Перейти к содержанию

Осінь-Зима 2019/20


Укроп

Рекомендуемые сообщения

Я у баків повикидала по 2 рамки засіву і личинок, вони знову за своє.Матки ф1, 2019 року.Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.Я такі фокуси о такій порі мягко кажучи не люблю.
У мене карніка також має розплід як печатний так і свіжий засів.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Inna сказав:

Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.

Простіше сітку в дно, У мене 3 десятки ф1 цього року, решта ф1 минулорічні розплоду нема:dntknw:. Дно сітка 100%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня начал 2 этап сборки гнезд. После закормки в пакетах сокращал гнезда, и семьи ещё сильнее просели, не ожидал что так будет. Конечно чуть более месяца цветения подсолнуха с малыми привесами (2 +- кг) и 2 качки с него сильно повлияли. В семьях в которых в рутовской корпусе в августе было по 7 рамок расплода и битком пчелы на сегодня оставил 5 а где и 4 рамок. От клеща ставил Варофлу 10 августа. Вообщим пришел к выводу что надо менять карпатки на карнику, лучше Пешец.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Wladimir_K сказав:

На рахунок обробки від кліща. Всім рекомендував би звернути уваги на температурні режими кінця літа і теперішньої осені.

Від пластин поставлених цього року на початку і середини серпня не варто очікувати торішньої ефективності. Впевнений, що у багатьох при контролі випаде трохи більше ніж зазвичай.

Тому мій підхід ставити в кінці серпня на початку вересня мені здається знову виправдав себе.

Ось тут я не зовсім готовий з Вами погодитися. По перше температура повітря в серпні не перевищувала температуру у вулику в зоні розплоду. А оскільки пластини стоять саме там, то таку температуру слід вважати оптимальною :IMHO:. По друге пластини поставлені в кінці серпня стояли під час значних похолодань, а в інструкції зазначено НЕ використовувати при температурі нижче 12 градусів. З цього я роблю висновок, що краще пластини ставити раніше, коли денна температура не перевищує 35 0С, а нічна не опускається до рівня заморозків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Я у баків повикидала по 2 рамки засіву і личинок, вони знову за своє.Матки ф1, 2019 року.Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.Я такі фокуси о такій порі мягко кажучи не люблю.

Не забудьте вирок зачитати перед всіма вуликами. Інакше знову безпорядки начнуться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Mihail-ves сказав:

Сім'ї йдуть набагато сильнішими ніж торік. 5 чи 6 сімей бджоли займали 18-19 вуличок. Торік будо пару таких які займали 15 рамок. Як будуть ці зимувати я не знаю. Меду залишив їм по повному корпусу. Можливо треба відводок зробити.:umora: Матки запасні є.

Підтверджую теж мав пару таких монстрів. На рахунок відводка  не смійтесь. :hi: Я поза прошлий рік  оду таку роздеребанив теж.   Якось стрьомно було пускати повний лежак в 20 рам в зиму.  Вкрав у них 8 рам пчоли  десь в середині жовтня та підсадив запасну матку. Після зимовки на весні було  2 сімї  на 11 і 7 рамок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Inna сказал:

Я у баків повикидала по 2 рамки засіву і личинок, вони знову за своє.Матки ф1, 2019 року.Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.Я такі фокуси о такій порі мягко кажучи не люблю.

Инна, можно ошибиться в ожидаемых результатах.. Сейчас тепло, есть такая вероятность что и Карника тоже засеет. А тем более сейчас если Баки насколько чувствительны они и там начнут кормить матку) (или она наотрез отказываться будет из чужих рук? ) и в результате тот же расплод. Так придётся по всей пасеке головы откручивать (тогда точно расплода не будет). Пчелы сами разберутьсякогда сеять, а когда его уничтожить Как говорят семь раз отмерь, один отрежь 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Шульц сказал:

Ось тут я не зовсім готовий з Вами погодитися. По перше температура повітря в серпні не перевищувала температуру у вулику в зоні розплоду. А оскільки пластини стоять саме там, то таку температуру слід вважати оптимальною :IMHO:. По друге пластини поставлені в кінці серпня стояли під час значних похолодань, а в інструкції зазначено НЕ використовувати при температурі нижче 12 градусів. З цього я роблю висновок, що краще пластини ставити раніше, коли денна температура не перевищує 35 0С, а нічна не опускається до рівня заморозків.

Зустрічав не менше +10 вдень і можна застосовувати навіть пізньою осінню, так як пластини стоять а клубі, де температури вищі і постійний рух бджіл єдине це є неефективно економічно. Єдине у серпні в окремих пасічників вже багато кліща і ріст його кількості потрібно припинити.

Я про інше, в серпні кількість бджіл більша, більше розплоду і цього року бджоли були активними довше, тому більше потрібно ставити, та й температури нерідко були більші 35 в окремих регіонах. Тобто ймовірність занести з сусідніх пасік суттєво вища.

На сьогодні у нас вище +20 і впевнений у кого близько пасіки, які жоден раз не оброблялися, то ще занесуть кліща на цю дату.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Н. Петрович сказав:

Ну и сколько эти семьи принесли меда? Или она работали на расплод?

5da3f663be0d8_2019-10-14_7-15-3_80.jpg.ff40d0e7f8b66c63e7f1eeacd72a5781.jpg

Ось так вони дали меду, це при тому що в загальному в мене процентів на 30-40 медозбір гірший ніж торік. Особливо по бджолі в зиму виділяється УС24СМС, правда вона цілий сезон була рекордисткою по розплоду. Дочки її також отримали цю ознаку. Також зробив одну ШО від неї, і в даний час маю одну рамку розплоду на виході.  Також по промірах перших 30 крил вона показало відповідність УС 100%, все це можна прочитати і побачити в темі "Методи визначення..."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Inna сказал:

Я у баків повикидала по 2 рамки засіву і личинок, вони знову за своє.Матки ф1, 2019 року.Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.Я такі фокуси о такій порі мягко кажучи не люблю.

Що Вам заважає забрати після того, як по прогнозу буде стабільне похолодання? Ймовірність того, що бджола облетиться ще висока, так як обльоти стабільно є в листопаді рідко коли відсутні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Wladimir_K сказал:

забрати після того, як по прогнозу буде стабільне похолодання?

Планував на цих вихідних повністю закінчити збір. Забирати рамки поза гніздом і скорочувати гнізда (1-2 рамки). В зв'язку з теплом відкладаю цю роботу на пізніше. Бджоли зараз розлізлись по всьому вулику, тому прийдеться кожну рамку змітати. А це зайва робота. 

Почекаю ще...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ромео сказал:

Планував на цих вихідних повністю закінчити збір. Забирати рамки поза гніздом і скорочувати гнізда (1-2 рамки). В зв'язку з теплом відкладаю цю роботу на пізніше. Бджоли зараз розлізлись по всьому вулику, тому прийдеться кожну рамку змітати. А це зайва робота. 

Почекаю ще...

Я забирав і нічого такого критичного. Маломедки поставив у корпуса на пасіці, останні роки жодного разу не бомбили жодних відводків на пасіці.

У мене немає сильно великого вибору, так часу обмаль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Inna сказал:

Я у баків повикидала по 2 рамки засіву і личинок, вони знову за своє.Матки ф1, 2019 року.Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.Я такі фокуси о такій порі мягко кажучи не люблю.

у меня и карника тоже начала виращевать разплод не тока БК! етож не еденичние семьи! теплая погода и взяток з сверипи зделали свое дело

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, КАЕ сказал:

Инна, можно ошибиться в ожидаемых результатах.. Сейчас тепло, есть такая вероятность что и Карника тоже засеет. А тем более сейчас если Баки насколько чувствительны они и там начнут кормить матку) (или она наотрез отказываться будет из чужих рук? ) и в результате тот же расплод. Так придётся по всей пасеке головы откручивать (тогда точно расплода не будет). Пчелы сами разберутьсякогда сеять, а когда его уничтожить Как говорят семь раз отмерь, один отрежь 

сеет и карника и виращевает тоже

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Шульц сказал:

Простіше сітку в дно, У мене 3 десятки ф1 цього року, решта ф1 минулорічні розплоду нема:dntknw:. Дно сітка 100%

у меня на дне сетка тоже сеют и виращевают разплод тепло и хороший принос пильци делает свое дело даже на дне сетке

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Inna сказал:

Я у баків повикидала по 2 рамки засіву і личинок, вони знову за своє.Матки ф1, 2019 року.Завтра гляну, якщо знов засіяли-голову с плєч і об*єдную з карніками.Я такі фокуси о такій порі мягко кажучи не люблю.

Яка кількість рамок бджоли? Я зформував ще в серпні і не лажу до них(якщо набрали мінімально достатню силу). На крайній випадок краще вже подаруйте комусь не грішіть на свято. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, КАЕ сказал:

Однако современные, раз полосками пользуются. Я так думаю, что они в первую очередь пожалели бы денег на полоски чем дёшево пролить из пластиковой бутылки по улочкам. Ну и совсем непонятно когда у этих стариков семьи сильные, мед носят и хорошо зииуют. 

Вот как раз денег у них хватает, здоровья нет! Поэтому полоски просто кидают на рамки и дело с концом. С бипином гораздо сложнее, сами знаете. С чего вы взяли. что семьи у них сильные? Вот как раз по нескольку семей слетают каждый год. Каждый год они рои ловят, видно друг у друга. Полоски не вчера появились, поэтому и современные. Да и дети с внуками могут подсказать. 

 

18 часов назад, КАЕ сказал:

От уже эти старики. Только мешают везде. :umora:Да и меда можно было бы взять больше если.быне их пчелы. Везде под ногами путаются.

И по мёду они мне совсем не мешают, потому что я мёдом не торгую. Лишний мёд раздаю. Поэтому мало мёда мне не бывает. Да и не старость здесь главное, а здоровье. Так что под ногами не путаются, не мешают и  мёд у меня не забирают. Только подозреваю. что клеща мне подкидывают. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене на пасіці в основному залишки виходячого розплоду ,є сімї зовсім без розплоду.Мабуть дякуючи тому, що рамки з розплодом 2 тижні тому були переставлені на край гніздаАле одна матка ще строчить,але я її розумію ,так як почала сіяти  на початку вересня і інстинкт самозбереження не дає  зупинитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Wladimir_K сказав:

Маломедки поставив у корпуса на пасіці, останні роки жодного разу не бомбили жодних відводків на пасіці.

У мене немає сильно великого вибору, так часу обмаль.

Одного разу повівшись на рекламу в ютубі, поставив у метрах 20 від пасіки рамки в корпусах на осушку.потім виявив на дні по жмені мертвої бджоли, хоча на пасіці нападів не було, тому тепер тільки за заставну чи зверху корпусних. (Незважаючи на період, так гарантовано від сюрпризів).:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, wwlo сказав:

в мене на пасіці в основному залишки виходячого розплоду ,є сімї зовсім без розплоду.

Прогноз дає стійке потеплінні до+20. Щось трохи непевно, щоб не почали червити...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Складав сьогодні гнізда, розплід, як недивно є лише у карніки і у іошок. Хоча був впевнений, що карніка має раніше збиратись в  зиму.

Сім'ї в зиму йдуть сильніші ніж торік.

По силі сім'ї без записів можна визначити породу. Карпатка 5- 6 рам

Карніка 6-7, Баки 10. 

Неприємно здивували іо карніка і бакфаст. В обох наявний розплід і вони ослабли до 3-4 вуличок. Доведеться жертвувати відводками і об'єднати з іошками . Самі іошки не змогли наростити достатньої сили для зимівлі. 

Щось мене не радує собівартість майбутніх маток ф1 власного виробництва. 

Бджоли на повну катушку тягнуть пилок. Боюсь щоб розплід не зявився у всіх сімях.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні товариш розповів що у його родича із 18 сімей за кілька днів після похолодання злетіло 14 сімей . вот такі пироги. в сусідньому селі від мене 4+ км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, roman-1 сказал:

сьогодні товариш розповів що у його родича із 18 сімей за кілька днів після похолодання злетіло 14 сімей . вот такі пироги. в сусідньому селі від мене 4+ км.

Це закономірний процес. На цю дату досить тепло і таких сімей ще буде багато, в пасічників, які погано обробляю кліща.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, слава 1987 сказал:

Неприємно здивували іо карніка і бакфаст

Щось їм явно не вистачає, можливо осіменіння зроблено неякісно.Але чому тоді не йдуть на тиху заміну? Адже бджоли дефект матки відчувають і намагалися б її помінять. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, roman-1 сказал:

сьогодні товариш розповів що у його родича із 18 сімей за кілька днів після похолодання злетіло 14 сімей . вот такі пироги. в сусідньому селі від мене 4+ км.

То Ваш товариш пошкодував грошей на якісний препарат, от і має такий не втішний результат. З кліщем потрібно боротись системно, і обробляти якісними препаратами. Тоді таких проблем не виникатиме

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...