Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

В 15.05.2019 в 23:19, victoru сказал:

Так, я з вами згоден. Іноді мені й самому мої матки здаються як ті коти Шредінгера... :)
При оглядах - то вони є, то їх нема... :)
Як то кажуть - пепебувають одночасно у двох станах - живому і мертвому. )
Та все ж поки що не визріло остаточно рішення їх мітити. Хай ще трохи у комірках пам'яті полежить, повизріває. :)

Цiкаво, а який спiн у ваших котiв Шредингера тобто маток?:umora:

Iвзагалi якщо до них не заглядати то вони будуть в суперпозицii. Потрiбно виводити f-ки щоб мати здвоенi матки та дослiджувати бджолину (квантовую) запутаннiсть. Так дивись й Нобеля дадуть. :umora::umora::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.05.2019 в 23:19, victoru сказал:

Іноді мені й самому мої матки здаються як ті коти Шредінгера... :)
При оглядах - то вони є, то їх нема... :)

Якщо задача простий огляд, то матка обов'язково попадеться на очі. Але коли залазиш у вулик із ціллю знайти матку, то ніколи з першого разу ії не знайти. Навіть мічену. Приходиться інколи по два-три рази тасувати рамки туди-сюди. 

Напевне, їх хтось попереджає про те, що за ними прийдуть...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Акаційка на підході...зуби висолопила тільки з південної сторони.

IMG_20190517_110938_367.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кого як з роїнням? В мене ніколи такого ще не було щоб вже з середини травня полетіли массово рої, хоч і ріпак цвіте недалеко. Напевно дощі вплинули. В минулому році практично не роїлись. Точки -межа Вінницької та Житомирської обл. Матки карніка в основному. Тримав після зими  гніздо трохи обмежене по силі сімей, на початку травня накинув по 4-5 суші і ось на тобі...сусіди кожного дня телефонують що вилетів рій, з Києва керую по телефону як знімати й куди занести) дійсно вибуховий весняний розвиток)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кого як з роїнням? В мене ніколи такого ще не було щоб вже з середини травня полетіли массово рої, хоч і ріпак цвіте недалеко. Напевно дощі вплинули. В минулому році практично не роїлись. Точки -межа Вінницької та Житомирської обл. Матки карніка в основному. Тримав після зими  гніздо трохи обмежене по силі сімей, на початку травня накинув по 4-5 суші і ось на тобі...сусіди кожного дня телефонують що вилетів рій, з Києва керую по телефону як знімати й куди занести) дійсно вибуховий весняний розвиток)
Схожа ситуація ні накинуті магазини ні вощина нічого недопомагає.


Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Artemkiev сказал:

В кого як з роїнням? В мене ніколи такого ще не було щоб вже з середини травня полетіли массово рої, хоч і ріпак цвіте недалеко. Напевно дощі вплинули. В минулому році практично не роїлись. Точки -межа Вінницької та Житомирської обл. Матки карніка в основному. Тримав після зими  гніздо трохи обмежене по силі сімей, на початку травня накинув по 4-5 суші і ось на тобі...сусіди кожного дня телефонують що вилетів рій, з Києва керую по телефону як знімати й куди занести) дійсно вибуховий весняний розвиток)

В конце апреля натянули мисочек, но раздал ващинки и добил до полного 12 корпуса и через клеёнку поставил магазин, всё гуд. В двух семьях поменяли маток 16 года на тихую, уже сеют молодые. Рядом поле рапса , сейчас акация зацвела. Как были затяжные дожди давал раз в несколько дней медовую сыту, прошлогоднего мёд ещё полно в подвале стоит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Антон К сказал:

В конце апреля натянули мисочек, но раздал ващинки и добил до полного 12 корпуса и через клеёнку поставил магазин, всё гуд. В двух семьях поменяли маток 16 года на тихую, уже сеют молодые. Рядом поле рапса , сейчас акация зацвела. Как были затяжные дожди давал раз в несколько дней медовую сыту, прошлогоднего мёд ещё полно в подвале стоит.

Два корпуси Рута , плюс два магазини , матки цьгорічні ( тиха зміна ІО ) вощину будують , а в мисочках яйця :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якийсь скорострільний ріпак. На початку травня зацвів, а вже колір поля втрачає жовтизну. В минулі роки ще на початку червня доцвітав, цьогоріч до кінця місяця, думаю, не дотягне...

До акації ще днів 8-10...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоли запечатують криючі рамки (в мене відводки в лежаках зараз по 9рам займають). Почали нести в гніздо. Поставив по 2 вощини, нехай тягнуть - молодої бджоли повно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Якийсь скорострільний ріпак.

Вчора поля жовтіли. Сьогодні зелені, взяток обірвався з ріпаку. Цвіте акація.  Все це сталось буквально за півтори доби. Масовий відход ріпаку. і масове цвітіння акації. Вночі було жарко, і штиль. Зате вдень вже два підряд дує як в трубі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Artemkiev сказав:

В кого як з роїнням? В мене ніколи такого ще не було щоб вже з середини травня полетіли массово рої, хоч і ріпак цвіте недалеко. Напевно дощі вплинули. В минулому році практично не роїлись. Точки -межа Вінницької та Житомирської обл. Матки карніка в основному. Тримав після зими  гніздо трохи обмежене по силі сімей, на початку травня накинув по 4-5 суші і ось на тобі...сусіди кожного дня телефонують що вилетів рій, з Києва керую по телефону як знімати й куди занести) дійсно вибуховий весняний розвиток)

В мене також морока з роїнням.І вощину не будують і мисочок повно.Був зробив відводок на маточник,не помітив ще одного маточника і сьогодні вилетів рій з неплідною маткою.Так ще й сів на креслате дерево,на вершок,хрін я на нього полізу,і драбини такої нема..А акація ще не цвіте,а дощі на початку травня справді вплинули.Бджоли повно,а що їм носити?Ріпак від мене далеко:(
А,ще такий дивний випадок в мене відбувається,зробив ще один відводок.І при підставлянні в нього маточників виявляю їх розгризеними збоку.Подумав що там є матка.Але при огляді відкритого розплоду не бачу:blink:.І матку візуально не бачу.Два рази підставляв маточники і їх розгризали.Вощину не будують.І що робити?Може бджоли так і в ройовому стані?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Роман Бакун сказал:

В мене також морока з роїнням.І вощину не будують і мисочок повно.Був зробив відводок на маточник,не помітив ще одного маточника і сьогодні вилетів рій з неплідною маткою.Так ще й сів на креслате дерево,на вершок,хрін я на нього полізу,і драбини такої нема..А акація ще не цвіте,а дощі на початку травня справді вплинули.Бджоли повно,а що їм носити?Ріпак від мене далеко:(
А,ще такий дивний випадок в мене відбувається,зробив ще один відводок.І при підставлянні в нього маточників виявляю їх розгризеними збоку.Подумав що там є матка.Але при огляді відкритого розплоду не бачу:blink:.І матку візуально не бачу.Два рази підставляв маточники і їх розгризали.Вощину не будують.І що робити?Може бджоли так і в ройовому стані?

Гайка , тонка вірьовка  

Перекинув,  рамку з вулика привязав , завтра утром упустив 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Роман Бакун сказал:

при підставлянні в нього маточників виявляю їх розгризеними збоку.Подумав що там є матка.Але при огляді відкритого розплоду не бачу:blink:.І матку візуально не бачу.Два рази підставляв маточники і їх розгризали.Вощину не будують.І що робити?Може бджоли так і в ройовому стані?

Матка є, неплідна...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, ромео сказав:

Матка є, неплідна...

А в сім'ї від якої робив відводок є маточники і вощину не будують.То виходить ця основна сім'я в ройовому стані,і матка там же?

25 хвилин тому, AVA сказав:

Гайка , тонка вірьовка  

Перекинув,  рамку з вулика привязав , завтра утром упустив 

Ви маєте на увазі закинути рамку на дерево і тримати її там як роєловку?Чи закинути її тоді,коли там рій сидить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Роман Бакун сказал:

 

Ви маєте на увазі закинути рамку на дерево і тримати її там як роєловку?Чи закинути її тоді,коли там рій сидить?

Перекинуть гайку привязану до  вірьовки, лески через гилку де сидить рій 

Потім замість гайки привязать рамку з вулика  і піднять до рою 

Рій перейде на рамку , рамку опустить

Тільки рамка із вулика , а не із складу 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні чудова погода , дівчата працюють повним ходом. Я скористався можливістю і забрав декілька рамок з весняним медом. Смакота))))ed2f6c4c5bbd692cfbd0e609056da0d2.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Роман Бакун сказал:

А в сім'ї від якої робив відводок є маточники і вощину не будують.То виходить ця основна сім'я в ройовому стані,і матка там же?

Варіантів три:

- З сім'ї вийшов рій з маткою...

- Ви перенесли матку у відводок...

- Матка сидить в сім'ї, чекає виходу молодухи...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ромео сказав:

Варіантів три:

- З сім'ї вийшов рій з маткою...

- Ви перенесли матку у відводок...

- Матка сидить в сім'ї, чекає виходу молодухи...

 

Я зараз завжди вдома,вулики біля хати.Рій я б не пропустив,тобто побачив би.Матка була плідна,якби я її переніс у відводок то вона б сіяла.Залишається третій варіант.
Виходячи з цього виникає запитання "Якщо я зробив відводок від сім'ї,яка в ройовому стані.А сім'я з ройового стану не вийшла.То що я зробив не так?Що мені слід зробити тепер?Як правильно робити відводки щоб збити ройовий настрій(зрозуміло,що забрати матку у відводок,але чи є інші варіанти?)?"

Дякую за відповідь.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, AVA сказав:

Перекинуть гайку привязану до  вірьовки, лески через гилку де сидить рій 

Потім замість гайки привязать рамку з вулика  і піднять до рою 

Рій перейде на рамку , рамку опустить

Тільки рамка із вулика , а не із складу 

Зрозумів,що ви маєте на увазі):)
Як ви вважаєте чи можна використовувати холстики запрополісовані як роєловки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Роман Бакун сказал:

Зрозумів,що ви маєте на увазі):)
Як ви вважаєте чи можна використовувати холстики запрополісовані як роєловки?

Я ловльой роїв незанімаюсь 

Роєловок ніколи неробив , рамку чіпляв стару на пасікі , але рій на неї несідав 

Свої тільки знімав рамкою на паличкі або на вірьовкі 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зранку моросив дощик, пізніше блиснуло сонце, припарило трохи і ...перший пішов і був успішно знятийIMG_20190517_121603.thumb.jpg.9d3b2c2aa7ec5586763ed7cea9cd02e3.jpg

 

По плану мало бути заселення нуків, але довелося весь день робити ревізію в сім'ях, де ще невстиг продати пакети через зливи. Затяжні дощі зробили свою справу - багато в роєвому. Завтра мають забрати  залишок пакетів, буде трошки вільніше.  Магазини доволі важкі, коли наносили меду- дивуюся, думав небуде що відкачувати, але бачу що помилявся, помалу починають печатати

Попри напружений день, встиг ізолювати свіжу партію маточників і зробити ще кілька прививок,  під вечір таки заселив частину нуків, з годину як закінчив. Годують личинок добре, молочка в маточнику з надлишком

Цілий день сонячно  і парило, бджола понеслась на ріпак, який ще цвіте.  Пішов взяток, трусив бджолу на нуки, з рамок аж лиється

IMG_20190517_185446.thumb.jpg.4bcdcec1b46ae37e9d0afe085f1ac9ea.jpgIMG_20190514_161448.thumb.jpg.a7fefb15ef4b1e82d7fef88226c0e7a4.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Роман Бакун сказал:

Я зараз завжди вдома,вулики біля хати.Рій я б не пропустив,тобто побачив би.Матка була плідна,якби я її переніс у відводок то вона б сіяла.Залишається третій варіант.
Виходячи з цього виникає запитання "Якщо я зробив відводок від сім'ї,яка в ройовому стані.А сім'я з ройового стану не вийшла.То що я зробив не так?Що мені слід зробити тепер?Як правильно робити відводки щоб збити ройовий настрій(зрозуміло,що забрати матку у відводок,але чи є інші варіанти?)?"

Дякую за відповідь.:dntknw:

Давайте спочатку вияснимо яка сила сім'ї?

На момент формування відводка матка була (засів)?

Маточники класично ройові? Чи є свищовки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ромео сказав:

Давайте спочатку вияснимо яка сила сім'ї?

На момент формування відводка матка була (засів)?

Маточники класично ройові? Чи є свищовки?

Перед формуванням відводка сила сім'ї була така: 10 рамок на 300(з них 7 з розплодом),+ магазин.Засів був.Маточники класично ройові.Відводок сформував на 4 р.р.Гніздо основної сім'ї поповнив трьома рамками суші і 1 вощина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Роман Бакун сказал:

Перед формуванням відводка сила сім'ї була така: 10 рамок на 300(з них 7 з розплодом),+ магазин.Засів був.Маточники класично ройові.Відводок сформував на 4 р.р.

Шукайте матку у відводку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

Шукайте матку у відводку

По якій причині вона може не сіяти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...