Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

50 минут назад, ромео сказал:

Думав, буде гірше. Але нічого... Слабше як в минулі роки, але не критично...  в лежаках слабші, в корпусних картина веселіша... Все таки розплід на гв має важливе значення... закінчую загодівлю. Ще деяким по літр-два треба дати. Насторожує, що в окремих рамках є острівці кристалізованого меду...

В  половини оглянутих  розплоду або нема, або п'ятачки печатного на виході. Хоча зустрілось 4 матки, що продовжують активно сіяти і мають 3-4 рамки на 50 % з розплодом.. 2 сім'ї без маток... 3 відвертих слабачки. Поставив крейдою хрестики - підуть на об'єднання. Але, думаю, кандидатів буде більше. Досить сентиментів...

 

У корпусних менше заливали гніздо на соняху і на кінець липня було більше роз плоду ніж в лежаках, тому і краще зараз виглядають, принаймні у мене так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Серж 82 сказал:

У корпусних менше заливали гніздо на соняху і на кінець липня було більше роз плоду ніж в лежаках, тому і краще зараз виглядають, принаймні у мене так.

Корпусна система вуликів маю значну перевагу в усьому над лежаками. Це доведений факт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У моїх ще розплоду в середньому по 2-3р.В суботу заглянув у 5 сімей,то лише дві повністю скоротив і зібрав в зиму,а в інших трьох розплід.Думаю карніка буде підсівати до кінця вересня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.09.2019 в 08:50, Пасечник1984 сказав:

Нужно ли добавлять уксус в сахарный сироп ?а то мнение противоречивы у многих.

Десь на початку 70 рр при холодних і дліних зимах, колгоспний пасічник додавав до сиропу лимону кислоту. Цукор він розводив майже на холодній воді пару діб, а перед роздачею додавав лимонку. Які пропорції я не пам*ятаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Лавр сказал:

Десь на початку 70 рр при холодних і дліних зимах, колгоспний пасічник додавав до сиропу лимону кислоту. Цукор він розводив майже на холодній воді пару діб, а перед роздачею додавав лимонку. Які пропорції я не пам*ятаю.

Я з цим рецептом абсолютно не спорю. Але багато в побуті пасічників існує думка що треба робити так,як колись робили наші діди. Я навчився пасічникувати у свого татуся, але були такі речі що я татусеві підскакував, що ліпше зробити так, тому що той метод що пропонує він, вже застарів. І частанько мені татусь казав що синок ти був правий. Татусь мій тримав велику пасіку  Як тільки  з’явилися багаторпусні вулики то відразу всю пасіку перевів на них. В компанії на кочівлі він накачував меду більше своїх компаньйонів,які тримали бджіл в лежаках. Сильно любив відшукувати матеріал карпатки. В нього перебували всі знамениті на той час лінії карпатських бджіл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Лавр сказав:

Десь на початку 70 рр при холодних і дліних зимах, колгоспний пасічник додавав до сиропу лимону кислоту. Цукор він розводив майже на холодній воді пару діб, а перед роздачею додавав лимонку. Які пропорції я не пам*ятаю.

Кілька раз зустрічав в літературі, що робили вже  нові дослідження, там вказували, що оцет чи кислота в  кормі негативно впливає на тривалість життя бджіл і хід зимівки, тому ніяких кислот в зимовий корм недаю. Нажаль, яка саме література, зараз незгадаю, якби знайшов це ще раз, то обов'язково повідомлю, звідки інформація

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, davolodya сказав:

Кілька раз зустрічав в літературі, що робили вже  нові дослідження, там вказували, що оцет чи кислота в  кормі негативно впливає на тривалість життя бджіл і хід зимівки, тому ніяких кислот в зимовий корм недаю. Нажаль, яка саме література, зараз незгадаю, якби знайшов це ще раз, то обов'язково повідомлю, звідки інформація

На каналі Гайдара В. в ютюбі, є відео, де він розповідає про проведені дослідження і також підтверджує, що на непідкисленому сиропі бджоли краще зимують і кращий старт весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

 

 

Зі своїми порадами не хочеться лізти, але не здається вам, що корму треба було б добавити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Зі своїми порадами не хочеться лізти, але не здається вам, що корму треба було б добавити?

Хочу Вам відповісти, мені подобаються Ваші коменти, вони достатньо конструктивні, Ви помічаєте досить на тонко. В мене в запасі на даний час маються біля півсотні рамок з кормом в районі 3-3.5кг і при потребі вони мене виручать.

Але ні в відводку (з попереднього відео ) а ні в даній сім'ї я нічого не буду робити ні з об'ємом гнізда ні з поповненням кормових запасів (окрім можливого обробітку від кліща) проконтролюєм. Після зимівлі я покажу як пройшла в них зимівлі і ми разом обсудимо. 

Дякую за обгрунтовані і конструктивні коментарі.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.09.2019 в 08:11, Женя Циба сказав:

У моїх ще розплоду в середньому по 2-3р.В суботу заглянув у 5 сімей,то лише дві повністю скоротив і зібрав в зиму,а в інших трьох розплід.Думаю карніка буде підсівати до кінця вересня.

В мене з карнік підсіває 3шт. зараз, і то без фанатизму. Але все одно це напрягає.Я вже таку поведінку не люблю.

А так загальна ситуація- вже весь розплод вийшов або лупиться і матки не сіють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, ромео сказав:

Зі своїми порадами не хочеться лізти, але не здається вам, що корму треба було б добавити?

Нормально там корму, вистачить до обльоту і залишиться ще.

Рамки я би по іношу склала, коли корма ідуть бочками з перевагою на 1 сторону.Але вцілому, проблем немає.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі.

Реагент , я так розумію ніяких аналізів не зробив, місяць пройшов і гробова тиша.Гроші мені повернули і на тому крапка.

Осип молодої сіренької бджоли при постановці цих полосок я мала і весною.Але тоді все списала на нічні заморозки і недостатньо вжате гніздо.А можливо причина була зовсім в іншому.Тепер сумніваюсь.

Чи проводять кінцеву звірку концентрації речовини в полосках?Сказали, так проводим.На якому обладнанні воно відбувається і чи є взагалі...невідомо.Тобто маю повірити на слово.

Купувати чи ні.Кожен вирішує сам.Для мене в цій ситуації залишилось забагато невідомих.Але по 4 полоски, як то вказано в інструкції, мабуть, ставити не варто.Це моя думка.Купувати більш не буду.З мене досить 1 разу. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сила сімей КАРНІКА на моїй пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, M_Oleksandr_V сказал:

Сила сімей КАРНІКА на моїй пасіці.

А як здійснюється вентиляція? Яке дно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Витя сказал:

А як здійснюється вентиляція? Яке дно?

Плівка на зиму знімається, дно глухе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, M_Oleksandr_V сказал:

Плівка на зиму знімається, дно глухе.

Тільки через нижній льоток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Витя сказал:

Тільки через нижній льоток?

Нижній може забитися, верхній відкритий також.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, M_Oleksandr_V сказал:

Сила сімей КАРНІКА на моїй пасіці.

мовчу...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, ромео сказал:

мовчу...:ay:

))) Дякую .... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

Сила сімей КАРНІКА на моїй пасіці.

Хороші сім’ї , такі сім’ї без проблем перезимують, і весною Вас будуть тішить. А чому Ви кажете що такі сім’ї не всі на Вашій пасіці? Ви напевно окрім карніки ще якусь породу тримаєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Укроп сказал:

Хороші сім’ї , такі сім’ї без проблем перезимують, і весною Вас будуть тішить. А чому Ви кажете що такі сім’ї не всі на Вашій пасіці? Ви напевно окрім карніки ще якусь породу тримаєте?

Ні, на моїй пасіці тільки карніка, (лінії різні) пасіка находиться на 4 точках включаючи стаціонар. Кожен точок має свою задачу ( матки, мед, відводки - розплід - пилок, просто розвиток) точки розміщені з такою кількістю щоб я міг обслужити один точок за 1 або 2 дні. Точок з матками стаціонар (база)))). В одному напрямку не працюю так як це ризиковано (сім'ю постійно потрібно кормити). 

Виходячи з попередньо написаного думаю зрозуміло чому не всі сім'ї однакової сили, по точках іде все більш-меньш стабільно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Inna сказал:

Доречі.

Реагент , я так розумію ніяких аналізів не зробив, місяць пройшов і гробова тиша.Гроші мені повернули і на тому крапка.

Осип молодої сіренької бджоли при постановці цих полосок я мала і весною.Але тоді все списала на нічні заморозки і недостатньо вжате гніздо.А можливо причина була зовсім в іншому.Тепер сумніваюсь.

Чи проводять кінцеву звірку концентрації речовини в полосках?Сказали, так проводим.На якому обладнанні воно відбувається і чи є взагалі...невідомо.Тобто маю повірити на слово.

Купувати чи ні.Кожен вирішує сам.Для мене в цій ситуації залишилось забагато невідомих.Але по 4 полоски, як то вказано в інструкції, мабуть, ставити не варто.Це моя думка.Купувати більш не буду.З мене досить 1 разу. 

 

У меня в нескольких семьях тоже были погибшие молодые пчелы, но там грызли полоски или уже очень плотно сидели на полосках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пропало 10 сімей із 13. причину ще визначаю. стояли біля соняшнику, поставив полоски флуметрій, соняшник чимось обробляли перед жнивами. можливо, це вплинуло. ще з вуликів чути запах полосок . куди можна використати мед що залишився?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, савд сказал:

соняшник чимось обробляли перед жнивами

гірбіцидом суцільної дії, щоб сонях сох.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...