Jump to content
  • Announcements

    • Sanich

      Українська система селекції   11/18/2019

      Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Sign in to follow this  
Серж 82

Моє мальовниче село

8 posts in this topic

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дністровськими каньйон

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зачаровує ця краса

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Трохи історії (може кому цікаво). Згадка про моє село за часів Першоі Світовоі

Населення Буковини зазнавало величезних збитків від руйнувань та спустошень, спричинених воєнними діями та страшними утисками з боку російського та австрійського командування. Населення потерпало ще і тому, що війна велася з перемінним успіхом для воюючих армій. Кожного року протягом всієї війни наступ змінювався з відступом, а одночасно і зміною уряду в селі. Ось конкретні приклади ходу воєнних дій в нашому селі.

Початок війни. 1914 рік, серпень. Призов населення (чоловіків до 45 років) в австрійську і російську армії. Підготовка території до воєнних дій. Вони почалися 6 серпня 1914 року біля села Рідківці Новоселицького району. На день пізніше битва почалася в селах Онут, Самушин, Баламутівка, Ржавинці. Проте російським військам не вдалося прорвати оборону австрійців на Буковині. Але в Галичині російські війська прорвали оборону австрійських військ і загрожували їх оточити. Тому Австрія змушена була відступити і здати місто Чернівці. 

1915 рік, лютий

Наступ австрійських військ, вони відкинули російські аж до Дністра. В селі відновлюється австрійська влада.

1915 рік, липень

Наступ російської армії. Знову бої у центрі села та околицях.

1915 рік, жовтень

Наступ австрійської армії і відступ російської армії. 

1916 рік, червень

Наступ російських військ. Село спалено. Жителі втекли в села Брідок, Дорошівці, Одая, Вимож. Частина їх залишилася там назавжди.

Майже 2 — роки 1914-1916 — лінія фронту проходила через Ржавинці, Баламутівку, Онут, Самушин В нашому селі спалені всі хати, а населення було евакуйоване у сусідні села. Під час Брусиловського прориву на околиці сіл Онут і Самушин була дуже кровопролитна битва. Австрійські війська відступали через Онут і Чорний Потік на Погорілівку і Боянчук. Після відступу австрійців населення сіл Онут і Самушин мобілізовано на поховання вбитих австрійців на березі Дністра. В урочищі Оград викопано 4 великих траншеї, в яких поховали близько 3 тисяч австрійських солдатів. Тих воїнів, які відступали через Чорний Потік, разом зі вбитими російськими солдатами було поховано в урочищі «Цванський міст». З розповідей старожителів, російських солдатів було вбито хорватами-смертниками, яких австрійські командири прикували до кулеметів.

1387 днів і ночей тривала жахлива війна на Буковині, яка принесла з собою руйнування, зубожіння, голод і смерть. Всі прошарки населення пережили страшні часи, і ніхто не допоміг їхнім стражданням. Сотні тисяч вояків полягли на полях битв на Буковині. Саме українці були у найжорстокіших битвах. Безмовні солдатські цвинтарі і братські могили розкидано по всій Буковині.

 Після відвідин делегацією «Австрійського Чорного Хреста» воєнних поховань у липні 1991 року на Буковині відбулося заснування товариств «Буковинський Чорний Хрест і «Догляд воєнних могил». 30 червня 1996 року, між селами Онут і Самушин на одному з пагорбів, був освячений при численній участі громад навколишніх сіл військовий пам'ятник усім солдатам, «Полеглим у 1915-1916 роки на схилах Дністра». Солдатські могили Першої світової війни взяли під свою опіку релігійні громади та школи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×