Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Форумчанин потребує нашої допомоги   01/12/2020

Прошу допомогти нашому форумчанину, добровольцю, який захищав країну у самі важкі часи та просто добрій людині. Деталі за посиланням: http://tochok.info/topic/14508-необхідна-допомога-форумчанину/ 
Укроп

Осінь-Зима 2019/20

2,767 posts in this topic

Зимовке пчёл через тепловизор. 

Edited by Женя Циба
  • Like 6
  • Haha 1
  • Confused 1

2 часа назад, Женя Циба сказал:

На верное и себе прейдетса   купить тепловизор и средне русскую привести :umora:

2 години тому, Женя Циба сказав:

У пасічника руки є і розумна голова. Ніяка апаратура розумну голову не замінить. Тепловізор дорогий і не може бути куплений. Витребеньки.:)

2 часа назад, Крук сказал:

У пасічника руки є і розумна голова. Ніяка апаратура розумну голову не замінить. Тепловізор дорогий і не може бути куплений. Витребеньки.:)

Колись замотав вулик плівкою (можна стрейчем) і побачив разючу картину втрат тепла - туман проти кожної щілини!

На верное и себе прейдетса   купить тепловизор и средне русскую привести :umora:
Ну тепловізор я ще розумію в господарстві пригодиться. А середньоруську для чого он автор відео як кришку швидко закривав чи вам екстріму захотілось.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

В 10.01.2020 в 21:09, tolik2362 сказал:

:IMHO1:это больше рекламный видос и по пчелам и по ульям :hi:

Напомнил дед о себе чтоб не забывали. А так он молодец в свои годы, пример для многих.:IMHO1:

11 часов назад, uam_63 сказал:

Ну тепловізор я ще розумію в господарстві пригодиться. А середньоруську для чого он автор відео як кришку швидко закривав чи вам екстріму захотілось.

Добавить к селекций  бакфас чтобы зимовали хорошо даже за полярным кругом а злобу убрать не проблема .А тепловизор нужен только не в пчеловодстве .:IMHO1:

20 часов назад, слава 1987 сказал:

Панове, дайте підказку заради чого лізти до бджіл, зимою, якщо з осені забезпечити їх кормами, обробити від кліщів, поставити загороджуючі решітки від мишей.

Зимою, я раз в місяць, або коли різко змінюються умови, переглядаю бджіл на наявність лишньої вологи. Вважаю, що це не лишнє, особливо для початківців. Коли досвіду мало, то можна не вгадати з утепленням або вентиляцією. Тому, можна зробити поверхневу ревізію по верхам, і відкорегувати.

Цитата

" що я їм зимою зможу зробити, полізу - точно преставляться, а якщо якась неблагополучна сама відійде то для пасіки від того тільки плюс. Нічого неблагополучних плодить."

Сімʼя може відійти ще й по причині неблагополучності бджоляра :ah:  Тому є смисл дивитись, і виявляти свої помилки завчасно.

Edited by victoru

Добавить к селекций  бакфас чтобы зимовали хорошо .:IMHO1:

А він що зимує погано ? Памятаю відео в Булатова на каналі , забули нуклеус в підвалі і дістали чи то в кінці квітня чи на початку травня і все добре з ним.

57 минут назад, victoru сказал:

Зимою, я раз в місяць, або коли різко змінюються умови, переглядаю бджіл на наявність лишньої вологи. Вважаю, що це не лишнє, особливо для початківців. Коли досвіду мало, то можна не вгадати з утепленням або вентиляцією. Тому, можна зробити поверхневу ревізію по верхам, і відкорегувати.

Сімʼя може відійти ще й по причині неблагополучності бджоляра :ah:  Тому є смисл дивитись, і виявляти свої помилки завчасно.

:IMHO1:надо учится на чужих ошибках информации о подготовке пчел в зиму  много в ютубе выложено только взять и составить гнездо с достаточным количеством корма и без всяких утеплений .Средней семе сидящей на шести рамках оставить 18 кило корма на этих же 6 рамках  и нечего там делать  до чистки донев .А утепление положить в конце февраля или при снижении температуры ниже -12 градусов .:hi:

Edited by tolik2362

16 часов назад, Крук сказал:

57 600,00 грн.*

10 минут назад, tolik2362 сказал:

Средней семе сидящей на шести рамках оставить 18 кило корма на этих же 6 рамках  и нечего там делать  до чистки донев

Навіть поважнішого віку пасічники роблять по сучасному...;)

• Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1

22 минуты назад, ромео сказал:

Є таке народне прислів"я: "Коли собаці робити нічого, вона ...далі знаєте"... І від того більше користі ніж від подібного "догляду" Нікого не хочу образити, але робити не раджу. Хіба в "аварійних" випадках. :IMHO:

Edited by Ю.М.

41 хвилину тому, ромео сказав:

Якби можна було б зробити суд пасічників і за кожне таке відео давати по десять батогів як за підрив пасічної справи тоді було б краще. А так кожен заводить бджіл на пенсії а вже і око не те і розум слабшає і городять казна що. А ще чогось хочуть навчити. Ціна такої науки - гнута копійка в базарний день.

Зимова підгодівля примушує бджіл кидати насиджені рамки і лізти вгору. В покинутому гнізді мед охолоджується і кристалізується. Підгодівля створює ілюзію взятку і бджоли починають вирощувати розплід. Тому бігати буде такий пасічник навколо вуликів цілу зиму як грішник навкруги раю. Щоб дати бджолам корми взимку треба тримати десь в хаті десяток повномедних рамок і наглядати щоб їх не з'їла міль. Не вистачає кормів - розсовуємо рамки в гнізді і ставимо одну або дві теплих повномедних рамки і не треба бігати і заглядати. Як кажуть люди -  із за дурної голови і рукам спокою нема.

33 хвилини тому, Крук сказав:

Якби можна було б зробити суд пасічників і за кожне таке відео давати по десять батогів як за підрив пасічної справи тоді було б краще......

Згоден, але  десяток це мінімум, рахуєм  по одному за кожен рік стажу:umora:

2 години тому, ромео сказав:

"не все могут в завтрашний день смотреть" (с)

1 година тому, Крук сказав:

Якби можна було б зробити суд пасічників і за кожне таке відео давати по десять батогів як за підрив пасічної справи тоді було б краще.

на форумі є така частина пасічників, яка категорично з Вами не згодна :al:

Edited by Олександр Коваль

1 час назад, Крук сказал:

Якби можна було б зробити суд пасічників і за кожне таке відео давати по десять батогів як за підрив пасічної справи тоді було б краще

Кому? Мені?:blink:

Тихий сонячний день. З тих вуликів на котрі гарно пригріває сонечко, вилітають поодинокі бджолки. В таких 12 рамочниках, гарно зимують майбутні пакети, гріючи один одного через перегородку. 

5D10154D-2E29-43BE-8DFF-682A8F6C49B6.jpeg

3 години тому, uam_63 сказав:

Спочатку не зрозумів для чого так жостко закутані сімї.:hmm:Потім в кінці відео почув їхню погоду  до -30 то згадав що це Канада. Там у деяких регіонах зараз дотягує  більше - 40.  О то я розумію зима не те що у нас:  передбачають потепління. 

2 часа назад, Крук сказал:

Підгодівля створює ілюзію взятку і бджоли починають вирощувати розплід

Цьогорічна зима така, що розплід починають вже гнати самі по собі. Чомусь думаю, що починається "найвеселіший" етап зимування.

Ось класичний приклад можливої загибелі сім'ї при двокорпусній зимівлі...бджоли не покидають розплід і не піднімаються в другий корпус...

1 час назад, ромео сказал:

Цьогорічна зима така, що розплід починають вже гнати самі по собі.

Молода матка - розплід не переставали гнати:IMHO:

59 хвилин тому, ромео сказав:

Ось класичний приклад можливої загибелі сім'ї при двокорпусній зимівлі...бджоли не покидають розплід і не піднімаються в другий корпус...

А навіщо 2 корпуси в зиму? У мене навіть рути добре зимують в одному...

лишнє утеплення + плівка? :dntknw:

Edited by Олександр Коваль

Сьогодні невеликий обліт. Одна сім'я літала як на роботу. Одна бджола за однією.