Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, ромео сказал:

Так бабахкають, аж вікна дзеленчать.

Киросинка паленная 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, davolodya сказав:

Бджоли розплід не кинуть, будуть гріти, і є велика ймовірність, що матка теж перейде на  на ці рамки, що переставили, і там продовжить сіяти...

значить 2012р., загодівля на зиму, через низьку температуру матки обривають червління, в одній бдж мені було зручно ставити пакет з кормом з боку, а ставив я його на білі стільники та потолочину, в середині січня картина така: бджіл в гнізді нема,як??? коли було на сім повних рам, я в сторону , а вони висять на пакеті, так я після цього підставив  рамки з кормом, струсив бджолу, і вони успішно вийшли із зими, але питання воно нам того нано:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ss77 сказал:

Может мёдом? Мои уже давно сироп не берут. 

Сироп не берут в таких случаях:

 - слабая семья;

 - когда холодно;

- сироп не качественный (прокисший и т.п.);

- семья закормлена - некуда складывать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Cfif сказав:

Ні, не підтвердиться. Вони прополюсують із за інших обставин. мені здаеться що ці обставини - кількість злодійок. а не довгостроковий прогноз погоди від Наталіі Діденко)))

Ну,  а нашим прогнозистам , ще й  довгостроковим, однозначно віри немає.:refery::ooops:

  А от варіант  з бджілками варто було б перевірити.:IMHO:    Бо від злодійок вони не так як у нас у країні, а зовсім по іншому , - правильно   захищаються - усією масою охоронців налітають і до смерті ганяють та нищать падлюк злодюг . У всякому разі так поступають мої баки.:ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Охмалина сказав:

Сироп не берут в таких случаях:

 - слабая семья;

 - когда холодно;

- сироп не качественный (прокисший и т.п.);

- семья закормлена - некуда складывать.

:umora: ... або ж облінилися так, що й сиропу не споживають. У брата було колись таких пару сімей.:dntknw:  І головне ж, що ще й перезимували...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, seim сказал:

Тобто ваші бджоли вскривають запечатаний мед з крайніх повномедних рамок і переносять в центральні рамки де був розплід? І роблять гніздо на уже заповнених медом центральних рамках а маломедні крайні залишають необсидженими? Я правильно зрозумів? Поряд з перегородкою льотки знаходяться? Чи по якій причині бджоли формують гніздо біля перегородки?

Давайте так без всяких ..... ,а то я просто не буду відповідати на ваші пости .

Якщо  когось щось цікавить я можу підсказати якщо знаю не претендуючи на істину.

Якщо не знаю люблю спитатитв інших.

Якщо по ваших питаннях то бджоли на крайніх рамках мед не скривають ,а переносять в середину мед який не запечатаний.

А гніздо формують на рамках з яких виходив останній розплід незалежно від того де вони розміщені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, дочинец сказав:

Давайте так без всяких ..... ,а то я просто не буду відповідати на ваші пости .

Якщо  когось щось цікавить я можу підсказати якщо знаю не претендуючи на істину.

Якщо не знаю люблю спитатитв інших.

Якщо по ваших питаннях то бджоли на крайніх рамках мед не скривають ,а переносять в середину мед який не запечатаний.

А гніздо формують на рамках з яких виходив останній розплід незалежно від того де вони розміщені.

Не тільки незапечатаний, а ще й можуть потроху розпечатувати. У мене так цього року. Повномедні необсиджені скраю пооб"їдали трохи. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня увидел интересный случай ,такое впервые у меня.Месяца полтора назад,когда забирал пасеку домой с подсолнуха,увидел что один с нуков в 6 шестирамочнике от Фадеева слетел,оставив расплод ,сегодня при сборке обнаружил матку с этого же нука  в одной из семей(матке 3 года было ).У кого-то такое бывало уже?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, дочинец сказал:

Давайте так без всяких ..... ,а то я просто не буду відповідати на ваші пости .

Якщо  когось щось цікавить я можу підсказати якщо знаю не претендуючи на істину.

Якщо не знаю люблю спитатитв інших.

я хочу вияснити чи вартий уваги ваш метод чи ні. І чи ефективність підготовки сімей до зими подібна тій якщо формувати самому гнізда.

Цитата

Якщо по ваших питаннях то бджоли на крайніх рамках мед не скривають ,а переносять в середину мед який не запечатаний.

як правило це мед з цукрового сиропу не завджи запечаний. Я не замічав чи переносять незапечатаний мед з крайніх рамок в гнізді, але якщо поставити рамки з незапечанним медом за заставну то бджоли чомусь його не переносять. Не знаю чому. Якщо вскрити печатаний мед то переносять. Якщо не годувати цукром то і переносити їм нічого буде бо мед літній весь запечаний в такий час.

Цитата

А гніздо формують на рамках з яких виходив останній розплід незалежно від того де вони розміщені.

бо на таких рамках найбільше пустих комірок і для бджіл уже готове ложе. На медових вони не сидять. Про що я у вас і хотів вияснити задаючи питання. Якщо матка перелізе за заставну на пусті або майже пусті рамки то гніздо бджоли сформуть на тих рамках. На рамках Дадан замала висота щоб була достатня кількість меду в рамках на яких був останній розплід і на яких як правило формуються гніздо. На українських рамках чи на сотах у дуплі які можуть бути більше ніж 1,5 метра меду буде зверху гнізда вдосталь щоб бджолам вистачило на зимівлю. В Даданівких рамках на яких бджоли сформують гніздо меду залишається поясок невеличкий якого недостатьно для зимівлі. Це якщо мед весь запечатаний який як ви підтверджуєете не переносять.  В мене є сумніви якщо залишити на зиму на даданівских рамках все як є то зимівля буде 98-99% перезимувавших сімей. Чи у вас українська рамка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, seim сказав:

На рамках Дадан замала висота щоб була достатня кількість меду в рамках на яких був останній розплід і на яких як правило формуються гніздо. На українських рамках чи на сотах у дуплі які можуть бути більше ніж 1,5 метра меду буде зверху гнізда вдосталь щоб бджолам вистачило на зимівлю. В Даданівких рамках на яких бджоли сформують гніздо меду залишається поясок невеличкий якого недостатьно для зимівлі. Це якщо мед весь запечатаний який як ви підтверджуєете не переносять.  В мене є сумніви якщо залишити на зиму на даданівских рамках все як є то зимівля буде 98-99% перезимувавших сімей. Чи у вас українська рамка?

Чим ближче до осені, тим площа розплоду менша, комірки, з яких вийшов розплід, бджоли поступово заливають кормом, який забирають з крайніх рамок. Таких рамок в кінці осені 1-2 на сім'ю. Особисто я жодного разу рамки, з яких вийшов  останній розплід, з гнізда незабирав.  У мене зараз розплоду ще є значні площі, і то за кількість корму в тих  одній - двох рамках непереймаюся, його в сім'ї є більш ніж достатньо - крім 2 рамок з розплодом  є ще 5 повномедових, і з них помалу корм переносять в центр гнізда

IMG_20191018_160811_resized.thumb.jpg.61c5e0a0e71b21c9262840dd4aa8b982.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата

  бджоли поступово заливають кормом, який забирають з крайніх рамок

я такого ні в себе не помічав ні в інших, хто відео викладає. Якщо переносять то щось незначне яке і помітить важко, або якщо вже помітно то значить або потреба в кормах висока через достатню кількість розплоду або зовсім мало корму над гніздом. Таких рамок як у вас на фото якщо не годувати в вересні цукром то мені здається не буде. Будуть менше медові. Так як після останнього взятку який закінчується в більшості регіонів України на початку серпня (на заході може ще раніше) буде ще 1,5-2 місяці нарощування розплоду і мед в гніздовому корпусі добре під'їдять. І центральні розплодні рамки будуть майже без меду. Десь по кіло меду залишається на тих рамках. А крайні будуть медові. І бджоли сидітимуть на рамках де меду по кіло. А повномедні будуть необсиджені. Це те що я бачив і у себе і у інших наглядно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, seim сказал:

я такого ні в себе не помічав ні в інших,

На днях формировал гнезда в зиму, думал из под расплода центральные уберу, а на крайних медовых в зиму отправлю. Но как оказалось из полномедных рам ту сторону, что была от стенки улья пчелы высушили дочиста - с одной стороны рамка полностью медовая, а с другой пустая. Вот такой сюрприз, куча рам оказались не пригодны для зимовки, а я на них рассчитывал. Теперь ломаю голову, как пчел полноценными рамками в зиму обеспечить, на всех не хватает. :hmm:    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, shersand сказал:

На днях формировал гнезда в зиму, думал из под расплода центральные уберу, а на крайних медовых в зиму отправлю. Но как оказалось из полномедных рам ту сторону, что была от стенки улья пчелы высушили дочиста - с одной стороны рамка полностью медовая, а с другой пустая. Вот такой сюрприз, куча рам оказались не пригодны для зимовки, а я на них рассчитывал. Теперь ломаю голову, как пчел полноценными рамками в зиму обеспечить, на всех не хватает. :hmm:    

а что по общим запасам меда в ульях было? Совсем критично если они крайние начали потрошить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Не тільки незапечатаний, а ще й можуть потроху розпечатувати. У мене так цього року. Повномедні необсиджені скраю пооб"їдали трохи. 

Особливо, якщо ці рамки світлі. Чистять так - аж пір'я, пардон, віск летить...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, shersand сказав:

На днях формировал гнезда в зиму, думал из под расплода центральные уберу, а на крайних медовых в зиму отправлю. Но как оказалось из полномедных рам ту сторону, что была от стенки улья пчелы высушили дочиста - с одной стороны рамка полностью медовая, а с другой пустая. Вот такой сюрприз, куча рам оказались не пригодны для зимовки, а я на них рассчитывал. Теперь ломаю голову, как пчел полноценными рамками в зиму обеспечить, на всех не хватает. :hmm:    

Розпечатувати і ставити назад ще кілька теплих днів попереду.

ЗІ: колись давно теж мав таку ситуацію, від тоді залишаю в гнізді крайніми маломедки або такі що підуть на вибраковку і стоять вони там доки не з формую гнізда в зиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, mixaskm сказал:

Киросинка паленная 

Я не спец в льотній справі, але, думаю, керосин тут ні до чого... Сьогодні разів із 7 бабахкало... Реально аж всередині все здригається. Від несподіванки дехто підскакує... Раніше таких потужних звуків не було...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Чим ближче до осені, тим площа розплоду менша, комірки, з яких вийшов розплід, бджоли поступово заливають кормом, який забирають з крайніх рамок.

 

58 минут назад, seim сказал:

я такого ні в себе не помічав ні в інших, хто відео викладає.

Наверное, не внимательно смотрели. Очень хорошо пчелы осушивают крайние рамки, даже сами вскрывают,  когда они светлые. По темным работают слабее. Пару дней назад, я смотрел своих, переносят с крайних рамок в центр гнезда.

Еще обнаружил в одной семье, совсем свежий засев и расплод, при попытке изъять маломедные рамки. Аномальная погода, сделала сюрприз. Пришлось рамку изъять.

9739.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, seim сказал:

а что по общим запасам меда в ульях было? Совсем критично если они крайние начали потрошить?

Меда в ульях достаточно, просто расплод вышел и пчелы начали с крайних рам в гнездо мед перетаскивать. Они же не знают, что я пустые забрать должен. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Повномедні необсиджені скраю пооб"їдали трохи. 

Тоже заметил полосочки восковой крошки ,под крайними рамками ,

когда в контрольных контролировал осыпь клеща 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Пасечник1984 сказал:

Сегодня увидел интересный случай ,такое впервые у меня.Месяца полтора назад,когда забирал пасеку домой с подсолнуха,увидел что один с нуков в 6 шестирамочнике от Фадеева слетел,оставив расплод ,сегодня при сборке обнаружил матку с этого же нука  в одной из семей(матке 3 года было ).У кого-то такое бывало уже?

В прошлом году отдал по весне соседу запасную маточку бакфаста. В конце августа на этот улей налетел роек с кулак величиной. Через пару дней моя матка валялась под прилеткой, в зиму пошла прилетевшая. Так что вы не одиноки, у пчел такое практикуется.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, seim сказал:

бо на таких рамках найбільше пустих комірок і для бджіл уже готове ложе. На медових вони не сидять.

Сидять... Ще й як сидять.

Причина не в пустих комірках. Я практикую пускати в зиму сім'ї на рамках заповнених майже до повного. Звичайно, не завжди це виходить. Але як мінімум 4 рамки із 7  - повномедні. А буває і 6. А ті, що в середині заповнені на 75-80%. І бджоли успішно на 7 рамках із медом сидять. Навіть і зараз, коли нема розплоду. Хоча поряд, без обмежувального щита (!) на відстані 4-5см стоїть купа порожніх рамок (в лежаках). Здавалося б - перейдуть туди, бо вільних комірок повно. АЛЕ НІ! Жодна!

Шукайте причину в іншому;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, shersand сказал:

Меда в ульях достаточно, просто расплод вышел и пчелы начали с крайних рам в гнездо мед перетаскивать. Они же не знают, что я пустые забрать должен. 

я понаблюдаю еще более внимательно и поспрашиваю у людей которые изымают центральные маломедные рамки и передвигают крайние. Бывают ли у них такие случаи и если бывают то как часто.

Цитата

Они же не знают, что я пустые забрать должен. 

они и не знают что соты их более чем их рамка увеличиться за сезон не могут. Хотя миллионы лет до этого соты увеличивались сверху вниз и на зиму у них не поясок меда над клубом был а все что они носили весь сезон. А о чем думают пчелы когда перебираются на оставленные в улье пустые рамки и там остаются зимовать? И впоследствии осыпаются. Вряд ли они считают что должен прийти пчеловод и струсить их на медовые рамки. Но почему-то они бросают медовые рамки и перебираются на пустые. Чтобы там умереть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

Сидять... Ще й як сидять.

Причина не в пустих комірках. Я практикую пускати в зиму сім'ї на рамках заповнених майже до повного. Звичайно, не завжди це виходить. Але як мінімум 4 рамки із 7  - повномедні. А буває і 6. А ті, що в середині заповнені на 75-80%. І бджоли успішно на 7 рамках із медом сидять. Навіть і зараз, коли нема розплоду. Хоча поряд, без обмежувального щита (!) на відстані 4-5см стоїть купа порожніх рамок (в лежаках). Здавалося б - перейдуть туди, бо вільних комірок повно. АЛЕ НІ! Жодна!

Шукайте причину в іншому;)

а ви попробуйте здвинути ті рамки на відстань звичайної вулочки. Заради експерименту. Чи так і сидітимуть на меді чи перейдуть на ті що поряд пусті. Відстань 4-5 см це вже розрив гнізда і ті рамки бджоли ігнорують. Якщо матка туди заскочить - то там будуть і бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, seim сказал:

а ви попробуйте здвинути ті рамки на відстань звичайної вулочки. Заради експерименту. Чи так і сидітимуть на меді чи перейдуть на ті що поряд пусті. Відстань 4-5 см це вже розрив гнізда і ті рамки бджоли ігнорують. Якщо матка туди заскочить - то там будуть і бджоли.

Робити того не хочу, але впевнений, що самі, по власній ініціативі - не підуть... тільки через необдумані (необережні) дії пасічника...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ромео сказал:

Робити того не хочу, але впевнений, що самі, по власній ініціативі - не підуть... тільки через необдумані (необережні) дії пасічника...

це самовпевненість. Росіяне також впевнені в зворотньому від того в чому впевнена більшість українців. Бо іншого ніж їм розказали вони знати не хочуть. Так і Ви. Робити не хочу але впевнений.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...