Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Віталій.В сказал:

В 09;00 температура +10 и  солнышко.

 Выборочно посмотрел около 20 -ти семей, печалька... семьи почти все сжались на 5-ти рамках в среднем было 7р, клубы сели что в ппс что в камыше около 80% от просмотренных от летка ( при том не важно летком или задом стоят улья к востоку ),  все клубы  хорошо видно... тоисть, клуб скорее всего уже по средине рамки, что то не  пойму, толи так корм подели ( рамки были полномедки ) , толи пока нет холодов еще не прижало клубы в низ, на рамках только холстики :dntknw: 

Радует что светлая полномедка от южной стенки сработала, и почти все клубы ближе к заставной, не будет проблем при вынужденной вариации, а проблемы похоже будут :IMHO1:.

Все буде добре, холодприжме їх до низу і в січні вони будуть на верхніх брусках. До першого обльоту має вистачити цього корму, що від середини до задньої стінки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пасечник1984 сказал:

,то при минусовой температуре они будут на 4 рамках.

І шо ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Пасечник1984 сказал:

Если при+10 пчелы на 5 рамках,то при минусовой температуре они будут на 4 рамках.

И у меня сейчас появились "слабачки", обсиживающие 4-5 рамок, - это отводки с августовскими-сентябрьскими матками F1 по маткам ИО, которых получил поздновато (в начале августа). Но главное, что сидят на пономёдных рамках. В ближайшие дни буду пересаживать их для зимовки в 6-тирамочники ЭППС (в них теплее) и, как похолодает (при отрицательных температурах), занесу на зимовку в сарай. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Віталій.В сказав:

І шо ???

4 рамки для зимівки якось малувато...Проблемна для них  може бути зимівка...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

4 рамки для зимівки якось малувато...Проблемна для них  може бути зимівка...

Та я все розумію чого і писав що сумно, але не думаю що клуб  ще дуще  зіжмиця ... яж таки не витримав та пішов розібрав два вулика, дійсно клуб але майже по висоті всієї рамки на 300 таке враження як розплод гріють,  розплоду не має,  та й холстики холодні.

Думаю по морозові клуб переформуєця як майже всі сидять біля верхнього літка, на :IMHO: так зачепились за рамки  щоб легше було охороняти  гніздо, в цьому році дуже багато оси, майже біля кожного вулика стоїть ловушка для ос на половину повна.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Віталій.В сказав:

я все розумію чого і писав що сумно, але не думаю що клуб  ще дуще  зіжмиця ...

Приморозах ще й навіть добре зіжметься

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, davolodya сказал:

Приморозах ще й навіть добре зіжметься

По морозах відпишусь ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Віталій.В сказал:

І шо ???

І то...

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Віталій.В сказал:

як майже всі сидять біля верхнього літка,

верхній льоток - це зло...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

верхній льоток - це зло...

 В якому сенсі ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

 В якому сенсі ?

в прямому

користі від нього мізер, а проблеми суттєві

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, ромео сказал:

в прямому

користі від нього мізер, а проблеми суттєві

Чому  так негативно про верхній літок ?

Мені наприклад верхній літок потрібний , збір пилку, без проблем зробити ділення сімї в корпусному вулику ,  і основне  якщо сім'я слабенька нижній літок закриваю повністтю, а  верхній  слабакам легше обороняти  :IMHO:.

Якщо смії літок заважає, то вони його закриють за годину, таке спостерігав рідко і зимою,  також зустрічаюця сімї які під кінец медозбору закривають прополюсом саме нижній літок . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Віталій.В сказал:

без проблем зробити ділення сімї в корпусному вулику ,

у корпусному вулику то вже не верхній льоток, а інший льоток - в іншому корпусі

15 минут назад, Віталій.В сказал:

Чому  так негативно про верхній літок ?

основна проблема у складуванні кормів. Не хочуть його складати поблизу льотків. Напевне тому, що ховають його подалі від "дверей", щоб був краще захищений. Саме тому ці ділянки (як біля нижнього, так і верхнього льотків) заливаються в останню чергу, коли вже місця вільного нема. 

Якщо на ГВ це ще припустимо, то при загодівлі і підготовці до зими обертається проблемою. Верхня частина рамки не заливається. Розумієте, що це тягне за собою? 

22 минуты назад, Віталій.В сказал:

закривають прополюсом саме нижній літок . 

нижній льоток закривають прополісом, а мед з верхньої частини рамки переносять... куди? Правильно - нижче... ( бо там вже закрили двері). Готують місце під ложе у верхній частині рамки, напроти верхнього льотка, де є  вільне місце, більш тепло  і  свіже повітря надходить...  

6 часов назад, Віталій.В сказал:

Думаю по морозові клуб переформуєця як майже всі сидять біля верхнього літка, на :IMHO: так зачепились за рамки  щоб легше було охороняти  гніздо,

Так що  сіли вони там не для охорони... ;)

Ну, а наслідки такого місця старту для зими, думаю, Вам не треба пояснювати?

П.С. У себе в старих вуликах верхні льотки позакривав наглухо. Відкриваю їх ТІЛЬКИ літом у спеку і то лише там, де нижні замалі. Нові вулики роблю лише з нижніми льотками і широкими...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, ромео сказал:

Так що  сіли вони там не для охорони..

Ви напевно натякаєте на те що с переду рамки  вільні комірки ?  це не так, рамки повномедні, коли докормлював заливали рамку повністтю,  якщо відверто то  я навіть не помічав що корм складають з заду, єдине що помітив що весною розплод починаєця від літка .

В мене єсть один єдиний корпус в якому не має верхнього літка, мені з цим корпусом не зручно ...

Поки що не розумію чого в цьому році більшість сімей сидять від літка , попередні роки  з переду вулика сідали одиниці,  і вулики ті самі . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, ромео сказал:

Нові вулики роблю лише з нижніми льотками і широкими

З такими? 

IMG_20190511_213357.thumb.jpg.1a72ed4c2c4cc255656b8b96b74526de.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Север сказал:

З такими? 

Нє, це вже "проходной двор":umora:

Мав на увазі довгі...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

Нє, це вже "проходной двор":umora:

Та ладно :ah:

днище пу літок.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Віталій.В сказал:

Та ладно :ah:

днище пу літок.jpg

це верхній льоток?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ромео сказал:

це верхній льоток?:umora:

Верхні літки в мене теж нічогенькі 

очерет, верхні літки .jpg

Прослухав два роки тому  лекцію Єрмолаєва та зробив в двох вуликах високі нижні літки, сподобалось, в тому році ще зробив днища з високими літками , а в цім році ще зробив 15 днищ тільки вже високі літки і глибоке днище, так ще краще.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Віталій.В сказал:

високі нижні літки, сподобалось, в тому році ще зробив днища з високими літками , а в цім році ще зробив 15 днищ тільки вже високі літки і глибоке днище, так ще краще.

ну от, тепер є причина забити верхні...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ромео сказал:

ну от, тепер є причина забити верхні...

Поки не заважають, а далі буде видно... може поумнішаю  :ah:.

Да, ще верхнім літком користуюся коли матку потрібно загнати з розплодом в магазин, просто відкриваю верхній літок в корпусі гнізда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, ромео сказав:

ну от, тепер є причина забити верхні...

У мене в корпусних 12рамочних, котрі на теплий  заніс, бджоли в минулому році самі їх повністю "позабивали" в усіх вуликах практично, і так по сьогоднішній день і стоять запрополюсованими. Нижній льоток 300*20, дно глухе. Що цікавого: першу рамку від льотка бджоли знизу вкорочують причому так добренько на см 5., коли верхній був відкритий такого не було. можливо то з висотою рамки звязано........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, ромео сказав:

верхній льоток - це зло...

дивлячись коли. В період підготовки до зими так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Lefty сказал:

. можливо то з висотою рамки звязано........

:IMHO: з  підрамочним  розміром

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в середу заїхав на пасіку десь 10:30 , а там по-тихеньку літають, ще й пилок носять:blink:. підсаджував маток то приїхав глянути чи прийняли, все добре.

7f50dc67f83dd6282fcb5ffb63a0acbd.jpgпоки проглянув, то дивлюся в деяких почався обліт, а брат каже, що в вівторок прямо бородами на льотках висіли і літ був як весно.

185ba5881db010ebbcd9514cf6edaa7c.jpgпоки їхати то більша частина пасіки активізувалася, навіть і ті що в затінку стоять. там де самі активні і приносили пилок заглянув , в деяких є пятачки критого розплоду. всі зараз без утеплення, як завжди є сім"я яка сіла біля задньої стінки вулика.

feab8bab559e695fb5c512b87f5ac89c.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...