Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

14 хвилини тому, Віктор60 сказав:

Або  приступ радикуліту, вправити міжхребцевий диск і біль пройде за 5-10 хвилин...

Радикуліт - це хвороба, яка була відома лише лікарям з колишнього СРСР і з республік соцтабору:ole_ole:. Вправити диск теж треба вміти, і не кожному "коновалу", чи то пак костоправу, можна довірити своє дорогоцінне. Я з наслідками необачного підняття двох десятків мішків з гіпсом (всього по 25-30 кг) з багажника власної машини, борюся вже шостий рік. Ріст 181, вага 98 кг. Ніби не хлюпік, але...:dntknw:

P-S- Прошу тапками не кидати: мішки витягував по-одному, за три ходки, на другій хапануло, після третьої зліг на лікарняний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В обл лікарні є лікар- вертебролог,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Bee-beep сказал:

Попросила сусіда... от вже дохля:umora: в нього шось як хрусьнуло в спині:umora: 

Ви мені нагадали один випадок у селі.

Коротше, возили в нас, давно вже, вино в обмін на картоплю. Вино в бочці (яка ємність не знаю). Щоб не возити бочку, бізнесмени зняли її і поставили на зберігання в одній родині.

Але та бочечка трохи заважала господині і захотіла вона її пересунути. Самій не вдалося. Гукнула сусіда. Той, вільний від домашніх турбот, "любитель костра и солнца", завжди готовий допомогти. 

Прийшов, пробував-пробував - не виходить. Каже: "треба відлити, щоб легша була". Але, так як горловина вузенька, вирішили цідити по шоферськи - через шлангу...

Принесли шланг. Він опустив один кінець у бочку, до другого зі знанням справи присмоктався, "як вужик". Цмокав, тягнув кілька хвилин, а тоді покинув той шланг, та й направився додому. На запитання "ти куди, а бочка?" відповів "А вона мені нах** треба, я тобі шо Шварценеггер". Та й пішов, напившись досхочу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ss77 сказал:
В 04.06.2019 в 16:18, Надія сказал:

У нас вже тиждень голодуха. Купили цукру і по півлітра сиропу для стимуляції  маток

Может не надо было качать рапс и аккацию. Оставить на развитие. Я вот жду липу, с акации нанесли очень мало.

Так я и не качала. Как то уже недавно писала, что качать не буду. У меня вся пасека пакетная, а хвосты много не принесут + молодые матки расплод строчат как с пулемета. Так весь весенний мед и уходит. Если нет взятка, матки замедляют яйцекладку. Вот тут в помощь и сиропчик идет. А про липу - не всем такое счастье. У нас ее почти нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Роблять справу....

Video_20190605184353249_by_videoshow_s01.mp4

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, danev сказав:

Ой, боюся, у Вашого сусіда можуть бути великі неприємності. З Вашого веселого опису підозрюю, в нього може бути пояснична кила (грыжа російською), дууууже неприємна штука. При такому діагнозі йому мед треба буде брати у Вас у майонезних баночках, а не в трьохлітровках: просто він її не підніме! :(Дай Боже, щоб я помилився і сусіда обійшло це лихо стороною!

Думаю, що все минолось, бо  бачила з вікна дригав ніжками на спорт площадці і підтягувався на турніку, як завжди.;)   Боліло б, не пішов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що все минолось, бо  бачила з вікна дригав ніжками на спорт площадці і підтягувався на турніку, як завжди.[emoji6]   Боліло б, не пішов.
В нього просто солі в суставах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.06.2019 в 20:52, Cfif сказав:

И у меня так. Луга гудут от пчёл. пчела будто бы работает. в ульях рамки торохтят.. хоть корми. Да и цветущих растений хватает.

У меня плюс ко всему на лесном точке нет подсолнечника. От слова совсем. одна кукуруза везде. ездил нашел пшеницу и сою. подсолнечника нет - аж не верится. аномалия просто.... Теперь не знаю радоваться (мёд будет цветочный) или беспокоится.. ( а будет ли мёд??)

на другом, степном, -есть подсолнечник, но в два раза меньше чем обычно.

Дивилась сьогодні своїх, грузила вощиною. То ще не торохтят рамки, по 2 повномедних є.. але  не знаю, на скільки їх вистачить.
У мене  така ситуація зі взятком завжди. Що можу сказати, як не буде пекла, то сім*ї до середини липня по 1 магазину принесуть і то буде все з медом в сезоні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ss77 сказал:

Может не надо было качать рапс и аккацию. Оставить на развитие. Я вот жду липу, с акации нанесли очень мало.

Та що її чекати? Вона вже повним ходом цвіте у нас!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Надія сказав:

Так я и не качала. Как то уже недавно писала, что качать не буду. У меня вся пасека пакетная, а хвосты много не принесут + молодые матки расплод строчат как с пулемета. Так весь весенний мед и уходит. Если нет взятка, матки замедляют яйцекладку. Вот тут в помощь и сиропчик идет. А про липу - не всем такое счастье. У нас ее почти нет.

Надія, липа це така дотерея. В 2017 році не виділяла, 2018 виділяла.. а зараз +32 , цвіту повно, але дуже сумніваюсь, що при таких Цельсіях буде якийсь толк.

Бджола працює до 12:00, тягне пилок з суріпки чи як вона. А судячи по тому, як сім*ї дружно ввечері  починають шліфувати літки... а це ознака *бєздєлія* типова. Поставила вощину, але при таких йорзаннях моськами, вони її погризуть.

  Розумію, що взяток з липи ми пролітаєм. І мабуть з завтра піде цукор і в сім*ї, для стимуляції маток. Бо всі матки молоді, 2019 року і не має бажання, щоб сім*ї просіли. Нуки  на підгодовці .. то матки там строчать, як німі. 

2 хвилини тому, Pchelnik 2 сказав:

Та що її чекати? Вона вже повним ходом цвіте у нас!

І що несуть?? Я би сказала, що ні. Бо коли іде взяток, пасіка гудить вечорами і стає духмяна від аромату нектару.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І що несуть?? Я би сказала, що ні. Бо коли іде взяток, пасіка гудить вечорами і стає духмяна від аромату нектару.
А в нас більше +28 не підіймається, парить і щодня підливає дощику. Надіюсь на липу, бо соняху поряд немає, а везти кудись немає змоги.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Вадим Попов сказав:
6 хвилин тому, Bee-beep сказав:
І що несуть?? Я би сказала, що ні. Бо коли іде взяток, пасіка гудить вечорами і стає духмяна від аромату нектару.

А в нас більше +28 не підіймається, парить і щодня підливає дощику. Надіюсь на липу, бо соняху поряд немає, а везти кудись немає змоги.

Можете представить, яка мене давить жаба... у нас тої липи...мммммммммммм... а яка вона в цьому році чудова, як ніколи. І на тобі.. таке пекло.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можете представить, яка мене давить жаба... у нас тої липи...мммммммммммм... а яка вона в цьому році чудова, як ніколи. І на тобі.. таке пекло.
 
У мене парк 1га під боком. При чому липа не тільки паркова, а в різнобій - всяка + посадок липових валом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня дошло дело и до осмотра основных семей 

последний раз 5 мая смотрел и перед акацией кинул по 4 корпусу без осмотра 

Всё пущено на самотёк ,даже РР не поставил 

Расплодные рамы есть во всех четырёх корпусах 

Вот уж сегодня натасовался рамок ,

в трёх семьях так и не удалось отыскать маток

Трусил всю пчелу в два корпуса ,  потом РР и медовые корпуса 

 

002 (640x480).jpg

003 (640x480).jpg

004 (640x480).jpg

005 (640x480).jpg

Вощина отстроенная в апреле , уже два поколения коконы оставили 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня дошло дело и до осмотра основных семей 
последний раз 5 мая смотрел и перед акацией кинул по 4 корпусу без осмотра 
Всё пущено на самотёк ,даже РР не поставил 
Расплодные рамы есть во всех четырёх корпусах 
Вот уж сегодня натасовался рамок ,
в трёх семьях так и не удалось отыскать маток
Трусил всю пчелу в два корпуса ,  потом РР и медовые корпуса 
 
5cf80caac99f2_002(640x480).jpg.db1db685612b9347c96195d67ca65949.jpg
5cf80cd4030f3_003(640x480).jpg.c1beee74c81c307c269f783982f5b71b.jpg
5cf80cf318c09_004(640x480).jpg.9c5af733ccaa36cefaebba7f292cb030.jpg
5cf80d0be399c_005(640x480).jpg.490a3b4659ae40e62be9dc22805dec70.jpg
Вощина отстроенная в апреле , уже два поколения коконы оставили 
Треба переходити на магазинне бджільництво, гарні магазинні рамки запечатані)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, Вадим Попов сказав:
58 хвилин тому, Мико сказав:
Сегодня дошло дело и до осмотра основных семей 
последний раз 5 мая смотрел и перед акацией кинул по 4 корпусу без осмотра 
Всё пущено на самотёк ,даже РР не поставил 
Расплодные рамы есть во всех четырёх корпусах 
Вот уж сегодня натасовался рамок ,
в трёх семьях так и не удалось отыскать маток
Трусил всю пчелу в два корпуса ,  потом РР и медовые корпуса 
 

Треба переходити на магазинне бджільництво, гарні магазинні рамки запечатані)

ізолюйте або зробіть відводок з маткою і у вас будуть такі ж самі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ізолюйте або зробіть відводок з маткою і у вас будуть такі ж самі
За скільки днів до взятку мені треба таке зробити, щоб взяти максимум меду?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Віктор60 сказал:

Прилад перевіряють і калібрують на заводі, покази точні.Якщо є сумніви,то візьмуть трохи меду занесуть в лабораторії сес,щоб зробити аналіз меду на водність і переконаєтесь,що прилад точний (я так робив). Півлітра меду не велика ціна щоб душа була спокійною...

Колега Крук говорить, шо прилад перед використанням потрібно калібрувати та і в комплекті до приладу є маленька викрутка-то як правильно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Вадим Попов сказав:
6 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:
ізолюйте або зробіть відводок з маткою і у вас будуть такі ж самі

За скільки днів до взятку мені треба таке зробити, щоб взяти максимум меду?

цього року ми робили так, коли взяток вже почався. Виходу не було, бо з розплодом був вже перебор

Проте є один недолік - немає гарантії, що бджоли зможуть вивести матку в основній сім'ї і вона зможе облітатися. Десь в 30% таких сімей слідів розплоду я так і не знайшов

В наступному році спробуємо ізолятор

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цього року ми робили так, коли взяток вже почався. Виходу не було, бо з розплодом був вже перебор

Проте є один недолік - немає гарантії, що бджоли зможуть вивести матку в основній сім'ї і вона зможе облітатися. Десь в 30% таких сімей слідів розплоду я так і не знайшов

В наступному році спробуємо ізолятор

Якщо, наприклад, липа в мене буде через 9-10 днів, то мені вже потрібно зробити відводок? Тоді через 10 днів в сім'ї вже не буде відкритого розплоду і більшість бджоли зможе прийняти участь в медозборі, так? А матка виведеться на 7-й день медозбору і почне сіяти приблизно через 9-10 днів, тобто на 26-27 день після того, як зроблю відводок і бджоли принесуть меду.

Я правильно порахував? Якщо ні - поправте.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Bee-beep сказал:

у нас тої липи...мммммммммммм... а яка вона в цьому році чудова, як ніколи. І на тобі.. таке пекло.

Если липа по ярах -жара не помеха.  Просто пчела будет работать утром до пекла и вечером -после. бывает даже в полнолунее отдельные вылетают. Липа больше боится резкой перемены погоды, например жара, жара и тут бац дождь и прохлада. кажется как раз сейчас должен пойти взяток. но на этом по факту - всё.

Но если липа только в лесозащитных посадках - тут жара и суховей -смерть для взятка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Вадим Попов сказал:

Якщо, наприклад, липа в мене буде через 9-10 днів, то мені вже потрібно зробити відводок? Тоді через 10 днів в сім'ї вже не буде відкритого розплоду і більшість бджоли зможе прийняти участь в медозборі, так? А матка виведеться на 7-й день медозбору і почне сіяти приблизно через 9-10 днів, тобто на 26-27 день після того, як зроблю відводок і бджоли принесуть меду.

Я правильно порахував? Якщо ні - поправте

 

Ви порахували з повним циклом розвитку матки - 16 днів від відкладання яйця до виходу матки. Але у безматочній сім`ї бджоли закладають маточники на 1-3 денних личинках, т.т. матка може вийти  на 10-11 день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви порахували з повним циклом розвитку матки - 16 днів від відкладання яйця до виходу матки. Але у безматочній сім`ї бджоли закладають маточники на 1-3 денних личинках, т.т. матка може вийти  на 10-11 день.
А якщо ці маточники зривати і залишити лише ті, які запечатають останніми, тобто ті, що на яйцях? Мене так вчили вибраковувати маточники.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Вадим Попов сказал:

якщо ці маточники зривати і залишити лише ті, які запечатають останніми, тобто ті, що на яйцях? Мене так вчили вибраковувати маточники.

Вам же матка потрібна швидче. Тому зриваєте перші  маленькі (на 2-3 денних личинках), а більші гарні залишаєте. Це ще +2 дні. Але все ж не 16. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Pchelnik 2 сказал:

Та що її чекати? Вона вже повним ходом цвіте у нас!

У вас цвіте, а у нас тільки окремі квіточки розпускаються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...