Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, wwlo сказал:

сусідка хоче меду

Згоден. Взяв собі за традицію з кожної викачки по літрів меду. Жодних нарікань від сусідів за 2 сезони не чув. Навіть в свої  ємності з водою пінопласт поклали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, слава 1987 сказал:

Згоден. Взяв собі за традицію з кожної викачки по літрів меду. Жодних нарікань від сусідів за 2 сезони не чув. Навіть в свої  ємності з водою пінопласт поклали. 

Когда пчел не много это да, а когда во дворе будет пару сотен и на воду они летят не только твою, а и по соседям + в поисках пищи (яблоки, виноград, арбузы и т.д) тогда сразу меняется отношение к пчелам кардинально,  а если еще кого либо укусят то все ты враг номер 1

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Мико сказал:

 и тряслась как паралитик 

Змерзла...

5 часов назад, mixaskm сказал:

... как ни как +6 было ночью 

:umora: (чорний гумор)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, wwlo сказал:

сусідка хоче меду

сусідка ..... без меду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В детстве мы их называли " Часики "
Так і є пасіка основна за 800-900 м.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Укуси то таке. Он моя сусідка скаржилась, щоправда не правоохоронним органам, а моїй мамі, що наші бджоли випивають воду у їхніх...котів. Страждають, панімаш, коти від обезводнення через ваших нахабних бджіл, і все!:umora: А ще у нас не було горобців, а в них було повно, бо ми до них проганяли, щоб їхніх курей об'їдали. А коли одного із старих "обезводнених" котів десь не стало, то все бідкалася і на резонні зауваження, що котики, тим більше поважного віку, як і будь-які живі створіння мають здатність відходити до кращих світів, підозріло дивилася і починала допитувалася чи я не ставив капкани, на її котів.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, mixaskm сказал:

 а если еще кого либо укусят то все ты враг номер 1

А если ты один с пчёлами на всё село ,то даже за  укусы осы претензии к тебе 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через неділю планую прибрати рамки де був останній розплод, зжати гнізда, і обробити від кліща щавелкою. Більше ніж в половини сімей розплоду вже немає, в остальних вже довиходе. Вже навіть заспокоїлись ті матки которі приїхали з Європи у вересні. То вони сіяли, а бджоли яйця викидали. То тепер заспокоїлись і не сіють. Я до зими приготував бджіл добре, залишилось перезимувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.09.2019 в 09:19, igk6 сказал:

У книзі "Корма и кормление пчел" рекомендовано давати (6 куб см оцтової 70% есенції з розрахунку на 10 кг цукру). Є пояснення для чого, і наведено результати досліджень цьго питання. Я, особисто, з ними погоджуюсь і додаю оцтову кислоту у сироп для підкормки.

А що пояснює книга? Для чого додавати кислоту? Я читав що раніше додавали кислоту або оцет для полегшення бджолам інвертувати цукор. Але потім дослідили що при наявності кислоти в сиропі бджоли менше виділяють інвертази і гірше розкладають цукрозу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Wladimir_K сказал:

Вже не раз тут писав, що таке явище не раз спостерігається, страждає молода бджола, що безпосередньо дотикається при виході до полосок.

Як на мене втрати не стільки значущі, щоб  ставити полоски в інші місця.

це спостерігається у Варофлу чи у Варостопі також? Нарікання я бачу тільки на Варофлу. Сам теж підтверждую факт загибелі молодих бджіл при використанні Варофлу. Коли ставив Варостоп такого не помічав. При такій ціні ідеального препарату чекати марно, але цікаво чи гине молода бджола у тих хто ставив Варостоп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, seim сказал:

це спостерігається у Варофлу чи у Варостопі також? Нарікання я бачу тільки на Варофлу. Сам теж підтверждую факт загибелі молодих бджіл при використанні Варофлу. Коли ставив Варостоп такого не помічав. При такій ціні ідеального препарату чекати марно, але цікаво чи гине молода бджола у тих хто ставив Варостоп.

По Варостопу такого не помічав, крім торішньої партії, де була концентрація 3.96, основному страждає молода бджола, що виходить в тому місці де стояла полоска.

По Варофлу були такі відгуки., просто в окремих партіях на початку була вища концентрація на мою думку, діапазон визначений болгарами 3.24-3.96 і думаю навіть 3.6 не є ідеальний показник, бо колись був показник 3.2. Тут проблема в тому, що навіть на високоточному виробництві можна помилитися з концентрацією і тоді полоски не будуть діяти, або посиплеться вся бджола, як колись від однієї з партій "Варофарм", тому і хочу, що контроль робила таких препаратів незалежна лабораторія і давала своє заключення. 

Особисто я внятно думаю пояснив це виробнику і ціна глобально тут ні до чого.  Мене цікавить більше якість і умовно прийнятна ціна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, seim сказал:

але цікаво чи гине молода бджола у тих хто ставив Варостоп.

Другий рік користуюсь Варостопом,то не помічав щоб сипались бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні трошки розпогодилося, потеплішало, то ж переглянув ще деякі сім'ї. Розплоду на сьогоднішній день ще дуже багато, матки ще сіють і похолодання їх незупинило...

Ось такий вигляд має розплід від моєї ІОшки  зінгер-64, де вийшла молода бджола, матка знову засіяла. Фото сьогоднішнє :

IMG_20190919_171157_resized.thumb.jpg.1692d2592bc46231ec5d808f93019d44.jpgIMG_20190919_171327_resized(1).thumb.jpg.726beb96f29f1f122f4ec4fb481380ed.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, davolodya сказал:

Сьогодні трошки розпогодилося, потеплішало, то ж переглянув ще деякі сім'ї. Розплоду на сьогоднішній день ще дуже багато, матки ще сіють і похолодання їх незупинило...

Ось такий вигляд має розплід від моєї ІОшки  зінгер-64, де вийшла молода бджола, матка знову засіяла. Фото сьогоднішнє :

IMG_20190919_171157_resized.thumb.jpg.1692d2592bc46231ec5d808f93019d44.jpgIMG_20190919_171327_resized(1).thumb.jpg.726beb96f29f1f122f4ec4fb481380ed.jpg

Коли вони зупиняться.Останій раз заглядав також ще трохи підсівали.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Женя Циба сказав:

Коли вони зупиняться.Останій раз заглядав також ще трохи підсівали.  

В моїх умовах розплід щороку є довго, особливо в серпневих маток, я вже звик до цього. Але навіть минулорічні матки  у мене зараз ще сіють...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.09.2019 в 15:19, siverit сказав:

В этом году вообще слабо берут сироп. Погода такая что сейчас на речке зацвела мята. Взяток не ахти какой, привеса практически нет, но мешает брать сироп. Вообще стремаюсь этой зимы. Сухота, пыльцы нет, расплода последний месяц очень мало. В общем в ульях и пчелы и корма заметно меньше чем в прошлом году

 

    Будь-який взяток навпаки тільки підстібує до забору  сиропу. Якщо є , поставте надрамкові кормушки чи кульки з сиропом на рамки зверху.  І  ще - шандра , а саме то вона і є якщо коло річки,  - прекрасний як нектаро- так і пилко- нос.

   Здається нектару дає десь до 300-350 кг з га.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Женя Циба сказав:

Другий рік користуюсь Варостопом,то не помічав щоб сипались бджоли.

А як, Женю,  справи у вас  з кліщем? Обробляєте лише один раз за сезон? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А як, Женю,  справиу вас  з кліщем? Обробляєте лише один раз за сезон? :ah:

Весною не обробляв нічим,після соняшнику поставив полоски,в жовтні пролию десяток сімей,і по результатам буду вирішувати ,проливати всіх чи ні.В минулому році проливав біпіном після полосок,то кліща не було. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обпоносяться, будете мене згадувати. Такий цукор непридатний.

Чому?

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

сусідка хоче меду

Нехоче, сказала що дасть мені 3 л. меду тільки вулики забери і це все було сказано з відбірним рускім матом)))), я сказав давай)))). Мед давав кожен рік їм))). Вони потім сказали щоб не давав бо не знають що з ним робити бо не їдять його.

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, seim сказал:

А що пояснює книга? Для чого додавати кислоту? Я читав що раніше додавали кислоту або оцет для полегшення бджолам інвертувати цукор. Але потім дослідили що при наявності кислоти в сиропі бджоли менше виділяють інвертази і гірше розкладають цукрозу.

По пам'яті: Наближення рівня Ph до природногозначення меду (корм не закисає і тп). Дослідження бджіл наприкінці зимівлі показує меншу кількість калових мас бджоли на підкисленій підкормці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.09.2019 в 19:41, ромео сказал:

Забрав розділювальні решітки. В одному матка піднялась у другий корпус і строчить на всю. Вже дві рамки засіяла. Бджоли переносять мед догори...

Вчора струсив бджіл у перший корпус, переніс матку. Рамки із посівом з верхнього корпусу забрав, щоб не приваблювали бджіл. Перекрив гніздовий корпус плівкою і в куточку залишив для проходу трикутничок зі стороною близько 3 см...

Сьогодні вирішив перевірити. Відкриваю - вся сім'я знову у верхньому корпусі. Включно із маткою. Засіяла піврамки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, ромео сказав:

Відкриваю - вся сім'я знову у верхньому корпусі..

добре їм там:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Женя Циба сказав:

Весною не обробляв нічим,після соняшнику поставив полоски,в жовтні пролию десяток сімей,і по результатам буду вирішувати ,проливати всіх чи ні.В минулому році проливав біпіном після полосок,то кліща не було. 

      А я ставив полоски Варостоп болгарський зразу ж після останньої качки. Потім через 35 десь днів спробував контроль на амітразу. Було кілька кліщів осипаних, то обробив усі з Росинки, виймаючи порамочно. Тепер вже думаю ще обробити у жовтні , але вже не виймаючи рамок.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, ромео сказав:

Вчора струсив бджіл у перший корпус, переніс матку. Рамки із посівом з верхнього корпусу забрав, щоб не приваблювали бджіл. Перекрив гніздовий корпус плівкою і в куточку залишив для проходу трикутничок зі стороною близько 3 см...

Сьогодні вирішив перевірити. Відкриваю - вся сім'я знову у верхньому корпусі. Включно із маткою. Засіяла піврамки...

    @ромео , а чого ж не поклали РР між корпусами та й утеплення мали б прибрати зверху повністю.:dntknw: 

    А плівка та ні до чого. І якби з верхнього корпусу рамки були б залиті, а саме  так й повинно вже зараз бути, матці не було б де червити.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, ромео сказал:

Вчора струсив бджіл у перший корпус, переніс матку. Рамки із посівом з верхнього корпусу забрав, щоб не приваблювали бджіл. Перекрив гніздовий корпус плівкою і в куточку залишив для проходу трикутничок зі стороною близько 3 см...

Сьогодні вирішив перевірити. Відкриваю - вся сім'я знову у верхньому корпусі. Включно із маткою. Засіяла піврамки...

В мене вже виходе останній розплод в сім’ях, матки вже не сіють. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...