Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

39 минут назад, mits сказал:

Стоит на пасеке 2 лежака с рамами браком, на перетопку, все остальные ульи на пасеке заняты пчелой. Вчера вечером, возле одного из этих ульев, появилась разведка(там и заночевала) а сегодня в обед прилетел рой, не маленький такой. На сколько рам, пока не знаю, занят был, не хватило время заглянуть туда, посадить его на нормальные рамы. Может завтра уделю ему время. Я вот думаю, не правильно они поступили, прилетели жить в такую араву пчёл, а должны делать наверное на оборот.

    і до мене сьогодні прилетів.  ящик мав віднести в поле але вже до вечора там була розвідка. два дні охороняли а сьогодні заселились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

нарешті потрапив на дочок де ріпак, поле зеленіє по троху, з близька здається що майже відцвіло. 

6f5169018b2255530d8f4bb7f1025f1c.jpgba2fba3156fe4c0eed3464178290a62b.jpgаромат неймовірний. день без дощу і знову передають на цілий тиждень.e5c0630d1154a0bb1279676e0364b63d.jpg але якось трошки принесли, в місті з'явилися зубки на акації.

7c368585eb7658ebb5b481c8453da783.jpgбіля ріпака теж є гарні посадки акації, буду до останнього стояти, як раз все разом має доцвісти. 

ще якось потрібно добратися до тих що в лісі, хоч би рої не пішли. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чистотел предпочитают акации! Акация пустует, а чистотел гудит!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, ss77 сказав:

Чистотел предпочитают акации! Акация пустует, а чистотел гудит!

 

О, я не знала, що вони з чистотіла збирають. Цього добра у нас повно тут. Акація в стадії бутонів.

Липа дуже гарна стоїть, буде погода, то буде з неї гарний +. Липи в нас тут багато, старої, дуже пишної. Раніше люди садили корисні дерева. А не лише туї та можевельник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, mits сказав:

Стоит на пасеке 2 лежака с рамами браком, на перетопку, все остальные ульи на пасеке заняты пчелой. Вчера вечером, возле одного из этих ульев, появилась разведка(там и заночевала) а сегодня в обед прилетел рой, не маленький такой. На сколько рам, пока не знаю, занят был, не хватило время заглянуть туда, посадить его на нормальные рамы. Может завтра уделю ему время. Я вот думаю, не правильно они поступили, прилетели жить в такую араву пчёл, а должны делать наверное на оборот.

Да я себе чуть  сама себе не зглазила:umora: в мене сім*я сиділа на неплодці. Чую вчора зранку, такі там трелі у вулику:blink:  одне співа, друге підвива, як ото в церкві пєвчі:umora: трут шось там бурчить теж. Хор просто, а не вулик. Як я туди, а там... мама дорогая:umora: одна ходить по рамках співає. Друга висунула язика з маточника і бджоли її годують, чекає падлюка мала, коли ті зрояться:umora:  Ага, я вам зроюсь. Приперла нук, поділила на 2, передивилась на маточники. Все, удачі, займайтесь, наспівались вже всі:hi:Тепер літом їх ще й змінить на плодних прийдеться:blink:  сама винна, треба бути уважнішою при огляді сімей.

Короче, теорія, що одна неплодка розгризає інші маточники не завжди спрацьовую на 100%.  Особливо, якщо десь лохануться і будуть 2 маточника одного віку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.05.2019 в 05:05, Север сказав:

В мене  пік був 17 числа - +4.5кг, вчора —+1.5кг. Теж деяким сім'ям зайвого магазина дав. 

:umora:Ви не один такий. Я теж акацію чекала по графіку, а вона мене наламує :umora: І тепер як в пісні * Вся жизнь впереди, надейся и жди*:wave:  Думаю, уже і до магазинів з медов від садів добрались:umora: хай їдять, то їхнє. Мені не шкода.:hi:А от як мені один пасічник розказував- * Викачав мед і поїхав на заробітки на 2 тижні. І цей період лили дощі. Їх треба було підгодувать сиропом. А не було кому* . Приїхав.. а там не вулик, а гроб:(  І для нього то був сильний стрес і більше бджіл не тримає.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Bee-beep сказав:

Короче, теорія, що одна неплодка розгризає інші маточники не завжди спрацьовую на 100%.  Особливо, якщо десь лохануться і будуть 2 маточника одного віку. 

100%. В минулому році залишив 2 маточника в одній сімї, так потім мусив лазити на липу за ройом. хоча залишав 2 кращих уже кілька раз, все проходило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

значить цікавий випадок позавчора був, не забрали чотири пакети, а сімї стиснуті, я глянув , а там в мисках вже до запечатування, ну а бджолою вулик кишить, це можуть підвердити помічники які помагали формувати пакети, що на момент продажі вулики пищать і тріщать, значить беру я в тієї сімейки ,та за порадою @Бджолопотам (точніше старе забуте) , в матки підтинаю крильце, матка 2018 рік , ось на другий день виходить рій, а я поряд прививку роблю, я ж їм помахав рукою, а вони на вечір назад у вулик, я матку не знайшов.День другий, година друга, рій робить другу спробу без матки, сидить до 19:00 , а дальше заходить у трьох рамковий хвіст на маточник(матка при обльоті загубилась), але то таке ,що трьох рамковий, но вулик то був шести рамковий, значить рій на шість рамок, другий день три рамки бджоли висить під вуликом, нині я їм десяти рамковий корпус подарую:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, miro сказал:

значить цікавий випадок позавчора був, не забрали чотири пакети, а сімї стиснуті, я глянув , а там в мисках вже до запечатування, ну а бджолою вулик кишить, це можуть підвердити помічники які помагали формувати пакети, що на момент продажі вулики пищать і тріщать, значить беру я в тієї сімейки ,та за порадою @Бджолопотам (точніше старе забуте) , в матки підтинаю крильце, матка 2018 рік , ось на другий день виходить рій, а я поряд прививку роблю, я ж їм помахав рукою, а вони на вечір назад у вулик, я матку не знайшов.День другий, година друга, рій робить другу спробу без матки, сидить до 19:00 , а дальше заходить у трьох рамковий хвіст на маточник(матка при обльоті загубилась), але то таке ,що трьох рамковий, но вулик то був шести рамковий, значить рій на шість рамок, другий день три рамки бджоли висить під вуликом, нині я їм десяти рамковий корпус подарую:)

Почему не сделали отводок на старую матку от роевой семьи ?ведь рой так или иначе все равно вышел бы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Серж 82 сказал:

    і до мене сьогодні прилетів.  ящик мав віднести в поле але вже до вечора там була розвідка. два дні охороняли а сьогодні заселились.

Переселив на 10 рамок, подивлюсь як буде працювати, але матку мабуть поміняю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Переселив на 10 рамок, подивлюсь як буде працювати, але матку мабуть поміняю

Рій він і в африці рій, тим більше такий великий. Не переживайте працювати буде без сумніву. Ройову енергію використовуйте по повній - дайте на перший час вощину - хай тягнуть. У себе я рої використовую в першу чергу на відбудові вощини - дуже гарно у них це получається. А матку міняю у серпні якщо не сподобається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, miro сказав:

нині я їм десяти рамковий корпус подарую:)

думаю вони вам віддячать сторицею:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Серж 82 сказал:

Знову годину назад влупив дощ, вода іде дорогами, бджола далі нічого не робить. Ой медику накачаємо. 

У меня шо-то, с чего-то наносили(есть подозрение, что рапс в основном). Второй день, как цветёт Акация, значит через 2-3 дня начнёт выделять, а это "шо-то" не печатают вообще, но его нужно в ближайшие дни быстренько убрать(выкачать) иначе не видать мне чистой Акации. И что мне делать, с этим не печатаным мёдом?:dntknw: Вариант с корпусами не предлагать, у меня лежаки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прощання з ріпаком

20190521_201619.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, targal сказал:

Прощання з ріпаком

20190521_201619.jpg

Откачали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, mits сказал:

У меня шо-то, с чего-то наносили(есть подозрение, что рапс в основном). Второй день, как цветёт Акация, значит через 2-3 дня начнёт выделять, а это "шо-то" не печатают вообще, но его нужно в ближайшие дни быстренько убрать(выкачать) иначе не видать мне чистой Акации. И что мне делать, с этим не печатаным мёдом?:dntknw: Вариант с корпусами не предлагать, у меня лежаки.

Таке саме в мене,  качати буду вже разом з акацією  Я б не ризикнув качати не печатаний ріпак - може закиснути. 

Акація теж почала цвісти  - лиш би погода була.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Triton сказал:

Откачали?

Ще ні ще лиш починають пичатати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Пасечник1984 сказав:

Почему не сделали отводок на старую матку от роевой семьи ?ведь рой так или иначе все равно вышел бы

якщо чесно то ,що робити на пасіці після дощів я просто не знаю, тобто треба було глянути хвости, треба привитись, треба нуклеуси розставити, но розширенню вже зась,бо кожен раз а візьму кину на стару матку потім заміню і використаю в тому, чи іншому, а воно все росте та росте, тож чесно мені була потрібна лише бджола на нуклеуси, але получилось знову .....:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, mits сказал:

кации. И что мне делать, с этим не печатаным мёдом?

На рефрактометр його!

Хай він розсудить! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Север сказав:

На рефрактометр його!

Хай він розсудить! :umora:

Якщо гарно бродить...:az: На південному сонечку гарна реакція буде.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Таке саме в мене,  качати буду вже разом з акацією  Я б не ризикнув качати не печатаний ріпак - може закиснути. 
Акація теж почала цвісти  - лиш би погода була.
А якщо його качнути і зразу з'їсти?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Bee-beep сказал:

Короче, теорія, що одна неплодка розгризає інші маточники не завжди спрацьовую на 100%.  Особливо, якщо десь лохануться і будуть 2 маточника одного віку. 

Так розгризають маточники робочі бджоли, а не неплодка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, miro сказал:

другий день три рамки бджоли висить під вуликом, нині я їм десяти рамковий корпус подарую:)

Можливо рій вийшов з неплодною молодою маткою, тому і не повернувся назад у вулик?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С утра тепло и пасмурно на вечер передают грозы. Четвертый день цветет акация, а в ульях сухо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, victoru сказал:

Так розгризають маточники робочі бджоли, а не неплодка.

За неплодку не знаю, але не тільки бджоли - плідна матка гризе точно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...