Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

38 минут назад, Игоревич сказал:

Делал 1,5%раствор 1кг(100грн) на 70л воды грел на костре.

Видел в одном из видео Литовцы псле проварки не полоскают оставляют на улице на пару месцев что бы омыл дождь.(я полоскал)

Найкращий відбілювач - сонце, викидайте на пару місяців на дах веранди і знімете сухі і чисті. Від дощів темніють, але і то не біда. Головне щоб рамка була міцна і чиста, а колір - справа другорядна, наприклад є пластикові чорні стільники, є чорна пластикова вощина,  і що? Треба в піч???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Супер-пасічник...

А ви так можете? :umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Ю.М. сказал:

Найкращий відбілювач - сонце, викидайте на пару місяців на дах веранди і знімете сухі і чисті. Від дощів темніють, але і то не біда. Головне щоб рамка була міцна і чиста, а колір - справа другорядна, наприклад є пластикові чорні стільники, є чорна пластикова вощина,  і що? Треба в піч???

После каустика были беленькие,полежав на сонце 1,5-2мес потемнели.

Для меня ключевым моментом является (дезынфекия)а то что они на выходе стали светлыето просто приятный бонус.Цвет рамки это так...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, ромео сказал:

Супер-пасічник...

А ви так можете? :umora:

 

:vinny::rofl::rofl::rofl: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фото 19 листопада, таких сімей є 4 штуки... отак зимуємо...

4343.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Супер-пасічник...

А ви так можете? :umora:

 

Третья попытка и та не удачная .Чуть трусы (за 2 кг мёда )не обисцяв 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подписался 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Галичанин сказав:

Фото 19 листопада, таких сімей є 4 штуки... отак зимуємо...

4343.jpg

А скільки вуличок бджоли? У мeнe тeж є розплід в одному вулику ,алe там максимум дві вулички ,хотів в жовтні приєднати до іншого ,тай так і залишив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, svitaliy735@gmail.com сказав:

я свои проварюю в бочке во время топки воска а потом прохожу щоткой шлифовочной и блестят как у кота ..

Підказка, як таку рутину роботу перетворити на пісню

 

sortie-des-cadre.jpg

cd-au-karcher.jpg

cadre-lave.jpg

 

Нікот також перепускають через проварку. Виглядають привабливо.

grille-a-reine-lave.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, venchyk сказал:

А скільки вуличок бджоли? У мeнe тeж є розплід в одному вулику ,алe там максимум дві вулички ,хотів в жовтні приєднати до іншого ,тай так і залишив.

6 вуличок, хоча якщо щільно сядуть то реально буде 5

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цього року ,дякуючи інтернету,ще в жовтні зняв утеплення і потолочини,для того щоби матки не почали знову сіяти.Сьогодні подивився -бджоли сидять внизу аж моторошно стало,бо рамки голі.Але знаю,що бджілки сидять внизу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підзадорили з чорними рамками, вирішив порахувати в що обійшлося б мені виварювання рамок в каустіку, і от шо вийшло, перетопив я в цьому році 500 рамок, для них є бак на 165 літрів, туди влазе за один раз 20 рамок, щоб його нагріти до кипіння ( з 25 до 100 градусів) потрібно14,5 кВт  електроенергії, за годину можна проварити 100 рамок, тобто 5 годин на всі рамки, на кожну годину, щоб бак кипів треба по два кіловата електроенергії, тобто всього треба 24.5 кіловата, ще треба додати 30 відсодків на втрати, і того на всі ці рамки мені потрібно 32 кіловата електроенергії, множимо на тариф ( 2.02 грн за кіловат) , виходить 70,07 гривень на електроенергію, і ще треба додати вартість каустіку, подивився на ОЛХ , 1200 мішок( 25 кг), тобто 48 грн кілограм, на 4-х процентний розчин треба 6.6 кг, або 317 гривень, плюс електроенергія  , виходить на проварку  і дезинфекцію 500 рамок треба витратити 387 грн і 7 годин робочого часу, часу може й більше, а щоб купить 500 даданівських рамок, скільки грошей треба? мабуть 3000 грн, краще звісно купить нові, та в світі отанніх цін на мед, здається не один я буду варить старі рамки:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, larson сказав:

підзадорили з чорними рамками, вирішив порахувати в що обійшлося б мені виварювання рамок в каустіку, і от шо вийшло, перетопив я в цьому році 500 рамок, для них є бак на 165 літрів, туди влазе за один раз 20 рамок, щоб його нагріти до кипіння ( з 25 до 100 градусів) потрібно14,5 кВт  електроенергії, за годину можна проварити 100 рамок, тобто 5 годин на всі рамки, на кожну годину, щоб бак кипів треба по два кіловата електроенергії, тобто всього треба 24.5 кіловата, ще треба додати 30 відсодків на втрати, і того на всі ці рамки мені потрібно 32 кіловата електроенергії, множимо на тариф ( 2.02 грн за кіловат) , виходить 70,07 гривень на електроенергію, і ще треба додати вартість каустіку, подивився на ОЛХ , 1200 мішок( 25 кг), тобто 48 грн кілограм, на 4-х процентний розчин треба 6.6 кг, або 317 гривень, плюс електроенергія  , виходить на проварку  і дезинфекцію 500 рамок треба витратити 387 грн і 7 годин робочого часу, часу може й більше, а щоб купить 500 даданівських рамок, скільки грошей треба? мабуть 3000 грн, краще звісно купить нові, та в світі отанніх цін на мед, здається не один я буду варить старі рамки:umora:

Простіше і дешевше бочку на цеглини і знизу дровами чи що під руки попадеться, все одно  таку роботу зручніше робити надворі, а якщо ще й кьорхер, то й поготів.. А каустик можна замінити кальцинованою содою - близько 10 грн кг

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, nibond сказал:

А каустичну соду можна замінити кальцинованою

кальцинована мабуть тільки помиє, а каустік ще й продезинфікує:IMHO:

10 минут назад, nibond сказал:

і знизу дровами чи

дрова також можна порахувати, хоч в кубах хочь в кілограмах, я просто взяв самий дорогий розрахунок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, larson сказав:

кальцинована мабуть тільки помиє, а каустік ще й продезинфікує

Якщо кип'ятити 30 хв, то знищить все, в тому числі і американський гнилець.

При ам. гнильці ("Болезни и вредители медоносных пчел (Гробов, Смирнов, Попов)

Цитата

Обеззараживание рамок без предварительной механической
очистки от прополиса и других загрязнений достигается кипяче-
нием их в течение 15 мин в 2 %-ном растворе едкого натра или
в 4 %-ном растворе каустифицированной содопоташной смеси
(каспос). После такой дезинфекции рамки полностью освобожда-
ются от прополиса и надежно обеззараживаются.
Ульевые холстики можно обеззаразить кипячением в
3 %-ном растворе кальцинированной соды в течение 30 мин.

А нозема, віруси і все останнє знищується простим кип'ятінням у воді, навіть без соди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, nibond сказал:

навіть без соди.

доречі я в розрахунок взяв 4%ний розчин а якщо взяти 2%ний так виходить ще дешевше, дякую що тицьнули мене носом:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Третья попытка и та не удачная .

Я, щоб не втрапити в подібну ситуацію, в своїх корпусах ручки чи вирізи під пальці зробив з передньої і задньої стінок (а не з боків). Якщо бджоли приклеюють рамки до верхнього корпусу, то лівою рукою притримую за кріплення, а правою роз'єдную рамки, просунувши стамеску в щілину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, ромео сказал:

просунувши стамеску в щілину

а вони бух бух бух на місце, корпус зняв і бджоли погнали тебе по пасіці з корпусом:umora:, є в мене ще й безфальцеві, там взагалі пісня, провернув по осі як гвинта і все відклеїлось

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, larson сказал:

доречі я в розрахунок взяв 4%ний розчин а якщо взяти 2%ний так виходить ще дешевше, дякую що тицьнули мене носом

На роботі проводимо мийки обладнання - концентраціею - 2%- темпер 80гр .Будете розводити каустік - окуляри обовязково!! Концентрований - це ще те зло!!!зїдае всю органіку ! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, larson сказал:

бджоли погнали тебе по пасіці з корпусом:umora:,

нє, я зразу кидаю, так полегше буде...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Ю.М. сказал:

Найкращий відбілювач - сонце,

Слабокислотний розчин вирішить проблему білого нальоту - потім прополоскати!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, ромео сказав:

Я, щоб не втрапити в подібну ситуацію, в своїх корпусах ручки чи вирізи під пальці зробив з передньої і задньої стінок (а не з боків).

Можна і з ручками по боках, але треба лише корпус (який піднімаємо), підняти задню сторону десь на кут більше 45 градусів. І всі нижні рамки залишаться там де треба, і без лишніх рухів. Чому саме задню, тут на форумі думаю не треба розказувати, всі і так це знають.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наконец-то похолодало. -2 и ветер. Но через неделю обещают опять +12!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.11.2019 в 06:55, Віталій.В сказал:

Напевно десь "собака зарита" :hmm:

Ось фото де бджоли помітно більше на борошнові :dntknw: фото  зроблене серед дня в доволі прохолону і вітряну  погоду . Дав дві повні коробки одна з пилком друга з кукурудзяним борошном, кожного дня бджоли на борошнові більше, якось дивно... була думка що пилок не якісний хоча сушу при темперературі  39оС  і ставлю на сушку кожного дня, тому спробував дати пилок в вулик ( в капронові кришки для банок набрав пилку та поклав на рамки ) пилок вибрали та вилизали кришки до останьої крихти за день, а при виборі  борошно бируть краще :dntknw: 

Мука пыльца .jpg

Перемеліть пилок на муку, мабуть, так буде об'єктивніше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Север сказал:

Перемеліть пилок на муку, мабуть, так буде об'єктивніше. 

Пилок  перемелений на борошно на болгарці, це вже бджоли зверху понакатували кульки .

Реєчки в коробці для того щоб бджола яка вимазалась в подрібнений пилок могла стати на реєчку та вичистисся.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...