Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

5 часов назад, davolodya сказал:

Аналогічна картина, ставив Варостоп з магазину, осипу практично небуло,  впало по 2-3 кліща . Обробка пушкою виправила ситуацію, венгерський тактік рулить:ay:

Брав Варостоп у Володі К., кліщ сипався, потім після 30 днів обробив тактіком(проливав), також випало, але не багато. Сьогодні ковирнув розплід кліща не виявив. Але на днях, погода позволяє, вибірково обкурю апіваролем, щоб напевно знати чи ще поливати тактіком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mary@sko сказал:

Вже є розплід а попереду 2 тиждня тепла.

В яких є розплід, помітив, корма в запасі залишив. В кіньці жовтня водьорну розплід, коставлю кілька рамок з кормом і хай зимують

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А кажуть, що бджоли не кусаються... бо зубів нема...

Он як згризли...:umora:

5da63063f1190_1.JPG.3d69e13944255f6debe6ebd66a820046.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, miro сказав:

є єдиний варіант почати загодівлю, жадність повинна спрацювати іначе будем в грудні годувати.

До речі є пилок. Не тільки бджолі треба пристосовуватись до нових умов, а й пасічнику теж.

Пилок, тепло, і почати годувати. Це провокація яйцекладки. Краще кормові рамки дати якщо вони лишні звичайно є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, shersand сказал:

Так у меня тоже за +20, но лета нет,

А что надо для лета? У нас каждый день +26-27, народ в шортах ходит. Загар вернулся!

 

14 часов назад, shersand сказал:

Наверное лето холодное сказалось

А у нас лето жаркое было и без дождей. Два дождя за всё лето. Всё погорело.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заглянув сьогодні десь в десяток, двійники в лежаках в найкращому стані. Без розплоду і навіть ложе сформоване, занесений з країв у нього мед. В  рутах  також без розплоду, а от ложе ще не готове. Останій обробіток, мурашинкою буду таки робить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

А что надо для лета? 

Взяток нужен, пчела не дура, даром летать не будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.10.2019 в 13:17, Ворон сказал:

Від пластин відмовився повність,немаю я зайвих коштів і нервів.:hi:

а чем тогда обробативаете:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, mary@sko сказав:

Пилок, тепло, і почати годувати. Це провокація яйцекладки. Краще кормові рамки дати якщо вони лишні звичайно є.

ні якщо дати 2 або 3л одразу все буде гут класти не буде куди

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.10.2019 в 08:45, OlexanderSh сказав:

Яка кількість рамок бджоли? Я зформував ще в серпні і не лажу до них(якщо набрали мінімально достатню силу). На крайній випадок краще вже подаруйте комусь не грішіть на свято. :IMHO:

Гріхи придумали, щоб через церкву продавати прощення:umora:

Таааа, там по силі 2 рамки.В мене ні одна сім*я так катастрофічно не просіла як ці!При тому що до всіх застосовується однакова методика роботи.

Сформувала 3 жовтня взиму.

3 сім*ї поставила *на олівець*.Карніка Пешец, карніка Пернер(ці вирівнялись), і один бак.

По результату на вчора.1 сім*я Пещец і  1 бак пошурують при перших морозах в зимовник і будуть до весни сидіть там.

Бо бак точно на вулиці не виживе, а мені треба мати запасну матку, хоч одну на весну.

Ще одних відправляю в зимовник для особистого спокою.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.10.2019 в 07:22, Wladimir_K сказав:

Що Вам заважає забрати після того, як по прогнозу буде стабільне похолодання? Ймовірність того, що бджола облетиться ще висока, так як обльоти стабільно є в листопаді рідко коли відсутні.

Бо я так не люблю.Як показує практика, моя особисто, коли бджола в такий час є в стані спокою, це позитивно відображається на результатах зимовки.

В тому році я мала 1 сім*ю  і позаминулому  також  з розплодом на зараз.По весні, я той молодняк, якраз під тією рамкою і викинула.

Бачу в розплоді на сьогодні чи тиждень тому лише негатив:корма точать, бджола зношується (принос води, обігрів, а вересень був холодним), не факт що молодняк облетиться.Мені достатньо цих 3-х факторів, щоб не допускати наявності засіву вже з середини вересня вже.

Тому гадати на кавовій гущі-буде тепло, не буде тепло, облетяться чи ні.Я не хочу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Inna сказал:

Бо я так не люблю.Як показує практика, моя особисто, коли бджола в такий час є в стані спокою, це позитивно відображається на результатах зимовки.

В тому році я мала 1 сім*ю  і позаминулому  також  з розплодом на зараз.По весні, я той молодняк, якраз під тією рамкою і викинула.

Бачу в розплоді на сьогодні чи тиждень тому лише негатив:корма точать, бджола зношується (принос води, обігрів, а вересень був холодним), не факт що молодняк облетиться.Мені достатньо цих 3-х факторів, щоб не допускати наявності засіву вже з середини вересня вже.

Тому гадати на кавовій гущі-буде тепло, не буде тепло, облетяться чи ні.Я не хочу.

В моїй місцевості, принято вважати 10 вересня останнім днем бажаного засіву, це дає можливість гарантованого обльоту до Покрови  далі все дуже ризиковано....... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Inna сказал:

Бо я так не люблю.Як показує практика, моя особисто, коли бджола в такий час є в стані спокою, це позитивно відображається на результатах зимовки.

В тому році я мала 1 сім*ю  і позаминулому  також  з розплодом на зараз.По весні, я той молодняк, якраз під тією рамкою і викинула.

Бачу в розплоді на сьогодні чи тиждень тому лише негатив:корма точать, бджола зношується (принос води, обігрів, а вересень був холодним), не факт що молодняк облетиться.Мені достатньо цих 3-х факторів, щоб не допускати наявності засіву вже з середини вересня вже.

Тому гадати на кавовій гущі-буде тепло, не буде тепло, облетяться чи ні.Я не хочу.

Вам явно вуликів не вистачає, бо є час займатися різною цікавою роботою.

Може вже маток ізольовувати. 

Я взагалі не запарююсь є то є, головне, що корм був, та й не забираю я його, бо для мене це зайві непотрібні рухи.

Це забрав пусті з гнізда  країні рамки, виставив, що їх "розбомбили" і все.

Ще прикинув скільки корму.

Якщо чесно, оці ці всі книжки, теорії від того, що в пасічників багато вільного часу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Николай S сказав:

В моїй місцевості, принято вважати 10 вересня останнім днем бажаного засіву, це дає можливість гарантованого обльоту до Покрови  далі все дуже ризиковано....... 

Так, погоджуюсь.Для мене Покрова теж, як лакмус у бджільництві.Або до неї встигаєм облітатись, або викидаєм розплід *бєз сожалєній*.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

 

Якщо чесно, оці ці всі книжки, теорії від того, що в пасічників багато вільного часу.

При чому тут теорія...в мене є особистий досвід, набитий особистими граблями.

Не думаю, що я витрачаю часу більше ніж Ви.

Я їх дивилась 1 вересня-вжала  трохи і подивилась по кормам,

3 жовтня-зібрала остаточно 

і контроль 3-х сімей вчора.

Це часто?

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

 

Я взагалі не запарююсь є то є, головне, що корм був, та й не забераю я цого, бо для мене це зайві непотрібні рухи.

При чому тут рухи?Якщо на 1 вересня стає ясно, скорочує матка яйцекладку чи далі валить по сотам як дурна?

Одна валила як дурна, то на 3 жовтня я мала-повний вулик бджіл, шубою на рамках і нуль, повний нуль по кормам.Класно???Добре що були запасні медові.А так що робить??Летіть бджілки куди хочте або здохніть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Inna сказал:

При чому тут рухи?Якщо на 1 вересня стає ясно, скорочує матка яйцекладку чи далі валить по сотам як дурна?

Одна валила як дурна, то на 3 жовтня я мала-повний вулик бджіл, шубою на рамках і нуль, повний нуль по кормам.Класно???Добре що були запасні медові.А так що робить??Летіть бджілки куди хочте або здохніть.

Здорова з достатньою кількістю бджоли сім'я багато червити не буде. А так якщо маєте пасіку за 200 сімей кожні ці рухи це втрата дорогоцінного часу.

 Тут на повному серйозі люди розповідають, як махоркою хроном чи перцем і т. д. кліща виводять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Inna сказав:

При чому тут рухи?Якщо на 1 вересня стає ясно, скорочує матка яйцекладку чи далі валить по сотам як дурна?

Одна валила як дурна, то на 3 жовтня я мала-повний вулик бджіл, шубою на рамках і нуль, повний нуль по кормам.Класно???Добре що були запасні медові.А так що робить??Летіть бджілки куди хочте або здохніть.

не партесь, здобутий часом досвід і без Вашої волі виконає ту роботу яка є необхідною, тож рішайте самі , ....если у Вас нет расплода значит вам нечего терять, если у Вас есть корма значит вас ждет хорошая весна:)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, svitaliy735@gmail.com сказав:

а чем тогда обробативаете:hi:

Вже писав,але повторюсь,обробляю варомором і імпорними препаратами.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Третя обробітка бджіл. Для перестраховки пролив біпіном, хоча три роки без біпіну. Спочатку були полоски варостоп, потім пролив 2 х процентним розчином щавелки. І все ж таки вирішив ще біпіном, бо деякі сімї кокретно просіли. Після обробки в 2 х контрольних - в одній жоден кліщ не впав, в другій впало 3 кліща. Все, будем зимувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Неудобно телефоном выбирать, цитировать. Постов много за поздний расплод. Почему то именно в этом году у многих безпокойстиво. Раньше как то поспокойнее к этому относились Просто нужно задать вопрос пчёл он пугает или нет. Их нет. Ну а пчеловодам нужно всегда оставлять в запас полномедные рамки на весну из которых можно в случае необходимости при похолодании пополнить запасы. Так делали пасечники старшего поколения, немного не так у них как показано в недавнем видео. А по поводу облетиться или нет пчела - облетиться. Будет окно, а нет так и при низких температурах при ярком солнце пролетают при необходимости перед летками. Нет-вылетит и пропадут, в улье не останутся, лишь бы леток забитым не был. Своего ума им не вставить. Можно маток в клеточках держать но опять таки там тоже могут быть подводные камни. Можно при наступивших холодах когда перестанут сеять в одной собрать, но это для любительских пасек. Раньше перестанут сеять аозврастные матки., но у них семьи будут слабее, чем с молодыми. Если менять маток то лучше в начале сезона. Поздние будут сеять долго. Я  один год в  ноябре расплод у поздних переставлял. Карпатка тогда была 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Wladimir_K сказав:

Здорова з достатньою кількістю бджоли сім'я багато червити не буде.  

Так я  мала на увазі вийнятки , а каліч один на всю *толпу* як не крути все одно буде.:dntknw: Я вже змирилась з такою статистикою. 

Уніфікація в роботі  звісно потрібна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Вам явно вуликів не вистачає, бо є час займатися різною цікавою роботою.

Може вже маток ізольовувати. 

Я взагалі не запарююсь є то є, головне, що корм був, та й не забираю я його, бо для мене це зайві непотрібні рухи.

Це забрав пусті з гнізда  країні рамки, виставив, що їх "розбомбили" і все.

Ще прикинув скільки корму.

Якщо чесно, оці ці всі книжки, теорії від того, що в пасічників багато вільного часу.

Начитаються рекомендацій наших "науковців" які і зимою розплід викидують і рахують що то правильно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Inna сказал:

Так я  мала на увазі вийнятки , а каліч один на всю *толпу* як не крути все одно буде.:dntknw: 

Якщо залишити їх на призволяще для пасіки буде більше користі .

Проходить природній відбір.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, дочинец сказав:

Начитаються рекомендацій наших "науковців" які і зимою розплід викидують і рахують що то правильно.

Ще такого я не чула:af:

3 хвилини тому, дочинец сказав:

Якщо залишити їх на призволяще для пасіки буде більше користі .

Проходить природній відбір.

А можна 1 калічну занести в зимовник, бо то не тяжко, взять 6-рамочник ппс і хай сидить як запасна  матка на весну.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...