Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

10 минут назад, davolodya сказал:

Тут в кожного своє бачення... У мене весняні взятки, тому мені слабачки непідходять, нема ні часу, ні бажання з ними возитися, до того ж, щоб їх весною підсилювати, доведеться когось ослабити, що для мене не є добре.  Якщо ж  основний взяток сонях, можна і побавитися...

Також єсть не багато акації , в цьому році і рапс був, тому слабаки теж не сильно потрібні, але тієї осені витягнув 4 слабака ( весною не підсилював ) а 4-того травня продав 4р пакети по 1200грн.

В мене в основних сім'ях за заставними з північної сторни стоять запасні рамки ( до морозів ) і при перших похолоданнях бджолу яка за заставною струшую під вечер на сходні  до слабаків   таким чином підсилюю до 4р, а в ппс 4р добре зимують і розвиваюця особливо якщо після першого обльоту покласти плівку як на рамки так і на днище, по методу Малихіна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відмінність ціеї осені від "вчорашньої".Помітно більше перги і складають її в різних містах, так що  взимку буде можливість споживати.На думку Таранова це добре(для бджіл).Кінець літа і початок осені -сухі.Не можна думати, що минулоріч у бджіл не було можливості приносу пилку, бо в деяких пилку і перги було багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Укроп сказав:

От бачите як воно виходить. А деякі наші колеги тут на форумі кажуть що смужки то є не ефективно, адже від них падає мало кліща. Я вже два роки користуюся в себе смужками Варофлу, і проблеми з кліщем не маю

Головне тут інше, звідки різниця в кількості кліща береться? Відбулися якісні зміни в розвитку кліща :IMHO:,з чим пов*язані? З перехресним осіменінням кліща:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Віталій.В сказав:

Єсть розділені 10-ти рамочники ппс можу посадити попарно, але дві зими пробував зимовку попарно в мене чомусь обгажуюця, що правда матки виживали.

Причина не від того що в двійках, скоріш в недостатній вентиляції.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Віталій.В сказав:

І тут згодний, тепер навіть не знаю що і робити...

Тільки по своїх умовах вирішуйте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Лавр сказал:

Причина не від того що в двійках, скоріш в недостатній вентиляції.

Скоріш за все Ви праві, хоча в днищі в кожному відсіку сітка 10х10 і тілки холстик, матки починают червить в кінці січня а далі по схемі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Віталій.В сказав:

Скоріш за все Ви праві, хоча в днищі в кожному відсіку сітка 10х10 і тілки холстик, матки починают червить в кінці січня а далі по схемі...

Такий розмір сітки в днищі тільки шкодить(перевірено) в медозбір на все дно треба сітка також перевірено, тільки це на дереві. ППС не маю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Лавр сказал:

Причина не від того що в двійках, скоріш в недостатній вентиляції.

Сто відсотків, тільки від недостатньої вентиляції може бути така біда. Я вже показував відео як зимують попарно на вулиці відводочки силою дві рамки. Весною такі сімейки після підсилення гарно розвиваються, і стають повноцінними сімями

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Лавр сказал:

Такий розмір сітки в днищі тільки шкодить(перевірено) в медозбір на все дно треба сітка також перевірено, тільки це на дереві. ППС не маю.

На медозборі щось подібного не помічав так як на кочівлі завжди стою в гарному тіньку.

 

11 минут назад, Укроп сказал:

Сто відсотків, тільки від недостатньої вентиляції може бути така біда.

Згоден, з днищами  буду щось робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги теплі дні продержуться до кінця цієї неділі, далі прийдуть холода. Тому хто ще не загодував свої сім’ї в зиму, раджу чим пошвидше те зробить. Тому що коли холодно, бджоли беруть, і переробляють сіроп неохоче

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Укроп сказал:

Колеги теплі дні продержуться до кінця цієї неділі, далі прийдуть холода. Тому хто ще не загодував свої сім’ї в зиму, раджу чим пошвидше те зробить. Тому що коли холодно, бджоли беруть, і переробляють сіроп неохоче

І така спека недобре. Бджоли надто підприємливі у пошуку поживи. Рівень готовності до нападу червоний - аж зашкалює. Боюся вдень не те, що якісь роботи проводити, а й просто припідняти кришку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

стан відводків на 10.09.2019

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, M_Oleksandr_V сказал:

стан відводків на 10.09.2019

Я б залишив на 6, або й на 5 рамок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, M_Oleksandr_V сказал:

стан відводків на 10.09.2019

Якщо пустите на 5 рамках то буде добре, якщо на 7 то може бути зле. Приберіть пізніше ті рамки в которих вийшов останній розплод, і пустіть в зиму на 5 рамках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора такий напад був на одну сім'ю що ледь відбив. Вулик весь обмазав кіросіном і соляркою. Я такого ніколи не бачив, весь вулик обліпли.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Ще є в сім"ях по пів рамки яєць а всього черви ще 2-3 рамки. Скільки вже можна червити? Більшість вуликів такі важкі що насилу підняв щоб підставити пустий магазин під низ. Не став відкачувати в серпні напівзапечатані рамки з медом бо обіцяли заморозки яких не було. Поставив полоски а потім почався взяток з вереса і вже не можна було качати мед. Так що йдуть в зиму на вересі і трішки сиропу що не здорово. Побачу як перезимують. Вчора приєднав два нука до двох сусідніх сімей без пошуку маток, в нуках цьогорічні матки а в сім"ях минулорічні але добрі і ще червлять. Як дозволять бджоли то ще побачу яких залишать, але вже не дають перебирати гніздо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.09.2019 в 14:13, Укроп сказав:

Колеги теплі дні продержуться до кінця цієї неділі, далі прийдуть холода. Тому хто ще не загодував свої сім’ї в зиму, раджу чим пошвидше те зробить. Тому що коли холодно, бджоли беруть, і переробляють сіроп неохоче

Звідки такий прогноз? Вже кілька років починаю загодівлю 10-15 вересня, цей рік не вийняток, теж тільки буду починати закорм

Розплоду ще дуже багато, на різних стадіях, матки зменшили яйцекладку лиш в окремих сім'ях

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.09.2019 в 22:24, ромео сказал:

Я б залишив на 6, або й на 5 рамок

 

В 10.09.2019 в 22:33, Укроп сказал:

Якщо пустите на 5 рамках то буде добре, якщо на 7 то може бути зле. Приберіть пізніше ті рамки в которих вийшов останній розплод, і пустіть в зиму на 5 рамках

Дякую за коментарі, при останньому огляді можливо так і буде ( якщо скорочу то тільки на необсиджену рамку і то у випадку якщо залишаться вільні заставні). Відкритий мед з рамки яка залишилась бджоли перенесуть на місце розплоду який вийде.

Бджоли в мене зимують в неопалюваному приміщенні тому я іх не зажимаю, не зажимаю ще по таких причинах, зжати - розширити назад тими ж рамками весною, в мене це займе не один день, зжате гніздо раніше гонить розплід.

Взагалі ще можна сказати.... а дно сітка, а не потрібно утеплювати до весни і т.д.

Намоїй пасіці зимують сім'ї - відводки - нуклеуси від 8 гарно обсиджених і до 2 середньо обсиджених рамки дадан і проблем з зимівлею я ніяких не відчуваю. Стараюсь робити чим меньше рухів які по факту глобально ні на що не впливають.

Глобально на зимівлею впливає кліщ, корма, ще можна виділити - перепад температури і протяг при вологому гнізді (лютий). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, davolodya сказав:

Звідки такий прогноз? Вже кілька років починаю загодівлю 10-15 вересня, цей рік не вийняток, теж тільки буду починати закорм

Розплоду ще дуже багато, на різних стадіях, матки зменшили яйцекладку лиш в окремих сім'ях

Гляньте прогноз погоди через тиждень прогноз в день +18 в ночі+5 різке похолодання іде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Шулянский Александр сказав:

Гляньте прогноз погоди через тиждень прогноз в день +18 в ночі+5 різке похолодання іде

Невірю я в довгострокові прогнози, тут на день незавжди вгадують... Що стосується +5 вночі, у нас і так зранку +7, +8 вже з тиждень стабільно, зате вдень жарить конкретно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, davolodya сказав:

Невірю я в довгострокові прогнози, тут на день незавжди вгадують... Що стосується +5 вночі, у нас і так зранку +7, +8 вже з тиждень стабільно, зате вдень жарить конкретно...

Чому не вірите? Хіба після літа не прийде осінь? Не пам'ятаю, щоб вересень був по літньому теплим до кінця. 24-25 так, але не 29-30. А до середини вересня ще літо за старим календарем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, nibond сказав:

Чому не вірите? Хіба після літа не прийде осінь? Не пам'ятаю, щоб вересень був по літньому теплим до кінця. 24-25 так, але не 29-30. А до середини вересня ще літо за старим календарем.

Останнім часом вересень досить теплий, у всякому разі у нас так, далі невелике похолодання, після якого обов'язково приходить хоч на тиждень "бабине літо". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, davolodya сказав:

Невірю я в довгострокові прогнози, тут на день незавжди вгадують... Що стосується +5 вночі, у нас і так зранку +7, +8 вже з тиждень стабільно, зате вдень жарить конкретно...

Не ,в погоду уже вірю на100% ,із власного досвіду  в 2018 році17 січень не повірив в сарафанне радіо що буде заметіль і сильний снігопад ,в 8 вечора виїхав в село з  міста там якихось 25км,приїхав все тихо в11годин вечора ще ні про що не говорило що буде великий снігопад ,  5 годин ранку як почало мести світла божого не видно ,стануло зразу5метра снігу ,і давай прокидати двір щоб виїхати нивою ,до 6ранку покидали давай їхати ,світла божого невидно мете ,машина їде фари радіатор забиває нічого невидно з дороги вполе злетіли якось відкопались ще кілометра 2проїхали і все машина закіпіла снігу в пояс, а на роботу потрібно на9:00 і пішком 20км до міста , сніг в пояс  думав недойду  ,така заметіль дойшов до роботи аж в 12годин дня весь мокрий замержший,запомнив добре  це , по місту дня3 нічого неїздило все замело . То тепер сказали похолодання,або якийсь циклон суне завтра чи через тиждень ,щось погода стала дуже точна останнім часом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Шулянский Александр сказал:

світла божого невидно мете ,машина їде фари радіатор забиває нічого невидно з дороги вполе злетіли якось відкопались ще кілометра 2проїхали і все машина закіпіла снігу в пояс, а на роботу потрібно на9:00 і пішком 20км до міста , сніг в пояс  думав недойду  ,така заметіль дойшов до роботи аж в 12годин дня весь мокрий замержший,запомнив добре

Это же как надо себя не любить, чтобы в такую погоду ломиться на работу. :hmm:Александр осмотритесь вокруг, стоит ли оно того?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:
9 часов назад, Шулянский Александр сказал:

світла божого невидно мете ,машина їде фари радіатор забиває нічого невидно з дороги вполе злетіли якось відкопались ще кілометра 2проїхали і все машина закіпіла снігу в пояс, а на роботу потрібно на9:00 і пішком 20км до міста , сніг в пояс  думав недойду  ,така заметіль дойшов до роботи аж в 12годин дня весь мокрий замержший,запомнив добре

Это же как надо себя не любить, чтобы в такую погоду ломиться на работу. :hmm:Александр осмотритесь вокруг, стоит ли оно того

Мабуть начальник-тиран...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...