Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

В сім'ях з рамок збір прополісу завершено !!!

IMG_20191017_181456.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, дочинец сказал:

Вчера 25

пилок носять?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Yaroslav сказав:

пилок носять?

 

Не тільки пилок носять, деякі ще й розплід вирощують повним ходом...

Переглянув 4 сім'ї, в двох розплоду вже нема зовсім, готові зимувати, в сім'ї з маткою Майн кілька рамок печатного на виході,  площа розплоду досить велика, матка вже сіяти перестала. ІОшка vt від Ліпатова ще досить багато насіяла, розплоду різного є на 3-х рамках. 

Несподівався побачити купу розплоду в  нуках, які будуть зимувати, розплоду на різних стадіях і засіву є на 4-х повних рамочках і п'ятачок на п'ятій. Одне тішить, мають 3 корпуси печатних кормових рамок, то ж в зиму порожні з під розплоду заберу, а кормових є з запасом. Далі буду переглядати вже завтра...

IMG_20191017_180231_resized(1).thumb.jpg.815821c695c501f6c9414f4da1aead6b.jpgIMG_20191017_180856_resized.thumb.jpg.0ce2354d1999596aac2dcf473a01c45d.jpgIMG_20191017_181937.thumb.jpg.089cd128f55579abe0558db3c93cd21c.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, davolodya сказав:

Не тільки пилок носять, деякі ще й розплід вирощують повним ходом...

Переглянув 4 сім'ї, в двох розплоду вже нема зовсім, готові зимувати, в сім'ї з маткою Майн кілька рамок печатного на виході,  площа розплоду досить велика, матка вже сіяти перестала. ІОшка vt від Ліпатова ще досить багато насіяла, розплоду різного є на 3-х рамках. 

Несподівався побачити купу розплоду в  нуках, які будуть зимувати, розплоду на різних стадіях і засіву є на 4-х повних рамочках і п'ятачок на п'ятій. Одне тішить, мають 3 корпуси печатних кормових рамок, то ж в зиму порожні з під розплоду заберу, а кормових є з запасом. Далі буду переглядати вже завтра...

IMG_20191017_180231_resized(1).thumb.jpg.815821c695c501f6c9414f4da1aead6b.jpgIMG_20191017_180856_resized.thumb.jpg.0ce2354d1999596aac2dcf473a01c45d.jpgIMG_20191017_181937.thumb.jpg.089cd128f55579abe0558db3c93cd21c.jpg

 Ого! Розплоду у вас повно. А я - повторюся й тут з теми про погоду  - учора й позавчора обробляв  в останнє амітразою з Росинки, розсовуючи рамки. Розплід печатний десь на півдолоні був лише у двох сім'ях - у матки ТЗ карніки, що обліталася у вересні та у матки , яку лишив для експеременту (тягає обидві задні ніжки, але в нуці показала себе з найліпшого боку).  :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Охмалина сказал:

Сегодня утром, пока прохладно, решил и я часть семей (племенной фонд) для перестраховки обработать (поливом в улочки) "Тактиком", т.к. по облётам молодой пчелы вижу, что печатного расплода уже почти нет, а матки опять начинают засев - тож клеща нужно уничтожить. Обработал около 30 семей, заодно посмотрел и вот что увидел (перед тем как фоткать, пчёл с рамок позганял, чтобы видно было расплод и засев):

P91017-105236(1).thumb.jpg.1efa1a8209537c4ee323d745d68b35ad.jpgP91017-102114(1)(2).thumb.jpg.1d6b5852db634be0f03e3910d04f2604.jpgP91017-102050(1)(1).thumb.jpg.aca4e2ab8e914554cb7737a56dcf49a4.jpg

Расплода в семьях на 4-х ... 3-х рамках, во всех матки начали засев и пчёлы готовят соты под засев. Кормов подъели в гнёздах порядочно. Так что принял решение - надо ещё кормить сиропом, чтобы пчёлы позаливали освободившиеся ячейки в гнёздах и этим сдерживать интенсивность засева маток, иначе весной не избежать "танцев с бубном".

P91017-103050(1).jpg

А может в 2 корпуса зимовать? Если есть что ставить во вторые корпуса. Хотя бы 145х рамок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав було забирати рамки на зиму з вуликів. Але подивився на прогноз і передумав...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, M_Oleksandr_V сказал:

В сім'ях з рамок збір прополісу завершено !!!

А мені тепер з льотків шкрябать, не перешкрябать. бджілки утеплились..)) з 3 -ї хвилини як бджоли самі льотки позакривали))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Cfif сказав:

А мені тепер з льотків шкрябать, не перешкрябать. бджілки утеплились..)) з 3 -ї хвилини як бджоли самі льотки позакривали))

 

  У мене правда не такі дірки в льотках, але навіть круглі льотки позаліплювали. Цікаво, чи ж підтвердиться твердження, що коли бджоли   бетонують так усиленно льотки, - чекай на сувору зиму...:dntknw::ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

У мене правда не такі дірки в льотках, але навіть круглі льотки позаліплювали. Цікаво, чи ж підтвердиться твердження, що коли бджоли   бетонують так усиленно льотки, - чекай на сувору зиму...:dntknw:

Ні, не підтвердиться. Вони прополюсують із за інших обставин. мені здаеться що ці обставини - кількість злодійок. а не довгостроковий прогноз погоди від Наталіі Діденко)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Cfif сказал:

Ні, не підтвердиться. Вони прополюсують із за інших обставин. мені здаеться що ці обставини - кількість злодійок. а не довгостроковий прогноз погоди від Наталіі Діденко)))

Можливо потрібно  поставити питання під іншим кутом , а як в дикій природі бджоли захищають своє житло від мишей? Багато мишей , багато смороду і тут спрацьовує самозахист:IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, КАЕ сказал:

Всё правильно, но выне уточняете, что семьи хорошей силы должны быть, чтобы сами подготовили условия себе, перетащив мед в рамки центральные, где вышел поздний расплод тогда и не было бы вопросов 

 

 

Якщо не спасати слабачків і проблемні сім ї то з часом вся пасіка буде з таких сімей які в змозі самі собі формувати гніздо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, дочинец сказав:

Якщо не спасати слабачків і проблемні сім ї то з часом вся пасіка буде з таких сімей які в змозі самі собі формувати гніздо.

:hmm:в замкнутому середовищі в селекції так, але от у відритому, правильна матка весною вилетіла на обліт, а хтось не послідував настанові про слабачків і з того слабачка вилетів харлачок здогнав матку і ку....а де воно знову взяло на пасіці:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, miro сказал:

:hmm:в замкнутому середовищі в селекції так, але от у відритому, правильна матка весною вилетіла на обліт, а хтось не послідував настанові про слабачків і з того слабачка вилетів харлачок здогнав матку і ку....а де воно знову взяло на пасіці:umora:

Ну так тогда могут дети ледачими быть, но если матка хороша и не больна сила семьи будет нормальной :umora:Просто мало меда принесут за что и будут с довольстаия сняты :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, КАЕ сказав:

Ну так тогда могут дети ледачими быть, но если матка хороша и не больна сила семьи будет нормальной :umora:Просто мало меда принесут за что и будут с довольстаия сняты :umora:

ні, я згоден якщо за правило взяти , як каже Василь Миколайович, то має бути привито в кажного, но не всюда поки що, я он про три рамки колись писав, що йдуть в зиму, то казали та навіщо і тд., але згодом я зрозумів ,що моїх три рамки ,як в когось шість, і тим трьом рамкам в силу перетянути корма і тримати гніздо весною, головне нам правильно оцінку робити, може і правильно було сказано  "слабачок", щоб самому оцінити .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, seim сказал:

Є декілька уточнюючих запитань. Скільки рамок у вуликах стоїть перед загодівлею сиропом? 

Залежить відьконструкції вуликів від8 до 14.

 

3 часа назад, seim сказал:

 Ви гніздо обмежуєте заставними? Бо виникає питання чому у вас бджоли формують гніздо на медових рамках а поряд стоять пусті і там бджоли немає? В моєму розумінні зайвими не обсиджені бджолами будуть медові рамки а бджоли сядуть на маломедних і пустих.

В лежаках по дві сім ї, бджоли гніздо формують біля перегородки.

Після загодівлі бокове утеплення не ставлю і бджоли по мірі виходу розплоду мед з крайніх рамок   переносять в середину.

Після похолодання всі рамки необсижені бджолами виймаю незалежно які з медом або пусті.

В корпусних після похолодання з низу забираю пусті корпуса з рамками а верхній корпус забираю необсижені рамки.

Верхній корпус рамка дадан.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, miro сказал:

:hmm:в замкнутому середовищі в селекції так, але от у відритому, правильна матка весною вилетіла на обліт, а хтось не послідував настанові про слабачків і з того слабачка вилетів харлачок здогнав матку і ку....а де воно знову взяло на пасіці:umora:

Завжди на пасіці є і будуть слабачки.

Судьба у них на різних пасіках різна.

Хтось бореться за кожну одиницю витрачаючи на неї час і матеріальні ресурси.

В кінцевому результаті одиниця є а толку мало.

Для мене не проблема в кінці сезона розформувати 15-20 слабачків і з ними не возитися а весною якщо потрібно зробити нормальні відводки.

Все рівно якщо їх залишати то якщо не воровки розбомблять то з зими такі вийдуть що ні жити ні вмерти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, miro сказал:

згодом я зрозумів ,що моїх три рамки ,як в когось шість, і тим трьом рамкам в силу перетянути корма і тримати гніздо весною, головне нам правильно оцінку робити, може і правильно було сказано  "слабачок", щоб самому оцінити .

Да, он пару сторінок назад відео "мало меду" у пасічника сім`я на 6 рамок, а як на мене то 1 і то середня назбирається

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, miro сказал:

ні, я згоден якщо за правило взяти , як каже Василь Миколайович, то має бути привито в кажного, но не всюда поки що, я он про три рамки колись писав, що йдуть в зиму, то казали та навіщо і тд., але згодом я зрозумів ,що моїх три рамки ,як в когось шість, і тим трьом рамкам в силу перетянути корма і тримати гніздо весною, головне нам правильно оцінку робити, може і правильно було сказано  "слабачок", щоб самому оцінити .

Силу сім ї треба дивитися не по кількості рамок у вулику ,а по кількості бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, дочинец сказал:

 

Після загодівлі бокове утеплення не ставлю і бджоли по мірі виходу розплоду мед з крайніх рамок   переносять в середину.

 

Тобто ваші бджоли вскривають запечатаний мед з крайніх повномедних рамок і переносять в центральні рамки де був розплід? І роблять гніздо на уже заповнених медом центральних рамках а маломедні крайні залишають необсидженими? Я правильно зрозумів? Поряд з перегородкою льотки знаходяться? Чи по якій причині бджоли формують гніздо біля перегородки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Охмалина сказал:

Так что принял решение - надо ещё кормить сиропом, чтобы пчёлы позаливали освободившиеся ячейки в гнёздах и этим сдерживать интенсивность засева маток, иначе весной не избежать "танцев с бубном".

Может мёдом? Мои уже давно сироп не берут. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Охмалина сказав:

Сегодня утром, пока прохладно, решил и я часть семей (племенной фонд) для перестраховки обработать (поливом в улочки) "Тактиком", т.к. по облётам молодой пчелы вижу, что печатного расплода уже почти нет, а матки опять начинают засев - тож клеща нужно уничтожить. Обработал около 30 семей, заодно посмотрел и вот что увидел (перед тем как фоткать, пчёл с рамок позганял, чтобы видно было расплод и засев):

P91017-105236(1).thumb.jpg.1efa1a8209537c4ee323d745d68b35ad.jpgP91017-102114(1)(2).thumb.jpg.1d6b5852db634be0f03e3910d04f2604.jpgP91017-102050(1)(1).thumb.jpg.aca4e2ab8e914554cb7737a56dcf49a4.jpg

Расплода в семьях на 4-х ... 3-х рамках, во всех матки начали засев и пчёлы готовят соты под засев. Кормов подъели в гнёздах порядочно. Так что принял решение - надо ещё кормить сиропом, чтобы пчёлы позаливали освободившиеся ячейки в гнёздах и этим сдерживать интенсивность засева маток, иначе весной не избежать "танцев с бубном".

P91017-103050(1).jpg

я в цьому сезоні 3-4 рамки з розплодом забрав на край гнізда 2 тижні тому-там холодніше і думаю ,що проблем з пізнім засівом не повинно бути

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, wwlo сказав:

я в цьому сезоні 3-4 рамки з розплодом забрав на край гнізда 2 тижні тому-там холодніше і думаю ,що проблем з пізнім засівом не повинно бути

Бджоли розплід не кинуть, будуть гріти, і є велика ймовірність, що матка теж перейде на  на ці рамки, що переставили, і там продовжить сіяти...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, wwlo сказал:

я в цьому сезоні 3-4 рамки з розплодом забрав на край гнізда 2 тижні тому-там холодніше і думаю ,що проблем з пізнім засівом не повинно бути

Де холодніше? Бджоли гріють розплід і на крайній рамці. І матка там буде працювати. 

Ця процедура робиться не для припинення яйцекладки, а для зручності пасічника: щоб можна було забрати зайві рамки без розбору гнізда

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, ромео сказав:

Де холодніше? Бджоли гріють розплід і на крайній рамці. І матка там буде працювати. 

Ця процедура робиться не для припинення яйцекладки, а для зручності пасічника: щоб можна було забрати зайві рамки без розбору гнізда

все одно з краю холодніше.І навряд чи матка буде там сіяти,бо вже дивився в минулу суботу і забирав рамки після виходу розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, wwlo сказал:

все одно з краю холодніше.І навряд чи матка буде там сіяти,бо вже дивився в минулу суботу і забирав рамки після виходу розплоду.

Матка перестала сіяти не через те, що Ви перенесли рамки на край; навпаки, Ви змогли забрати рамки через те, що матка перестала сіяти...

П.С. щось останнім часом літаки переходять на надзвукову надто голосно. Так бабахкають, аж вікна дзеленчать...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...