Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

Бачив залишки розплоду і я, думав забрати(і що з ним робити захоловшими загившими лялечками в чарунках), та ні -нехай залишаться може виживуть до весни.Загально відомо-піздньоосінні курчата стовідсотково живуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Винодел сказал:

Бачив залишки розплоду і я, думав забрати(і що з ним робити захоловшими загившими лялечками в чарунках), та ні -нехай залишаться може виживуть до весни.Загально відомо-піздньоосінні курчата стовідсотково живуть.

Я тоже расплод пооставл, в семьях с молодыми (августовкими-сентябрьскими) матками; ещё достаточно много и открытого расплода. Лишь бы кормов было вдосталь (желательно с избытком) и семьи сильные. Тёплые дни в ноябре ещё будут - молодёжь надеюсь облетится. По крайней мере так было в прошлом году - и перезимовали хорошо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня тоже розплода хватает и в ульях с молодыми матками и в двухлетней матки бакфаста на двух рамках по ладошеке розплода с засевом. В прошлом году было так же и семья была весной самой сильной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогоднішній скорочувальний огляд показав, що розплід відсутній в переважній більшості вуликів, за винятком кількох слабачків. Виявили цікавий вулик з малими трутнями і молодою маткою. Видно, не встигла облітатися і струтневіла на фоні повної відсутності льотних трутнів

Бджоли навіть більше ніж було перед соняшником, тут або флуметрин спрацював так як треба, або далась взнаки відсутність щурки з початку вересня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду зараз з ранку обробку біпіном роботи, а після обіду складу вже гнізда в зиму.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.10.2019 в 17:17, davolodya сказал:

Сім'ї цього року досить сильні ідуть в зиму, більшість на 7-8 добре обсиджених рамок дадана, кілька  є на 6 рамок

Уже вся пчела отошла? 6 рамок не перетворюватися в 4?  

У мене в славій сім'ї матка почала сеять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Буду зараз з ранку обробку біпіном роботи, а після обіду складу вже гнізда в зиму.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk
 

А чому не навпаки? Спочатку гніздо, потім обробіток:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, В.Ю.А. сказал:

А чому не навпаки? Спочатку гніздо, потім обробіток

 

А може після гнезда єщё разок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

Уже вся пчела отошла? 6 рамок не перетворюватися в 4?  

Мабуть що стара вже відійшла вся,  бджоли раніше  було значно більше,  зараз вже залишились лиш ті, що будуть зимувати, переважно 7-8 добре обсиджених рамок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

 

А може після гнезда єщё разок?

Так і буде)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, davolodya сказал:

Мабуть що стара вже відійшла вся,  бджоли раніше  було значно більше,  зараз вже залишились лиш ті, що будуть зимувати, переважно 7-8 добре обсиджених рамок

У мене одна сім"я займає 9 рам повних ,на стінках язики повідбудовували.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в нас "бабине літо"..., сонячно, тихо, +16...18*С в тіні. Обльоти..., обльоти і перед льотками черга бджіл з обніжкою, як весною. Заглянув в декілька вуликів - на центральних рамках "п'ятаки" з свіжим засівом і "дєткой". Яке тут складання гнізд на зиму? По прогнозу глянув - тепло буде до кінця жовтня і на початку листопада. Так що від кліща треба буде обов'язково ще раз обробляти в листопаді! За заставні ставлю маломедні рамки на осушку, боюсь, що кормушки зарано познімав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почему рекомендуют обрабатывать бипином в первой половине дня? Пчел в это время работает и в улье конечно не вся. не лучше ли вечером, когда вся семья в сборе?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ss77 сказал:

Почему рекомендуют обрабатывать бипином в первой половине дня? Пчел в это время работает и в улье конечно не вся. не лучше ли вечером, когда вся семья в сборе?

Кто рекомендует? Давно в инструкцию не заглядывал 

. Насколько помню раньше рекомендовали обрабатывать  бипином когда пчелы уже в клубе. Понятное дело тогда на ночь холоднее будет чем на день Так и делаю. До этого полоски стоят. Ну а как правильно-у каждого оно свое (правило) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ss77 сказал:

Почему рекомендуют обрабатывать бипином в первой половине дня? Пчел в это время работает и в улье конечно не вся. не лучше ли вечером, когда вся семья в сборе?

Як що обробляти з ранку то якраз вся бджола в клубі сидить бо холодно і ні хто не літає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ну Ви зразу взяли і забанили, невідомо яке призначення цієї вилки. Може пасічник нею забрус поїдає:umora:

Якщо така вилка то який же тоді рот ???

Не бійсь ножа а бійся вилки один удар 4*3 дірки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ss77 сказав:

Почему рекомендуют обрабатывать бипином в первой половине дня? Пчел в это время работает и в улье конечно не вся. не лучше ли вечером, когда вся семья в сборе?

А що, та бджола, що в полі , коли прилетить через годинку-другу не буде оброблена?

   Що, невже до того часу увесь біпін видихне?:dntknw::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А що, та бджола, що в полі , коли прилетить через годинку-другу не буде оброблена?

   Що, невже до того часу увесь біпін видихне?:dntknw::hmm:

Так вони ж після обробки гніздо складають. Заодно і в себе кліщів поганають (надихаються):ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарний сонячний день. Майже +20. В лісі красиво, але сухо і грибів нема.
Зранку обробив біпіном сім?ї, замінив пльонку на холстіки, додав утеплені заставні там де не було.  До зими готові.
Все! Сезон закінчив.  Тепер до весни на вихідних можна читати бджолярські журнали і пити чай з медом )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після обробки біпіном контрольна показала 10 кліщів. , Пройдуся ще раз біпіном т через тиждень, багато розплоду в сім'ях.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.10.2019 в 14:24, ДобровоЛ сказал:

А розплід у вашій зоні ще є , чи в деяких тільки на долоньку?:ah:

Розплоду вже нема. Пролив біпіном і на контрольках за добу від 20 до трохи більше 100 кліщів. І не зрозуміло для мене що в варотолеранс теж більше 100 кліщів (обробив усіх тільки перший раз), я вважав що в них має бути меньше всіх:blink:. І ще таке: не знаю для чого я ставлю полоски ( фумісан). Вони діють, кліщ падає але все одно треба біпін. Може даремно витрачаю свій час і гроші? Хто як вважає?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, katran54 сказал:

І не зрозуміло для мене що в варотолеранс теж більше 100 кліщів (обробив усіх тільки перший раз), я вважав що в них має бути меньше всіх:blink:

а чому такі думки були?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю пасіки які років 3-5 не оброблялись амітразом(водний розчин) тільки смушки різних назв і діючих речовин.В мене цього року буде  3- й рік відмови від амітрази по всій пасіці. Після роздумів про боротьбу з кліщем прийшов до : 1.Знищити всіх кліщів на моїй пасіці і навколишніх-малоймовірно.2. Сім'ї з закліщеністью  в 10% в серпні можуть жити і давати товарний мед(якщо живуть у колег то чом би не жити моїм).3. Застосування акаріцидів в бджільництві поки що необхідне зло(для них і нас, людей), застосовувати по мінімуму.4. Рішення про застосування повинно на чомусь базуватись-велика кількість яку бачу на власні очі, не бачу кліщів але бачу "клініку", результати "промивки".5. Крім  варроатоза не менш поширен і небеспечен нозематоз який потрібно навчитись досліджувати самотужки(дешевше і швидче) клінічні ознаки хвороби -показник ненадійний.6. Після застосування у себе "Ентеронорміна" (два єтапи) і розмови на цю тему з Руденком Є.В. -віра в лікувальні можливості препарата зникла, припускаю, що не остаточно.

Минулої осені  після десятка промивок в яких був один або жодного кліща -думав, що загнав популяцію кліща на пасіці до межі відсутності над якою він нескоро підніметься. Здивувавсь і роздумував коли в деяких сім. в кінці травня побачив кліща на бджолах. Пояснень які б задовільнили так і не дав(сам собі). Ще раз переконався, що в бджільництві повно невідповідностей моїй уяві про те як повинно бути.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Винодел сказал:

 

Минулої осені  після десятка промивок в яких був один або жодного кліща -думав, що загнав популяцію кліща на пасіці до межі відсутності над якою він нескоро підніметься. Здивувавсь і роздумував коли в деяких сім. в кінці травня побачив кліща на бджолах. Пояснень які б задовільнили так і не дав(сам собі). Ще раз переконався, що в бджільництві повно невідповідностей моїй уяві про те як повинно бути.

Кліщ мігрує і якщо через пару десятків є пасіка в якій не обробляю кліща, то Ви у травні побачите його на бджолах. Зазвичай кількість кліща не є критична величина, а більше критична величина це хвороби, які вони заносять у сім'ю.

Тому, на мою думку бджоли можуть злітати при різній закліщеності, одні з значною кількістю кліща навіть перезимують інші ослабнуть і загинуть.

Про нозематоз, це більше "казка" для продажу ліків. Даний збудник є постійно на пасіці, його може бути багато тоді це критично для бджоли, або мало і головні ліки тут це нормальний корм. Падєвий мед чи соняшниковий не зовсім добрий корм і при відсутності обльотів бачимо роботу ноземи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Винодел сказав:

Сім'ї з закліщеністью  в 10% в серпні можуть жити і давати товарний мед(якщо живуть у колег то чом би не жити моїм)

10% - це дуже велика закліщеність, з такою кількістю  Ваша пасіка стане  розплідником для  кліща  і будете щедро дарувати його всій окрузі. Саме тому, що у сусідів є велика закліщеність, Ви бачите весною кліща на своїх бджолах. Хочете мати менше кліща -  беріть його під контроль, проводьте роз*яснювальну роботу  з такими сусідами, при потребі навіть допоможіть обробити, бо кліщ - це спільна проблема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...