Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

53 минуты назад, Віталій.В сказал:

НО интересный факт...  когда лежит канди над головой а на рамках мед  то больше берут канди :dntknw: но в этом лично я вижу только +++,

а зачем давать канди если кормов вдосталь:dntknw:виж етим провоцируете пчелу виходить з анабиоза  и потреблять канди так как пчела очень чуствительно относится к кормам в не клуба отсюда и повишение температури и нагрузка на кишечник:IMHO1: канди ето винуждена мера а если мед есть то зачем оно нужне

 

1 час назад, Віталій.В сказал:

при малейшем потеплении пчелы свободно могут брать корм из соседних рамок, 5.если клуб раздвоился то благодаря  этим трапикам  клуб без проблем собирается . 

штоб клуби не роздвоялись нужно держать на зжатом гнезде :IMHO1:раздвоение клуба ето верная смерть семьи так как пчоли не успеют собратся бистро вновь :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Віталій.В сказав:

Напевно десь "собака зарита" :hmm:

Ось фото де бджоли помітно більше на борошнові :dntknw: фото  зроблене серед дня в доволі прохолону і вітряну  погоду . Дав дві повні коробки одна з пилком друга з кукурудзяним борошном, кожного дня бджоли на борошнові більше, якось дивно... була думка що пилок не якісний хоча сушу при темперературі  39оС  і ставлю на сушку кожного дня, тому спробував дати пилок в вулик ( в капронові кришки для банок набрав пилку та поклав на рамки ) пилок вибрали та вилизали кришки до останьої крихти за день, а при виборі  борошно бируть краще :dntknw: 

Мука пыльца .jpg

Потрібно буде спробувати виставити якось весною борошно і собі... Бо поки виставляю рано-весною лиш ловушки для ос та поїлку з сіллю. Проста вода є поряд в  ставочку.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю чи правильно, чи не правильно, але за чверть віку ще жодного разу не давай бджолам ні муки, ні пилку ні води. Бувають виключення, що в окремі роки, окремим сім'ям даю канді.

В питанні давати чи не давати потрібно напевно брати до уваги багато факторів, якщо не має ранніх пилконосів, можливо і потрібно давати муку і сушений пилок, але питання наскільки вони корисні для бджіл - залишається відкритим. Не знаю як у бджіл, а організм людини ядра сушеного пилку не розкладає, тільки сирого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На яблуні з'явилися свіжі листочки. Скоро зацвіте.

IMG_5930.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

Поэтому вынужден дать корма вдоволь  и 

Так и я кормлю пока берут и собираю гнездо на полномедных но зимовка на воле вносит свои коррективы, по не опытности мог собрать гнездо с темными с одного бока клуба куда переходят на весь периметр рамок весь клуб и корма съедаются раньше.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

а зачем давать канди если кормов вдосталь:dntknw:виж етим провоцируете пчелу виходить з анабиоза  и потреблять канди так как пчела очень чуствительно относится к кормам в не клуба отсюда и повишение температури и нагрузка на кишечник

Может Вы и правы но на :IMHO1: это скорее надумано как реальность, в феврале большая половины пасеки закладывает расплод хоть с канди хоть без канди, с моих наблюдений   скорее семья или очень сильная или очень слабая  начнет червить, чем  середняк в которого канди на голове. три зимы наблюдаю  как семи берут канди лучше как подсолнух из рамок и на :IMHO1: для расплода всетаки  мед нужнее чем канди  потому как в канди нет пылцевого зерна .

Цитата

штоб клуби не роздвоялись нужно держать на зжатом гнезде :IMHO1:раздвоение клуба ето верная смерть семьи так как пчоли не успеют собратся бистро вновь

 

Я первую свою зимовку сунул в средину клуба ( переформировал для лучшей зимовки :ah:   ) по две полномедных свежих рамок, хоть светлые рамки и стояли  через темную рамку в результате 5-ть или 6-ть  семей раздвоил, но вовремя увидел видео "16-ть зим без потерь " и благополучно все мои семьи собрались и перезимовали , хотя на желтом аж на задницу падали хоронили мои семьи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

На яблуні з'явилися свіжі листочки. Скоро зацвіте.

Мабудь і медувати буде, готовте банки на мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Віталій.В сказал:

Может Вы и правы но на :IMHO1: это скорее надумано как реальность, в феврале большая половины пасеки закладывает расплод хоть с канди хоть без канди, с моих наблюдений   скорее семья или очень сильная или очень слабая  начнет червить, чем  середняк в которого канди на голове. три зимы наблюдаю  как семи берут канди лучше как подсолнух из рамок и на :IMHO1: для расплода всетаки  мед нужнее чем канди  потому как в канди нет пылцевого зерна .

 

Я первую свою зимовку сунул в средину клуба ( переформировал для лучшей зимовки :ah:   ) по две полномедных свежих рамок, хоть светлые рамки и стояли  через темную рамку в результате 5-ть или 6-ть  семей раздвоил, но вовремя увидел видео "16-ть зим без потерь " и благополучно все мои семьи собрались и перезимовали , хотя на желтом аж на задницу падали хоронили мои семьи.

так ви все рамки оставляете на зиму:hmm: и клуби не поджимаете

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергій-апі сказал:

давати чи не давати потрібно напевно брати до уваги багато факторів,

Це основне, тому кожен підбирає методи бджілництва під свої можливості, в моїх краях піся обльоту до пилку до двох тижнів тому треба давати пилок інакше по сарях шастають, але  пилок пилком а борошно всерівно шукають, в більшості істочників доказуєця що борошно не корисне для бджіл і носять вони його від безвиходності, а ссливаюця на те що  іноді фарбу тягнуть в вулик замість прополюса, але , фарба для замазування дірок а борошно для вживання в їжу тому  думаю що зрівняння не коректне, також бджоли весною як збирають на ніжки тирсу, але із мої спостережень тирсу збирають до тих пір поки вона трішки волога, робив рамки та спостерігав як бджоли гриблисся в тирсі :hmm:зібрав тирсу поклав на котел та висушив після чого висипав на місце бджоли в тирсі більше не гриблись.

Що до поїлки ... якщо не поставю поїлку то бджоли будуть у сусідів біля скважин та колодязів, тому  ставлю дві поїлки, одна з підсоленою водою 1ст ложка на 10л води, друга чиста, але воду з ранку грію в обидві поїлки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сергій-апі сказав:

якщо не має ранніх пилконосів, можливо і потрібно давати муку і сушений пилок, але питання наскільки вони корисні для бджіл

Без натуральних ранніх пилконосів  нема нормального розвитку сімей, жоден сурогат незамінить свіжого пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

так ви все рамки оставляете на зиму:hmm: и клуби не поджимаете

В мене піджатий клуб майже весь рік, в перший рік свого пасічникування побачив німецьке відео де бжоли на рамках дуже багато , не знаю правильно не правильно  але такі гнізда у мене майже  завжди. 

Перше скорочування роблю зразу після фінальної відкачки соняха та роблю обробку від кліща, друге скорочування роблю перед докормом в зиму,  скорочую так щоб одна вуличка бджоли в гніздо не влазила, і третє скорочення роблю як формую гніздо в зиму,  щоб також одна вуличка  бджіл в гніздо не поміщалась, а висіла на рамкці за заставною, при устойчивом похолодані можу також прибрати  зайву рамку, але якщо зайва одна рамка прибираю рідко.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Віталій.В сказав:

в моїх краях піся обльоту до пилку до двох тижнів тому треба давати пилок інакше по сарях шастають,

Садіть ранні пилконоси - фундук, ліщину, кизил з вербою, і проблем з раннім пилком  небуде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

В мене піджатий клуб майже весь рік, в перший рік свого пасічникування побачив німецьке відео де бжоли на рамках дуже багато , не знаю правильно не правильно  але такі гнізда у мене майже  завжди. 

Перше скорочування роблю зразу після фінальної відкачки соняха та роблю обробку від кліща, друге скорочування роблю перед докормом в зиму,  скорочую так щоб одна вуличка бджоли в гніздо не влазила, і третє скорочення роблю як формую гніздо в зиму,  щоб також одна вуличка  бджіл в гніздо не поміщалась, а висіла на рамкці за заставною, при устойчивом похолодані можу також прибрати  зайву рамку, але якщо зайва одна рамка прибираю рідко.  

если у вас жжатий клуб то как ви определили што клуб раздвоился:hmm: я за свою практику не разу не видел раздвоения клуба:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, davolodya сказал:

Садіть ранні пилконоси - фундук, ліщину, кизил з вербою, і проблем з раннім пилком  небуде

Обов'язково посаджу, але коли вже придбаю місце для пасіки, у мене вдома такий участок що толком немає де і посадить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

если у вас жжатий клуб то как ви определили што клуб раздвоился:hmm: я за свою практику не разу не видел раздвоения клуба:dntknw:

Клубы раздвоились  в первую зимовку, увидел когда клубы поднялись в верх,  последующие зимовки  раздвоений не было, но в ульях ППС смещаются клубы на несколько рамок по всему периметру рамки пару семей каждую зиму :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Віталій.В сказал:

Клубы раздвоились  в первую зимовку, увидел когда клубы поднялись в верх,  последующие зимовки  раздвоений не было, но в ульях ППС смещаются клубы на несколько рамок по всему периметру рамки пару семей каждую зиму :dntknw:

и што ви увидели посреди клуба пустая улочка или как

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Віталій.В сказал:

Есть у него видео " 16 зим без потерь " я себе также поделал такие решетки - трапики, только у меня трапики на весь клуб ( от заставной до заставной )  на трапики кладу канди когда первые пчелки клуба каснутсся стенки ( скорее для самоуспокоения ) НО интересный факт...  когда лежит канди над головой а на рамках мед  то больше берут канди :dntknw: но в этом лично я вижу только +++,  1. сплю спокойно потому как корма в доволь и есть выбор , 2.после первого облета трапики убираю и корма для развития семей полно, 3. хорошо циркулирует воздух в клубе, 4.при малейшем потеплении пчелы свободно могут брать корм из соседних рамок, 5.если клуб раздвоился то благодаря  этим трапикам  клуб без проблем собирается . 

Не делайте поспешных выводов, думаю  у него из зимовкой  будет все хорошо...

 

https://www.youtube.com/watch?v=LrBgOGa_3IA

вот к чему ето приводит в ноябре канди

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

и што ви увидели посреди клуба пустая улочка или как

В пару  семей  рамка пустая ( две улочки ) три семьи разделились к передней и задней стенке улья ( пол клуба подымается по передней стенке, пол клуба по задней стенке )  на просвет видно хорошо, в днище окно из сетки.

Днище 10р сетка .jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Віталій.В сказав:

у мене вдома такий участок що толком немає де і посадить.

Не обов'язково вдома садити, використовуйте обочини, рови, канави, неужитки, основне щоб весною разом з травою не спалили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

В пару  семей  рамка пустая ( две улочки ) три семьи разделились к передней и задней стенке улья ( пол клуба подымается по передней стенке, пол клуба по задней стенке )  на просвет видно хорошо, в днище окно из сетки.

Днище 10р сетка .jpg

впервие о таком слишу:blink: и как ви потом их соединили

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Сергій-апі сказал:

Не обов'язково вдома садити, використовуйте обочини, рови, канави, неужитки, основне щоб весною разом з травою не спалили.

Та я живу майже в центрі села, замість яра, будинок культури, зупинка, оптовичок...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Сергій-апі сказал:

основне щоб весною разом з травою не спалили

а спалят аж бегом особенно возле дороги

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Та я живу майже в центрі села, замість яра, будинок культури, зупинка, оптовичок…

Не страшно, якщо посади на відстані 1- 2 км. від хати.

1 хвилину тому, svitaliy735@gmail.com сказав:

а спалят аж бегом особенно возле дороги

Як не прикро але знаю про це із власного досвіду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

https://www.youtube.com/watch?v=LrBgOGa_3IA

вот к чему ето приводит в ноябре канди

Шедеврально и в эту зимовку повторится опять 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

впервие о таком слишу:blink: и как ви потом их соединили

Нагрел канди на котле, поклал трапик и канди с верху, пчелы учуяли тепло от лепешки канди тут же потянулись к лепешке с обеих сторон, на верху рамок так и соединились, фото не с раздвоенным клубом но смысл тот же.

Трапік та канді .jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...