немножко отставал пернер от той же ветешки, а тройзекна вт стартонул отлично.

По миролюбию пернер ф1 на 4 из 5 балов.

Единственный минус в комбинации пернер на вт как для меня это то что просели на подсолнухе, при том что я максимально старался этого недопустить. Но и подсолнух у меня был с 5.07 по 17.08

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.05.2020 в 19:30, Ліпатов Віталій сказал:

Сьогодні зробив партію маточок без перевірки, відстояться 4-5 днів, якраз потеплішає і буду робить перші відправки травневим замовникам.
В нуклеуси з перевіреними матками поки боюся заглядати навіть - температура 9 градусів вдень і 2-3 вночі засмучує не лише мене.

Пернер на Пернер не делали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, siverit сказав:

Пернер на Пернер не делали?

ні, не робив і не планую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода атас!
Ізолюю сьогодні наступну партію трута варроа. Було вирішено наступні тестові групи робить слідуючих комбінацій:
1. варроа на трут пешетц (від матки пешетц напряму)
2. варроа на трут тройзек (від тройзек напряму )
тобто трут буде від матки класа А в обох випадках.
Сьогодні ізолюю трут пешетц.
Далі, всі варроатолерантні що є наразі на пасіці сидять з медом (це вірогідно через те, що массу вони не гонять і більш заощадливі ніж інші в цьому плані. Решту вже треба підгодовувать, бо взятку нема і коли буде - питання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.05.2020 в 19:30, Ліпатов Віталій сказал:

Сьогодні стало одним незадоволеним клієнтом більше. Нажаль цього не уникнути. Комбінація пернер на варроа в Ф1 показала агресію. Пернер доволі нестабільний по передачі данної характеристики (тому я його виключив з батьківської лінії). Є звісно і задоволені цією комбінацією клієнти, тому і тримаю пернера як материнську. В мене іошки пернер на варроа показують себе класно (сила нарощується гарна і доброта на гарному рівні) але що вийде при вільному паруванні на невідомому труті - це завжди загадка. І це стосується любого матеріалу який ви берете в мене, або в інших маткарів. Тому тестуйте спочатку на 5-10 сім"ях, і якщо все добре то виводьте і замінюйте маток.

Сьогодні зробив партію маточок без перевірки, відстояться 4-5 днів, якраз потеплішає і буду робить перші відправки травневим замовникам.
В нуклеуси з перевіреними матками поки боюся заглядати навіть - температура 9 градусів вдень і 2-3 вночі засмучує не лише мене.

 

На вашу думку по материнській лінії краще передаються характеристики ніж по батьківській? Чи це помічено лише у пернера? Передача генів 50/50 відбувається від матері і батька чи в іншій пропорції? І чи помічена різниця між матками Пернер*варроа і варроа*пернер від одних і тих самих сімей? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, seim сказав:

На вашу думку по материнській лінії краще передаються характеристики ніж по батьківській? Чи це помічено лише у пернера? Передача генів 50/50 відбувається від матері і батька чи в іншій пропорції? І чи помічена різниця між матками Пернер*варроа і варроа*пернер від одних і тих самих сімей? 

Різниця є між пернер на варроа і варроа на пернера. Передача певних ознак, а особливо миролюбність передаються більше по трутню. Тому місцевий трутовий фон дуже впливає на це. 

В моїй місцевості пернер ф1 більш злюкуваті ніж варроа, чи скленар. Тому я і вважаю його меньше стабільним в цьому плані. Але це не каже про пернера в цілому, а лише пернера якого маю я. Минулого року придбав ще одну матку від пернера, буду ще по ній дивитись. Прививаюсь наразі від неї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich locked this тема

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...