Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, дьома сказав:

Не можу зрозуміти, сім'я в ройовому ніби не має тягнути вощину, чи я чогось не розумію!!

Багато залежить від бджоли. Раніше тримав місцевих, то одночасно мед носили, вощину тягнули і роїлися 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Sanich сказал:

Сьогодні на вагах лише +2 кг. Схоже, що пік виділення ріпаку пройдений. :(  Виходить, що магазинів даремно накидав. 

В мене  пік був 17 числа - +4.5кг, вчора —+1.5кг. Теж деяким сім'ям зайвого магазина дав. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера на весах, добавилось 4,2 кг. Рапсовые поля еле жёлтые. На Акации, с утра пчёл видел, а после обеда ни одной. На балансе осталось около 2 сотен рам сушки и усё, запасы закончились:(, сегодня раздам и начну кормить вощиной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, mits сказал:

Вчера на весах, добавилось 4,2 кг. Рапсовые поля еле жёлтые. На Акации, с утра пчёл видел, а после обеда ни одной. На балансе осталось около 2 сотен рам сушки и усё, запасы закончились:(, сегодня раздам и начну кормить вощиной.

Це називаю прихований ріпаковий резерв, багато хто його не враховує. Поле вже зелене а квіти, які нам мало помітні знизу ще тиждень дають гарний взяток. На сьогодні у моїх краях десь пік цвітіння, але погоди немає йдуть кожен день дощі. До акації десь більше 10 днів у селі при такій погоді.

Буря не дійшла до точків у полях, що на рівнині 6 км., пройшла через домашній, а там горби. На полях озера, де рівнина, на горбах позмивало з полів.

Багато пилку і розвиток бджоли на точках йде добре, а от що бачу буде проблема на домашньому точку, у тих сімей, що не вивіз, корму фактично нуль, хоча розвиток йде. До найбільших точків так і не доїхав, не знаю коли попаду.

Пора і ловушки ставити, бо місцева вже на старті, знайомий вже заповний всі ловушки 20 шт. і продає ці рої по 300 грн. за одиницю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчела начала работать на акаци возле пасики.

IMG_20190518_125937.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, asot сказав:

Я теж за 5 років їх не бачив! а в цьому році просто кастрофічно не вистачае часу на все -тому 1 -ший мій пішов !!!правда в мою ж ловушку)))) f40dd0bf848d.jpg

Я все мрію чужий зловить:umora:  шось не летять:af: хоча в сусіднє село поїхало пару пакетів на апідоміки, то може вернуться додомки:umora: як будуть роїться:umora: 

Коли вже та акація:blink:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, mits сказал:

Вчера на весах, добавилось 4,2 кг. Рапсовые поля еле жёлтые. На Акации, с утра пчёл видел, а после обеда ни одной. На балансе осталось около 2 сотен рам сушки и усё, запасы закончились:(, сегодня раздам и начну кормить вощиной.

тТак и я ж говорю. что акацию не хочет!  это как? С утра выделяет, а после обеда не выделяет? Правда со вчерашнего дня у пчёл работы прибавилось, на малину летают. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це називаю прихований ріпаковий резерв, багато хто його не враховує. Поле вже зелене а квіти, які нам мало помітні знизу ще тиждень дають гарний взяток

Ви підштовхнули мене перевірити на "своему" полі яке відверто зелене, пройдусь по полю, можливо це працюе і мене.Щоправда в нас квітуе ак., не виключаю, що привеси(якась частина) йдуть з ріпаку. Ріпаковий нектар і ,відповідно, мед дуже схожий, візуально, на ак. Фото вчорашніх здобутків,нині поїхали продаватись.

SAM_0442.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Винодел сказал:

Це називаю прихований ріпаковий резерв, багато хто його не враховує. Поле вже зелене а квіти, які нам мало помітні знизу ще тиждень дають гарний взяток

Ви підштовхнули мене перевірити на "своему" полі яке відверто зелене, пройдусь по полю, можливо це працюе і мене.Щоправда в нас квітуе ак., не виключаю, що привеси(якась частина) йдуть з ріпаку. Ріпаковий нектар і ,відповідно, мед дуже схожий, візуально, на ак. Фото вчорашніх здобутків,нині поїхали продаватись.

SAM_0442.JPG

Намагаюсь перевіряти, спостерігати і досліджувати. Це факт перевірений часом і досвідом.

Досить часто ще пасічники недооцінюють можливості бджоли літати на великі масиви медоносів, коли йде активний взяток. 5-6 км. до сильного медоносну це не відстань при гарній погоді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Винодел сказал:

Це називаю прихований ріпаковий резерв, багато хто його не враховує. Поле вже зелене а квіти, які нам мало помітні знизу ще тиждень дають гарний взяток

Ви підштовхнули мене перевірити на "своему" полі яке відверто зелене, пройдусь по полю, можливо це працюе і мене.Щоправда в нас квітуе ак., не виключаю, що привеси(якась частина) йдуть з ріпаку. Ріпаковий нектар і ,відповідно, мед дуже схожий, візуально, на ак. Фото вчорашніх здобутків,нині поїхали продаватись.

SAM_0442.JPG

Це працює, перевірив два роки назад, була гарна погода і гарний взяток. Літали всторону ріпака, поїхав подивився - дійсно поле вже зелене, а внизу є ще квіти і на них працюють бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жара, вітер шквальний, у моєму районі з акацією напевно буде прольот. Вона вже зацвіла, але з такою жарою, і вітром, толку з неї не буде. Хочу на днях ріпак викачать. Як класно що є магазини. З одним медом забираєш, під інший порожні напів корпуса підставляєш

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Bee-beep сказал:

Я все мрію чужий зловить:umora:  шось не летять:af: хоча в сусіднє село поїхало пару пакетів на апідоміки, то може вернуться додомки:umora: як будуть роїться:umora: 

Коли вже та акація:blink:  

Та вже! 

 

20190520_065949.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рапсса нет.Не сеют.И хорошо и плохо.

Акация цветет,но жара и ветер такой что аж шубу заворачивает.

Пчела злая...на меня.А мне-то за шо?

Я злой на пчелу.:umora:

Семьи,аж ульи трещат,а работы нет.Все на чемоданах и в лыжах.

За неделю плюс семь,минус один(успел сбежать).

Веселуха.Как день так и кино.Одну-две пересмотрел,третья кино крутит.

Ветер сажает рядом с пасекой и невысоко.Хоть в этом от него польза.

Год урожайный будет на рои.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спостерігав випадок, коли невеликий відводок (приблизно на 7 рамок) який робився пару неділь назад на декілька зрілих  маточників, вчора намагався вийти роєм  (я так думаю). Частина бджоли виходила активно (пульой)  на передню стінку вулика, інша частина активно при цьому забігала назад у вулик. Навколо льотка - натовп, товкотня. Вийшла молода матка на передню стінку, побігала і також повернулась назад у вулик. Весь вулик сильно "гудів" всередині. Таке продовжувалось десь з годину чи півгодини. Потім поступово все затихло. Нічого що б спровокувало таку поведінку я не робив (огляд сімьї чи щось інше). Приблизно за годину до цього був обліт молодої бжоли.
Я зрозумів цю ситуацию як намагання вийти рою, але йому щось завадило? (цікаво - що саме...)
Читав в літературі, що бджоли можуть відроюватись прямо у вулику.
Наприклад, в багатокорпусних вулких,  якщо  додати до вулика 2 корпуси (один пустий і один з сушшю наверх) і нижньому корпусі з бджолою відгорнути на чверть холстік. В таких випадках ройова частина сім?ї сама відділяється і не вилітаючи з вулика сідає у верхньому корпусі.
Чи стикався хто з таким раніше практично?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спостерігав випадок, коли невеликий відводок (приблизно на 7 рамок) який робився пару неділь назад на декілька зрілих  маточників, вчора намагався вийти роєм  (я так думаю). Частина бджоли виходила активно (пульой)  на передню стінку вулика, інша частина активно при цьому забігала назад у вулик. Навколо льотка - натовп, товкотня. Вийшла молода матка на передню стінку, побігала і також повернулась назад у вулик. Весь вулик сильно "гудів" всередині. Таке продовжувалось десь з годину чи півгодини. Потім поступово все затихло. Нічого що б спровокувало таку поведінку я не робив (огляд сімьї чи щось інше). Приблизно за годину до цього був обліт молодої бжоли.

Я зрозумів цю ситуацию як намагання вийти рою, але йому щось завадило? (цікаво - що саме...)

Читав в літературі, що бджоли можуть відроюватись прямо у вулику.

Наприклад, в багатокорпусних вулких,  якщо  додати до вулика 2 корпуси (один пустий і один з сушшю наверх) і нижньому корпусі з бджолою відгорнути на чверть холстік. В таких випадках ройова частина сім?ї сама відділяється і не вилітаючи з вулика сідає у верхньому корпусі.

Чи стикався хто з таким раніше практично?

Щойно схоже було...

Забрав верхнє утеплення з потолочин, на 2 хв. відкрив гніздо, потім закрив потолочини і вулик, утеплення вже не ставив. Заспокоїлись. Жарко їм було

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

За неделю плюс семь,минус один(успел сбежать).

Веселуха.Как день так и кино.Одну-две пересмотрел,третья кино крутит.

Ветер сажает рядом с пасекой и невысоко.Хоть в этом от него польза.

Год урожайный будет на рои.

У мене в суботу та кож була "веселуха" +5 один за другим прилетіли. Маю порожні вулики поклав дві-три сушнини, кілька вощин і лазити по деревах та плотах не потрібно. Мої кілька на старті, бджоли у вулику битком, зробив збірні відводки, розширив вощиною, ніби помогло.  мабуть рік дійсно буде ройовим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Жара, вітер шквальний, у моєму районі з акацією напевно буде прольот. Вона вже зацвіла, але з такою жарою, і вітром, толку з неї не буде. Хочу на днях ріпак викачать. Як класно що є магазини. З одним медом забираєш, під інший порожні напів корпуса підставляєш

Тоже думаю рапс откачать с магазинов. А из гнезда откачиваеш рапс?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, дьома сказал:

У мене в суботу та кож була "веселуха" +5 один за другим прилетіли. Маю порожні вулики поклав дві-три сушнини, кілька вощин і лазити по деревах та плотах не потрібно. Мої кілька на старті, бджоли у вулику битком, зробив збірні відводки, розширив вощиною, ніби помогло.  мабуть рік дійсно буде ройовим.

На пасеке стоят пустые лежаки один на одному с старыми рамками , второй день как охрану выставили, жду пополнение.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось воно в природі не правильне коїться. Тільки-що рій вийшов, матка ф1, привився на височенній вербі, десь метрів під 20. Дістатись туди хіба що тільки як у тому фільмі "...если только подлетишь". Два дні тому оглядав їх, жодного маточника не було. Близько 80% пасіки в ройовому, не допомогло ні розширення, ні вощина, ні зрив маточників. Є такі, що і без маток самі вирулюють на аеродром, лиш би політати. Вощину, як не дивно, будують, на 50%. Частково у деяких відкачав по пару рамок травневого. Зробив закладку з однієї з кращих неройливих сімей, прийняли десь 16-18, буду міняти в тих, що вже відроїлися. В такі роки як раз і можна перевірити генетику на нерійливість. І ще, купа привойок на пасіці, зі старих рамок, пусті вулики і т.д. бджолами активно ігнорується, летять на першу ліпшу гілку чи стовпа. Єдине, апірой допомагає, але їм треба його прямо під ніс "тицьнути", щоб сіли куди треба.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Вадім Полтава сказал:

Ще дня три такої жарюки і відцвітеться та акація. 

Ще пару днів тому на акації бутони були по пару сантиметрів. Три дні тепла під 30 і сьогодні вже в стадії "білі зуби". Тобто два-три дні до повного цвітіння. 

А попереду прогноз не вище +20 і знову дощі... Не "акацієва" погода :(, вірніше прогноз...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Антон К сказал:

Тоже думаю рапс откачать с магазинов. А из гнезда откачиваеш рапс?

 

В гнізді його майже немає, тому якщо його лишиться не значна кількість то шкоди взимку не наробить. Може таке бути що буде безвзяточний період, і вони його з’їдять 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

В гнізді його майже немає, тому якщо його лишиться не значна кількість то шкоди взимку не наробить. Може таке бути що буде безвзяточний період, і вони його з’їдять 

Спасибо, а то думаю чтоб в зиму не попал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Bee-beep сказал:

Я все мрію чужий зловить:umora:  шось не летять:af:  

Стоит на пасеке 2 лежака с рамами браком, на перетопку, все остальные ульи на пасеке заняты пчелой. Вчера вечером, возле одного из этих ульев, появилась разведка(там и заночевала) а сегодня в обед прилетел рой, не маленький такой. На сколько рам, пока не знаю, занят был, не хватило время заглянуть туда, посадить его на нормальные рамы. Может завтра уделю ему время. Я вот думаю, не правильно они поступили, прилетели жить в такую араву пчёл, а должны делать наверное на оборот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, mits сказал:

Вчера на весах, добавилось 4,2 кг.

А сегодня плюс 1.2 кг. спасибо ветру.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, mits сказал:

прилетели жить в такую араву пчёл, а должны делать наверное на оборот.

колись мій наставник (царство небесне) казав, коли від нього втікав рій: "І куди ви летите? Хіба ви знайдете кого кращого від мене?" ;)

Перефразовуючи: якщо прилетіли, то вони знають до КОГО...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...