Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

7 минут назад, Укроп сказал:

Я просто не зміг повірити що то з одної чи декілька сімей. 

Если вы не верите ,то это не даёт вам право объявлять человека брехуном и подтасовщиком фактов 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Мико сказал:

Если вы не верите ,то это не даёт вам право объявлять человека брехуном и подтасовщиком фактов 

Ще раз Вам кажу, брехуном Вас не називав. Тепер вірю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Укроп сказал:

Ще раз Вам кажу, брехуном Вас не називав. Тепер вірю

Дискуссия окончена 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Мико сказал:

 

Цитата

 

уявляю собі прогресію розмноження кліща, особливо  в сильних колоніях  протягом терміну 10 бджолиних поколінь  - це один сезон
починаючи з однієї самки кліща. В розрахунку взято одноразове збільшення чисельності популяції в три рази, якщо самка відкладає зпліднених 5-6 яєць
з яких вродяться самки  з них половина не дозріють  і  замруть, а три-чотири таки встигають пийнуть лімфи щоби подорослішать:
1-ша генерація 3,

2-га- 10,

3-тя - 30

4 - 90

5- 270

6- 800

7- 2500

8- 7500

9-22500

10-67000
це потенціал відтворення кліща, а по факту прикинемо, що навіть якщо у вересні місяці в сімї буде 10 рамок бджіл =30 000 пчел то закліщеність в 10% дає нам чисельність клщів що дорівнює приблизно-орієнтовно 3 тисячі кліщів. Така арифметика з незначними поправками приблизно відповідає представленому Мико Романовичем відео, за яке особиста подяка. Варто прислухатись.

 

Питання до всіх . Припустимо ,що в кожній сімьї весною є хотя би одна пара  кліщів  

То щоб дійти до восьмої генерації кліща сильна сімья непотрібна , достатньо і відводка 7500 шт це розплід на двух рамках

Тільки інтересно чому не в усіх сімьях це відбуваєтся , :hmm:

якби така арефметкика діяла , то у відводків 8 генірація була б послідня у сімей 9

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, AVA сказал:

Тільки інтересно чому не в усіх сімьях це відбуваєтся , :hmm:

якби така арефметкика діяла , то у відводків 8 генірація була б послідня у сімей 9

Возбудитель — Bacillus larvae — слабоподвижная палочка

Присутствует почти везде 

Но не все семьи пчёл заболевают гнильцом 

Нужны и подходящие условия 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Николай Романович.! На самом деле не стоит обижаться Нет тут дипломатов, а умных ещё меньше (прошу не обижаться и не путать ум от природы с приобретеной грамотностью) мне и самому за свой пост неудобно впоследствии стало. Тоже ума наперёд не хватило.Так что себя тоже отношу к абсолютном большинству На самом деле я уже который день думаю насколько важно то что вы показали. Сейчас многие воспользуются Вашей информацией. Сам тоже сейчас после смены зайду на Блажку за щавелькой 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Мико сказал:

Возбудитель — Bacillus larvae — слабоподвижная палочка

Присутствует почти везде 

Но не все семьи пчёл заболевают гнильцом 

Нужны и подходящие условия 

В голову прийшла тільки одна мисль про підходящі умови для кліща ,

які Ви создали самі,  це заготовлені вирізані участки рамок під трута ,

 розвиток кліща благодаря цим участкам починаєтся на пару регенерацій раніше ,

а різниця між 7 і 8 відчутна не кажучи про різницю 8 і 9

У мене цей рік було мало трута весной,  зараз мало кліща :hmm:,

правда пластини ставив весною і трохи з запасом у тих сімья де собирався виводить трута 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

які Ви создали самі,  це заготовлені вирізані участки рамок під трута ,

 

Всі мої 30 сімей з матками з Європи мають по одній трьох сотій рамці з трутневими чарунками, в яких весь активний сезон виводиться трутень. Відразу після соняха поставив смужки варофлу, впало 5-8 кліщів. Після повідомлень колег що в цьому сезоні дуже багато кліща, злякавшись обробив парами щавелки. Впало 1-2 кліща. Весною відразу після обльоту бджіл теж ставив смужки, осип була на рівні 4-8 кліщів. Чому так швидко за сезон у колег розвелося його багато, дуже дивуюсь. Ну нехай у інших нахапалися на інших пасіках. Але в Романовича ізоляція, і окрім нього бджіл ніхто не тримає. Напевно що кліщ паскуда з кожним роком мутує, і відбувається щось не зрозуміле з ним. Колись давно в мене була схожа ситація, то ще осінью в мене бджіл вже не було. А ті що залишились, то важко перезимували, і наступний рік я тільки те і робив що відновлював пасіку. При високій закліщеності, навіть якщо і осінью обробити, і він впаде, то така сім’я всерівно взимку приречена. Вона або погано перезимує, або взагалі взимку загине. Так колись було в мене, як у інших не знаю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, AVA сказал:

Ви создали самі,  це заготовлені вирізані участки рамок під трута ,

 розвиток кліща благодаря цим участкам починаєтся на пару регенерацій раніше

Так как нахожусь в 7 км изоляции ,надеяться могу только на своего трута 

И трута начал выращивать оставив указанные рамки в зимовку 

Ни одной ячейки трута не удалил 

Семь отцовских семей выращивали немеряно трута 

Семья видео которой показано одна из них 

Но теперь на будущий год с матками на продажу покончено 

И зоотехнический метод будет работать с самой весны 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Мико сказал:

Так как нахожусь в 7 км изоляции ,надеяться могу только на своего трута 

И трута начал выращивать оставив указанные рамки в зимовку 

Ни одной ячейки трута не удалил 

Семь отцовских семей выращивали немеряно трута 

Семья видео которой показано одна из них 

Но теперь на будущий год с матками на продажу покончено 

И зоотехнический метод будет работать с самой весны 

Плановое выращивание трута не является основной причиной высокой заклещеванности осенью. Коэффициент сезонного размножения клещей порядка 20 . Нужно выяснить от куда весной или летом они появились в улье, могли остаться с осени из-за привыкания к препарату или соседи подкинули ? 

    Контроль наличия клеща в трутневом расплоде делать довольно просто, вырезав небольшую полоску расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Акарацидні препарати , не шоколад . Вони небезпечні ,як кліщу так і бджолі. Різні діючі речовини мають різну дію на організм бджоли і кліща. Є речовини , які можуть підвищувати дію акарацидів і понижувати. Отож при одних умовах кліщ вразливий до певного препарату при інших в броніку. Може мати сприятливі умови для розмноження,а в других боротись за виживання  Перед мною кнжка де на 20 сторінках перечислені  автори наукових робіт по кліщу:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Пахомич сказав:

Акарацидні препарати , не шоколад . Вони небезпечні ,як кліщу так і бджолі. Різні діючі речовини мають різну дію на організм бджоли і кліща. Є речовини , які можуть підвищувати дію акарацидів і понижувати. Отож при одних умовах кліщ вразливий до певного препарату при інших в броніку. Може мати сприятливі умови для розмноження,а в других боротись за виживання  Перед мною кнжка де на 20 сторінках перечислені  автори наукових робіт по кліщу:hi:

Яка назва книжки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

Весною відразу після обльоту бджіл теж ставив смужки, осип була на рівні 4-8 кліщів.

Тут при одному у 8 регенерації 7500шт ,  а при 4-8 :hmm:

Хто спеціально виращує в сімьях трута  , думаю весною без пластин не обійтись :IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Брониславович сказал:

Нужно выяснить от куда весной или летом они появились в улье, могли остаться с осени из-за привыкания к препарату или соседи подкинули ? 

Тогда все проблемы от тех лежаков  , что подвезли мне по соседству 

Правда там уже пчёл нет 

Когда их привезли и когда они отошли ,не знаю 

Знаю только что пчёл у него уже нет 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

Так как нахожусь в 7 км изоляции ,надеяться могу только на своего трута 

И трута начал выращивать оставив указанные рамки в зимовку 

Ни одной ячейки трута не удалил 

Семь отцовских семей выращивали немеряно трута 

Семья видео которой показано одна из них 

Но теперь на будущий год с матками на продажу покончено 

И зоотехнический метод будет работать с самой весны 

Багато писати, та спробую. То ваш підрахунок про що я запитував? Як на мене там не все враховано, чи я не зрозумів вашої методи. Кліщ рівнолінійно не нарощується:IMHO:там є стрибки і провали. При перехресному осіменінню кліща відбувається стрибок по кількості і головне по якості:IMHO:. При сіносуїдальному розвитку бджолиного розплоду також відбувається стрибок кількості кліща:IMHO: Романович, писав вже тут в батьківських сімьях з трьох трутових рамок одну вирізаю ( інколи виходить що даремно)  В рядових ріжу % 25-30.  І при цьому циклічність розвитку кліща всеодно спостерігається, щось там в біології комах таки відбувається (жодної оси за місяць не бачив). Візуально у мене такої кількості кліща не було, почав винищувати на місяць раніше і головне такої сили сімьї тут наростити не виходить.    ПС  Романович прийміть наші вибачення. У кожного свій хрест.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Лавр сказал:

(жодної оси за місяць не бачив).

Я сам в шоці, в цю пору в мене було повно ос, лізли у вулики постійно аж до морозів. Зараз не бачу жодної, немає навіть на виноградові

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, venchyk сказал:

Яка назва книжки?

Добре шо найшлася думаюча людина - назва " Пчелиный клещ VARROA JACOBSONI "  .Автори на російські  И.А. Акимов, О. Ф. Гробов, И.В. Пилецкая........Институт зоологии им. И.И.Шмальгаузена АН Укриниы,1993г.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Брониславович сказал:

Контроль наличия клеща в трутневом расплоде делать довольно просто, вырезав небольшую полоску расплода

Можна і не вирізати, просто вилкою для розпечатки витягуєте личинки тру а ( орудуєте вилкою так само як розпечатуєте мед).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, AVA сказал:

Тут при одному у 8 регенерації 7500шт ,  а при 4-8 :hmm:

Кліщ не сидить у вулику накопичуючись. Якийсь процент губиться його в полі з льотною бджолою, ще якийсь процент гине чи не встигає розмножитись з тих чи інших причин. І ТБ і те. Якби все так було як показує нам калькулятор то ми б вже забули як бджоли виглядають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, venchyk сказал:

Яка назва книжки?

Якщо вам вдалось знайти , то повідомте в цій темі.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Укроп сказал:

Я сам в шоці, в цю пору в мене було повно ос, лізли у вулики постійно аж до морозів. Зараз не бачу жодної, немає навіть на виноградові

А в нас все навпаки , на пасіці бджіл менше чим ос . Два , три дні і ловушки повні . а ос не меншає:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Владимир Иванович сказав:

А в нас все навпаки , на пасіці бджіл менше чим ос . Два , три дні і ловушки повні . а ос не меншає:blink:

В цьому році теж ос практично нема, в минулому році в ловушки додавав трошки отрути для жуків, а то оси які вибралися з ловушки "розповідають" про наявність харчів і потік ос зростає. З отрутою за кілька днів оси зникають на днів 10-12.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас цего року ос майже немає,а в минулому просто жах був.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас цего року ос майже немає,а в минулому просто жах був.

Таж сама ситуація ні одної оси . Може то якась прикмета хто знає?

 

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, uam_63 сказал:

Таж сама ситуація ні одної оси . Може то якась прикмета хто знає.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Можливо хтось знає тай розкаже нам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...