Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

2 хвилини тому, davolodya сказав:

неподобається мені диряве дно

А Вашим бджолам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, РУТ-61 сказав:

А Вашим бджолам?

Вони і на глухе дерев'яне нежаліються:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А вентиляцію в стельовинах я все ж би зробив на вашому місці.:IMHO:

А я теж за тридцятирамочні ! У мене був Дадан і на 32!:ay:  А решта на 24.

Коли вводив, не було коли. Планую зробити, хоча на зимівлею думаю крайню досочку забрати і вентиляції вистачить ( в криші вентиляція є ).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, davolodya сказал:

 Ще трошки, і треба буде поміняти на зиму всю плівку на вуликах на холстики, бо дно в вуликах глухе. Замовив і вже тримав мішковину на холстики, і вже встиг трохи розчаруватися, мішковина ріденька, аж просвічується, от тепер думаю, чи вдвоє складати, чи щось інше брати... 

В лежаках використовую джутові мішки. Кладу на стелини, а зверху мішки з соломою і сухим полином. У кришках є вентиляційні отвори. ні разу не спостерігав конденсат.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, M_Oleksandr_V сказав:

Коли вводив, не було коли. Планую зробити, хоча на зимівлею думаю крайню досочку забрати і вентиляції вистачить ( в криші вентиляція є ).

  :ay:  А я у двох стельовинах з обох боків прорізи вентиляційні засіткував. Так буде значно менше сирості зимою і дуже зручно регулювати вентиляцією навіть при допомозі шматка легенької тканини.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ss77 сказав:

В лежаках використовую джутові мішки. Кладу на стелини, а зверху мішки з соломою і сухим полином. У кришках є вентиляційні отвори. ні разу не спостерігав конденсат.

 

Мене турбує не конденсат. Та мішковина, що прислали, на вигляд досить ріденька, дуже просвічується, то ж переймаюся, чи неотримаю протягу у вулику крізь такі холстики?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, РУТ-61 сказав:

А Вашим бджолам?

:umora: То ви  їх же  й запитайте...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

А я у двох стельовинах з обох боків прорізи засіткував. Так буде значно менше сирості зимою і буде зручно регулювати вентиляцією навіть при допомозі шматка легенької тканини.:IMHO:

То лишнє:IMHO:. Цілком вистачає зробити щілину 2-3мм між крайніми потолочинами і вентиляція буде достатня

Теж раніше одну потолочину засіткував, за літо замурували прополісом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, davolodya сказав:

Мене турбує не конденсат. Та мішковина, що прислали, на вигляд досить ріденька, дуже просвічується, то ж переймаюся, чи неотримаю протягу у вулику крізь такі холстики?

  А що, ви зимуєте зовсім  без стельовин? 

  Колись були суперкласні мішки з під цукру. Тепер то чиста єрунда.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, davolodya сказал:

Мене турбує не конденсат. Та мішковина, що прислали, на вигляд досить ріденька, дуже просвічується, то ж переймаюся, чи неотримаю протягу у вулику крізь такі холстики?

 

Джутові мішки щільні, та ще й стелини і солома. Цілком достатньо. А якщо ріденьку мішковину додати мішки з соломою (щільність можна відрегулювати)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, davolodya сказав:

То лишнє:IMHO:. Цілком вистачає зробити щілину 2-3мм між крайніми потолочинами і вентиляція буде достатня

Теж раніше одну потолочину засіткував, за літо замурували прополісом

 :IMHO:  'Мурування' залежить від розміру вічок сітки. У мене теж з малими вічками замуровують. А десь близько 3 мм(якщо не помилчюсь) вже майже не чіпають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ss77 сказав:

 

Джутові мішки щільні, та ще й стелини і солома. Цілком достатньо. А якщо ріденьку мішковину додати мішки з соломою (щільність можна відрегулювати)?

  Переконався за два сезони, що ліпших подушок з агроволокна та синтапону просто й не придумать!  Легкі, пропускають повітря, не гниють і держуть тепло на рівні.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, davolodya сказав:

То лишнє:IMHO:. Цілком вистачає зробити щілину 2-3мм між крайніми потолочинами і вентиляція буде достатня

Теж раніше одну потолочину засіткував, за літо замурували прополісом

коли мав лежаки з деревяними потолочинами завжди так робив, але то було давним-давно, коли з обох боків було сіно і з низу пара забиралась сіном, весною вулик був сухеньким.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

  А що, ви зимуєте зовсім  без стельовин? 

  Колись були суперкласні мішки з під цукру. Тепер то чиста єрунда.:IMHO:

У всіх лежаках і 12-и рамкових даданах у мене є лише потолочні дощинки, без холстиків, цілий рік.  Холстики  використовую тільки для корпусних вуликів, яких на пасіці переважна більшість, і то лише взимку, на активний сезон холстики міняю на плівку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ss77 сказав:

В лежаках використовую джутові мішки. Кладу на стелини, а зверху мішки з соломою і сухим полином. У кришках є вентиляційні отвори. ні разу не спостерігав конденсат.

 

 тут вже треба боятись щоб не пересушить мед, зайва вентиляція також не добре. Якщо весною не викидають на дно кристали  то ви вгадали. Тільки мед на зиму іде різний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав забирати зайві рамки і готувати до зими. Сила сімей достатня, немає сильно великих і немає слабаків основному 6-8 на 300, але є одне але, це розплід і корму вже під'їли місцями достатньо. Знайшов одну сім'ю, яка напевне осінь перепутала з весною, відповідно корму фактично не залишили на зиму, за то повний вулик бджоли.

По стану сімей вхід в зиму кращий ніж в 2018 р. думаю причина в тому, що цього року золотарник підтягнув розвиток сімей в кінці літа на початку осені і відносно теплий вересень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, davolodya сказав:

......... Та мішковина, що прислали, на вигляд досить ріденька, дуже просвічується, то ж переймаюся, чи не отримаю протягу у вулику крізь такі холстики?

Складіть вдвоє

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За що треба поважать наших пасічників -так це за їхню хвантазію на зиму -мішки джутові ,мішки цукрові,подушки тайно від жінки, дитячі матрасики, всяке тряпьє,хламьє-все в діло,тільки щоб бджілкам не було б холодно зимою!!!  ПОВАЖАЮ!!! Щоправда деякі жаліють купить цукор для сиропу щоб підкормить на зиму-ну то таке, єрунда, загалом :все харашо, прекрасная маркіза;:umora:   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3.10.19 Видався дуже гарний день. На основній роботі взяв відпустку і поїхав готувати сімей в зиму. Готувати при температурі 20* значно складніше ніж при 14. Цього року 80% пасіки буде зимувати на 7х даданівських рамках . Самим сильним залишив по 8, але хотів щоб всі були на сім рамок.  Є звичайно і слабкі, у них забрав матку і підсилив до відводків. Цьго року максимально намагався знизити кількість і підвищити якість сімей в зиму. Розплід є, але тільки печатка(дві долоні) і свіжі яйця. Вважаю що всі яйця з'їдять/викинуть. Був якийся пізній взяток, і сім'ї в лежаках наносили в  рамки які були за заставною, цей мед вже сів, має вигляд мокрого снігу. В 10ти рамкових такий мед є, але дуже мало. Маю намір ще пролити тактиком, але скоріше випробую на 10ти сім'ях, якщо осипу не буде інших не буду турбувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.10.2019 в 14:10, ДобровоЛ сказал:

    Та хто там у нас хоч приблизно обліковував той падіж від потрав чи після зимівлі?! До кого з вас підходили чи дзвонили з цього питання?!:ah:  Отак зі стелі все й пишуть, йолопи!!:dntknw::at:

 

Незнаю як там у Вас, а в нас пані Марія Федоряк особисто роздає нам анкети щоб промоніторити. Також анкету можна надіслати в електронному вигляді, Також цього року мені особисто дзвонили аж два рази з кафедри генетики і в телефонному режимі повторно заповнював анкету. Наскільки знаю пані Марія моніторить всі області (на обласних зборах весною пасічники анкетуються)

Зима 2017-2018 у прикордонних районах Румунії загибель бджолосімей була значно більша ніж по Чернівецькій області.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Серж 82 сказал:

Незнаю як там у Вас, а в нас пані Марія Федоряк особисто роздає нам анкети щоб промоніторити. Також анкету можна надіслати в електронному вигляді, Також цього року мені особисто дзвонили аж два рази з кафедри генетики і в телефонному режимі повторно заповнював анкету. Наскільки знаю пані Марія моніторить всі області (на обласних зборах весною пасічники анкетуються)

Зима 2017-2018 у прикордонних районах Румунії загибель бджолосімей була значно більша ніж по Чернівецькій області.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Незнаю як там у Вас, а в нас пані Марія Федоряк особисто роздає нам анкети щоб промоніторити. Також анкету можна надіслати в електронному вигляді, Також цього року мені особисто дзвонили аж два рази з кафедри генетики і в телефонному режимі повторно заповнював анкету. Наскільки знаю пані Марія моніторить всі області (на обласних зборах весною пасічники анкетуються)

Зима 2017-2018 у прикордонних районах Румунії загибель бджолосімей була значно більша ніж по Чернівецькій області.

І який то є відсоток охоплених пасік? 10 - 15 ?..:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні пасічники. Ідея супер, потрібно і собі зробити :umora:

Вилочка для розпечатки сот_Пчеломучитель_ua.GIF

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Шановні пасічники. Ідея супер, потрібно і собі зробити :umora:

Вилочка для розпечатки сот_Пчеломучитель_ua.GIF

а результат ? рамки ломать:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Шановні пасічники. Ідея супер, потрібно і собі зробити :umora:

Вилочка для розпечатки сот_Пчеломучитель_ua.GIF

Так ведь у магазинах продаються такі спеціальні широкі вілки. Зачем напускатись?  Я зубья там тоньше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...