Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

 в нас рапс обробили ще до цвітіння.звязався з фермером. то він пообіцяв обробляти па мірі необхідності щадящими для бджіл препаратами .Дай бог .щоби та необхідність не виникла.Буду йому прозвонювати.Також йому вказав.що обробку потрібно проводити вечером і вночі.Але толку мало з того рапсу.бо взятку немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, wwlo сказал:

 .Але толку мало з того рапсу.бо взятку немає.

Для Юга, это не взяток, не наше это. У меня он тоже уже цветёт, но 4 день ветрено, погода ясная и +23-25, откуда тому нектару взяться в такую погоду. Сейчас,  пчела  пасётся на орехе, пыльцу собирает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позвонили с вчерашнего хозяйства по поводу обработок. говорят что они всё делают по закону и не могут понять что мы от них хотим. пригласили пообщаться с начальством хозяйства и их юристами. искать все эти законы и нормативы в интернете нету времени.я сказал что через пару часов подеду и будим общаться. мне в одну сторону около 30 км да и ещё полностью нужно проехать город. вот так  4 день вместо работы на пасеке еду общаться с потравителями окружающей среды.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

. искать все эти законы и нормативы в интернете нету времени.я сказал что через пару часов подеду и будим общаться.

https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0001282-98

Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2. 001-98

Пункт 6.1.5. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, mits сказав:

Для Юга, это не взяток, не наше это. У меня он тоже уже цветёт, но 4 день ветрено, погода ясная и +23-25, откуда тому нектару взяться в такую погоду. Сейчас,  пчела  пасётся на орехе, пыльцу собирает.

mits ніхто не чекає бурного взятку.але хоча б 300-400 грам для того .щоби матки продовжували яйцекладку.бо яблуня цвіте.а дальше до акації провал

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, mits сказал:

Для Юга, это не взяток, не наше это. У меня он тоже уже цветёт, но 4 день ветрено, погода ясная и +23-25, откуда тому нектару взяться в такую погоду. Сейчас,  пчела  пасётся на орехе, пыльцу собирает.

Много литературы пишет,что температура 20-25 градусов оптимальная для выделения нектара рапсом.Единственное,что нужна влага,чтоб была.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

маю запитання:  коли акація в такому стані ,, то коли спрогнозувати цвітіння? фтоо вже яке вийшло.

IMG_20190429_121844.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Пасечник1984 сказал:

Много литературы пишет,что температура 20-25 градусов оптимальная для выделения нектара рапсом.Единственное,что нужна влага,чтоб была.

Но это только с 12-15. То есть 25% от возможного светового дня...Получается холостой ход (я о кочевке).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оглядини Ріпаку  сьогодні і завтра вечером брискають каліпсо після завтра виїзд

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в цьому сезоні не погано обновив гнізда на трьох соту рамку. Тримав спочатку після зими сім’ї щільно зажатими, а потім коли пішла молода бджола, і почали цвісти садки, розширяв вощиною. Сім’ї повідтягували і матки їх позасівали по 4-5 рамок. Тепер коли пізніше пороблю по відводку від кожної сім’ї то ще по половині гнізда обновлю. Головне щоб стояла погода, і був хоч не величкий взяток, то рамок натягнуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позвонив агроном в 18 :00 будуть кропити ріпак спитав чи не літае бджола ,як би всі так робили менше булоб проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олександр Буртовий сказал:

Позвонив агроном в 18 :00 будуть кропити ріпак спитав чи не літае бджола ,як би всі так робили менше булоб проблем.

Тут головне препарат , якщо нетоксисичний можна було и незвонить в 18:00 , а якщо :dntknw:

То толку від того двінка , якщо препарат нормальний то процент смерті бджіл буде мінімальний , тільки агресивність 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Христос воскрес. Сьогодні на пасіці висадив 10 глядичій. В загальному на пасіці маю 20 білих акцій які в 2018 цвіли. В цьому році висадив 5 рожевих акацій, 3 аморфи,10 кущів карагана, 10 глядичій, 20 шт.ісопу лікарського, 20 лаванд.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Понесли ріпаковий нектар... Вчора вночі перевіз, а після обіду зробив поверхневий огляд, гнізда спустив в перший корпус. З рамок тече, наче вода.  Деяка частина пасіки в ройовому. В мисках яйця і личинки день-два. Караул!!!!. Можливо взяток та часткове охолодження гнізда відіб"є їм охоту по квартирах   перебиватись:umora:. Ще й вощиною наділив.  В одній сім"ї десь поділась матка, судячи з ситуації, ще до переїздів.  Як раз  вийшла молода.  Поки залишу, а там буде видно. З цими втіканнями від агрономів, закладка маток пішла шкереберть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi:Такой холодной,  ветреной и, как результат, голодной для пчел весны я припомнить не могу.

Вторую неделю даём медовую сыту - перемыли весь прошлогодний забрус и в ход  уже пошел не проданный мед :hmm:

Сегодня заезжал пчеловод - он уже потерял половину большой пасеки от голода :dntknw::helpme:Не сумел вовремя перевезти с островов в поля -подкормки оказалось не достаточно и пчела посыпалась...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, kalina сказав:

Вторую неделю даём медовую сыту - перемыли весь прошлогодний забрус и в ход  уже пошел не проданный мед :hmm:

Дивно таке чути, незважаючи на холода, у вуликах є великі запаси свіжого меду з верби і садків,  перед Великоднем роздавав магазини, сьогодні глянув в кількох сім'ях - рамки вже залиті, залишилося запечатати.  За кілька днів зацвіте ріпак. Сьогодні  нарешті без дощу, потепліло,  перша частина пакетів поїхали до нового господаря, завтра продовжимо...  Деякі сім'ї потрібно терміново розширювати, повиходила молода бджола, за заставною повно бджоли...

IMG_20190501_111340.thumb.jpg.bc256027cb1c5a33d74238a8ee210a6f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене продовжується "зачистка". Навіть по двох нельотних днях. Це сьогодні зранку витягли

5cc9db0fa532c_.thumb.JPG.aee439071a4846ba5319aff0be382ed1.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, ромео сказал:

А в мене продовжується "зачистка". Навіть по двох нельотних днях. Це сьогодні зранку витягли

 

Принимайте и нас в свою кагорту постраждавших :(

Видос и фото послезавтра .

в прошлом году 2 мая лягла лётная 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Дивно таке чути, незважаючи на холода, у вуликах є великі запаси свіжого меду з верби і садків,  

 

Нам тут  не сколько холода навредили, сколько сильные ветра. По крайней мере, у меня так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Дивно таке чути, незважаючи на холода, у вуликах є великі запаси свіжого меду з верби і садків, 

Пусто, як в барабані. Тільки в двох сім"ях  залишки минулорічного меду. Вся пасіка, розплід, перемішаний з пергою. В декількох максимум по рамці меду, в інших запасів практично нема. Сьогодні пішов нектар з ріпаку.  Розмовляв з колегою. Він від нашої потрави втік десь на інший ріпак. Казав, за три -чотири дні контрольний +5кг.  Через пару днів буду роздавати вощину, то й гляну. що там і як. Минулого року ріпак зацвів на "суху". Вода в каналах пізно з"явилась.  

Зараз вода вже є. При поливі добре виділяє. Не знаю, тільки, чи будуть поливати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, mits сказав:

Нам тут  не сколько холода навредили, сколько сильные ветра. По крайней мере, у меня так.

У нас теж вітри немаленькі були, 8-10 м/с, а пориви до 20 м/с, але на розвиток і медозбір це сильно невплинуло, можливо через те, що пасіка в саду, верби теж біля самої пасіки, далеко літати непотрібно...Недавно ще й заморозки  вдарили, якраз на цвіт абрикосів, думав абрикосів небуде, але бачу що зав'язі є дуже багато. Вишні через холод ,вітер і дощі достроково відцвіли, цвіт осипався, груші так само,  зате яблуні всі білі від цвіту. Ріпак вже жовтіє, за кілька днів почне цвісти, з понеділка обіцяють обробку від шкідників

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Володимир Джос сказав:

Через пару днів буду роздавати вощину, то й гляну. що там і як.

Мої вже відбудували по 2 рамки вощини, вже й матка їх засіяла,  сьогодні і вчора  сильніші отримали ще по кілька рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Дивно таке чути, незважаючи на холода, у вуликах є великі запаси свіжого меду з верби і садків, 

Ми здивовані ще більше, адже після зими кормів було занадто, але в березні потепліло і сім і  стримко почали розвиватись. Розплоду нагнали по 7-8 рамок. Похолодання розтягнуло цвітіння  верб і садків, а той мед, що бджоли принесли в надставки за два останні тижня розтанув. В мене бджола не посипалась, але цьогорічна сітуація здивувала багатьох досвічених бджолярів в містечку. А я переконалася, що ота медова рамка, що здаеться лишня, може на весні бути  вкрай необхідною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, davolodya сказав:

Мої вже відбудували по 2 рамки вощини, вже й матка їх засіяла,

Першу партію вощини також відбудували, і засіяли. За винятком кількох найслабших минулорічних відводків. В них зараз розплоду всього на 5-6 рамках.  Вже коли молоді вийде більше, може трохи розгоняться, тим більш взяток пішов. Головне, щоб ніхто свиню з потравами знову не підсунув. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За три дні було багато дощів, земля дуже мокра. Сьогодні сонячно - цвіте рапс. Бджоли гарно літають. Поставив корпуса на осушку біля вуликів (вирізав кристалізований мед з рамок) - то не дуже ними і цікавляться.

Єдине що мене тривожить - на полі не має слідів від трактора - значить ще поки що не кропили, а жук на квітках я бачив. Надіюсь на те що поле поруч з будинками і сильно ядрьоним не будуть кропити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...