Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

1,816 posts in this topic

37 хвилин тому, ромео сказав:

сьогодні розвів біпін виробництва "Апи-Сан" (москва). Вода зовсім колір не змінила. Хіба що ледь-ледь помутніла. І запаху практично нема. Трохи лише вловлюється, схожий на апельсин...

Харківський воняє - за 10м відчувається...

Апі-сан у мене кілька років тому неспрацював, запах у нього тоді теж був дуже слабенький... Більш неексперементую,  тепер тільки тактік

4 години тому, Артем7 сказав:

Сьогодні заглянув в деякі вулики подивитися на скількох рамках розміщені клуби. В даданах сидять на 4-6 вуличках, а в лежаках від 6 до 8 вуличок займають. Просіли мої дівчата в багатокорпусних на соняху хоча й підставляв їм вощинку під засів в гніздо коли цвів сонях.

Дадани і лежаки - це ж одне і те ж. Може корпусні?

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ранньою весною   треба нищити  їх маток. Отоді їх не буде і восени.:IMHO:

А деж їх знайти щоб знищити ?

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

А деж їх знайти щоб знищити ?

Так я ж описував. Знайду  - покажу.

Ось знайшов ту тему. http://tochok.info/topic/316-осы-шершни/

Edited by ДобровоЛ

А ось @Віталій.В конкретніше.

http://tochok.info/topic/316-осы-шершни/?do=findComment&comment=588127

Edited by ДобровоЛ

11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

В моєму розумінні дадан це вулик з рамкою на 300мм та кількістю рамок близькою до 10, а конкретніше 10-12 штук. Лежак це вже те що більше 16 рамок, а в мене вони на 20рам

17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А так https://fermerok.info/ulej-dadan

2 хвилини тому, Артем7 сказав:

В моєму розумінні дадан це вулик з рамкою на 300мм та кількістю рамок близькою до 10, а конкретніше 10-12 штук. Лежак це вже те що більше 16 рамок, а в мене вони на 20рам

Дадан  він і в Африці Дадан, це 12 рамочний вулик  з розміром гнізда 45х45мм, тобто можливістью ставити рамки як на теплий так і на холодний занос, ........................................

17 хвилин тому, Артем7 сказав:

Правильно - Дадан це рамка на 300. А лежак він і в Африці лежак, -  і той же Дадан ним може бути , і Ващенка, чи на  українську рамку. У мене Дадани - це лежаки на 24 і більше рамок.:dntknw:

Тобто  простіше - лежак розширяється горизонтально. А що вертекально, - то стояк.:IMHO:

10 хвилин тому, Николай S сказав:

Дадан  він і в Африці Дадан, це 12 рамочний вулик  з розміром гнізда 45х45мм, тобто можливістью ставити рамки як на теплий так і на холодний занос, ........................................

Це ж треба так синхронно нам з вами про Африку згадати!:umora::wave:

Edited by ДобровоЛ

5 часов назад, davolodya сказал:

В кожного останній обліт в різний час...

3 часа назад, Віталій.В сказал:

буду ждать конкретны холодов :IMHO1:.

В моих условиях обычно основная проблема не мыши а синицы за годы я приспособился ставить ящик овощной а когда летковые заградители ставить от мышей не заморачивался.. В этом году какой-то мышиный год ( собака уже 12 мышь приносит за осень обычно 2-3 за сезон) Вот и задумался.... После потепления этого надо будет всех закрыть... Спасибо за советы..:hi:

7 минут назад, Александр К. сказал:

основная проблема не мыши а синицы

Брониславович в одной из своих лекций советовал цеплять зеркальца в раене летка, зеркал не было поцеплял  диски двд  на улей + диски на "шворке" над крышами ульев, синицы на пасеку появлялись ежедневно но по летках не хазяйновали, это очень хорошо видно  по свежему снегу на прилетках. и снегу под ульями.

3 хвилини тому, Александр К. сказав:

После потепления этого надо будет всех закрыть...

Загороджувачі можна і вже поставити, нечекайте, доки миші у вулики позалазять

38 минут назад, davolodya сказал:

Загороджувачі можна і вже поставити, нечекайте, доки миші у вулики позалазять

Ок спасибо :)

39 минут назад, Віталій.В сказал:

Брониславович в одной из своих лекций советовал цеплять зеркальца в раене летка, зеркал не было поцеплял  диски двд  на улей + диски на "шворке" над крышами ульев, синицы на пасеку появлялись ежедневно но по летках не хазяйновали, это очень хорошо видно  по свежему снегу на прилетках. и снегу под ульями.

Чего я только не вешал ... Лучше всего ящик...

IMG_20181209_130453.jpg

Edited by Александр К.

1 хвилину тому, Александр К. сказав:

Чего я только не вешал ... Лучше всего ящик...

прикрийте льотки шматком гуми, синиці докучати перестануть

1 час назад, Николай S сказал:

...12 рамочний вулик  з розміром гнізда 45х45мм, тобто можливістью ставити рамки як на теплий так і на холодний занос, ........................................

В принципе понятно о чем речь,но :IMHO:размерность не мм,а см

Или 450*450 мм

8 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

В принципе понятно о чем речь,но :IMHO:размерность не мм,а см

Или 450*450 мм

принято, зарапортовался:umora:, естественно  См.:ah:

Edited by Николай S

18 часов назад, Укроп сказал:

Чудово, чим довше перед зимою бджоли матимуть змогу облетітись, тим ліпше буде проходити зимівля

Втомилися облётиваться. Тільки апетит нагулюють, і їм ще літати й літати. У листопаді морозів не обіцяють навіть вночі. Найближчі два тижні +20. Чим більше літають, тим більше їдять.

16 часов назад, davolodya сказал:

прикрийте льотки шматком гуми, синиці докучати перестануть

Я прошлу зиму   закрив верхні льотки повністю а на нижні поставив загорожувачи від вітру. Зимівля пройшла чудово, жодного сліду синиць на снігу.

Прозевал маточник! Теперь в семье две матки (молодая внизу фото). В этой семье недавно и трутень вышел. Пусть обе зимуют, может молодая весной облетается? В 10 утра +20, днём как минимум 25. Вчера целый день летали, сегодня повылезали в 8.00, сейчас гудят.

IMG_5923.JPG

Edited by ss77

13 хвилини тому, ss77 сказав:

Прозевал маточник! Теперь в семье две матки (молодая внизу фото). В этой семье недавно и трутень вышел. Пусть обе зимуют, может молодая весной облетается? В 10 утра +20, днём как минимум 25. Вчера целый день летали, сегодня повылезали в 8.00, сейчас гудят.

IMG_5923.JPG

Молода НЕ облітається. В мене аналогічний випадок був з Іошкою. Молоду відразу...відправив в світ вічних медозборів.

2 часа назад, Миха сказал:

Молода НЕ облітається. В мене аналогічний випадок був з Іошкою. Молоду відразу...відправив в світ вічних медозборів.

Я тоже так думаю. Если бы они обе перезимовали, интересно бы было посмотреть. Но в прошлом году подселил матку, она посеяла, пчёлы вывели свою, а старую грохнули. Как бы и в этот раз так не случилось. Не знаю что делать. Отводок делать поздно, убить молодую?

9 хвилин тому, ss77 сказав:

Я тоже так думаю. Если бы они обе перезимовали, интересно бы было посмотреть. Но в прошлом году подселил матку, она посеяла, пчёлы вывели свою, а старую грохнули. Как бы и в этот раз так не случилось. Не знаю что делать. Отводок делать поздно, убить молодую?

В принципі, при виборі матки бджоли все таки виберуть стару плідну на відміну від молодої Неплідної. Але навіщо ризикувати?....Відводок на неплідну нічого не дасть..Матка не облетиться і зтрутовіє. Весною (якщо доживуть) буде трутовка (матка сіє тільки трута).

Edited by Миха

11 минут назад, Миха сказал:

В принципі, при виборі матки бджоли все таки виберуть стару плідну на відміну від молодої Неплідної. Але навіщо ризикувати?....Відводок на неплідну нічого не дасть..Матка не облетиться і зтрутовіє. Весною (якщо доживуть) буде трутовка (матка сіє тільки трута).

Интересный случай. Только что поймал молодую, вернулась с облёта. Успел закрыть леток, сбегать за клеточкой и поймал. Теперь нужно проверить цела ли ещё старая.

11 минут назад, ss77 сказал:

Интересный случай. Только что поймал молодую, вернулась с облёта.

Со шлейфом ?

18 годин тому, ss77 сказав:

Интересный случай. Только что поймал молодую, вернулась с облёта. Успел закрыть леток, сбегать за клеточкой и поймал. Теперь нужно проверить цела ли ещё старая.

Можна відрізати молодій матці жало і пустити до вулика. Шкоди не зробить. В мене був випадок коли у вересні місяці молода матка обліталася і почала сіяти. Стара матка минулого року теж сіяла. Жили дві матки в одній сім'ї  аж до закінчення медозбору із акації. Від бджіл ломився вулик. Потім почали бджоли ліпити маточники. Зробив відводок із цими двома матками в інший вулик і помітив що спочатку зникла одна матка а потім пішов маточник на тиху заміну. Після виходу молодої зникла і інша матка. От така історія.

Бувало так що в серпні вибраковував старих трьохрічних маток і міняв на молодих. Стару давити якось сумно тому пускав до льотків сусідніх вуликів під час медозбору. Ці матки як не дивно займали рамки скраю і ще сіяли потроху якийсь там місяць або два а потім зникали.

Edited by Крук