Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

Recommended Posts

21 минуту назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

вот к чему ето приводит в ноябре канди

Но это только Ваше мнение, знаю людей которые канди кладут с осени как до пасеки добраться зимой проблема, слетов не было, думаю причина в другом...

1 минуту назад, Віталій.В сказал:

Но это только Ваше мнение, знаю людей которые канди кладут с осени как до пасеки добраться зимой проблема, слетов не было, думаю причина в другом...

пчоли разлетелись:hmm: и то не факт што разлетелись! ви посмотрите на улья как обгажение я више писал што при даче подкормки пчела виходит из анабиоза и  вот и результат

• Like 2

4 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Но это только Ваше мнение,

Це практика і здоровий глузд. Навіщо з бджіл знущатися, даючи їм аварійний, непригодний для зимівки корм, якщо з осені можна забезпечити якісними кормами вдосталь? Ще жодного разу недавав бджолам канді   і непланую цього робити  і надалі. На випадок форс-мажорних ситуацій маю в запасі резервні кормові рамки

• Like 7

48 минут назад, davolodya сказал:

Навіщо з бджіл знущатися, даючи їм аварійний, непригодний для зимівки корм

Горбатых не исправить 

Чем больше таких ,тем легче пакеты продавать 

• Like 7
  • Haha 4

1 година тому, davolodya сказав:

Це практика і здоровий глузд. Навіщо з бджіл знущатися, даючи їм аварійний, непригодний для зимівки корм, якщо з осені можна забезпечити якісними кормами вдосталь? Ще жодного разу недавав бджолам канді   і непланую цього робити  і надалі. На випадок форс-мажорних ситуацій маю в запасі резервні кормові рамки

Бджолам підходять тільки закриті кормові рамки. Будь - які підгодівлі протипоказані інакше бджоли збуджуються і  покидають рамки,  лізуть догори на канді. Все це перевантажує кишечник бджіл  і як наслідок виникає обпоношення і загибель сімей. Якщо кормів не вистачає тоді можна підставити рамку із запечатаним кормом. Рамки із відкритими кормами взимку притягують вологу і потроху бродять. Хто цього не розуміє той буде мати мізерні прибутки із пасіки.

Edited by Крук
  • Like 5

1 година тому, davolodya сказав:

даючи їм аварійний, непригодний для зимівки корм

В  моїй місцевості взяток сумарно в рік тягнеться десь місяця півтора від сили... Сади через раз.Зазвичай на цвітіння садів дощ. мокрий сніг, вітри... Ріпак.. Труять, тікати від нього приходиться. Днів 3-6 акація. інколи на день другий довше... Раз в три роки після акації може бути синяк, горошок, ще щось дикоросле... Місяць перериву,  соняшник..  Цвітіння максимум місяць,   від початку серпня цвіте, нектару нема з нього практично...  Цього року взяток з соняшника серед літа перервався, різко похолодало.. Потім відновився - кілограм-півтора від сили в день.  Ранніх медів з садів немає. Акацію залишати весь сезон , щоб в зиму на ній пішли, мабуть все таки заморочливо і вкрай не вигідно.  Іншого нічого нема. Соняшник дубіє максимум через тиждень після відкачки. Перший може довше протриматись, все таки попадає в той мед якась частка з інших рослин та акація...  На осінь бджоли тягнуть сік з кавунів та винограду.  Цьогоріч на винограді паслись паслись буквально до останніх днів.     Ось такий "якісний" мед йде в зиму.  При такій зимі, як минула, перезимовують і на такій солянці, практично без проблем. А коли гойдалки з потепліннями, морозами, вітрами, знову морозами і відлигами, є втрати.    Основні сім"ї яв зиму пускаю на своїх запасах, тільки деяких догодовю трохи сиропом. Відводки йдуть переважно на сиропі і на том меді, який змогли собі принести трішки.

Сьогодні об"єднував кілька відводків і сімей, які просіли, залишившись буквально на три-чотири вулички.  Неприємний сюрпрайз - за останній місяць кормів з"їли дуже багато.   Збирались на повномедних і десь на дві третини заповнених.  На сьогодні виїли практично повністью першу третину рамки від льотка. Зазвичай  скільки з"їдали  десь на середину зими.  З такими темпами просування, мабуть прийдеться також бігати з "непридатними" кормами  вже в січні...  А там буде видно... Сьогодні бджоли ще літають...

• Like 4

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Ось такий "якісний" мед йде в зиму.  При такій зимі, як минула, перезимовують і на такій солянці, практично без проблем. А коли гойдалки з потепліннями, морозами, вітрами, знову морозами і відлигами, є втрати. 

Є така річ, як цукровий сироп, як зимовий корм він набагато кращий і зимівка на ньому більш передбачувана, але загодувати велику пасіку трохи заморочливо. Як би мені  нехотілося годувати в зиму сиропом, але щороку загодовую і за якість і кількість корму взимку непереймаюся і "Різдв'яників" та "Миколайчиків" своїм бджілкам нероздаю

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Неприємний сюрпрайз - за останній місяць кормів з"їли дуже багато.   Збирались на повномедних і десь на дві третини заповнених.  На сьогодні виїли практично повністью першу третину рамки від льотка. Зазвичай  скільки з"їдали  десь на середину зими.  З такими темпами просування, мабуть прийдеться також бігати з "непридатними" кормами  вже в січні.

Іншої причини, як вирощування розплоду, я небачу. Коли казав, що в багатьох сім'ях є пізній розплід, багато хто сміявся, що у мене бджоли неправильні... Але виною тут не бджоли, а аномально тепла осінь і сприятливі умови для вирощування розплоду. Хто це врахував, буде нормально зимувати, а багато хто буде бігати з канді вже від Різдва...

На сьогодні розплід є ще в кількох сім'ях і в двох нуках. Розплід переважно печатний, відкритого значно менше і засіву вже практично нема, матки суттєво схудли і схоже яйцекладку припинили. Фото вчорашнє. Кормів у вуликах є вдосталь.IMG_20191117_154245.thumb.jpg.842be992b3c4877d8a4a6bb5c5ea3da0.jpgIMG_20191117_153616_resized.thumb.jpg.22b96a100453b844cd808b4f3df44d46.jpg

Edited by davolodya
  • Like 7

2 хвилини тому, davolodya сказав:

Фото вчорашнє. Кормів у вуликах є вдосталь.

Радий що в Вас  все добре. Тільки на рамці з розплодом меду майже не залишилось... Щось подібне і в мене...

4 хвилини тому, Володимир Джос сказав:

Радий що в Вас  все добре. Тільки на рамці з розплодом меду майже не залишилось... Щось подібне і в мене...

Корму незалишилося на нуклеусних рамках, там в цілому корпусі печатний розплід, а зверху мають 2 медові корпуси, тому підстав для тривог нема.  Друге фото -  такі 2 рамки розплоду має лише одна сім'я на всій пасіці, в решти площа розплоду значно менша. Там, де розплід вийшов, позаливали комірки кормом з крайньої рамки, вчора порожню рамку замінив повномедною. 

• Like 2

30 хвилин тому, Крук сказав:

Десь на кутку посвистують снігурі.

Клас. Я їх вже дужа давно не бачила:(

Тільки що, Віталій.В сказав:

Як Шевченко :)

Погода точно така ж, +5.

Заглянув до пару сімей, опустилися нижче , сидять тихо тихо.

В мене все по різному. Є ті що опустились, є і бігаючі по вулику по верх рамок. Але та бігатня мене не бентежить, бо для таких температур, то норма у великих сім*ях.

• Like 4

2 години тому, Александр К. сказав:

0 туман и мелкий мелкий дождь погода мерзкая.... :(

У меня ближайший осмотр 20 \ 1 :umora:

На який рік плануєте огляд?

• Like 1
  • Haha 3

2 часа назад, Александр К. сказал:

0 туман и мелкий мелкий дождь погода мерзкая.... :(

У меня ближайший осмотр 20 \ 1 :umora:

У Вас опыт...  а я такой спец что клуб могу  разделить на двое запроста  не только поперек гнезда  но и вдоль  улочек :ah:.

• Like 1
  • Haha 3

1 час назад, Віталій.В сказал:

У Вас опыт...  а я такой спец что клуб могу  разделить на двое запроста  не только поперек гнезда  но и вдоль  улочек :ah:.

Да что там того опыта.... Я первый год решил не лазить до 20\1\20.. Обычно сразу при первых заморозках смотрел где клуб потом в декабре в 20-тых числах, в январе в 20-тых числах и в феврале в 20-тых числах... Обычно если кому-то что-то и надо было так это добавить корм и только в феврале за все зимовки только раз надо было одной семье дать корм в январе ( матка августовская в том году решила что не зима теплая а весна пришла и с декабря расплод погнала).. Вот и решил в этом году в октябре пробипинил последний раз и до 20 января 2020 не терзать их своими приходами.... :umora: Если шуметь не будут то может даже до 1 февраля дотерплю :umora:

1 час назад, Крук сказал:

На який рік плануєте огляд?

До 20 января 2020 :)

Edited by Александр К.
  • Like 2

15 хвилин тому, Александр К. сказав:

Да что там того опыта.... Я первый год решил не лазить до 20\1\20.. Обычно сразу при первых заморозках смотрел где клуб потом в декабре в 20-тых числах, в январе в 20-тых числах и в феврале в 20-тых числах... Обычно если кому-то что-то и надо было так это добавить корм и только в феврале за все зимовки только раз надо было одной семье дать корм в январе ( матка августовская в том году решила что не зима теплая а весна пришла и с декабря расплод погнала).. Вот и решил в этом году в октябре пробипинил последний раз и до 20 января 2020 не терзать их своими приходами.... :umora: Если шуметь не будут то может даже до 1 февраля дотерплю :umora:

До 20 января 2020 :)

я при огляді сімей в павільйоні десь років 15 тому не знайшов на рамках ні однієї бджоли,але коли подивився на маломедки в куті лежака то побачив сімю ,яка вмостилась на цих рамках.Діло було в грудні і сімя була благополучно врятована.Тому бджіл треба дивитись часто і в любу погоду.

• Like 6

В 18.11.2019 в 14:58, davolodya сказал:

Розплід є ще в кількох сім'ях і в двох нуках. Розплід переважно печатний, відкритого значно менше і засіву вже практично нема, матки суттєво схудли і схоже яйцекладку припинили. Фото вчорашнє. Кормів у вуликах є вдосталь.

Подібна ситуація була і в мене в одному відводку, різновіковий розплід + засів на 2-х рамках.
Фото від 16.11.2019.

20191116_115401.jpg

• Like 3

2 години тому, wwlo сказав:

я при огляді сімей в павільйоні десь років 15 тому не знайшов на рамках ні однієї бджоли,але коли подивився на маломедки в куті лежака то побачив сім'ю, яка вмостилась на цих рамках.Діло було в грудні і сім'я була благополучно врятована.Тому бджіл треба дивитись часто і в любу погоду.

Погода дозволяла було плюс 5 і без вітру. Утеплював і скорочував вчора і сьогодні. Є поодинокі вулики де кормів мало хоча загодував сиропом всіх добре.  Видалив маломедки і поставив нормальні рамки із запасу. Також дивився щоб по кутках вулика після огляду не залишились купки бджіл. Позганяв всіх до купи. В грудні як буде подібна погода тоді ще перевірю. Якби не перевіряв тоді бджоли могли загинути від голоду тому що окремі матки сіяли і бджоли вирощували розплід. Кожного року трапляються 2 - 3 таких сім'ї.  Зараз подивився а туман згущається. Вночі видимість буде слабенька не більше 30 - 50 метрів.  Восени було довго тепло, на полях цвіла свиріпа і був підтримуючий взяток і свіжий пилок і це після свята Покрови. Отак погода збиває бджіл із пантелику.

На мою думку в холодну пору року бджіл не можна залишати напризволяще. Якщо надворі плюс 5 - 10 і без вітру  тоді восени і взимку треба перевірити чи є корми і яка кристалізація. Перевіряти утеплення чи не відсиріло. Перевіряти чи не залізли миші. Але все робити акуратно, розумно і швидко. Оглядати можна тому що нема розплоду а бджоли добре переносять невелике охолодження. В одному із вуликів помітив бджіл на дні. Просиділи від учора і захололи. Зібрав у жменю і відігрів феном. Пустив їх на рамки до відводка в іншому вулику. Полізли до клубу як нічого і не було.

Edited by Крук
  • Like 3

10 минут назад, Крук сказал:

Погода дозволяла було плюс 5 і без вітру. Утеплював і скорочував вчора і сьогодні. Є поодинокі вулики де кормів мало хоча загодував сиропом всіх добре.  Видалив маломедки і поставив нормальні рамки із запасу. Також дивився щоб по кутках вулика після огляду не залишились купки бджіл. Позганяв всіх до купи. В грудні як буде подібна погода тоді ще перевірю. Якби не перевіряв тоді бджоли могли загинути від голоду тому що окремі матки сіяли і бджоли вирощували розплід. Кожного року трапляються 2 - 3 таких сім'ї.  Зараз подивився а туман згущається. Вночі видимість буде слабенька не більше 30 - 50 метрів.  Восени було довго тепло, на полях цвіла свиріпа і був підтримуючий взяток і свіжий пилок і це після свята Покрови. Отак погода збиває бджіл із пантелику.

На мою думку в холодну пору року бджіл не можна залишати напризволяще. Якщо надворі плюс 5 - 10 і без вітру  тоді восени і взимку треба перевірити чи є корми і яка кристалізація. Перевіряти утеплення чи не відсиріло. Перевіряти чи не залізли миші. Але все робити акуратно, розумно і швидко. Оглядати можна тому що нема розплоду а бджоли добре переносять невелике охолодження. В одному із вуликів помітив бджіл на дні. Просиділи від учора і захололи. Зібрав у жменю і відігрів феном. Пустив їх на рамки до відводка в іншому вулику. Полізли до клубу як нічого і не було.

ви полностю розбирали гнездо при +5

10 минут назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

Розбирав!!!! А чому така дивна реакція???

• Like 1

41 хвилину тому, svitaliy735@gmail.com сказав:

Спробуйте самі і побачите як це просто. Якщо не боїтеся. Рамки трясти не можна.

1 час назад, Крук сказал:

Так то оно так но тут как всегда сколько пчеловодов столько и мнений... :IMHO1: У меня все кроме одной были 3 октября уже без расплода вообще. В сентябре был взяток так что рамки залиты почти до низу. Цвел донник с 10-15 сентября а я как раз до 10 сентября закормил как итог корма на 2 зимовки.. Семьи нормальной силы поэтому решение принято ... Ответственность тоже на мне...

Сегодня тоже до обеда проверял как сели отводки.... с некоторых рамок струсил пчелу...пока простуда не вернула домой

• Like 1

25 минут назад, Крук сказал:

Якщо не боїтеся.

а чево боятся укусов

26 минут назад, Крук сказал:

Рамки трясти не можна.

так а як ви удаляли маломедки пчели не було на них:dntknw:

58 минут назад, RAN сказал:

Розбирав!!!! А чому така дивна реакція???

мне надо в парочку семей удалить по рамке в которих було много разплода но стремаюсь бо много пчели может застить

29 минут назад, Александр К. сказал:

Цвел донник с 10-15 сентября

ето што у вас за донник такой позний?

28 хвилин тому, svitaliy735@gmail.com сказав:
55 хвилин тому, Крук сказав:

Рамки трясти не можна.

так а як ви удаляли маломедки пчели не було на них:dntknw:

Для того щоб із маломедок вигнати бджіл треба перевернути рамку догори і розсунути трохи плечики сусідніх рамок так  щоб в проміжок влізла верхня планка маломедки. Розділювачі Гофмана впираються в сусідні рамки і рамка буде стояти догори. Рамку потрошку піддимлювати зверху і зганяти тим самим бджіл донизу. Які не хочуть йти тих підганяємо якимось легким і широким предметом подібним до лінійки або невеликим ножем. Розсовуємо акуратно рамки і ставимо в проміжок прогріту повномедну рамку. Було таке що бджоли доїдали залишки  кормів а після того як поставив нові рамки то обліталися при температурі плюс 6 в тихий і сонячний день  і дозимували нормально.

• Thanks 1

4 часа назад, wwlo сказал:

але коли подивився на маломедки в куті лежака то побачив сімю ,яка вмостилась на цих рамках.

Зайві рамки не забираєте на зиму?

• Like 1