Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

5 часов назад, Иосифович сказал:

И подушек я им не ставил

сьогодні звонив колега , він переглянув 10 сімей виборочно  з них в 8 е росплід , потроху на трех рамках закритий , відкритий, і засев.:blink:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, miro сказал:

А в мене на пасіці незважаючи на температуру, а вона прогрілась до +13, обліт був лише в декотрих бджолосімях (20шт) і не бурним. Як я колись описував, пасіка на пагорбі до північної сторони,  з 1 грудня до 10 січня сонце з пасікою не товаришує, тому день сьогодні ясний ,но не сонячний, сонце в димці. Обліт здійснювали ті в котрих найдовше був розплід, а це радше вимушений захід для бджіл. Ось і дальше будем зимувати, та надіятись на ще одне бабине літо в лютому, тоді вже і не так страшний обліт, і на душі спокійніше, що бджола може витримати затяжні холода бо облетілась.

Вірно кажете, - краще обліт у лютому ніж зараз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, охотник пчел сказал:

сьогодні звонив колега , він переглянув 10 сімей виборочно  з них в 8 е росплід , потроху на трех рамках закритий , відкритий, і засев.:blink:  

Вони можливо з осені і не зупинялись. У мене інструменталка минулої зими підсівала з осені аж до Йордана чи до початку лютого. Допоки не влупили хороші морози, аж тоді зупинились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Иосифович сказал:

на улице зимовали на 16р ДБ

  у меня   знакомий дед, зимовал всегда 12-16 рамок дадана, семьи на акацыю трещали, полные пчелы, сахором никогда не кормил вообще. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Серж 82 сказал:

Вони можливо з осені і не зупинялись.

  незнаю , завтра поїду гляну своїх пару ,  раді цікавості, а взагалі рахую що якщо відійдуть ті що погнали росплід то туди їм і дорога. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Укроп сказал:

Оце діло, Ви мене здивували, навіть квіти цвітуть у Вас. Далі буде все добре, не переймайтесь так сильно. Бджоли відчувають що по переду зима, тому стартувати не будуть

А якщо попереду неменше 10 днів тепла, які прогнози? 

27 минут назад, Серж 82 сказал:

Вони можливо з осені і не зупинялись. У мене інструменталка минулої зими підсівала з осені аж до Йордана чи до початку лютого. Допоки не влупили хороші морози, аж тоді зупинились.

Як перезимували, чи було багато підмору і чи сім"я просіла до весни?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Иосифович сказал:

Возможно. И даже не спорю ---негоже спорить со знающими. И подушек я им не ставил /крыши -бутерброд -----дерево, пенопласт, дерево, железо/, и стенка 22мм, и на улице зимовали на 16р ДБ. Правда жили на сетке.  Выход с зимы 100% и к половине апреля в РС влетали. Вот так. 3 семьи слетели подчисту. Одна с них прожила без обработки от клеща 2 года . Купляв вулики в одном семья жила 2 года .

 

нема всезнающих 

у мене зімовка 99%за виключеням 2010/11

коли з 19 сімей залишилось 8 і то половина одна назва 

До цього 8 год непропало жодної сімьї ,брат сказав нічого було хвалится усім зглазив хтось :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Серж 82 сказал:

Вірно кажете, - краще обліт у лютому ніж зараз.

День короткий, сонце ще не так гріє. Для моїх це добре 2/3 корму у вуликах -  мед з гречки. Тішусь, що був обліт. А якщо і засіє хтось, то до лютого ще будуть дні теплі і облетяться, або ляжуть на дно. Сильні виживуть, слабші відійдуть, або залишиться горстка бджіл весною. Така реальність

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Люди продовжують знаходити сюрпризи

 

Він дивується чому немає бджіл, каже мед є і навіть сироп, а бджіл немає. Чудак. Коли розкрадають то зовсім інший вигляд мають рамки, а особливо дно і прилітна дошка. Це я як початківець знаю, а він?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Yaroslav сказал:

А якщо попереду неменше 10 днів тепла, які прогнози? 

Як перезимували, чи було багато підмору і чи сім"я просіла до весни?

Та якби не особо то на них вплинуло (розплоду було небагато) кормів більше підсіли,, але на кінець квітня матка вже зтрутовіла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Mihail-ves сказал:

Він дивується чому немає бджіл, каже мед є і навіть сироп, а бджіл немає. Чудак. Коли розкрадають то зовсім інший вигляд мають рамки, а особливо дно і прилітна дошка. Це я як початківець знаю, а він?

Стоїть питання в "контролі пасічником ситуації". Він взагалі впевнений, що там було 14 рам бджоли? І чи готував він їх до зими?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Серж 82 сказал:

Та якби не особо то на них вплинуло (розплоду було небагато) кормів більше підсіли,, але на кінець квітня матка вже зтрутовіла.

Дивно, що не потягнули тихої заміни

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Yaroslav сказал:

День короткий, сонце ще не так гріє. Для моїх це добре 2/3 корму у вуликах -  мед з гречки. Тішусь, що був обліт. А якщо і засіє хтось, то до лютого ще будуть дні теплі і облетяться, або ляжуть на дно. Сильні виживуть, слабші відійдуть, або залишиться горстка бджіл весною. Така реальність

Я от що цікавого побачив - після вчора відбирав підмор на морфометрію поки обліт проходив. Відбирав проби у поліетиленові пакетики, потім склав у коробку і заніс до хати. Увечері сідаю за комп і починаю фотографувати крила, а у коробці «дискотека»- у половини відібраних проб до 50 відсотків бджіл ожило :blink:,:dntknw: відбирав з дна вулика начебто мертвих.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні говорив з одним пасічником з нашого району про зимівлю. Кааже, що 4-ри сім"ї миші з"їли, я просто був у шоці. Він мотивує, що всі миші з поля лізуть до нього, пасіка на хуторі, поблизу хат немає. Невже в такий період можуть миші знищити сім"ю?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Mihail-ves сказал:

Він дивується чому немає бджіл, каже мед є і навіть сироп, а бджіл немає. Чудак. Коли розкрадають то зовсім інший вигляд мають рамки, а особливо дно і прилітна дошка. Це я як початківець знаю, а він?

Щоб бджоли не пропадали треба їм канді зверху ставити. Воно їх об`єднує і вони не розбігаються. Десь вище відео є. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Я от що цікавого побачив - після вчора відбирав підмор на морфометрію поки обліт проходив. Відбирав проби у поліетиленові пакетики, потім склав у коробку і заніс до хати. Увечері сідаю за комп і починаю фотографувати крила, а у коробці «дискотека»- у половини відібраних проб до 50 відсотків бджіл ожило :blink:,:dntknw: відбирав з дна вулика начебто мертвих.

Я зазвичай весною, коли сонце пригріває бджола вискакує, а коли сонце за хмари заходить і повіває холодний вітер: бджола з пилком не долітає і не встигає залізти у вулик так і на траві чи навіть на вулику застигає. Пробував відігрівати, помагає, але це вже понад мої сили. Ось так весною і слабнуть сім"ї:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

Щоб бджоли не пропадали треба їм канді зверху ставити. Воно їх об`єднує і вони не розбігаються. Десь вище відео є. :umora:

Або краще їх настрашіти, ось і будуть сидіти собі спокійно і носа навіть  не висуватимуть (хоботка):umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Yaroslav сказал:

Дивно, що не потягнули тихої заміни

Я спочатку сам не замітив. Зробив прививку, запечатали, а потім порозгризали, залишилось два чи три нормальних. Після чого зробив висновок що бджоли не відрізняють стать личинки аж поки не з формується лялечка, яка напевне вже виділяє феромони.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Yaroslav сказал:

Сьогодні говорив з одним пасічником з нашого району про зимівлю. Кааже, що 4-ри сім"ї миші з"їли, я просто був у шоці. Він мотивує, що всі миші з поля лізуть до нього, пасіка на хуторі, поблизу хат немає. Невже в такий період можуть миші знищити сім"ю?

Як би це не звучало, але вина пасічника. У мене минулої зими буро зубка знищила сім’ю до нового року  (полінувався загороджував поставити). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Yaroslav сказал:

Сьогодні говорив з одним пасічником з нашого району про зимівлю. Кааже, що 4-ри сім"ї миші з"їли, я просто був у шоці. Він мотивує, що всі миші з поля лізуть до нього, пасіка на хуторі, поблизу хат немає. Невже в такий період можуть миші знищити сім"ю?

Можуть!, але хай винує не природу а себе (більшість пасіка находяться не в середині міста))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, охотник пчел сказал:

сьогодні звонив колега , він переглянув 10 сімей виборочно  з них в 8 е росплід , потроху на трех рамках закритий , відкритий, і засев.:blink:  

Посоветуйте своему знакомому занести пчел в зимовник. А еще надежней с регулируемой температурой. +5 самая оптимальная темп. И моль не плодится----сушь хранится отлично.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Yaroslav сказав:

День короткий, сонце ще не так гріє. Для моїх це добре 2/3 корму у вуликах -  мед з гречки. Тішусь, що був обліт. А якщо і засіє хтось, то до лютого ще будуть дні теплі і облетяться, або ляжуть на дно. Сильні виживуть, слабші відійдуть, або залишиться горстка бджіл весною. Така реальність

:ak:Ви так сумно повідаєте:ak:, я не хочу такої зимівлі:ak:, я хочу жи би файно зимували:dntknw:

Цьогоріч нікудишня зимівля, на форумі на межі щезнення група  " -20 вскриймо вулик", так, так і все це, через таку погоду, на дворі грудень місяць , а морозів так і не було, і до того часу ніхто, холєра, не вскривов вулики, а кінец зими близько, бо група "медові проліски лютого" надіється саме на таку погоду:dntknw:, а шо буде ніц нікому не відомо. Через то всьо на форумі немає сезоних тем, де можна б було в грудні в скрипучі морози милуватись клубом бджіл, або в лютому в теплу відлигу 15+, шупортати в льотку тих  заморожених бджілок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Иосифович сказал:

Посоветуйте своему знакомому занести пчел в зимовник. А еще надежней с регулируемой температурой. +5 самая оптимальная темп. И моль не плодится----сушь хранится отлично.
 

зимовник зимовнику рознь , у другого знакомого в зимовнике поднялась температура и открытие дверей на ночь не помогает. да и  300-400 семей в зимовник занести ,есть вопрос

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у нас весна 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Серж 82 сказав:

А якщо попереду неменше 10 днів тепла, які прогнози? 

плюсова температура прогнозується протягом місяця... розплід виростять, але не облетиться... в кого матки в ізоляторах картина інша і психнавантаження відсутнє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...