Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, ss77 сказав:

Люди вже гойдають! А у мене бджоли все з" їдають на розвиток, навіть торішній мед. Хоча добре розвивається тільки одна сім'я, інші відстають. А цвіте вже вишня і яблуня.

Ще невідкачую, тільки сподіваюся, що після Великодня вдасться це зробити:).  Така картина у мене другу весну підряд,  після того , як завів карніку... З місцевою в цей час  завжди мав повно розплоду і підготовку до роїння, раніше перший раз відкачував мед  нераніше червня, а на 1 травня зазвичай вже рої літали...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посіяв насіння дерева павлонії, буду вже пересаджувати в окремі горшочки. На наступний рік висаджу на пасіці.171bdd79df4933f1a987c50843a73e50.jpg

 

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні, розвангуйте, що це може бути - той самий токсикоз чи робота наших славних аграріїв?

Частина бджіл одна за одною вибігають з льотка і падають на землю, частину виносять ще живих або мертвих з висолопленими язиками. Якихось пилкових зерен в кишечнику не спостерігав, від кліща весною не обробляли. І така картина майже в всіх сім'ях по точку

Особисто на наших місцевих зуб точити якось рука не піднімається, бо посіяли з однієї сторони ріпак, а з іншої соняшник сьогодні, проте істину встановити важливо, щоб знати яким шляхом проблему вирішити

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Шановні, розвангуйте, що це може бути - той самий токсикоз чи робота наших славних аграріїв?

Це не токсикоз точно,схоже на потрави. Ріпак ще не обробляли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Женя Циба сказав:

Це не токсикоз точно,схоже на потрави. Ріпак ще не обробляли?

можливо й обробляли вночі - до поля 1 км. Але що їм робити на тому полі, якщо там нічого не цвіте

якщо не токсикоз, то не буду особливо й заморочуватися, посипалось відносно небагато і молода бджола на підході

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Олександр Коваль сказав:

Шановні, розвангуйте, що це може бути - той самий токсикоз чи робота наших славних аграріїв?

Такі симптоми також з'являються при хронічному вірусному паралічі (Chronic Bee Paralitic Virus). Хвороба майже не вивчена. Нам може задаватись, що хімічне отруєння, а насправді ні. Проявляється будь-коли, особливо при несприятливій для бджіл погоді. Деякі сім'ї (сильні, активні) можуть одужати, деякі ні. Заміна матки не гарантує одужання. Останніми роками хвороба значно поширилась. Цей вірус не асоціюється з вароа. Є припущення, що у "переповнених" вуликах у бджіл більше шансів захворіти, оскільки через тисняву пошкоджується екзоскелет, руйнуються волоски, і вірус проникає в середину (ось і скорочуйте після цього гнізда потісніше :dntknw:). Трутні хворіють, матки - ні. Також напади, бджоли-злодійки роблять свій вклад. Детально тут:  http://dargbees.org.uk/page28.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Олександр Коваль сказав:

Особисто на наших місцевих зуб точити якось рука не піднімається, бо посіяли з однієї сторони ріпак, а з іншої соняшник сьогодні, проте істину встановити важливо, щоб знати яким шляхом проблему вирішити

А сади у Вас ще нецвітуть? Може якийсь мудрегель садок оприскав?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, davolodya сказав:

А сади у Вас ще нецвітуть? Може якийсь мудрегель садок оприскав?

немає в нас великих садових насаджень, в рідному селі дружини - так, там до сотні гектарів, може й більше. Була думка ставити там вулики, бо значні масиви акації біля річки і величезне поле ріпака, але через близкість садків в останній момент відмовився. З вірусним паралічем теорія цікава :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Arius сказав:

Такі симптоми також з'являються при хронічному вірусному паралічі (Chronic Bee Paralitic Virus). Хвороба майже не вивчена. Нам може задаватись, що хімічне отруєння, а насправді ні. Проявляється будь-коли, особливо при несприятливій для бджіл погоді. Деякі сім'ї (сильні, активні) можуть одужати, деякі ні. Заміна матки не гарантує одужання. Останніми роками хвороба значно поширилась. Цей вірус не асоціюється з вароа. Є припущення, що у "переповнених" вуликах у бджіл більше шансів захворіти, оскільки через тисняву пошкоджується екзоскелет, руйнуються волоски, і вірус проникає в середину (ось і скорочуйте після цього гнізда потісніше :dntknw:). Трутні хворіють, матки - ні. Також напади, бджоли-злодійки роблять свій вклад. Детально тут:  http://dargbees.org.uk/page28.html

:blink:

Схоже, але швидше всього не то. "Танців святого Вітта" в моєму випадку небуло, бджіла не труситься як на відео, а підбирає під себе черево і так ходить, тікає з вулика або бігає по прильотці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Олександр Коваль сказав:

немає в нас великих садових насаджень

Для потрави непотрібно великих масивів, навіть кілька оприсканих дерев можуть наробити шкоди. Поцікавтеся в селі, може вже хто шкідників в садку нагодував, може хто й проговориться...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

началось

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Олександр Коваль сказал:

З вірусним паралічем теорія цікава

Не воно,всього бистріше якийсь кулібін вдома дерева кропив,або буряни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі ті рамки которі поставив вчора на відтяжку, сьогодні вже відтягнуті. Давав по дві рамки. Хочу по максимуму натягнути в цьому році рамок, бо маю постійний дефіцит рамок. Погода хороша, медок з садків підносять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Всі ті рамки которі поставив вчора на відтяжку, сьогодні вже відтягнуті. Давав по дві рамки. Хочу по максимуму натягнути в цьому році рамок, бо маю постійний дефіцит рамок. Погода хороша, медок з садків підносять

Що у вас зараз цвіте?

В нас ще тільки абрикос, і вишні з сливами починають.

Чого питаю - в неділю почав дивитись пасіку, і бачу де сильні сімї, то меду гарно підїли, особливо бакфаст. А в мене як на зло майже не залишилось нормальних медових рамок на 300. А натомість маю купа меду в магазинних рамках. Найпростіше було б  дати магазини з 4 рамки з медом і 6 суші. Але я в житті так рано магазини не ставив. Оце сиджу мучусь:hmm: 

Думав ще варіант відділити той магазин двп або плівкою, так щоб бджоли мали доступ до корму, не хочеться переохолоджувати гніздо, а через тиждень вже поставити нормально той магазин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що у вас зараз цвіте?
В нас ще тільки абрикос, і вишні з сливами починають.
Чого питаю - в неділю почав дивитись пасіку, і бачу де сильні сімї, то меду гарно підїли, особливо бакфаст. А в мене як на зло майже не залишилось нормальних медових рамок на 300. А натомість маю купа меду в магазинних рамках. Найпростіше було б  дати магазини з 4 рамки з медом і 6 суші. Але я в житті так рано магазини не ставив. Оце сиджу мучусь:hmm: 
Думав ще варіант відділити той магазин двп або плівкою, так щоб бджоли мали доступ до корму, не хочеться переохолоджувати гніздо, а через тиждень вже поставити нормально той магазин.
Поставить через плівку із загнутим уголком

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Sesk сказал:

Поставить через плівку із загнутим уголком

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

Ото таке і в мою дурну голову приходить, а потім просто забрати плівку і все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Укроп сказал:

Давав по дві рамки

Дякую за пораду. Беру на озброєння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, MaXUA123 сказал:

Що у вас зараз цвіте?

В нас ще тільки абрикос, і вишні з сливами починають.

Чого питаю - в неділю почав дивитись пасіку, і бачу де сильні сімї, то меду гарно підїли, особливо бакфаст. А в мене як на зло майже не залишилось нормальних медових рамок на 300. А натомість маю купа меду в магазинних рамках. Найпростіше було б  дати магазини з 4 рамки з медом і 6 суші. Але я в житті так рано магазини не ставив. Оце сиджу мучусь:hmm: 

Думав ще варіант відділити той магазин двп або плівкою, так щоб бджоли мали доступ до корму, не хочеться переохолоджувати гніздо, а через тиждень вже поставити нормально той магазин.

Цвіте кульбаба, вишня, сливи, і алича. Абрикос оцвівся вже, цвів коли було холодно. Приблизно з першого травня почне цвісти ріпак, який від мене знаходиться за 500 метрів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Второй день, погода радует. Наконец то началось тепло. В природе цветёт вишня, слива,  на подходе черноклён (уже выбросил пучки цветов) груша, яблоня.. Девки получили по 3-4 рамки суши, некоторые и 1-2 рамки вощины. Такое развитие, мне уже нравится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, MaXUA123 сказав:

Що у вас зараз цвіте?

В нас ще тільки абрикос, і вишні з сливами починають.

Чого питаю - в неділю почав дивитись пасіку, і бачу де сильні сімї, то меду гарно підїли, особливо бакфаст. А в мене як на зло майже не залишилось нормальних медових рамок на 300. А натомість маю купа меду в магазинних рамках. Найпростіше було б  дати магазини з 4 рамки з медом і 6 суші. Але я в житті так рано магазини не ставив. Оце сиджу мучусь:hmm: 

Думав ще варіант відділити той магазин двп або плівкою, так щоб бджоли мали доступ до корму, не хочеться переохолоджувати гніздо, а через тиждень вже поставити нормально той магазин.

Розпечатайте рамки, збризніть з росинки і під 300 корпус. 

+ поповнення кормів, стимуляція (хоча вже запізно, адже в природі пішов гарний підтримуючий взяток), звільнення рамок від минулорічного меду.

- дещо "затопчуть" світлі рамки,  заб'ють пергою (якщо вона Вам в 145 рамці не потрібна).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Синячок вже цвіте!

IMG_5809.JPG

IMG_5808.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

Синячок вже цвіте!

У нас ще й кульбаби ніде нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Женя Циба сказав:

Не воно,всього бистріше якийсь кулібін вдома дерева кропив,або буряни.

Вірус я б не скидав з рахунку. Він є в усіх сім'ях. Холодна весна могла спровокувати. Як ми бачимо в цій темі, багато хто спостерігає такий дивний відхід бджіл. Все, в тому числі якісь отруєння, могло накластись одне на одне. В принципі вірус не смертельний і більшість сімей його долає без значних втрат. Якщо є такі бджоли, як сонні мухи, сидять нерухомо на прильотці чи зверху рамок - то це теж воно. У себе спостерігав в кількох сім'ях небагато підмору. Сім'ї не сильні, нижні льотки закриті, тому підмор був у вуликах. Зараз здається все налагоджується. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Укроп сказал:

Цвіте кульбаба, вишня, сливи, і алича. Абрикос оцвівся вже, цвів коли було холодно. Приблизно з першого травня почне цвісти ріпак, який від мене знаходиться за 500 метрів

Майже як у нас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, konoval_am сказал:

Розпечатайте рамки, збризніть з росинки і під 300 корпус. 

+ поповнення кормів, стимуляція (хоча вже запізно, адже в природі пішов гарний підтримуючий взяток), звільнення рамок від минулорічного меду.

- дещо "затопчуть" світлі рамки,  заб'ють пергою (якщо вона Вам в 145 рамці не потрібна).

Антон, чомусь я про це й не подумав. Дякую за підказку. Завтра потренуюсь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...