Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

55 минут назад, Крук сказал:

Можна відрізати молодій матці жало і пустити до вулика. Шкоди не зробить

Старую матку пчёлы сами не убьют? Только молодая может? У старой не хватает одной лапы. По прогнозам ещё декабрь тёплый. 3 декабря +15. Опять появился открытый расплод, снова могут оттянуть маточник. Как будто старая сама хочет себя убить. А трутень вышел на прошлой неделе. Парочку нашёл под прилётной, в семье не искал. Было пару пятаков.

Как жало подрезать? Пробовал давить на брюшко, не вылезает. Боюсь раздавить. Положил на спину, придавил спичкой. тоже самое. Посоветуйте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

Старую матку пчёлы сами не убьют? Только молодая может? У старой не хватает одной лапы. По прогнозам ещё декабрь тёплый. 3 декабря +15. Опять появился открытый расплод, снова могут оттянуть маточник. Как будто старая сама хочет себя убить. А трутень вышел на прошлой неделе. Парочку нашёл под прилётной, в семье не искал. Было пару пятаков.

Как жало подрезать? Пробовал давить на брюшко, не вылезает. Боюсь раздавить. Положил на спину, придавил спичкой. тоже самое. Посоветуйте.

Нічого не треба підрізать, якщо немає повноціної зміни то ніхто нікого не вб*є. От новий маточник потягнуть, та толку ....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Лавр сказал:

Нічого не треба підрізать, якщо немає повноціної зміни то ніхто нікого не вб*є. От новий маточник потягнуть, та толку ....

Толку не буде з нових маточників, вирізати доведеться. А ця матка невідомо обліталась чи ні. Ось думаю, вбити її або назад в гніздо? Стара каліка, але сіє, хочу її до весни залишити, а там нехай міняють. Якби жало підрізати, то можна б і дві залишити. Якщо матка обліталась, то і бджоли можуть вбити стару. Напевно не потрібно ризикувати.

https://www.apiworld.ru/1572954280.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+pchelovodstvo+(Мир+пчеловодства)&fbclid=IwAR3eEeS66KWjxmITOP5Vq4RaHYrK7HU20uBKT5h-qBI4MCW3_WCROPjHjiY

 Для повного щастя ще нам тільки такого не хватає а так у нас вже все є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Крук сказав:

Можна відрізати молодій матці жало і пустити до вулика

:umora::wave: Фантастика! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, ss77 сказав:

А ця матка невідомо обліталась чи ні. Ось думаю, вбити її або назад в гніздо? Стара каліка, але сіє, хочу її до весни залишити, а там нехай міняють. Якби жало підрізати, то можна б і дві залишити. Якщо матка обліталась, то і бджоли можуть вбити стару. Напевно не потрібно ризикувати

 Шо за сомнєнія , колего?  Ампутуйте жало в молодої  і протезуйте стару. Хай живуть дружно.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

Толку не буде з нових маточників, вирізати доведеться. А ця матка невідомо обліталась чи ні. Ось думаю, вбити її або назад в гніздо? Стара каліка, але сіє, хочу її до весни залишити, а там нехай міняють. Якби жало підрізати, то можна б і дві залишити. Якщо матка обліталась, то і бджоли можуть вбити стару. Напевно не потрібно ризикувати.

https://www.apiworld.ru/1572954280.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+pchelovodstvo+(Мир+пчеловодства)&fbclid=IwAR3eEeS66KWjxmITOP5Vq4RaHYrK7HU20uBKT5h-qBI4MCW3_WCROPjHjiY

 Для повного щастя ще нам тільки такого не хватає а так у нас вже все є.

Научітся не жаліть маток в зиму 

Весною важно кількість вуличок у сімьї , а не кількість маток 

Проста математика скільки матка сіє в сутки і скільки рамок займає сімья , 80% маток нема не сіять весною в повну силу  , бо бджоли нема :dntknw:

Вони то сіють нобджоли некормлять посів а викидають 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, ss77 сказав:

Как жало подрезать? Пробовал давить на брюшко, не вылезает. Боюсь раздавить. Положил на спину, придавил спичкой. тоже самое. Посоветуйте.

А чого боятися. Черевце не роздавите тим більше що і так збираєтеся знищити. По перше на очі треба вдягти гарну оптику щоб бачити в збільшенні поле операції. В ліву руку беремо матку між трьома пальцями і придавлюємо черевце. Вилазить яйцепровід і поряд жало. Кінчиками ножиць акуратно беремо і відрізуємо жало. Матка від здавлення черевця може декілька хвилин не рухатися а потім починає лазити. Якщо зробити операцію швидко тоді матка нормально переносить цю процедуру. Колись ставив експеримент і відрізав двом молодим маткам жала і пустив під клітку на три дні. Потім випустив їх так одну матку бджоли зажалили а  другу обскубли за крила наче курку. Залишилися тільки короткі відростки. Через місяць вивелася матка тихої заміни і поміняла ту обскубану матку. Хоча було багато прикладів нормального життя маток без жала.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої позавчора гарно літали. Вчора і сьогодні, при +20, сидять по хатам. Нема куди і за чим...

Сьогодні забрав останні рамки з під розплоду... 

Всьо, включайте зиму!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні продовжував забирати лишні рамки з вул.(медові необсижені.Трапилась слаба, приніс парний нуклеус щоб пересадити,виявив що трутівка(яйця,розплід всіх стадій), це вже друга випадково знайдена ціеї осені. Подумалось -як воно в людей бувае 100% перезимували? Ні,ні я не про пасіки до 10 вул. Бджіл поменшало в вул. за рідким виключенням, може присутне явище зльоту бджіл, як весною, з інших вул в один(дезертирство).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Винодел сказав:

 може присутне явище зльоту бджіл, як весною, з інших вул в один(дезертирство).

і Банально,шукають де краще, де є шанс вижити біля гарної матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Винодел сказав:

Бджіл поменшало в вул. за рідким виключенням, може присутне явище зльоту бджіл, як весною, з інших вул в один(дезертирство).

"дезертирство" в нашому випадку можливо і добре, більші сім'ї перезимують краще, а весною можна і відводків наклепати. Вчора приїхав товариш, та питає що робити з сім'ями  в яких 1-2 вулички бджоли. Звісно я порекомендував таких з'єднати, але йому шкода маток давити. Каже а може перезимують. Ось і такі бувають випадки.

До речі приніс сумну новину, в селі Іванівка, за 8 км від мене, в пасічника таких сімей 130 шт. Одна дві рамки бджоли. А кажуть пакети весною нікому будуть не потрібні. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

До речі приніс сумну новину, в селі Іванівка, за 8 км від мене, в пасічника таких сімей 130 шт. Одна дві рамки бджоли. А кажуть пакети весною нікому будуть не потрібні. :(

Я о предстоящей тяжелой зимовке 2019-2020 писал ещё в сентябре 

Так что пакеты будут нужны многим ,только покупать их будет не за что 

пакетчики пчёл на мёд не меняют ,только деньги 

или сахар в крайнем случае 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Mihail-ves сказал:

Вчора приїхав товариш, та питає що робити з сім'ями  в яких 1-2 вулички бджоли. Звісно я порекомендував таких з'єднати, але йому шкода маток давити. Каже а може перезимують. Ось і такі бувають випадки.

Я теж вчора зустрів сусіда, у нього теж така біда. Так він просто зібрав рамки в один вулик і маток не тиснув. Говорить так завжди робив. Бджоли самі розберуться. Я раз теж так зробив. Рой підсадив, бджоли самі матку вибрали.

 

 

Лише уявіть!!! За два роки павлонія виростає у висоту до 5 метрів і до 12 см у діаметрі!!!

https://pasika.pp.ua/multimedia/news-beekeeping/item/695-honey-plant-which-is-a-new-hope-for-ukrainian-beekeepers.html?fbclid=IwAR0G2RKQ-RHlTs3WP6agOZXKbMJKsosmCp7vFnVF0zlgL41vwsdlCnDDVoM

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

"дезертирство" в нашому випадку можливо і добре, більші сім'ї перезимують краще, а весною можна і відводків наклепати. Вчора приїхав товариш, та питає що робити з сім'ями  в яких 1-2 вулички бджоли. Звісно я порекомендував таких з'єднати, але йому шкода маток давити. Каже а може перезимують. Ось і такі бувають випадки.

До речі приніс сумну новину, в селі Іванівка, за 8 км від мене, в пасічника таких сімей 130 шт. Одна дві рамки бджоли. А кажуть пакети весною нікому будуть не потрібні. :(

Є таке правило  0 + 0 = 0 і скількиб 0 не добавляли результат не змінеться. Відхід бджіл є , а реакція людей відповідальних за здоровля бджіл  нульова . Весною побачимо яка частина сімей накриється тазіком в Україні і не тільки в Україні. Знову запустять розмови про міфічні віруси і аномальні причини , а % вміст сухої речовини зимової  бджоли немає де визначити.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Мико сказал:

тяжелой зимовке 2010-2020

У вас як у "Грі престолів" зима триватиме 10 років?:hmm:

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ромео сказал:

У вас як у "Грі престолів" зима триватиме 10 років?:hmm:

:umora:

Нет это просто предупреждение ,

что падёж пчёл в этом году будет соизмерим с падежом

за прошлые 10 лет вместе взятые 

Китайцы таки выжмут нас с мирового рынка мёда 

Во все виды химии специально  добавляя яда для гибели пчёл Украины 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

До речі приніс сумну новину, в селі Іванівка, за 8 км від мене, в пасічника таких сімей 130 шт. Одна дві рамки бджоли. А кажуть пакети весною нікому будуть не потрібні. :(

Чомусь я скептично відношусь до такого роду новин... Сумнів бере в їх правдивості...:hmm:

Чи Ви на власні очі бачили?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось всі пишуть що на осінь бджіл поменшало а ніхто не знає куди вони зникають.

1. Обробка посівів десекантами вдень. Гинуть льотні бджоли.

2. Велика кількість кліща вароа. Лікується вчасною обробкою. Остання обробка в листопаді коли нема розплоду.

3. Відсутність навкруги пилконосів восени. Лікується посадкою ікотника та інших рослин які квітують восени.

4. Невчасне відкачування меду із перевантаженого гнізда. Маткам нема де сіяти.

5. Старі матки.

Кожен із цих факторів відкушує свою частину від сильної сім'ї.

Ось для прикладу в мене вдома була обробка кукурудзи і соняшника на фермерських полях перед збиранням урожаю. Мої бджоли були в іншому місці. Молода кукурудза на городі мала такий вигляд а також по люцерні і помідорах були круглі білі плями. Плоди помідорів зверху погнили.

20190924_091225.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, ромео сказав:

Чомусь я скептично відношусь до такого роду новин... Сумнів бере в їх правдивості...:hmm:

Чи Ви на власні очі бачили?

у свого товариша я це ще прогнозував в кінці серпня коли бачив його бджолу. Тому не вірити йому я не можу. За Іванівку не скажу. Звісно що від страху очі великі, але те що робиться в нас з весни, плюс спека, яка випалила все, плюс кліщ з червня  = в сумі дорівнює тому що сімей у вулику немає. Хто уважно відніся до моїх попереджень з червня місяця, той може не переживати. В селі є і такі, де все гаразд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

у свого товариша я це ще прогнозував в кінці серпня коли бачив його бджолу. Тому не вірити йому я не можу. За Іванівку не скажу. Звісно що від страху очі великі, але те що робиться в нас з весни, плюс спека, яка випалила все, плюс кліщ з червня  = в сумі дорівнює тому що сімей у вулику немає. Хто уважно відніся до моїх попереджень з червня місяця, той може не переживати. В селі є і такі, де все гаразд.

В кінці серпня можна робити прогноз і без ворожки, от попередження в червні інтересне. Тож в червні , шо ви говорили ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В червні я відбирав трутнів для промірів під ШО, і тоді вже на них було повно кліща. Звісно ті сімї де я його бачив, я попрацював росинкою щавлевою кислотою (два три рази через 6- 7 днів). Це я рекомендував своїм односельцям. Хто прислухався той має по 8-10 рамок бджоли в зиму, хто надіявся тільки на біпін в кінці сезону - має пусті вулики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завжди спостерігаю в себе на пасіці ситуацію, що сім'ї з породистими матками є більше вразливі до кліща, потрав і т.д. Місцеві аборигени набагато витриваліші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.11.2019 в 22:47, Александр К. сказав:

Ок спасибо :)

 

Чего я только не вешал ... Лучше всего ящик...

 

IMG_20181209_130453.jpg

Найліпше - китайська сітка з льоски для рибалки. Використовую успішно кілька років. Якраз збираюсь прикупити свіженьку на рибному ринку біля метро 'Дніпро'.  Дешево і сердито!  :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, Крук сказав:

А чого боятися. Черевце не роздавите тим більше що і так збираєтеся знищити. По перше на очі треба вдягти гарну оптику щоб бачити в збільшенні поле операції. В ліву руку беремо матку між трьома пальцями і придавлюємо черевце. Вилазить яйцепровід і поряд жало. Кінчиками ножиць акуратно беремо і відрізуємо жало. Матка від здавлення черевця може декілька хвилин не рухатися а потім починає лазити. Якщо зробити операцію швидко тоді матка нормально переносить цю процедуру. Колись ставив експеримент і відрізав двом молодим маткам жала і пустив під клітку на три дні. Потім випустив їх так одну матку бджоли зажалили а  другу обскубли за крила наче курку. Залишилися тільки короткі відростки. Через місяць вивелася матка тихої заміни і поміняла ту обскубану матку. Хоча було багато прикладів нормального життя маток без жала.

image.jpeg.465720706b007b88cf1c79b06c6a2e45.jpegПрофесор Преображенський відпочиває.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про думку щодо розорення безматочних сімей. 

Ще в серпні виявив сім'ю без матки. І вже струтневіли. Кількість бджіл була невеличка - 5 рамок (весняний відводок). Вирішив нічого з нею не робити. Хай доходять до кінця.

Вчора закінчив останні роботи з пасікою. Вирішив забрати рамки в сховище і з цього вулика. Залишилась рамка бджіл, які жалібно гуділи.  І мед. 

Бджоли не розлетілись, злодійки не розграбували. Думаю через те, що я взагалі не відкривав цей вулик від серпня.

От вам і стереотип...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...