Jump to content
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

1,323 posts in this topic

6 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Можливо хтось знає тай розкаже нам.

Вони всі в мене.

11 минут назад, Миха сказал:

Вони всі в мене.

Накорміть їх гарно,щоб вони від Вас не повтікали :).

5 часов назад, Шульц сказал:

В цьому році теж ос практично нема, в минулому році в ловушки додавав трошки отрути для жуків, а то оси які вибралися з ловушки "розповідають" про наявність харчів і потік ос зростає. З отрутою за кілька днів оси зникають на днів 10-12.

А що за отрута?

А я сьогодні почав кплапуцькати сироп на підгодівлю. Заїхав після церкви на гуртівню, а там цукор по 9.50 грн. але з 2011 року. Взяв мішок і завтра їду знову брати. Цукор трошки вологий на якісь сиропу невліяє.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

13 часов назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

А я сьогодні почав кплапуцькати сироп на підгодівлю. Заїхав після церкви на гуртівню, а там цукор по 9.50 грн. але з 2011 року. Взяв мішок і завтра їду знову брати. Цукор трошки вологий на якісь сиропу невліяє.

А я сьогодні закінчив загодовувати своїх бджіл в зиму. Загодував добре з запасасом, можна так сказати що трохи і занадто. Але не люблю під кінець зими труситись і думати, чи вистачить кормів. Ліпше хай буде добрий запас, аніж не до запас 

А я сьогодні закінчив загодовувати своїх бджіл в зиму. Загодував добре з запасасом, можна так сказати що трохи і занадто. Але не люблю під кінець зими труситись і думати, чи вистачить кормів. Ліпше хай буде добрий запас, аніж не до запас 
Теж стараюсь загодувати з запасом щоби потім не бігати з бубном.))

Просматривал вчера семьи, росплод на 2-3 рамах печятный и тот через пару дней долупится, открытого вообще нет, матки почти все сеголетки. Как то рано, матки перестали в этом году сеять. Может Зима будет ранней, а может из за того, что у нас всё как в пустыне высохло. На земле, нету зелени вообще, всё сгорело. Если бы не зелень на деревьях, то можно было бы подумать, что на календаре Январь. Одно радует, что пчелы в ульях-море, но это ещё не вся старая пчела отошла, как будет дальше-посмотрим. До вчерашнего дня, летают рои или что это такое не знаю, они какие то маленькие, размером как крупное яблуко. Садятся эти "переселенцы", на крыши моих ульев, просятся в ульи, а мои их всех перебивают. Жалко смотреть на это, но...... Подозреваю, что эти недорои, летают с пасеки лесника, что в 4 км. от меня. Ложил он видать на пчёл, ну значит , минус 1 конкурент.

25 минут назад, mits сказал:

семьи, росплод на 2-3 рамах

Абсолютно з того не переймайтесь, бджоли відчувають що прийдуть ранні холода, тому і завершують вигодовувати розплод. У мене не дивлячись на стимуляцію відразу після соняха,  аналогічна картина, розплод на трьох, рідко на чотирьох рамках. Головне що сім’ї до зими підійшли хорошої сили. Кліща немає, харчів вдосталь, умови для зимівлі всі їм створені. 

Вже днів чотири налітає напад двічі на добу, з ранку та під вечер... куча бджіл величиною з гарний рій з'являєця з не відомого напрямку і повсьому дворищу... і в сарай і  нагорище і в погріб потім переключаюця десь на годину на пасіку після чого бджоли зникають в невідомому напрямку :dntknw:, чі хтось кавказянки завів ? що правда сам з кавказянкою не працював, але по відгукам чув що ворлива.

12 минут назад, Віталій.В сказал:

Вже днів чотири налітає напад двічі на добу, з ранку та під вечер... куча бджіл величиною з гарний рій з'являєця з не відомого напрямку і повсьому дворищу... і в сарай і  нагорище і в погріб потім переключаюця десь на годину на пасіку після чого бджоли зникають в невідомому напрямку :dntknw:, чі хтось кавказянки завів ? що правда сам з кавказянкою не працював, але по відгукам чув що ворлива.

То поряд хтось загодовує в зиму:IMHO:Або розграбували там якусь сім"ю.

53 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Така ж ситуація у мого знайомого...порекомендував йому керосин заправити у оприскувач і вперед нв бородьбу...допогло каже. Але через пару днів ще більше озвіріли ті воровки, то він взяв старий вулик кинув старої суші, ті воровки з "рою" зайшли у ловушку, він їх закрив і спалив вночі разом з вуликом. Каже, що більше не прилітають.  Але я був в шоці...навіщо палити вулика? Каже:"Задовбали". П.С. Пасічнику вже за 70 років.

• Like 1
  • Haha 3
  • Confused 1

22 години тому, Dimitrij сказав:

А що за отрута?

Ви картоплю саджаєте? От будь-яка якою користувались для обробки картоплі. Я використовував Актара

Ще про кліща. Обробляв щорічно - полоски після медозбору та біпін двократно після виходу розплоду. В цьому році думав полоски не ставити, але коли привіз пасіку з кочовки виявив у деяких сім''ях безкрилих бджіл. 25 серпня поставив полоски Варофлу і був шокований. Контрольку поставив у перший вулик і після роздачі всім сім'ям перевірив - сипанулось більше двох сотен кліща за якусь годину. Контролюю через 2-3 дні - сиплеться по 15 -20 штук. У колег які на кочовку не їздили і користуються тими ж препаратами, що і я такої кількості кліща нема.

20 минут назад, Петр Павлович сказал:

Ще про кліща. Обробляв щорічно - полоски після медозбору та біпін двократно після виходу розплоду. В цьому році думав полоски не ставити, але коли привіз пасіку з кочовки виявив у деяких сім''ях безкрилих бджіл. 25 серпня поставив полоски Варофлу і був шокований. Контрольку поставив у перший вулик і після роздачі всім сім'ям перевірив - сипанулось більше двох сотен кліща за якусь годину. Контролюю через 2-3 дні - сиплеться по 15 -20 штук. У колег які на кочовку не їздили і користуються тими ж препаратами, що і я такої кількості кліща нема.

От бачите як воно виходить. А деякі наші колеги тут на форумі кажуть що смужки то є не ефективно, адже від них падає мало кліща. Я вже два роки користуюся в себе смужками Варофлу, і проблеми з кліщем не маю

19 минут назад, Укроп сказал:

От бачите як воно виходить. А деякі наші колеги тут на форумі кажуть що смужки то є не ефективно, адже від них падає мало кліща. Я вже два роки користуюся в себе смужками Варофлу, і проблеми з кліщем не маю

По скiльки смужок ставите на сiмю 10рам?

2 минуты назад, Артем7 сказал:

По скiльки смужок ставите на сiмю 10рам?

4-5. 

2 часа назад, Віталій.В сказал:

Сьогодні приїхав на пасіку,І побачив що воровки роздовбали один шестірамочник,хоть такого нападу на пасіці нема цего року,можна спокійно оглядати вулики .По розплоду карніка ще має 2-3 рамки,а на іншому точку аборігени майже без розплоду. 

1 час назад, Макс_Скрипник сказал:

Пасічнику вже за 70 років.

Нервова система уже не та :umora:.

12 минут назад, Женя Циба сказал:

Сьогодні приїхав на пасіку,І побачив що воровки роздовбали один шестірамочник,хоть такого нападу на пасіці нема цего року,можна спокійно оглядати вулики .По розплоду карніка ще має 2-3 рамки,а на іншому точку аборігени майже без розплоду. 

Єсть і в мене 4-ри слабака поки бог милував, предають через тиждень  на 4-ри дні дождів  по дождях підсилю, в слабах матки карніка пернер від  серпневого виводку бжоли займають гидкенько 4р а відкритий розплод уже на трьох рамках соже буде проблема з пізнім розплодом.

Только что, Віталій.В сказал:

Єсть і в мене 4-ри слабака поки бог милував, предають через тиждень  на 4-ри дні дождів  по дождях підсилю, в слабах матки карніка пернер від  серпневого виводку бжоли займають гидкенько 4р а відкритий розплод уже на трьох рамках соже буде проблема з пізнім розплодом.

Якщо маєте лежаки пересадіть слабачки в лежак через перегородку. Гріючи один одного, вони чудово перезимують. Весною Ви будете приємно здивовані

10 минут назад, Укроп сказал:

Якщо маєте лежаки пересадіть слабачки в лежак через перегородку. Гріючи один одного, вони чудово перезимують. Весною Ви будете приємно здивовані

Єсть розділені 10-ти рамочники ппс можу посадити попарно, але дві зими пробував зимовку попарно в мене чомусь обгажуюця, що правда матки виживали.

6 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Зараз 4 рамки бджоли, це через місяць їх стане 2, простіше зразу слабаків пооб'єднувати, ніж з ними взимку і весною няньчитися

11 минут назад, davolodya сказал:

Зараз 4 рамки бджоли, це через місяць їх стане 2, простіше зразу слабаків пооб'єднувати, ніж з ними взимку і весною няньчитися

Згоден, тримаю як не одиницю на пасіці а ради запасних маток, буду пробувати витягувать , в тому році вийшло.

4 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Згоден, тримаю як не одиницю на пасіці а ради запасних маток, буду пробувати витягувать , в тому році вийшло.

Скільки тих запасних треба? 2 зими підряд пропадає 1 матка в сім'ї, не така вже і велика втрата, після обльоту приєднав до когось, а з появою перших маток зробив відводок...

В цю зиму буду пускати в зиму кілька запасних маток в відводках, відводки не менші як 5-6 рамок, при потребі використаю весною як запасні матки, якщо ж непригодяться, будуть додаткові сім'ї, з слабачками возитися нехочу. 

Ще планую перезимувати кілька нуків, не стільки для запасу маток, як для весняних сімей-донорів для швидшого і простішого заселення  нуклеусного парку

14 минут назад, davolodya сказал:

Скільки тих запасних треба? 2 зими підряд пропадає 1 матка в сім'ї, не така вже і велика втрата, після обльоту приєднав до когось, а з появою перших маток зробив відводок...

В цю зиму буду пускати в зиму кілька запасних маток в відводках, відводки не менші як 5-6 рамок, при потребі використаю весною як запасні матки, якщо ж непригодяться, будуть додаткові сім'ї, з слабачками возитися нехочу. 

Ще планую перезимувати кілька нуків, не стільки для запасу маток, як для весняних сімей-донорів для швидшого і простішого заселення  нуклеусного парку

І тут згодний, тепер навіть не знаю що і робити...

Тільки що, Віталій.В сказав:

І тут згодний, тепер навіть не знаю що і робити...

Тут в кожного своє бачення... У мене весняні взятки, тому мені слабачки непідходять, нема ні часу, ні бажання з ними возитися, до того ж, щоб їх весною підсилювати, доведеться когось ослабити, що для мене не є добре.  Якщо ж  основний взяток сонях, можна і побавитися...