Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

Думаю що прополюсують слабші щоб захиститись від воровок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Петрович 49 сказал:

Звичайно ж, існують народні прикмети: "бджоли сильно прополісують льотки - то на холодну зиму", та глобальні зміни в природі поставили над ними великий знак питання.

Прикмета не працює. Все навпаки. Те +12, то навіть +15. Сьогодні мрячить і +10. Обіцяють до 20-го +12. Може перевірити не сіють чи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ss77 сказав:

Прикмета не працює. Все навпаки. Те +12, то навіть +15. Сьогодні мрячить і +10. Обіцяють до 20-го +12. Може перевірити не сіють чи?

якщо не переутеплені і достатньо вентиляції, то ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.12.2019 в 22:06, Серж 82 сказал:

Думаю що прополюсують слабші щоб захиститись від воровок.

Думаете слабка сiм'я так залiпила б.

IMG_20191030_124719.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стоит ли переселить слабые отводочки на 3-4 улочки в ппс улья Фадеева ?сейчас как раз идет активный облет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Пасечник1984 сказал:

Стоит ли переселить слабые отводочки на 3-4 улочки в ппс улья Фадеева ?сейчас как раз идет активный облет

Бажано в цю пору сім"ї не чіпати, особливо так кардинально, як заміна вулика! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пасечник1984 сказал:

Стоит ли переселить слабые отводочки на 3-4 улочки в ппс улья Фадеева ?сейчас как раз идет активный облет

По морозу только, можно по 2 рамки переставлять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в інтернеті гуляють справжні кардинальні дії по відношенню до бджіл і вони виживають. Тому якщо обережно і з розумом ,то таке досить реально:IMHO:, хоча то є танці і чи то так помічне:dntknw:.

1 година тому, Пасечник1984 сказав:

Стоит ли переселить слабые отводочки на 3-4 улочки в ппс улья Фадеева ?сейчас как раз идет активный облет

 

40 хвилин тому, Ю.М. сказав:

Бажано в цю пору сім"ї не чіпати, особливо так кардинально, як заміна вулика! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, samitnyj сказал:

в інтернеті гуляють справжні кардинальні дії по відношенню до бджіл і вони виживають. Тому якщо обережно і з розумом ,то таке досить реально:IMHO:, хоча то є танці і чи то так помічне:dntknw:.

 

В інтернеті гуляє 90% дурі :IMHO:, а решту 10 треба фільтрувати для своїх умов і необхідності :IMHO:, стара як світ приказка: " дурні вчаться на своїх помилках, а розумні на чужих" - в епоху інтернету не працює... :IMHO:

Те, що бджоли виживають після наших "кардинальних дій" - не наша заслуга, а бджіл, вони протягом еволюції ще й не таких "ведмедів" бачили. Але є багато фактів, що вулик і гніздо бджіл взаємопов"язані, "одне ціле"!  Це і система вентиляції, і температурний режим, і розміщення рамок та клубу на них. При пересаджуванні в новий вулик ми цю систему руйнуємо, чи буде можливість у бджіл зимою адаптуватись? Але ж ми розумні! Знаємо, як краще!  От і маємо що маємо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Ю.М. сказав:

В інтернеті гуляє 90% дурі :IMHO:, а решту 10 треба фільтрувати для своїх умов і необхідності :IMHO:, стара як світ приказка: " дурні вчаться на своїх помилках, а розумні на чужих" - в епоху інтернету не працює... :IMHO:

Те, що бджоли виживають після наших "кардинальних дій" - не наша заслуга, а бджіл, вони протягом еволюції ще й не таких "ведмедів" бачили. Але є багато фактів, що вулик і гніздо бджіл взаємопов"язані, "одне ціле"!  Це і система вентиляції, і температурний режим, і розміщення рамок та клубу на них. При пересаджуванні в новий вулик ми цю систему руйнуємо, чи буде можливість у бджіл зимою адаптуватись? Але ж ми розумні! Знаємо, як краще!  От і маємо що маємо...

Так я ж власне про те й кажу, тільки в нерозгорнутій формі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навідувався в зимівник. Т. в середині +8 бджоли гудуть. не дуже шоб істирично, але все ж це не спокійний гул зимового клубу. багато сімей не в зимовому стані... а по переду ще потепління.

Ось сиджу і хвилююся... Чи критично буде якщо Т. підскочить до +10??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні політали

1576408452565.jpg

1576408452664.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чотири дні слухаю через трубку дві сімї які ведуть себе не то активно не то безпокійно але, сімї активні... сьогодні в день було +6 в тіньку та вийшло сонце, прослухав ці дві сімї  і знову беспокійно , відкрив верхні літки на одну бджолу, з одного вулика вийшо дві бджоли, з другого три, дві бджоли політали і повернулись лишок бджіл захололи на вулику, на вечер знову прослухав, сімї притихли.

Тепер мучить думка :hmm: чі не приносим ми закритими верхніми літками  більше шкоди ніж користі ? , по факту приспічило 5-ти бджолам а колотились дві сімї. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віталій.В сказал:

Чотири дні слухаю через трубку дві сімї які ведуть себе не то активно не то безпокійно але, сімї активні... сьогодні 

Тепер мучить думка :hmm: чі не приносим ми закритими верхніми літками  більше шкоди ніж користі ? , по факту приспічило 5-ти бджолам а колотились дві сімї. 

Жарко ,верхние все открыты и нижние с решеткой от мышей ,

утепления нет , в потолочине три отверстия по 30 мм зарешечены 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Мико сказал:

Жарко ,верхние все открыты и нижние с решеткой от мышей ,

утепления нет , в потолочине три отверстия по 30 мм зарешечены 

Так же нет утепления только холстики, нижний заградитель перевернут на зимовку, верхний на вентиляции,  стоят на улице,  может причина в том что, пчела через сетку верхнего летка  видит свет а выйти не может,из за чего  сама колотится и всю семью беспокоит :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Cfif сказал:

Чи критично буде якщо Т. підскочить до +10??

аналогічна ситуація, розглядаю варіант приїхати рано вранці та відкріти двері зимівника для охолодження приміщення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Cfif сказал:

Навідувався в зимівник. Т. в середині +8 бджоли гудуть. не дуже шоб істирично, але все ж це не спокійний гул зимового клубу. багато сімей не в зимовому стані... а по переду ще потепління.

Ось сиджу і хвилююся... Чи критично буде якщо Т. підскочить до +10??

Надо усилить вентиляцию. И сам такой двери открыты настежь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Сіверянин сказал:

Надо усилить вентиляцию. И сам такой двери открыты настежь.

Вентиляцию усилил. но скоро прогноз показывает +10 за бортом.... вентиляция не поможет. буду надеяться что как то проскочим аномальное тепло. но а если и за горизонтом прогноза будет еще потепление, не дай Бог конечно. может придётся выносить на новый год))))

Такого в моей практике еще не было, надеюсь и не будет...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Сергей 2014 сказал:

Думаете слабка сiм'я так залiпила б.

IMG_20191030_124719.jpg

думаю що з таким льотком і сильна не буде в змозі захиститись. Меже я і помиляюсь , але думаю що всеж таки бджоли в такий спосіб намагаються захистити кормові запаси від небажаних гостей. Є сімї у яких слабше розвинений інсктинт захисту гнізда, а є і навпаки. Зрештою це лиш моя думка, яка на істину не претендує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Cfif сказал:

может придётся выносить на новый год))))

У меня  стоит прогноз на новогоднюю ночь минус 10 * , днём минус 6 *

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут есть еще вопрос который меня мучает... В связи с потеплением.. А как с расплодом будет особенно у тех семей у которых матки июльские... Есть у меня переживание что погонят матки молодые расплод из-за тепла... А дальше ведь зима....:(:dntknw:

Кто как думает по этому поводу... ??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Александр К. сказал:

Тут есть еще вопрос который меня мучает... В связи с потеплением.. А как с расплодом будет особенно у тех семей у которых матки июльские... Есть у меня переживание что погонят матки молодые расплод из-за тепла... А дальше ведь зима....:(:dntknw:

Кто как думает по этому поводу... ??

все буде чотко...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Мико сказал:

У меня  стоит прогноз на новогоднюю ночь минус 10 * , днём минус 6 *

Да прогнозы малевать они гаразды...  :)

А там что будет вопрос... :)

А вот на гис метео на суботу воскресенье облетом пахнет ... :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Александр К. сказал:

Тут есть еще вопрос который меня мучает... В связи с потеплением.. А как с расплодом будет особенно у тех семей у которых матки июльские... Есть у меня переживание что погонят матки молодые расплод из-за тепла... А дальше ведь зима....:(:dntknw:

Кто как думает по этому поводу... ??

Одного тепла кратковременного мало ,что бы матка начала сеять 

Я всем календари повесил на передней стенки изнутри 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Cfif сказал:

Навідувався в зимівник. Т. в середині +8 бджоли гудуть. не дуже шоб істирично, але все ж це не спокійний гул зимового клубу. багато сімей не в зимовому стані... а по переду ще потепління.

Ось сиджу і хвилююся... Чи критично буде якщо Т. підскочить до +10??

 

45 минут назад, valik1986 сказал:

аналогічна ситуація, розглядаю варіант приїхати рано вранці та відкріти двері зимівника для охолодження приміщення

відкривайте на ніч. Вночі біля нуля передають, тож до ранку охолонуть. Бо інакше ще прийдеться виносити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...