Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

11 минут назад, seim сказал:

це самовпевненість. Росіяне також впевнені в зворотньому від того в чому впевнена більшість українців. Бо іншого ніж їм розказали вони знати не хочуть. Так і Ви. Робити не хочу але впевнений.

Дивну аналогію Ви знайшли...:dntknw:

На відміну від  ... , яким щось там розказали, мої висновки базуються на практиці, досвіді і власних помилках...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, ромео сказал:

Робити того не хочу, але впевнений, що самі, по власній ініціативі - не підуть... тільки через необдумані (необережні) дії пасічника...

Были случаи, и за заставную на маломедки переходили. И клуб на две части при зимних оттепелях и резких ночных похолоданиях делился. После таких фокусов в лежаках лишних рамок больше на зиму не оставлял. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, shersand сказал:

 После таких фокусов в лежаках лишних рамок больше на зиму не оставлял. 

Я не про зиму. А про зараз - до зимовий час, поки рамки у вулику стоять.

В зиму ніколи зайвих рамок не пускаю.

П.С. Переконаний, що матка за щит сама не йде. Раніше теж так і думав. Але, аналізуючи такі випадки (а вони в мене бували і не раз), зробив висновок, що до переходу матку спонукають недолугі дії пасічника...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, shersand сказав:

На днях формировал гнезда в зиму, думал из под расплода центральные уберу, а на крайних медовых в зиму отправлю. Но как оказалось из полномедных рам ту сторону, что была от стенки улья пчелы высушили дочиста - с одной стороны рамка полностью медовая, а с другой пустая. Вот такой сюрприз, куча рам оказались не пригодны для зимовки, а я на них рассчитывал. Теперь ломаю голову, как пчел полноценными рамками в зиму обеспечить, на всех не хватает. :hmm:    

Так то нічого, що оголили один бік рамки. Так ще й ліпше - вони ж на пустому боці не зимуватимуть, то й не осипляться з пустого боку  крайньої рамки. Я вже кілька таких випадків мав. І все з бджолами було окей. І взагалі - :IMHO:- чим тісніше бджолам  в клубі внизу під медовими рамками, тим ліпше їм зимується.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, shersand сказал:

Были случаи, и за заставную на маломедки переходили.

Я бы сказал, что это бывает довольно часто, когда из средины гнезда переносишь темные рамки (маломедные, из которых выходил последний расплод) на осушку за заставную. Через несколько дней проверяешь, а там уже вся семья на этих рамках. Видать их запах привлекает на старые рамки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, shersand сказав:

Были случаи, и за заставную на маломедки переходили. И клуб на две части при зимних оттепелях и резких ночных похолоданиях делился. После таких фокусов в лежаках лишних рамок больше на зиму не оставлял. 

Точно - взимку лишня рамка у гнізді  призводить до  болей  у пасічника в голові.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, ромео сказал:

Дивну аналогію Ви знайшли...:dntknw:

На відміну від  ... , яким щось там розказали, мої висновки базуються на практиці, досвіді і власних помилках...

так практики і досвіду не було залишення пустих рамок на відстані вулочки від решти рамок? Чи були?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей рік в бджільництві цікавий. Я сьогодні розмовляв з Іваном Михайловичем, який вернувся з Польщі. То він розказав що в його друга в Польщі, який тримає 400 сімей, зараз йде взяток з гречки. Розплоду в сім’ях ще повно, каже таке відчуття що бджоли не збираються зимувати. У мене вже сім’ї зимують, а в когось ще в активному стані

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, seim сказал:

я такого ні в себе не помічав ні в інших, хто відео викладає

Бакфаст так робить. Може повністю мед з крайніх рамок переносити в гніздо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Фомич сказал:

когда из средины гнезда переносишь темные рамки (маломедные, из которых выходил последний расплод) на осушку за заставную. Через несколько дней проверяешь, а там уже вся семья на этих рамках

Бінго!

Перша причина віднайдена! 

От і є перший косяк пасічника.;)  Останні маломедки несу зразу у сотосховище - за щит не ставлю (хоча раніше ставив і мав той самий результат)

17 минут назад, Фомич сказал:

Видать их запах привлекает

Неправильна версія - аналізуйте далі...

8 минут назад, seim сказал:

так практики і досвіду не було залишення пустих рамок на відстані вулочки від решти рамок? Чи були?

можу написати, що були... а можу - що не було... Що це міняє? на слово повірите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Укроп сказал:

Цей рік в бджільництві цікавий. Я сьогодні розмовляв з Іваном Михайловичем, який вернувся з Польщі. То він розказав що в його друга в Польщі, який тримає 400 сімей, зараз йде взяток з гречки. Розплоду в сім’ях ще повно, каже таке відчуття що бджоли не збираються зимувати. У мене вже сім’ї зимують, а в когось ще в активному стані

Заходимо на погоду в сусідній країні, дивимось нічну температуру, розуміючи трішки таку рослину як гречка хоча б розділ - нектаровиділення, робимо собі висновки!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, seim сказав:

так практики і досвіду не було залишення пустих рамок на відстані вулочки від решти рамок? Чи були?

Колись у мене вся сім"я перейшла на одну-єдину майже пусту рамку , що була см 10-15  за заставною у Дадані і так зимувала аж до кінця січня. Випадково це помітив і спас її, витрусивши на гніздо. Але тоді вони зимували у теплому підвалі.:dntknw:

 А переходять бджоли на ті рамки, бо вони темні й теплі, пахнуть розплодом, який щойно вийшов з тих чарунків (правий Фомич) .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Фомич сказал:

Видать их запах привлекает на старые рамки. 

На :IMHO1: темная маломедка теплее полномедной тем более если еще и светлая, я стараюсь полномедную самую светлую поставить от стенки с восточной стороны тогда клуб не смещается в сторону.

Если улья стоят летком на восток, то маломедки можно ставить за затавную из северной стороны, тогда клуб на маломедки не переходит, в других направлениях летка клуб в 50% доли вероятности переходит за заставную ... по крайней мере на моей пасеке так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, M_Oleksandr_V сказал:

Заходимо на погоду в сусідній країні, дивимось нічну температуру, розуміючи трішки таку рослину як гречка хоча б розділ - нектаровиділення, робимо собі висновки!!!

Я не збираюсь нікому нічого доказувати. Я лише написав те що почув. Як воно там мені байдуже. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, M_Oleksandr_V сказав:

Заходимо на погоду в сусідній країні, дивимось нічну температуру, розуміючи трішки таку рослину як гречка хоча б розділ - нектаровиділення, робимо собі висновки!!!

Так і є. Гречка і влітку при нічних похолоданнях гулькін ніс що виділяє. А тут...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні був в районі, і почув від одного пасічника (із сусіднього села) про зліт бджіл, з 16 сімей залишилась тільки одна, інші пропали з вулика. Хоча я і попереджав, що цього року кліща вищи норми, але стара привичка пролити біпіном коли вже немає розплоду взяла верх. Тепер немає розплоду ні бджіл, зате є потенційний покупець пакетів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Останні дні в нас теж тепло. Попасічникував для душі, для задоволення, загалом переглянув з декілька десятків сім., щоназиваеться -"порамково". Побачине в цілому сподобалось навіює на думки що все добре. Придивлявся до своїх-чи таке переносять корми з крайніх рамок в цент-ніяких ознак такого руху не побачив, правильніше побачив на деяких крайніх відкритий корм, загодівля закінчилась з місяць тому, часу перенести і запечатать достатньо, раз не зробили-вважають непотрібно.І якось ( з тягарем досвіду) важко повірити, що вскривають чарунки з кормом на крайніх рамках і преносять мед в гніздо заповнюючи звільнені від розплоду. Медоносні бджоли ,ясна річ, розумні комахи, але не настільки щоб передбачити ймовірність недостачі кормів в вуличці на всю зиму, наврядчи вони знають про необхідність 1,5-2кг. корму  над "головою" на зимівлю. Схильний думати, що бджоли роблять тільки ту роботу -яку вважають вкрай необхідною. Зникнення корму з крайних рамок можна пояснити як розкрадання осами холодніми ранками.Ьджоли сидять кучно на рамках, льоток не охороняють ,оси більш холодольотні і настирніші в пошуках солодкого, можуть і "шниряють" в вул. і не для того щоб "просто подивитись".Те, що залазять в льоток-точно ,ю а що там роблять тільки здогадуюсь.Можна вважати аксіомою-комасі леше брати корм з відкритої чарунки, ані ж розгризати кришечку. Нам комфортніше думати що то бджоли перенесли в гніздо, думати і засипати під ці заспокійливі думки. Інша мова коли б у вас вул. стояв на вагах і вага зменшилась  на 0,5кг. за тиждень і крайні рамки порожні-тоді да , переконливо.

Сім. яку останню відкачав і загодував ГФС (одна з найсильніщих,на 10-ти р. Д.) мае багато непечатного корму, в деяких чарунках видно корм молочного кольору(кристалізуеться ГФС), вул. стоїть на вагах, вага рамок з бджолами  не менш 26кг.,така думка, що печатані рамки тільки ті що не брав, перенесений сироп -непечатан, здебільше, думаю вже не запечатають, до холодів.Подивлюсь що з того вийде-зимівля переважно на ГФСі.

Про "слабачків". Ціеї осені і мене спіткало  таке "лихо" як пусті парні нуклеуси(з купленими матками по 180гр.,"баками"), 4 одиниці, залишились порожні рамки. Куди поділися бджоли і матки -невідомо. З кормами ясно-виїли воровки і оси. Те , що в цих нуклеусах були погані матки- тільки одна з ймовірних причин явища. Невелика (менше від 0,9кг.бджіл) колонія восени з молодою маткою може бути наслідком  багатьох обєктивних і субєктивних чинніків, дати їм шанс проявити себе на слідуючий рік чи задавити і розтрусити бджіл-вирішуе пасічник. На старість став жалісним і знищую тільки відвертий перевірений непотріб і то не завджи.Такий приклад. Минулого року в мене була сім. дуже вправна в бджоловжаленнях пасічника, те як вони вміли знаходити і пробивати захист пасічника викликало повагу, так поважаеш суперника, ворога. Намагався подарувати колегам, закурити їх сірчатим димом, придумував інші методи знищення- не судилось залишились живими(інші,більш нагальні справи завадили) і восени я забрав їх з точка в зимівник і слід їх загубився чи не перезимували , чи весною були продані, чи стали лагідними- напевне незнаю. Залишили спогади як щось надзвичайне, нетипове, варте поваги.Точок стояв в полі і "били" вони тільки мене, ніхто не постраждав. Бувають випадки слабких сім. внаслідок потруення або хвороби, "напівживі" перезимували і ніяких ознак хвороби, виросли і принесли меду. Такі історії чув не від одного. Цього року в мене одна така- влітку перед льотком  багато мертвих бджіл, в вул .-мало, про тов. мед -і не заглядав. В вересні заглянув-начебто сила достатня для зимівлі, добавив кормів і підписав щоб в подальшому слідкувати.Яка причина такої "клініки"-невідомо(*вироз,нозематоз, токсікоз?) я в цій справі як і більшість-"темний", самі припущення.Щось я не чув , щоб хлопці в яких подібна "картина" була в більшій кількості сім. повибраковували ці сім. З чим би тоді залишились? І як відтворювати пасіки- купувати, ага шийте на замовлення товсті гаманці продавці бджіл. Та й купеш, що  гарантовано кращі сім.? Отож, подумае власник бджіл, почухае потилицю і поскае в зиму не ідеальні сім.-може перзимують.Так і пасічникуем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

Заходимо на погоду в сусідній країні, дивимось нічну температуру, розуміючи трішки таку рослину як гречка хоча б розділ - нектаровиділення, робимо собі висновки!!!

Тут хтось ...

А так в нашій обл.  цвіте седират  гірчиця і дійсно у бджіл корму мізер і повно розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Так і є. Гречка і влітку при нічних похолоданнях гулькін ніс що виділяє. А тут...:dntknw:

Казав Іван Михайлович казав що в поляка якась олійна гречка. Треба подзвонити, і детально розпитати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Сьогодні був в районі, і почув від одного пасічника (із сусіднього села) про зліт бджіл, з 16 сімей залишилась тільки одна, інші пропали з вулика. Хоча я і попереджав, що цього року кліща вищи норми, але стара привичка пролити біпіном коли вже немає розплоду взяла верх. Тепер немає розплоду ні бджіл, зате є потенційний покупець пакетів.

 Проливати йому потрібно було б перший раз зразу ж після останньої качки.:IMHO: Я , правда , цьогоріч ставив Варостоп після останньої качки . Далі - амітразою з Росинки порамочно десь після 20 вересня і ще один раз після Покрови, розсовуючи рамки. Зльотів немає жодного.

6 хвилин тому, Укроп сказав:

Казав Іван Михайлович казав що в поляка якась олійна гречка. Треба подзвонити, і детально розпитати. 

Мо" - далекосхідна?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Укроп сказал:

Казав Іван Михайлович казав що в поляка якась олійна гречка. Треба подзвонити, і детально розпитати. 

Може то олійна редька, але не гречка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Мо" - далекосхідна?

Розпитаю потім напишу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дня три тому товариш з придмістя Дніпра доповів про привес в 0,7 кг.навряд чи флорного походження пожива.В нас квітуе свиріпа, пилок рідко і малі грудочки носять якогось зелено-коричньового кольору, літають мало,крім окремих, на одному точку як приїджаю бачу сильний льот  біля одного вул.(BZF) причому неодноразово, біля інших -майже немае, а ця "Бака"-злітаються(спостереження велось під вечір) без бачиної поживи.Чим ще запам'яталась ця сім. там це окрасом деяких бджіл-точно як "кордован"(просвічуються на сонці),таких бджіл 15-20% інші сірі або з жовтизною.І така сім. одна з закладки в 20 мтч., цейгодішній відводок, цікаво що явить мені і світу вона на слід. рік. Нині кг. 1,5-2 важить.Отакі дрібні побутові радощі сільського пасічника.Ваги показують зменшення, потрошку але неуклінно і всі, ваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Укроп сказал:

Казав Іван Михайлович казав що в поляка якась олійна гречка. Треба подзвонити, і детально розпитати. 

В Закарпатті в цьому році дуже добре виділяла сахалінська гречка. Хто не почав бдхіл кормити  до цвітіння взял мед.

В мене на одному точку сильні сім ї застроїли кормушки і залили темним медом.

В цьому році і половину того сиропу не дав що давав попередні роки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То розкажіт нам про Сахалінську гречку, я вперше чую. Мед схожий на мед з нашої гречки посівної, вона сіеться на крупу.Надійний медонос.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...