Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

1,816 posts in this topic

11 часов назад, mary@sko сказал:

Переселяю в ппс для тесту що воно таке)

IMG_20191203_000644.jpg

В ППС зимують набагато краще:IMHO:; сітку в дні на зиму я закриваю заслонкой.

58 минут назад, Охмалина сказал:

В ППС зимують набагато краще

В смысле в дереве зимуют 100 % 

а в ППС  на 120 % 

2 часа назад, Охмалина сказал:

В ППС зимують набагато краще:IMHO:; сітку в дні на зиму я закриваю заслонкой.

Закриваєте на зиму сітку повністю? Я думаю що до кінця зими там буде болото. У мене всі ппу днища відкриті. Навіть боюся подумати,що було б, як би сітку на всю зиму закрив

22 години тому, ромео сказав:

3 вулички, 2 рамки...

Визначальною є кількість (маса) бджоли на тих вуличко-рамках. Погодьтеся, що густо обсиджені 2 рамки дадуть фору відводку на 4 рамки, де бджоли ріденько... 

і якість її. Неякісна і вдвічі більше може відійти.

7 часов назад, Мико сказал:

В смысле в дереве зимуют 100 % 

а в ППС  на 120 % 

Романович, моя реплика относится к силе семейки на фото, где пчелы меньше 4-х рамок. На мой взгляд, исходя из своего опыта, % успешной зимовки такой семейки в ППС значительно выше, чем в дереве:hi:.

5 часов назад, Укроп сказал:

Закриваєте на зиму сітку повністю? Я думаю що до кінця зими там буде болото. У мене всі ппу днища відкриті. Навіть боюся подумати,що було б, як би сітку на всю зиму закрив

Семейка на фото слабая, судя по фото, зимовка предполагается на улице. При таких условиях я в своих 6-тирамочниках для таких отводков сетку в дне(окно) закрываю заслонкой из тонкого листового полистирола снизу; вентиляции через решётку на  нижнем летке и щелях(неплотностях) между заслонкой и окном сетки вполне достаточно, влага отсутствует. Если семейки покрупней, то окно сетки закрываю не полностью, оставляя зазор со стороны задней стенки улья.

Если улей заносится в зимовник(помещение), то, естественно, сетка не закрывается.

Edited by Охмалина

В 03.12.2019 в 00:07, mary@sko сказал:

IMG_20191203_000644.jpg

Тоже решил пяток сделать.

Будем посмотреть

IMG_20190929_124017-2340x3120.jpg

IMG_20191116_105433-2340x3120.jpg

Edited by Игоревич

IMG_20191203_000644.jpg

Улей красивый, до мая примерно продержится, погрызут. Внутри нужно было хотя бы покрасить. 

По теме. Занёс пасеку в зимовник, подальше от дождей, качелей температуры, дятлов и синичек и пр. Главное теперь контроль влажности в помещении.

P.s. Сразу не заметил на фото, а ничего, что после пересадки леток оказался за клубом т.е клуб теперь сидит у задней стенки? Когда семья сама так формирует то зимуют нормально, а тут пчеловод помогает. Я бы развернул рамки в новом улье, клубом к лету.

Edited by АлексанDр

Я то побачив, коли другу сімейка через перегородку пересееляв:)

20 часов назад, mary@sko сказал:

Я то побачив, коли другу сімейка через перегородку пересееляв:)

Нужно было сразу дать фото с 6ю рамками в улье и не было бы рассуждений по поводу плохой и тяжёлой зимовки. Не правильно или не полностью поданная информация порождает не правильные выводы:IMHO1:. При 6 рамках, таких как на фото, зимовка в этом улье будет отличной, даже сетку можно оставить полностью открытой.

В ‎04‎.‎12‎.‎2019 в 11:24, АлексанDр сказав:

Улей красивый, до мая примерно продержится, погрызут. Внутри нужно было хотя бы покрасить. 

Вулик зроблено з ЕППСа торг марки Symmer.  У мене   з такого ж зроблені  вулики для відводків. За літо що пройшло ні  в одному не має  навіть натяку на погризи. Нижня і верхня обязки корпуса, як і в mary@sko теж  деревяні, дно із дерева  1/2 сітка .

6 часов назад, Lefty сказал:

Вулик зроблено з ЕППСа торг марки Symmer.  У мене   з такого ж зроблені  вулики для відводків. За літо що пройшло ні  в одному не має  навіть натяку на погризи. Нижня і верхня обязки корпуса, як і в mary@sko теж  деревяні, дно із дерева  1/2 сітка .

Время покажет, у меня отводки пытались грызть заставные из Symmer.

В 29.11.2019 в 10:46, Yaroslav сказав:

Що можна робити на пасіці з  осенні і зимою коли бджоли зимують?.......................

...........Ну скажіть, що там зараз потрібно робити? Чого туди лізти, якщо ви все зробили ще на початку осенні?

Якщо все зробили то є чудово, головне ,щоб замість нас зимою не попрацювали квартиранти

bsoxu7y1w64.gif?fbclid=IwAR0Q4Grrzwy9mqG

1 година тому, miro сказав:

головне ,щоб замість нас зимою не попрацювали квартиранти

Нє, якщо вони будуть сніг на пасіці чистити...то нехай працюють:umora:

12 години тому, gardener сказав:

Нє, якщо вони будуть сніг на пасіці чистити...то нехай працюють:umora:

Вони таки здатні доріжки в снігу протоптувати, але то мала втіха:dntknw:

Кульбаби так і не переставали цвісти, хоча ночами було до -3. Зараз вночі вже +.

З самого ранку сонячно, зараз +6 в затінку, на завтра взагалі +9 обіцяють, мабуть обліт буде... Заглянув в кілька сімей - клуби розміщені в самому низу рамок, без ліхтарика їх там навіть добре невидно

В окремих вуликах бджілки вийшли на розвідку:

IMG_20191208_140610.thumb.jpg.f2a9a77c104163d23cfe358fe1cdd5d3.jpg