Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

4 часа назад, Мико сказал:

На пасеке стоит устойчивый запах мышиного помёта 

 

 

Не можу зрозуміти, чого   у вас на два тижні бистріше чим у нас?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бджоли підкидають нові фокуси.

Одна сім'я надумала роїтись. Матку забрав. Залишив одного зрілого маточника. Сьогодні пішов перевірити чи вийшла матка. Дістаю одразу рамку із маточником. Дивлюсь - розгризений збоку. Що за діла? Матки - точно нема. Рій не виходив. Думаю: Отже десь був ще один маточник, з якого вийшла матка. Став переглядати інші рамки. Маточника зрілого нема (і це 100%). А вони потягли на інших рамках маточники. Всі відкриті. От як це пояснити? :dntknw: чому вони грохнули матку у маточнику?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ромео сказал:

бджоли підкидають нові фокуси.

Одна сім'я надумала роїтись. Матку забрав. Залишив одного зрілого маточника. Сьогодні пішов перевірити чи вийшла матка. Дістаю одразу рамку із маточником. Дивлюсь - розгризений збоку. Що за діла? Матки - точно нема. Рій не виходив. Думаю: Отже десь був ще один маточник, з якого вийшла матка. Став переглядати інші рамки. Маточника зрілого нема (і це 100%). А вони потягли на інших рамках маточники. Всі відкриті. От як це пояснити? :dntknw: чому вони грохнули матку у маточнику?:hmm:

У мене в цьому році вийшло багато роїв, з сімей з яких зробив відводки по 6 рамок росплоду і дав маточника. Маток з цих маточників теж частково грохнули  і вже полетіли на свіщових. І саме головне, що рої виходили, але с пасіки не летіли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Пчеломучитель_ua сказал:

і дав маточника. Маток з цих маточників теж частково грохнули 

так у мене це ж їх власний маточник:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

так у мене це ж їх власний маточник:dntknw:

Можливо пошкодили.
У мене в цоьму році дуже багато казусів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, ромео сказал:

бджоли підкидають нові фокуси.

Одна сім'я надумала роїтись. Матку забрав. Залишив одного зрілого маточника. Сьогодні пішов перевірити чи вийшла матка. Дістаю одразу рамку із маточником. Дивлюсь - розгризений збоку. Що за діла? Матки - точно нема. Рій не виходив. Думаю: Отже десь був ще один маточник, з якого вийшла матка. Став переглядати інші рамки. Маточника зрілого нема (і це 100%). А вони потягли на інших рамках маточники. Всі відкриті. От як це пояснити? :dntknw: чому вони грохнули матку у маточнику?:hmm:

Ви ж вчора писали що прорвало, мабуть вони інкстинтивно і загризли :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав качати хвости.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, охотник пчел сказал:

В нас зараз кроплять пшениці, і днем і вночі.

 

13 часов назад, Wladimir_K сказал:

Проблема не в пшениці, а в тому що вітер зносить розчин на посадки, просіки і межі лісу біля полів. Бджола може не йти через пшеницю, а на цих ділянках попаде під дію отрути і буде підсипатися.

Село де знаходиться моя пасіка, на половину оточене лісом, і перед і збоку лісу в нас висадили яблуневий сад, в саду не багато але є бур'яни, але багато бджоли летить через сад на ліс де зараз цвіте малина, акація і т д. Обробку проводили вдень, три дні підряд, правда не цілими днями, бджола гине сьогодні четвертий день перших два було більш інтенсивно. Коли я почав бити тривогу, з товариства спілкуватись зі мною мало хто хотів, вийшов на керуючого, домовились про зустріч, взяв з собою декілька пасічників. Зустріч відбулася, вину свою вони частково визнали, (звісно все усно), запевнили, що всі нюанси про які ми говорили врахують. 

Висновок. що садок закладений на довго і потрібно готуватися до відстоювання своїх прав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Cfif сказал:

Не ранувато. свідина вже зацвіла.

Болиголов теж дає такий запах, і теж вже цвіте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ромео сказал:

бджоли підкидають нові фокуси.

Одна сім'я надумала роїтись. Матку забрав. Залишив одного зрілого маточника. Сьогодні пішов перевірити чи вийшла матка. Дістаю одразу рамку із маточником. Дивлюсь - розгризений збоку. Що за діла? Матки - точно нема. Рій не виходив. Думаю: Отже десь був ще один маточник, з якого вийшла матка. Став переглядати інші рамки. Маточника зрілого нема (і це 100%). А вони потягли на інших рамках маточники. Всі відкриті. От як це пояснити? :dntknw: чому вони грохнули матку у маточнику?:hmm:

Всё они правильно сделали! Вы когда матку убрали, там был открытый росплод, вот они и натянули свыщей, а тот, что Вы оставили, они посчитали "не правильным" и разгрызли его. Точно так же они поступают, если заложены маточники ТС(открытые или даже недавно запечатанные) и Вы забираете матку из улья, открытый росплод там есть, вот они и тянут свыщи, а маточники ТС потом разгрызают. Может другие породы пчёл поступают иначе, но мои пчёлы, всегда так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Серж 82 сказал:

Ви ж вчора писали що прорвало, мабуть вони інкстинтивно і загризли :IMHO1:

Та ні, матку забирав ще до хорошого взятку. Минулої п'ятниці. Сім'я в глибокому ройовому стані: навіть на бурному дводенному взятку з акації не дуже напрягались.

6 минут назад, mits сказал:

Всё они правильно сделали! Вы когда матку убрали, там был открытый росплод, вот они и натянули свыщей, а тот, что Вы оставили, они посчитали "не правильным" и разгрызли его. Точно так же они поступают, если заложены маточники ТС(открытые или даже недавно запечатанные) и Вы забираете матку из улья, открытый росплод там есть, вот они и тянут свыщи, а маточники ТС потом разгрызают. Может другие породы пчёл поступают иначе, но мои пчёлы, всегда так.

 У мене таке вперше. Я можу зрозуміти це, коли сім'я так робить в робочому стані. А от в ройовому? 

Окрім того, в неділю заглянув туди, перші закладені маточники зруйнував. Цей ще був...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

 

Окрім того, в неділю заглянув туди, перші закладені маточники зруйнував. Цей ще був...

 

И открытый росплод тоже ещё был, да? Роится они у Вас хотели видать очень, а как тут сроится с 1 маточником. Нужно было при отборе матки и рам 3-5 росплода оттуда убрать, а через пару дней сушки туда 3-5 добавить, сделать им так как вроде рой уже оттуда вышел и на сотах пустовато, тогда они этот маточник не тронули бы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, RAN сказал:

В Киеве зацвела Липа .... скачивать буду под ноль ... липе место необходимо освободить ...

 

И почему месяц назвали "липнем", если липа цветёт в мае?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mits сказал:

И открытый росплод тоже ещё был, да? Роится они у Вас хотели видать очень, а как тут сроится с 1 маточником.

Да, відкритий був. Щось у мене така сама думка закралась. Але невже вони такі стратеги?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И почему месяц назвали "липнем", если липа цветёт в мае?
Бо колись липа цвіла таки в липці. Але на ряду з деякими обставинами липа цвіте в першій половині червня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

И почему месяц назвали "липнем", если липа цветёт в мае?

Липа (нормальна) цвіте у третій декаді червня. А в липні качали з неї мед - липець. От і від липового меду пішла назва місяця...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибачте за оффтоп.
Якщо кого цікавить, чому відбувається зсув пір року - прочитайте
Айзек Азимов - Часы, по которым мы живем. От солнечных часов до лунного календаря

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевірив чи прийняли неплодок з маточників, в одній сімейці розшматували так, що і фольги від захисту не залишилось, тричі пройшов, поки побачив. Якщо звичайна неплодка - це "волга", бджола - це лада "сімка", то ця була - конкретний "запорожець":umora: Разів у півтора менше за бджолу, ледве побачив. Так що не завжди ганеманка фільтрує подібний недорід. Ще в одній маточник на крайній знайшов, там теж неплодки ніяк не знаходжу, хоча по маточнику видно що вийшла. Кандидати на дубль 2. Ввечері на точку відчувається запах "мишачого посліду", як тут писали:umora:. Акація практично відцвіла, поодинокі квітки в молодих посадках ще біліють, решта порижіла і обсипається. Взяток тривав 2 з половиною дні. Днів через 4-5 зацівітає широколиста липа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Серж 82 сказав:

Почав качати хвости.

Це вже буде ф3 норицева?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Мико сказал:

это нектар такой а не болотная вода 

у меня тоже стречается 

Такое???

5cf24d75865d4_.thumb.jpg.dd1857a50325a6a4e4b42434bc0f5edc.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Сегодня вывез своих на хутор потому что дома практически ничего нет, а точнее только 5 соток фацелии. Зато на хуторе глаза разбегаются от цвета то два вида шалфея то мышиный горошек и где не где зацветает синяк и всякая всячина главное чтоб был толк от этого изобилия. И дождика не помешало бы.  

Бабочек в этом году просто огромное количество шо в фильмах Дискавери.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Ысч сказал:

Такое???

5cf24d75865d4_.thumb.jpg.dd1857a50325a6a4e4b42434bc0f5edc.jpg

Шпріцом не пробували набрать 

Інтересно що за мед на вкус 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Артем7 сказав:

Бабочек в этом году просто огромное количество шо в фильмах Дискавери.

Я вчора косив люцерку на сіно то надивився. Отакі рябі метелі швиденько так летіли на південь безперервним потоком.  Поодинокі відпочивали трохи і поповнювали сили нектаром а потім летіли далі. Ніколи не бачив такої міграції.

 

метіль 1.jpg

Метіль 2.jpg

Метіль 4.jpg

Метіль 5.jpg

Метіль 6.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ss77 сказал:

И почему месяц назвали "липнем", если липа цветёт в мае?

Перевернулось все з ніг на голову. Он акація на Харківщині зацвіла цього року скоріше ніж в нас

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Філософ сказал:

Це вже буде ф3 норицева?

 Саме так. Вже декілька років не залишав  свищів, а цього сезону залишив десь у п’ятнадцяти хвостах свищі на внучок від Плисковоі матки, ну і цю внучку на правнучку. Як підтвердив @Kumpel (Ігор Довгуник)- На внучках цікаві комбінації получаються тому і залишив свищі, а не виводив внучок від однієї дочки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...