Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

Recommended Posts

4 години тому, Артем7 сказав:

Сьогодні заглянув в деякі вулики подивитися на скількох рамках розміщені клуби. В даданах сидять на 4-6 вуличках, а в лежаках від 6 до 8 вуличок займають. Просіли мої дівчата в багатокорпусних на соняху хоча й підставляв їм вощинку під засів в гніздо коли цвів сонях.

Дадани і лежаки - це ж одне і те ж. Може корпусні?

• Like 2
  • Haha 2

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ранньою весною   треба нищити  їх маток. Отоді їх не буде і восени.:IMHO:

А деж їх знайти щоб знищити ?

• Like 1

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

А деж їх знайти щоб знищити ?

Так я ж описував. Знайду  - покажу.

Ось знайшов ту тему. http://tochok.info/topic/316-осы-шершни/

Edited by ДобровоЛ

А ось @Віталій.В конкретніше.

http://tochok.info/topic/316-осы-шершни/?do=findComment&comment=588127

Edited by ДобровоЛ
  • Thanks 1

11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

В моєму розумінні дадан це вулик з рамкою на 300мм та кількістю рамок близькою до 10, а конкретніше 10-12 штук. Лежак це вже те що більше 16 рамок, а в мене вони на 20рам

• Like 1
  • Haha 1

17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А так https://fermerok.info/ulej-dadan

• Thanks 1

2 хвилини тому, Артем7 сказав:

В моєму розумінні дадан це вулик з рамкою на 300мм та кількістю рамок близькою до 10, а конкретніше 10-12 штук. Лежак це вже те що більше 16 рамок, а в мене вони на 20рам

Дадан  він і в Африці Дадан, це 12 рамочний вулик  з розміром гнізда 45х45мм, тобто можливістью ставити рамки як на теплий так і на холодний занос, ........................................

• Like 6
  • Haha 1

17 хвилин тому, Артем7 сказав:

Правильно - Дадан це рамка на 300. А лежак він і в Африці лежак, -  і той же Дадан ним може бути , і Ващенка, чи на  українську рамку. У мене Дадани - це лежаки на 24 і більше рамок.:dntknw:

Тобто  простіше - лежак розширяється горизонтально. А що вертекально, - то стояк.:IMHO:

10 хвилин тому, Николай S сказав:

Дадан  він і в Африці Дадан, це 12 рамочний вулик  з розміром гнізда 45х45мм, тобто можливістью ставити рамки як на теплий так і на холодний занос, ........................................

Це ж треба так синхронно нам з вами про Африку згадати!:umora::wave:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
  • Haha 2

5 часов назад, davolodya сказал:

В кожного останній обліт в різний час...

3 часа назад, Віталій.В сказал:

буду ждать конкретны холодов :IMHO1:.

В моих условиях обычно основная проблема не мыши а синицы за годы я приспособился ставить ящик овощной а когда летковые заградители ставить от мышей не заморачивался.. В этом году какой-то мышиный год ( собака уже 12 мышь приносит за осень обычно 2-3 за сезон) Вот и задумался.... После потепления этого надо будет всех закрыть... Спасибо за советы..:hi:

7 минут назад, Александр К. сказал:

основная проблема не мыши а синицы

Брониславович в одной из своих лекций советовал цеплять зеркальца в раене летка, зеркал не было поцеплял  диски двд  на улей + диски на "шворке" над крышами ульев, синицы на пасеку появлялись ежедневно но по летках не хазяйновали, это очень хорошо видно  по свежему снегу на прилетках. и снегу под ульями.

• Like 1

3 хвилини тому, Александр К. сказав:

После потепления этого надо будет всех закрыть...

Загороджувачі можна і вже поставити, нечекайте, доки миші у вулики позалазять

• Thanks 1

38 минут назад, davolodya сказал:

Загороджувачі можна і вже поставити, нечекайте, доки миші у вулики позалазять

Ок спасибо :)

39 минут назад, Віталій.В сказал:

Брониславович в одной из своих лекций советовал цеплять зеркальца в раене летка, зеркал не было поцеплял  диски двд  на улей + диски на "шворке" над крышами ульев, синицы на пасеку появлялись ежедневно но по летках не хазяйновали, это очень хорошо видно  по свежему снегу на прилетках. и снегу под ульями.

Чего я только не вешал ... Лучше всего ящик...

IMG_20181209_130453.jpg

Edited by Александр К.
  • Like 4
  • Haha 1

1 хвилину тому, Александр К. сказав:

Чего я только не вешал ... Лучше всего ящик...

прикрийте льотки шматком гуми, синиці докучати перестануть

• Like 2

1 час назад, Николай S сказал:

...12 рамочний вулик  з розміром гнізда 45х45мм, тобто можливістью ставити рамки як на теплий так і на холодний занос, ........................................

В принципе понятно о чем речь,но :IMHO:размерность не мм,а см

Или 450*450 мм

• Like 2

8 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

В принципе понятно о чем речь,но :IMHO:размерность не мм,а см

Или 450*450 мм

принято, зарапортовался:umora:, естественно  См.:ah:

Edited by Николай S
  • Like 3

18 часов назад, Укроп сказал:

Чудово, чим довше перед зимою бджоли матимуть змогу облетітись, тим ліпше буде проходити зимівля

Втомилися облётиваться. Тільки апетит нагулюють, і їм ще літати й літати. У листопаді морозів не обіцяють навіть вночі. Найближчі два тижні +20. Чим більше літають, тим більше їдять.

• Like 8

16 часов назад, davolodya сказал:

прикрийте льотки шматком гуми, синиці докучати перестануть

Я прошлу зиму   закрив верхні льотки повністю а на нижні поставив загорожувачи від вітру. Зимівля пройшла чудово, жодного сліду синиць на снігу.

• Like 3
  • Thanks 1

Прозевал маточник! Теперь в семье две матки (молодая внизу фото). В этой семье недавно и трутень вышел. Пусть обе зимуют, может молодая весной облетается? В 10 утра +20, днём как минимум 25. Вчера целый день летали, сегодня повылезали в 8.00, сейчас гудят.

IMG_5923.JPG

Edited by ss77

13 хвилини тому, ss77 сказав:

Прозевал маточник! Теперь в семье две матки (молодая внизу фото). В этой семье недавно и трутень вышел. Пусть обе зимуют, может молодая весной облетается? В 10 утра +20, днём как минимум 25. Вчера целый день летали, сегодня повылезали в 8.00, сейчас гудят.

IMG_5923.JPG

Молода НЕ облітається. В мене аналогічний випадок був з Іошкою. Молоду відразу...відправив в світ вічних медозборів.

• Like 2

2 часа назад, Миха сказал:

Молода НЕ облітається. В мене аналогічний випадок був з Іошкою. Молоду відразу...відправив в світ вічних медозборів.

Я тоже так думаю. Если бы они обе перезимовали, интересно бы было посмотреть. Но в прошлом году подселил матку, она посеяла, пчёлы вывели свою, а старую грохнули. Как бы и в этот раз так не случилось. Не знаю что делать. Отводок делать поздно, убить молодую?

9 хвилин тому, ss77 сказав:

Я тоже так думаю. Если бы они обе перезимовали, интересно бы было посмотреть. Но в прошлом году подселил матку, она посеяла, пчёлы вывели свою, а старую грохнули. Как бы и в этот раз так не случилось. Не знаю что делать. Отводок делать поздно, убить молодую?

В принципі, при виборі матки бджоли все таки виберуть стару плідну на відміну від молодої Неплідної. Але навіщо ризикувати?....Відводок на неплідну нічого не дасть..Матка не облетиться і зтрутовіє. Весною (якщо доживуть) буде трутовка (матка сіє тільки трута).

Edited by Миха
  • Like 2
  • Thanks 1

11 минут назад, Миха сказал:

В принципі, при виборі матки бджоли все таки виберуть стару плідну на відміну від молодої Неплідної. Але навіщо ризикувати?....Відводок на неплідну нічого не дасть..Матка не облетиться і зтрутовіє. Весною (якщо доживуть) буде трутовка (матка сіє тільки трута).

Интересный случай. Только что поймал молодую, вернулась с облёта. Успел закрыть леток, сбегать за клеточкой и поймал. Теперь нужно проверить цела ли ещё старая.

11 минут назад, ss77 сказал:

Интересный случай. Только что поймал молодую, вернулась с облёта.

Со шлейфом ?

• Like 4

18 годин тому, ss77 сказав:

Интересный случай. Только что поймал молодую, вернулась с облёта. Успел закрыть леток, сбегать за клеточкой и поймал. Теперь нужно проверить цела ли ещё старая.

Можна відрізати молодій матці жало і пустити до вулика. Шкоди не зробить. В мене був випадок коли у вересні місяці молода матка обліталася і почала сіяти. Стара матка минулого року теж сіяла. Жили дві матки в одній сім'ї  аж до закінчення медозбору із акації. Від бджіл ломився вулик. Потім почали бджоли ліпити маточники. Зробив відводок із цими двома матками в інший вулик і помітив що спочатку зникла одна матка а потім пішов маточник на тиху заміну. Після виходу молодої зникла і інша матка. От така історія.

Бувало так що в серпні вибраковував старих трьохрічних маток і міняв на молодих. Стару давити якось сумно тому пускав до льотків сусідніх вуликів під час медозбору. Ці матки як не дивно займали рамки скраю і ще сіяли потроху якийсь там місяць або два а потім зникали.

Edited by Крук
  • Like 1
  • Haha 1

18 годин тому, Мико сказав:

Со шлейфом ?

Останніх трутнів бачив тижнів зо три назад. В одній, чи двох сім"ях...  На вигляд, як з великого перепою...Навряд чи їм захотілось за маткою ганятись...

• Like 1
  • Haha 1