Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

1,831 posts in this topic

9 минут назад, miro сказал:

цьогоріч бджолосімї ідуть практично на самому меду, лише нуки і  відводки були підгодовані, що разу давав на сушку де був ще розплід, так от дивно те ,що навіть крайні рамки із соняхом були не закристалізовані, а повномедні які були в зрубі закристалізувались, хоча бджола і їх сушила,.

У нас все меда, кроме акации, рано или позже, кристализируются.  Зависит от состава и температуры. В клубе мед всегда в жидком состоянии, а на крайних рамках, не обсиженых пчелой, уже сейчас мёд севший. 

10 хвилин тому, ss77 сказав:

Ставив сироп в пакеті за заставну дуже сильною сім'ї (аж зуби тиснуть), теж не взяли. Може тому, що за заставною? Взагалі-то у них корми досить, я поставив їм забравши у слабкій, які не взяли. У слабаків досі розплід, тому й поставив. А бджола не зноситься, поки переробить цей сироп?

Все має бути в міру, якщо сім'я вже має вдосталь корму, лишнього давати неварто, бджола на переробці сиропу зношується, тому варто давати сироп в такі терміни, щоб його переробила стара бджола, яка ще до зими відійде.

Найкраще беруть, коли сироп давати зверху рамок, за заставними у мене завжди брали погано. Цей сезон годував в пластикових коритах, в корпусних ставив зверху на сім'ю, в лежаках - збоку, біля крайньої рамки, забравши попередньо заставну, різниці, де краще, непомітив, брали однаково добре, 4 літри за ніч. Кілька відводків годував в пакетах, зверху, бо корита в шестирамочник невходять, то теж вибирали чудово

3 часа назад, davolodya сказал:

Завжди вважав, що кристали на дні  не від сиропу, а від кристалізованого меду, зимую частково на меду, решта сироп. 1:1 нехочу бавитися, треба значно більше роздати сиропу, ніж коли він густіший, а бджолам потрібно більше займатися випаровуванням зайвої води. Це :IMHO:, на істину не претендую

Бджоли на багато легше переробльть житкий сироп як густий. В кінці серпня  початок вересня  сухо то сироп і сам висихає без вентиляції,а бджолам і так потрібна волога.

14 хвилини тому, ромео сказав:

Покажіть їм календар...

:umora:

Календар мало допоможе, у нас вдень +25 і повно свіжого пилку, до того ж матки серпневі, треба чекати похолодання

20 часов назад, davolodya сказал:

бджола на переробці сиропу зношується, тому варто давати сироп в такі терміни, щоб його переробила стара бджола, яка ще до зими відійде.

Тому і запитав, що деякі зараз загодовують. За те за корму спокійні. Менше бджоли - більше корму.

30 хвилин тому, ss77 сказав:

Менше бджоли - більше корму

можливо і так, а температуру вони підтримають і так.:IMHO:

Вчора отримав від Паланочки живих бджілок в пересилочних кліточках для маток, а для морфометрії краще відривати крило коли бджола мертва, самий швидкий спосіб - це в морозилку. Ну я так і зробив, але вони мені розморозили все що там було (жінка дала прикурити), а самі живі. Коли виймав то від бджілок йшло тепло. В цілому там десь біля 1000 бджілок, хоча і розділені в кліточках, але якимось чудом тримали потрібне їм тепло.

А ще кажуть що в книжках вже все давно описано.

• Like 6
  • Haha 5
  • Confused 3

45 минут назад, Mihail-ves сказал:

самий швидкий спосіб - це в морозилку. Ну я так і зробив, але вони мені розморозили все що там було (жінка дала прикурити), а самі живі. Коли виймав то від бджілок йшло тепло. В цілому там десь біля 1000 бджілок, хоча і розділені в кліточках, але якимось чудом тримали потрібне їм тепло.

Товариство захисту тварин по вас плаче...

• Like 1
  • Haha 8
  • Sad 1

17 часов назад, davolodya сказал:

Сьогодні передивлявся кілька сімей, розплоду на даний час ще є багато, матки сіють, бджоли пилок носять  як влітку

Не бачив розплоду зовсім. Вулики в напівтіні, утеплені.

В нас вже три дні тумани і холодно. +11 не вище. 

4 години тому, ромео сказав:

ой не кажіть:umora:і я плачу, дякую Mihail-ves , давно так не сміявся.  

• Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1

6 часов назад, Mihail-ves сказал:

Вчора отримав від Паланочки живих бджілок в пересилочних кліточках для маток, а для морфометрії краще відривати крило коли бджола мертва, самий швидкий спосіб - це в морозилку. Ну я так і зробив, але вони мені розморозили все що там було (жінка дала прикурити), а самі живі. Коли виймав то від бджілок йшло тепло. В цілому там десь біля 1000 бджілок, хоча і розділені в кліточках, але якимось чудом тримали потрібне їм тепло.

З Вашого опису виходить що часов 12 мінімум були живі в холодильнику :hmm:

Тільки що, AVA сказав:

З Вашого опису виходить що часов 12 мінімум були живі в холодильнику :hmm:

В описі написано що в "морозилці", в холодильнику якщо ще й канді дати то і до весни б сиділи:umora:

1 минуту назад, дьома сказал:

В описі написано що в "морозилці", в холодильнику якщо ще й канді дати то і до весни б сиділи:umora:

Мав на увазі морозілку , холодильник обща назва 

А нарахунок холодильника , можна зробити зімувалу температуру для зімовки 

Edited by AVA

1 година тому, Вадім Полтава сказав:

Не бачив розплоду зовсім. Вулики в напівтіні, утеплені.

В нас вже три дні тумани і холодно. +11 не вище. 

У мене навпаки, розплоду в сім'ях є ще досить багато. Погода тепла, зранку тумани, в обід жара, навіть зараз тепло, +20, бджоли трохи літають, і носять пилок. Саме передивляюся об'єднані на зиму нуки, в одному ще є 6 рамочок розплоду, переважно печатного, трошки відкритого, і трохи засіву, кормів 3 повних корпуса. В іншому нуку розплоду вже нема, повиходив, але і кормів під'їли порядно, хоча у всіх було однаково багато, доведеться кормові рамочки їм ще дати, добре що є запас. Решту ще недивився. 

В мене розплоду немає в жодній сім’ї. Навіть останні матки Ренсон які приїхали з Європи під кінець вересня. Були спочатку взяли гарний старт, але бджоли яйця викидали, і геть їх не годували. Навіть трошки переживаю чи не бракові вони. Адже матки штучного осіменіння. Але людина запевнила що все добре, адже продалися вони тоді, коли були повністю перевірені. Розенталь трохи ще встигли вивести своєї бджоли, але розгону не брали, хоча я їх і стимулював. Зараз всі сім’ї  в режимі зимівлі, пилку вже немає ніякого. Ночі прохолодні з туманом, вдень сонячно і тепло. Осінь в цьому році дійсно золота. Наступний рік високосний, будем бачити яким він буде. Треба знайти татусеві зошити, в які він записував свої спостередження. Здається що у високосний рік липа ніколи не давала меду. Як воно буде, одному Богові відомо

1 година тому, AVA сказав:

Мав на увазі морозілку , холодильник обща назва 

точно так.

1 година тому, AVA сказав:

З Вашого опису виходить що часов 12 мінімум були живі в холодильнику

2-3 години вони були в самій морозилці, коли відкрив то побачив що банки з малиною мали іній тільки в самому низу. А вони собі гудуть:umora:

1 година тому, miro сказав:

Хлопці сьогодні у Львові на Навроцького(гуртовня) брали по 530грн. мішок Радехівського цукрозаводу:al:, на Шуварі кажуть може бути дешевше.Зрештою Вам до Радехова, якихось 30км,  і пішки можна перейти

Радехівським некористуюся, тільки Іваничівський, але годувати сиропом всеодно вже небуду, пізно, маю в резерві багато готових  повних кормових рамочок мед + сироп, є ще шт з 20 печатних з соняхом,  то ж вистачить повністю щоб підставити потребуючим, тим більше, що мало корму лиш в одному нуку, в решти з кормами повний порядок

9 часов назад, Mihail-ves сказал:

самий швидкий спосіб - це в морозилку.

А чому не використовуєте спитр?

1 хвилину тому, дочинец сказав:

Шкодує:umora:

7 годин тому, ромео сказав:

:umora::ay:

В 22.10.2019 в 14:43, дочинец сказав:

Бджоли набагато легше переробляють житкий сироп, як густий. В кінці серпня  початок вересня  сухо то сироп і сам висихає без вентиляції,а бджолам і так потрібна волога.

Точно так,пане Василю, підтверджено й моїми багаторічними спостереженнями! От тому я густіше 1:1 сироп ніколи й не роблю.:dntknw:

Edited by ДобровоЛ

9 годин тому, Mihail-ves сказав:

Так тож в Артемія не бджоли , а уманський  спецназ! :umora:

Edited by ДобровоЛ

26 хвилин тому, дочинец сказав:

Якщо є доступ повітря, сильно сушить бджілок. Присилають хлопці в спирту, то завжди треба відмочувати.

47 хвилин тому, davolodya сказав:

Радехівським некористуюся, тільки Іваничівський, але годувати сиропом всеодно вже небуду, пізно, маю в резерві багато готових  повних кормових рамочок мед + сироп, є ще шт з 20 печатних з соняхом,  то ж вистачить повністю щоб підставити потребуючим, тим більше, що мало корму лиш в одному нуку, в решти з кормами повний порядок

Іваничівський завод перестав працювати,буряк приймає Гнідавськький цукрвий завод.

27 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Якщо є доступ повітря, сильно сушить бджілок. Присилають хлопці в спирту, то завжди треба відмочувати.

Що дає відмочування? Чому неможна обрізати крильця відразу після спирту? Беру зразу з спирту, обрізаю і клею на спирт з цукром, проблем небачив

2 часа назад, Укроп сказал:

Наступний рік високосний, будем бачити яким він буде. 

Здається що у високосний рік липа ніколи не давала меду.

Вот если бы ещё и подсолнух не дал ,

был бы праздник у "ждунов "