Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, Лозко Василий сказав:

:IMHO: з  підрамочним  розміром

підрамковий в цих вуликах 25 мм. Напевно потрібно щоб був більшим....

 

ЗІ: було колись пару лежаків на теплий заніс, так от там ніколи такого не було щоб першу рамку підгризали, і підрамковмий в лежаках 25-

30 мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Lefty сказал:

....на теплий  заніс...

 Нижній льоток 300*20, дно глухе.

Що цікавого: першу рамку від льотка бджоли знизу вкорочують причому так добренько на см 5., коли верхній був відкритий такого не було. можливо то з висотою рамки звязано........

Нет,не только высота рамки .

1)Теплый занос

2)Маленькое подрамочное

3)Аномалии высоких температур осенью когда пчела почти вся дома.

В сумме недостаток вентиляции.Жарко и парко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня опять хорошая тёплая, солнечная погода с небольшим южным ветерком, +12*С; на пасеке сплошные облёты. Готовил к зимовке семейки ссыпанных мининуклеусов (запасные матки на весну) и семейки микроульев-доноров на своей матковыводной части пасеки: 

5dceccb536fd9_.thumb.jpg.cace3896ac956abe903cf8c82fe6ece4.jpg5dcecccc40911_-35.thumb.jpg.86f14ec7ca7a0f83a297cd09ad029b11.jpg

поубирал везде кормушки, осмотрел семейки на предмет наличия расплода и запасов кормов на зиму:

5dcecdc84e6dc_-.thumb.jpg.af46587e9437c0773f4eeef27e4186ea.jpg5dcecde6ade1e_.jpg.344a19eaa18523b6e09e2989b7521271.jpg

5dcece22c40e8_32.thumb.jpg.43ac9fd05aec3f0a9591c07247b12892.jpg5dcece366779f_.thumb.jpg.2fa441cf2ef9147be2ca5d626c50bbf3.jpg5dcece5c52b2d_.thumb.jpg.3ac2d4b8d8a15ae23b0470fac160e82e.jpg

В гнездовых рамках (1/2 рамки 300мм) ещё есть печатный и открытый расплод и корма существенно подъедены, а в магазинах - практически не тронули.

После наступления стабильных отрицательных температур занесу на зимовку все в сарай. В прошлом году большинство так перезимовали хорошо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Охмалина сказал:

После наступления стабильных отрицательных температур занесу на зимовку все в сарай.

А для чего в сарай? До -30 пчёлы себя отлично чувствуют и на воле. Распространено мнение, что пчёлы боятся плохой вентиляции (влаги), а не холода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ss77 сказав:

А для чего в сарай? До -30 пчёлы себя отлично чувствуют и на воле. Распространено мнение, что пчёлы боятся плохой вентиляции (влаги), а не холода.

Це стосується повноцінних сімей. А в нуках сімейки відносно маленькі, навіть в неутепленому приміщенні їм буде значно легше перезимувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

До -30 пчёлы себя отлично чувствуют и на воле. 

Ну, скажемо, не так уже і "отлично";)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чого тільки не напридумають...:blink:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2019 в 11:48, Охмалина сказал:

И у меня сейчас появились "слабачки", обсиживающие 4-5 рамок, - это отводки ...
... как похолодает (при отрицательных температурах), занесу на зимовку в сарай. 

А я 4-рамкові цього року планую залишити зимувати на вулиці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2019 в 17:52, ромео сказав:

верхній льоток - це зло...

А мені добро тому що в лютому місяці обліт тільки через верхні льотки. Зимовий обліт гарантує гарну зимівлю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

Чого тільки не напридумають...:blink:

 

Шо вони курять :blink:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, victoru сказал:

А я 4-рамкові цього року планую залишити зимувати на вулиці.

Семьи без подготовки к зимовке (без утепления) весной отстают в развитии. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Женя Циба сказал:

Шо вони курять :blink:.

Та не курять - читають.  Автор  "винаходу" без пафосу стверджує, що будь-який інститут йому не рівня... Причому він ОДИН (!!!), хто розумну книжку прочитав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ромео сказал:

Та не курять - читають.  Автор  "винаходу" без пафосу стверджує, що будь-який інститут йому не рівня... Причому він ОДИН (!!!), хто розумну книжку прочитав.

Краще бути не дочитаним,чим перечитаним. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Сіверянин сказал:

Семьи без подготовки к зимовке (без утепления) весной отстают в развитии. :IMHO1:

В смысле утепление в момент закорма, или вся зимовка ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.11.2019 в 12:39, Лавр сказал:

дивлячись коли. В період підготовки до зими так.

Мені навпаки добро... в цьому році натиск ос був скаженний сім'я на добрих 7р не взмозі була захистити нижній літок з глибоким днищем, не допомогав навіть навіть прохід  на 1-ну бджолу, закрив повністтю нижній та відкрив на дві бджоли верхній тільки так можливо спастися.

Прямо перед нижнім літком ставив ловушки вді ловушки з пивом та вином не допомогало :dntknw:, рамки в сімї не чіпав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Мені навпаки добро... в цьому році натиск ос був скаженний сім'я на добрих 7р не взмозі була захистити нижній літок з глибоким днищем, не допомогав навіть навіть прохід  на 1-ну бджолу, закрив повністтю нижній та відкрив на дві бджоли верхній тільки так можливо спастися.

 

Бджоли інколи  відрегульовують під себе ,як їм треба. Вперше побачив у Делона щоб так запрополісували льоток.І що їх не влаштовувало, коли завжди і у всіх такого не спостерігав

20130310_042743.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

потрохи заглядую у столярку....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Віталій.В сказал:

В смысле утепление в момент закорма, или вся зимовка ?

Зимовка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Віталій.В сказав:

Мені навпаки добро... в цьому році натиск ос був скаженний сім'я на добрих 7р не взмозі була захистити нижній літок з глибоким днищем, не допомогав навіть навіть прохід  на 1-ну бджолу, закрив повністтю нижній та відкрив на дві бджоли верхній тільки так можливо спастися.

Прямо перед нижнім літком ставив ловушки вді ловушки з пивом та вином не допомогало :dntknw:, рамки в сімї не чіпав.

У мене в лісі було гірше. Був скажений натиск шершнів. Відводки по 3 - 5 рамок викошували так що бджіл не залишалося взагалі. Тільки на дні були посічені бджоли.  Ставив пастки які заправлені рідкою фракцією варення смородини, малини, меду і пива в пропорції солодке і пиво 1 до 1 або 2.  Шкідники лізли несамовито і не хотіли вилазити назад. Упіймалася навіть одна миша. Кожні 3 - 5 днів закопував у яму по 1.5 - 2 літри тих шкідників. Потім попустило і в цьому році літали тільки поодинокі шершні. Це все вказує на різке зменшення кількості комах які були поживою для ос та шершнів. Тому вони лізуть  по вуликах. Виникає питання - хто так зменшив кількість комах у природі. Цікаво чи хто здогадається???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Крук сказал:

в цьому році літали тільки поодинокі шершні. Це все вказує на різке зменшення кількості комах які були поживою для ос та шершнів. Тому вони лізуть  по вуликах. Виникає питання - хто так зменшив кількість комах у природі. Цікаво чи хто здогадається???

В 2017 ос та шершнів було багато, 2018 не багато, але ловушки всерівно на пасіці були , в цьому році страшенна кількість але переважно оси.

На :IMHO: численність комах зменшили аграрії, як і все живе що поблизу полів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

В 2017 ос та шершнів було багато, 2018 не багато, але ловушки всерівно на пасіці були , в цьому році страшенна кількість але переважно оси.

На :IMHO: численність комах зменшили аграрії, як і все живе що поблизу полів.

Так воно і є.  Як би його осам і шершням про це сказати??? Щоб було так як у фільмі Аватар.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Сіверянин сказал:

Зимовка.

Я "комбинирую " , сразу после закорма утепление убираю остается только холстик , по устойчивых морозах  подушки возвращаю,  ( такой метод не я придумал, вычитал ) также после первого облета ( по погоде)  чищу днища, сокращаю гнездо, и кладу пленку в место холстика  на рамки, так же и на днище,  остается только проход 1см от летка, ( технология Малыхина )  развитие очень бурное  даже в тех семьях которые пошли в зиму на 4-ри рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Віталій.В сказал:

В 2017 ос та шершнів було багато, 2018 не багато, але ловушки всерівно на пасіці були , в цьому році страшенна кількість але переважно оси.

На :IMHO: численність комах зменшили аграрії, як і все живе що поблизу полів.

В минулому році від ос не міг відбитися,а в цього році майже не було,такий ось каламбур,з чим це пов'язано :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Віталій.В сказал:

Я "комбинирую " , сразу после закорма утепление убираю остается только холстик , по устойчивых морозах  подушки возвращаю,  ( такой метод не я придумал, вычитал ) также после первого облета ( по погоде)  чищу днища, сокращаю гнездо, и кладу пленку в место холстика  на рамки, так же и на днище,  остается только проход 1см от летка, ( технология Малыхина )  развитие очень бурное  даже в тех семьях которые пошли в зиму на 4-ри рамки.

Плівку на дно ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Женя Циба сказал:

В минулому році від ос не міг відбитися,а в цього році майже не було,такий ось каламбур,з чим це пов'язано :dntknw:

Схоже що Ваші оси в цьому році в мене, але наступного... чекайте моїх у Вас .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...