Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

Recommended Posts

1 час назад, Вадим Попов сказал:
2 часа назад, Женя Циба сказал:
Собі назбирають,в нашій справі головне не очковать.

Я ото думаю, скільки зможе середнячок принести меду з липового парку 1 Га, що за 50 метрів від дому?

У меня с парковой липы ничего. Привесы только с мелколистной липы.

• Like 1

1 година тому, FES сказав:

Сьогодні був свідком цікавої ситуації.Мітив маток після обліту, (раніше мітив через колбу)А останнім часом вирішив брати за грудку і мітити. Десь на  десятій матці беру її акуратно,помітив,кладу на сот,а вона (Ніби мертва стала:blink:)Все думаю капец, придушив,але полежала хвилини три та й прийшла до тями.

Неодноразово тут на форумі бджолярі описували ситуацію один в один - матка прикидається мертвою...., або тимчасово її кондрашка хапає...:umora:

• Like 3
  • Haha 1

1 година тому, FES сказав:

Сьогодні був свідком цікавої ситуації.Мітив маток після обліту, (раніше мітив через колбу)А останнім часом вирішив брати за грудку і мітити. Десь на  десятій матці беру її акуратно,помітив,кладу на сот,а вона (Ніби мертва стала:blink:)Все думаю капец, придушив,але полежала хвилини три та й прийшла до тями.

Чим мітили ? Торік таке теж спостерігав. Теж мічу беручи за грудку. Після мітки матка ніби завмерла, теж думав задавав. Положив на рамку вона и почала помалу чіплятися лапками за суш. Теж брав її на контроль. Працює  та підморгує свею червоненькою міткою. Мітив лаком для нігтів, мітка  не згризена, тримається добре.:IMHO: Може це реакція на випаровування з лаку.

9 часов назад, Вадим Попов сказал:

Я ото думаю, скільки зможе середнячок принести меду з липового парку 1 Га, що за 50 метрів від дому?

Все залежить від кількості бджолосімей в окрузі  до 7 км, що будуть летіти на ту липу, та від погоди

• Like 2

Все залежить від кількості бджолосімей в окрузі  до 7 км, що будуть летіти на ту липу, та від погоди
Та крім цього парку ще десь кілометрів з 15 посадок щільних липових є в окрузі, а в радіусі льоту сімей з 50 всього.
  • Like 1

20 годин тому, Женя Циба сказав:

Собі назбирають,в нашій справі головне не очковать.

Нам також вистачить.Майже за 30 років пасічникування не пригадую  такого року, щоб бджоли не забезпечені кормом на зиму і не принесли 15 літрів з бджолосім'ї  мені...

• Like 4

Нам також вистачить.Майже за 30 років пасічникування не пригадую  такого року, щоб бджоли не забезпечені кормом на зиму і не принесли 15 літрів з бджолосім'ї  мені...
Я брав відводки на 7рам. Зараз 2 займають 12 рам і 1 - 13 рам.

Акация сыпиться, но дожди пошли в пользу травам и цветам. Липа пока наливается.

IMG_20190526_155133.jpg

IMG_20190526_095832~2.jpg

IMG_20190526_095720~2.jpg

IMG_20190524_194114.jpg

• Like 10

20 часов назад, ромео сказал:

В мене після обіду пішов нектар з акації. Поки що небагато, завтра, надіюсь, прорве...

Не прорвало...:(

Ні, щось кудись літають, якісь краплі носять... Але то не взяток рівня акації: коли пасіка гуде - за 100м чути; коли поставив вощину, а на завтра вона повна нектару; коли відводочок на три рамки залив три рамки нектаром...

І що найбільш сумно: в четвер розпустились перші китиці на дереві, а сьогодні вони вже пожовкли. ТРИ дні!!! :(

А я сьогодні (знову як дурачок) магазинів натикав... 

• Like 1
  • Sad 5

20 часов назад, FES сказал:

В мене таке ж саме було

3 минуты назад, ромео сказал:

що найбільш сумно: в четвер розпустились перші китиці на дереві, а сьогодні вони вже пожовкли. ТРИ дні!!! 

Така ж  історія. IMG_20190524_170222.thumb.jpg.f0c02e6cbe44e2712baabb75f8721b2e.jpg

• Like 1
  • Sad 6

20 часов назад, Женя Циба сказал:

Не знаю як у Вас,а у нас липа як підтримуючий взяток для бджіл ,як товарний мед, дуже рідко можна щось качнути.

Таке саме в мене - якщо ще йдуть дощі і є волога то вдається взяти липу з різнотрав’ям, а якщо сухо то липа тільки на розвиток. бо різнотрав’я в посуху надає нічого.

• Like 2

20 часов назад, igorstep сказал:

В мене найскоріша акація ось в такому стані

P90525-171851.jpg

В мене акація медує вже 4 дні, але яке було моє здивування сьогодні коли пішов глянути в якому стані 25 сотих моєї фацеліі і побачив що 17 га ріпака під самим селом жовтіє повним ходом. І 140 га ріпака в двох кілометрах від села теж.мабутьб ще медує  бо в повітрі гул у тому напрямку. Хоча ще у двох інших фірм ріпак вже від цвів.

• Like 5

В 25.05.2019 в 19:55, M_Oleksandr_V сказал:

Повний привід 4Х4 )))

А якщо вулики щей з бжолами , то й формала один.

49 хвилин тому, ромео сказав:

І що найбільш сумно: в четвер розпустились перші китиці на дереві, а сьогодні вони вже пожовкли. ТРИ дні!!!

Дійсно, цьогоріч акація якось дуже швидко "пошабашила", хоча й вологи достньо, і жари немає.

• Like 2
  • Sad 1

19 годин тому, bosik2017 сказав:

Після мітки матка ніби завмерла,

Зомліла  від страху. :IMHO::)

52 минуты назад, ромео сказал:

Ні, щось кудись літають, якісь краплі носять... Але то не взяток рівня акації: коли пасіка гуде - за 100м чути; коли поставив вощину, а на завтра вона повна нектару; коли відводочок на три рамки залив три рамки нектаром...

І що найбільш сумно: в четвер розпустились перші китиці на дереві, а сьогодні вони вже пожовкли. ТРИ дні!!! :(

Час назад ездил смотрел на акацию то думаю ещё день или два и все. Получится 5 - 7 дней. Но зато первый раз за 5 лет идёт нормальный взяток.

• Like 1

2 години тому, ромео сказав:

мені батько казали, що в наших краях акація цвіте 1 раз на 5 років так як має воно бути. В інші роки прольот

крайнього разу акація добре давала в минулому році

Edited by Олександр Коваль
  • Like 1

Доброго дня. Сьогодні вийшов рій , сів на ялиночка біля самої землі. Зняти тяжко, більшу половину зняв.6ae5b394febb478d07178b0060f2336b.jpgadc58bda1c3d546bb32d024630ff7a4b.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Сьогодні пересадив у корпус 10 рамок, зайняли повний корпус, в рамконоси на 6 рамок було тісно сиділи на вулиці і накришці в середині. Раді цікавості поставив вчора їм просто рамку з натягнутим дротом,вони вже відбудували 30%. З собою принесли майже 2 рамки меду))) .

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

• Like 14

Нарешті в нас сьогодні нормальна погода. Зранку рванув на пасіку - мед качати.

Тільки розчохлив медогонку - чую гуде.......

Один..., два..., три... стривай досить... чотири..., п'ять   -  5 роїв  протягом 40 хвилин.. Вже не знаю чи мед качати чи по драбину бігти:umora:

Але в мене матки всі на припоні, рої політали та й вернулись... крім одного... з молодими матками..

Шикарний рій... не мав часу ним займатись - пару раз по прискав, хай висить до завтра...

89eead8b096d.jpg

Встиг прокачати половину пасіки - майже по відру з вулика...Мед темнуватий.... Не рапс. Зацвіли перші дерева акації, масово піде днів через 4-5... Надіюсь роєва гарячка минеться...

fd8e41d7bca8.jpg

• Like 24
  • Thanks 3

На вагах - нуль. Є невеликий підтримуючий. Сім"ї увійшли в силу, та тільки нoсити немає чого. Через тиждень буду качати. 

Зробив першу прививку. 

• Like 8

не бакхваст, канєшно, но тоже нічо... рамка 300

5ceaf6bbde635_.thumb.JPG.0eb61e497c145b1c90035c4da8bad71c.JPG

• Like 25

В 21.05.2019 в 20:41, Triton сказал:

Откачали?

Ще ні ще лиш починають пичатати

Приїхала перша партія магазинів на відкачку

20190526_234338.jpg

• Like 10

1 час назад, Sanich сказал:

Зробив першу прививку. 

У мене від першої прививки вже печатний розплід є . Перша прививка була 25. 04.

• Like 4

11 часов назад, ромео сказал:

Как не странно, но у меня она(Акация) ещё цветёт, 2 неделя пошла. На КУ, привесы ещё идут.

• Like 4